Skocz do zawartości

UEFA Euro 2016 we Francji


olek122
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ezequiel93 dobrze prawi. Ja też mam wrażenie, że poziom się wyrównał, ale do dołu. 

 

Dla Polski to dobrze. Naprawdę otwierają się przed naszą reprezentacją wielkie perspektywy jeśli ta trafi w następnej fazie turnieju na jakąś Szwajcarię. Gra Polaków bardzo przypasowała mi do gustu, bo jest wszechstronna. Potrafimy grać cierpliwy, wyrachowany atak pozycyjny przeciwko Irlandii Północnej by kilka dni później zagrać bardzo kompaktowy mecz przeciwko mistrzom świata, gdzie wykazujemy się dyscypliną i świadomością taktyczną na najwyższym poziomie. 

 

To świadczy o wielkiej dojrzałości zespołu polskiego. 

Edytowane przez Project_ALF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwe mistrzostwa zaczną się dopiero od następnej rundy. Teraz faworyci chcą awansować jak najmniejszym nakładem sił. W LM przynajmniej odpada połowa(tych awansujących do LE nie liczę), a tu tylko 1/3. Jakoś mam coraz mniej motywacji, żeby oglądać następne spotkania dzisiaj. Słabiutcy Czesi i jeszcze gorsza Turcja, przewidywalna Hiszpania, jedynie Chorwaci może cokolwiek ciekawego pokażą. Z naciskiem na może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poziom poszedł w dół, wystarczy popatrzeć na czołowe reprezentacje. Niemcy wyraźnie słabsi niż nawet dwa lata temu. Gdzie była Holandia dwa lata temu a gdzie jest teraz? Jaki skład mieli Włosi cztery lata temu a jaki mają teraz? Hiszpania też mocno w dół na przestrzeni ostatnich kilku lat. Praktycznie każda reprezentacja z tych najmocniejszych jest słabsza niż jeszcze kilka lat temu. No może Francja tylko się wzmocniła, chociaż i tak jest mocno schematyczna i mocno pompowana w mediach, podobnie jak Belgia ale ich nieudolność to wina selekcjonerów. 

Liczę na Polskę, nawet jak wyjdziemy z drugiego miejsca to Szwajcarzy są mocno średni aktualnie a awans do ćwierćfinału to będzie już fajny wynik. Potem niech się dzieje co chce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dużą przyjemnością ogląda się dzisiaj grę Chorwatów - ofensywnie, z polotem - chyba jak na razie sprawiająca najlepsze wrażenie reprezentacja tego turnieju. :)


Edit:

I mamy za sobą mecz z rekordową liczbą goli na tym turnieju - 2:2 w spotkaniu Czechy - Chorwacja. Chorwaci prowadzili już 2:0, ale nie potrafili dobić rywali. Mandzukic niczym Milik wczoraj zmarnował kilka naprawdę dobrych okazji. Jeszcze znać o sobie dali po raz kolejny pseudokibice z Chorwacji. 

Edytowane przez ezequiel93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał typować mistrza na tym etapie to jednak po raz trzeci z rzędu Hiszpania. Męczyli bułę w pierwszym meczu, w drugim zagrali już dużo lepiej, są mocni w każdej formacji, Del Bosque wyciągnął wnioski, jego podopieczni wiedzą jak wygrywać turnieje, mają ciekawe połączenie młodości z doświadczeniem. Wprawdzie nie widzę w ich grze jakichś wielkich fajerwerków, ale cztery i sześć lat temu tych fajerwerków też nie było (no chyba, że w pojedynczych meczach jak m.in. finał EURO 2012). 

