Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie, a przecież obaj, szczególnie Boski Diego naprawdę niewiele ugrali na niwie klubowej. Nawet nie można ich porównywać z Messim. Ale ten nieszczęsny finał. Maradona miał Valdano i Burruchagę, a Messi Higuaina i Palacio, niestety.

A wracając do meritum ciekawe jak zaprezentuje się dziś Francja. Może zagrają lepiej, bo w końcu awans mają pewny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Francja zniszczyła Szwajcarię na ostatnim mundialu:

 

 

Ale obecnie Francja gra jakoś tak bez tego samego polotu co wtedy mimo, że kadrowo jakoś specjalnie wcale się nie zmieniła. Pogba, Matuidi, Giroud...

 

Brakuje Benzemy, Valbueny, Varane ale są Payet, Kante, Coman.  

 

Zobaczymy. Mnie jakoś Szwajcaria na tym turnieju nie zachwyca. Francja też nie porywa, ale kadrowo jest znacznie mocniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzymy, a jutro "Uwaga uwaga! Właśnie następuje ewakuacja ludzi ze stadionu, gdyż ten nagle zaczął się sypać. Z komunikatu wynika, że to nie wina islamistów." :lol2: :lol2:

Nie no, a tak na poważnie, to na prawdę muszą popracować nad jakością tego wszystkiego, nawet jeśli to tylko na jedną noc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czego ? Padał deszcz przez kilka dni i naturalne, że murawa będzie grząska. Nie mogą zamknąć na miesiąc stadionu bo ona się ugotuje. To nie sztuczna murawa ona potrzebuje cyrkulacji powietrza i światła. Natury nie oszukasz. We Francji praktycznie są częste deszcze od Roland Garossa czyli od maja, nad pogoda nie zapanują a to był 3 mecz w Lille i przy takiej pogodzie niestety murawa szybko się niszczy. Z naturą nikt jeszcze nie wygrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że dziś to co najwyżej jakaś odnowa biologiczna i wypoczynek, a tak zupełnie poważnie to rzeczywiście jest to kolejna wada tego dziwnego formatu rozgrywek gdzie tylko określona liczba drużyn z trzecich miejsc ma awans zagwarantowany przez co kilka drużyn na czele z Albanią wciąż będzie robić sobie nadzieje na awans. 

 

16 drużyn, cztery grupy, 2 drużyny wychodzą... to był chyba najbardziej optymalny i najlepszy format dla EURO. Wszystko jasne i czytelne, teraz tak nie jest. UEFA robi to samo dziadostwo co w Champions League gdzie kluby, które zajęły trzecie miejsce w swoich grupach kwalifikują się do fazy pucharowej Europa League. Dla mnie to trochę takie promowanie przeciętniactwa. Nagroda za wywalczenie trzeciego miejsca w cztero zespołowej grupie.      

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się,że to najbardziej optymalny to 16 i 2 zespoły awans.  Właśnie teraz po 2 rundzie tylko 1 drużyna nie miała szans na awans Ukraina, inne zespoły mają dalej szansę co sprawia, że nie będzie meczów o nic o honor a to w tym chodzi. I co najwznioślejsze jest to nam na rękę bo NIR będzie grało z Niemcami o awans, mają zapas bramek nad pastuchami tak więc nie wydaje mi się aby Niemcy były w stanie strzelić im więcej bramek niż 1-2 zapewne będzie większy autobus w polu karnym niż z nimi co sprawia, że mamy większe szanse na wygranie grupy.

 

Tak były grane już MŚ 1986,1990 i 1994, więc system to żadna nowość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie 2-0 dla Walii. Rosja nieprzypadkowo żegna się z euro.

Obrona słaba. Odważnie zaczeli, ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię.

W zasadzie to nie wiem czy Walia taka mocna się zrobiła w ciągu Euro, czy też zakłamane ze względu na formę rosjan. Ale gospodarze wyglądają na turystów.

Tymczasem Kozaćik  ładnie obronił strzał Vardy'ego.

Edytowane przez MartinFC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wielcy solidarnie remisują ostatnio 0:0. Taki wynik osiągneli już Niemcy, Portugalczycy i Francuzi oraz Anglicy.

 

.............