 

W drugiej kolejności wysoko oceniam Niemców, bo to wciąż aktualny Mistrz Świata, silny kadrowo z przyszytą łatką drużyny turniejowej. Potem Francja, bo gospodarza o takim potencjalne personalnym, który w przeszłości często wygrywał turnieje na swoim terenie nie wolno lekceważyć i gdzieś za tymi trzema reprezentacjami widzę Italię, również drużynę turniejową, która jednak w przeciwieństwie do powyższych reprezentacji nie jest aż tak kompletna. Chociaż wspomnianej Francji do miana kompletnej też trochę brakuje. 

 

Także widzę to mniej więcej tak:

1 - Hiszpania / 2 - Niemcy

3 - Francja / 4 - Włochy

 

(nie jest to bezpośredni typ kto zajmie które miejsce tylko bardziej ocena siły poszczególnych reprezentacji na tym turnieju po dwóch kolejkach rywalizacji w fazie grupowej)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąść poprawke na to z kim Hiszpania grała. Turcja zaprezntowała się na tym Euro skandalicznie słabo. No i w czwórce obecnie znalazłbym miejsce także dla Chorwatów. Pierwszy mecz, i do 75 minuty drugiego meczu grali naprawdę bardzo dobrze. Jeżeli wykorzystają swój potencjał mogą zajść naprawdę daleko. 

Edytowane przez Lanser123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak wierzę w przebudzenie Francji. Na razie zawodzą teoretycznie największe gwiazdy tej ekipy- Pogba i Griezmann, ale to chyba jest stan przejściowy. Fatalnie zaprezentował się też Martial, ale tu chyba nie wytrzymał presji, bo w MU grał rewelacyjnie.

Szczerze mówiąc nie wiem na co stać Niemców- równie dobrze mogą zdobyć mistrzostwo(choć ja w to nie wierzę), jak i szybko odpaść. Grają trochę zbyt schematycznie. Loew pozbawił się pola manewru nie grając skrzydłami. Przy takim ustawieniu powinni być świetni ofensywni boczni obrońcy, ale ani Hoewedes, ani Hector takimi nie są. Szkoda, że nie ma Bellarabiego i że szans nie dostaje Sane. Odrobina szaleństwa tej ekipie by się przydała. Hiszpania ma ogromny potencjał, być może największy wśród drużyn na Euro, ale ja nadal mam wątpliwości co do Del Bosque. Włochy to tylko defensywa i oby szybko odpadli, bo nie taki futbol chcę oglądać. Z przodu wyglądają tragicznie. Teoretycznie mocni powinni być Chorwaci, ale nie z tym napastnikiem. Mandzukica pogonili zarówno Guardiola jak i Simeone, a zdaje się że nawet w Juve zawodzi. Może wszystkich nas zaskoczą Belgowie, na których już chyba nikt nie liczy, ale czy z tym trenerem? Niestety jak wielu tu zauważyło poziom się obniżył, wielu piłkarzy nie jest też w optymalnej formie(przemęczenie), więc niespodzianki są możliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heynckes i Mandzukic = triumf w Champions League w sezonie 2012/2013

Guardiola i Lewandowski = brak triumfu

 

Rzeczywiście wszystkiemu winny Mandzukic.

 

 

Owszem Mandzukic spisuje się na tym turnieju słabo, ale nie on jeden. Co pokazał CR7 w pierwszym meczu? Co pokazał dotychczas Pogba? Co pokazał Muller? Co pokazał Kane? Co pokazał Ibrahimovic? Co pokazał Turan? Co pokazał Lewandowski? Co pokazał Lukaku? Co pokazał De Bruyne? Co pokazał Alaba? 

 

Tak po prawdzie to gdyby nie te dwa rzuty wolne i słaba dyspozycja bramkarzy to nawet Bale nie pokazał nic wielkiego na tym turnieju. 

 

Jasne, nie ma usprawiedliwienia dla Mandzukicia, bo wczoraj zlekceważył taką setę, że głowa mała... ale umówmy się, wielu piłkarzy na tym turnieju zawodzi. Mandzukic nie jest jakimś wyjątkiem, któremu trzeba poświęcać osobne miejsce w temacie. 

 

 BTW. Nie wiem czy wiecie, ale ten gość został królem strzelców ostatnich Mistrzostw Europy w Polsce i na Ukrainie (ex aequo z wieloma innymi piłkarzami, ale został). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co pokazał Lewandowski... Odciągał rywali... :lol2:

Dzisiaj trafnie podsumował to Stanowski:

Jak Milik trafiał w eliminacjach, to dzięki Lewemu, jak mu nie siedzi, to znafcy mówią, gra słabo Milik i to Lewandowskiemu nie pomaga. Cała prawda, a prawda jest taka, że gościu co ma podobno 100 baniek kosztować, to tych dwóch Iroli musi do kieszeni wkładać i bramy walić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belgowie wreszcie przełamali Irlandię. Ich wygrana daje pierwsze miejsce gwarantowane Italii. Dla Irlandii zmieni tyle, że z Włochami wygrać będą musieli, a i tak czekać będzie ewentualnie 3 miejsce.

Turek Cakir to niech kończy ten turniej, jak on tej ręki nie widział...

 

Ciekawe czy dziś odpali prawdziwy Ronaldo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mecz ustawiony!? Toś mnie rozbawił :). Belgia wreszcie zagrała w odpowiednim ustawieniu(Dembele i Carasco) i od razu widać efekty. Dobrze, że ich trener wyciągnął wnioski.

@Projekt Alf

Przepraszam, że źle napisałem o piłkarzu Juve. Jak mogłem. Aż się wstydzę. Żeby nie było o Pogbie też napisałem, że zawodzi. Chyba nie zauważyłeś :). Nie lubię Super Mario. I nie cenię go jako napastnika, podobnie jak Guardiola i Simeone. Nie znam się, ale przynajmniej w dobrym towarzystwie :). Poza tym triumf w LM i Euro w Polsce były już parę lat temu. Od tego czasu ten napastnik odnotował niezły zjazd. Nieprawdaż?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nie ma co tłumaczyć, oczywiście to co robi Mamić jest bez znaczenia, to że UEFA i władze w Chorwackie mają to gdzieś także. Oczywiście podpisywanie kontraktów z dzieciakami aby potem oddawały część wypłaty Mamiciowi jest ok. Metoda jest taka bo jedynie wyrzucenie Chorwacji  z takiego turnieju i ogromne kary od UEFY są w stanie rozwiązać  i skompromitować tamten związek będący w kieszeni Mamica. Dinamo na przestrzeni ostatnich koło 10 lat zarobiło ponad 200 mln Euro na transferach, klub ma znacznie mniejszy budżet od Legii. Śmieszą mnie te wszystkie inwektywy i określenie kibiców z Chorwacji nie pisząc o co chodzi i w czym jest problem jakie zapanowały w polskich mediach i internecie.

 

Do teraz zastawiam się gdzie ten rusek widział karnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie to Polska Ekstraklasa a zwłaszcza gracze Legii pokazują się na Euro z bardzo dobrej strony. Gol Dudy, asysta Niko, Pazdan do tego Kapustka czy Kadar. Fajnie się na to patrzy jak swoi czy gracze z naszej ligi decydują o czymś na takim turnieju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że tak. Lokalnie czyli jak ? Tylko UEFA może ingerować we władze związkowe i nakazać zmiany a skoro UEFA nie widzi problemu to  taki sposób chcą zwrócić uwagę. Innej metody nie ma. Tylko wykluczenie i ogromna kara finansowa od UEFY oznacza drastyczne zmiany. 

 

Domyślam się, że dla Ciebie nie ma znaczenia, że to Mamić ustala skład kadry, wybiera trenerów a trener który prowadzi kadrę od lat siedzi u niego w kieszeni. 

 

To nie była pierwsza tego typu zaplanowana akcje ale UEFA jakby specjalnie nie chciała w to ingerować. 

Edytowane przez mad85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...