Ale dzisiaj Hajto szczególnie szalał z używaniem przymiotnika " fenomenalny". Przeskakiwałem pomiędzy meczami, więc nie trafiłem akurar na to, więc zapytam czy Hajto też dzisiaj o uderzeniu "z kija" poopowiadał?

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.............

Ale dzisiaj Hajto szczególnie szalał z używaniem przymiotnika " fenomenalny". Przeskakiwałem pomiędzy meczami, więc nie trafiłem akurar na to, więc zapytam czy Hajto też dzisiaj o uderzeniu "z kija" poopowiadał?

To akurat jest proste do wytłumaczenie, grając w piłkę posługujesz się slangiem i czasem ciężko pewnych słów się oduczyć a u niego tego typu słownictwo pada dość często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znamy już skład Polaków http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/euro-2016,jest-sklad-na-mecz-z-ukraina-cionek-i-zielinski-od-poczatku,artykul,694738,1,13297.html

Dla mnie za dużo zmian, obyśmy tego meczu nie przegrali. Cionek na prawej obronie? Milik na skrzydle(chyba)? Zieliński za plecami Lewego? Może Nawałka jest geniuszem, ale ja kiepsko to widzę. Przecież mógł Jędze przesunąć na prawą obronę, a Wawrzyniaka na lewą. To byłoby bardziej naturalne. Obym to ja się mylił :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby nasi wreszcie wszyscy w 1/8 ze Szwajcarami trafili ze skutecznością i formą, a wygramy ten mecz bez problemu. Ten dzisiejszy mecz był bardzo trudny dla nas ze względu na uporczywość Ukrainy, by mecz o honor wygrać a przynajmniej zremisować. Wydaje mi się że nasi wiedzieli że tak ten mecz może ciężko przebiegać, właśnie z tego względu, i nie było to naszym sprzymierzeńcem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę potwierdziły się moje obawy- tyle zmian w składzie spowodowało, że nie zagraliśmy najlepszych zawodów. Ale wygraliśmy, co świadczy o klasie tego zespołu. Dwie rzeczy smucą- kolejny nieudany mecz Zielińskiego w kadrze i głupia żółta kartka Kapustki, która eliminuje go z play off. Nadal nie rozumiem zachwytów nad Zielińskim i zainteresowania ze strony Liverpoolu. On nie jest gotowy na trudne mecze. Wystarczy porównać jak gra nieopierzony Kapustka. Znowu świetny Pazdan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne nie tylko że awansowaliśmy, ale pewności powinien dodać im ten wynik z Ukrainą.

Teraz Szwajcaria. Słabo fair wypada że drugi z grupy A ma aż 45 godzin więcej odpoczynku niż drugi z grupy C.

Czekamy na sobotę i awans do ćwierćfinału, bardzo realny. Tylko muszą poprawić skuteczność.

Jeśli dziś miał się Zieliński pokazać, to raczej dał poziom Empoli, niż Napoli czy Liverpoolu. Szkoda kartki Kapustki. Dziś Pazdan słabiej niż ostatnio. A w bramce to myślę że Fabiański zostaje do końca turnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie rozumiem zachwytów nad Zielińskim i zainteresowania ze strony Liverpoolu. On nie jest gotowy na trudne mecze.

Widzisz różnica jest kolosalna bo Liverpoolu czy generalnie klubów zainteresowanych jakiś zawodnikiem nie interesują mecze, nie interesuje ich jego gra z tej perspektywy co ty patrzysz.  To wszystko jest bez znaczenia liczą się jego poszczególne umiejętności i perspektywa ich rozwoju, gdyby scouting polegał na takiej ocenie jaką robisz to każdy mógłby byc scoutem. Znają go doskonale, jego zalety czy wady i najwidoczniej są przekonani, że u nich jest w stanie się bardziej rozwinąć. Czasem zawodnikowi naprawdę niewiele potrzeba aby wskoczyć na wyższy poziom a to czy gra źle czy dobrze w poprzednim klubie jest bez znaczenia.

 

Jest gotowy ale coś mu siedzi w głowie ewidentnie, może ten transfer, widać że ten cyrk z koszulkami był nie potrzebny w C+ i ten cały rozgłos bo jednak on chyb o tym myśli i za bardzo chce się pokazać na boisku.

 

 

Dziś zdecydowanie najgorszy na boisku Lewandowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...