Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

54 minuty temu, Jaś Fasola napisał(a):

Tak przejął prym w swojej bylejakości, ich telewizja, internet czy telefonia komórkowa to dno dna. A obsługa klienta to już całkowita klapa.

Nie ten temat, mam jedno i drugie , telefon najlepiej w mojej lokalizacji rozmowy działają najlepiej w Plus, mam też Orange i T-Mobile  i słaby zasięg niestety tam gdzie mieszkam, niby jest LTE+ ale przerywa rozmowy i tam gdzie sie poruszam więc u mnie Plus wygrywa , ale każdy ma inną lokalizację, nigdy nie mialem problemów z obsługą w Plusie, co do ich oferty jeżeli mam pełny pakiet w promo starym z wszystkimi dodatkami jak vod, filmbox, eleven, hbo max za 45 zeta i porównuje go z pełnym pakietem canal+ który mam 3x drożej też w promo po negocjacjach to Polsat wygrywa zawsze, a ilość kanałów podobna, to samo dekodery Polsatu ułożyłem 500 kanałów w liście ulubionych, zrób to na dekoderze canal+ heheheeh ja jestem bardziej zadowolony z Plusa i Polsatu niż z Canal+ choć mam oba.

32 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Błędna założenie. Dla kogoś kto nie korzysta z płatnej telewizji, premierą jest audycja która jest emitowana premierowo naziemnie.

Wyluzuj :)

A wracając do MUX6 TVP już niczego sensownego naziemnie nie wymyśli. Kanały które tworzy powstają na siłę.

Słuchaj wolę trochę zapłacić, to i tak tanie jest żeby oglądać premiery i mieć dużo większy wybór, dla mnie istotą są niektóre seriale i tylko na kodowanych kanalach są w pierwszej kolejności .. telewizor okrojony co ma tylko naziemną to mam taki tylko w kuchni, po co mi telewizor który nie odbiera wszystkiego, bezsensu...

Mux6 i nie tylko cały czas będzie dodawał kanały bo taka jest polityka że tworzy się kanały dla reklamodawców a nie dla widzów , więc trzeba je mieć żeby więcej reklam leciało, a TVP może tylko między blokami więc muszą porobić nowe, a że kontent jest na jeden to życie :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, pietrek1 napisał(a):

Słuchaj wolę trochę zapłacić, to i tak tanie jest żeby oglądać premiery i mieć dużo większy wybór, dla mnie istotą są niektóre seriale i tylko na kodowanych kanalach są w pierwszej kolejności .. telewizor okrojony co ma tylko naziemną to mam taki tylko w kuchni, po co mi telewizor który nie odbiera wszystkiego, bezsensu...

Od tego jest telewizor smart i serwisy VOD. Czekanie na serial w płatnym kanale, podczas gdy jego premiera najpierw jest w serwisach VOD, to jak to nazywasz używanie telewizora jako mebel 🤣

 

23 minuty temu, pietrek1 napisał(a):

Mux6 i nie tylko cały czas będzie dodawał kanały bo taka jest polityka że tworzy się kanały dla reklamodawców a nie dla widzów , więc trzeba je mieć żeby więcej reklam leciało, a TVP może tylko między blokami więc muszą porobić nowe, a że kontent jest na jeden to życie :)

To już Twoja fantazja. Nic na to nie wskazuje.

Więcej kanałów to większe rozdrobnienie reklamodawców. Każdy kij ma dwa końce.

Więcej prywatnych kanałów, to mniejszy tort reklamowy dla nich i do tego nie dopuszczą. Bujasz w obłokach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Oficjalnie jest 9, a będzie więcej, koniec bajek, wieczorynka już była :)

Jakieś dowody, źródło, dokumenty, czy to tylko Twoje wymysły z czapy wzięte?

Przeczytałeś chociaż raz obowiązującą decyzję, czy tylko trollujesz i zaśmiecasz temat?

Edytowane przez vigoo
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, A&G napisał(a):

Tym nie rozbawiłeś. :lol2: We współczesnym świecie DVB-T ma czasami lepszą jakość niż satelita/kabel.

 

To też jakiś pomysł dla zwolenników powyższych kanałów w DVB-T.

Nie można w DVB-T2/HEVC MUX-ie nadawać kanałów SD. UKE i KRRiTV tego zakazują. Tylko HD i 4K. Tak jest we wszystkich decyzjach rezerwacyjnych na MUX-y w DVB-T2/HEVC. Jest ZAKAZ na kanały w SD. :-)Tak więc nikt nie może nadawać kanałów w SD w naziemnych MUX-ach DVB-T2/HEVC. :-)

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat decyzje decyzjami, a TVP i tak nadaje 9 kanałów w MUXie przeznaczonym na 8. :P 

  

W dniu 1.02.2023 o 22:48, pietrek1 napisał(a):

Oficjalnie jest 9, a będzie więcej, koniec bajek, wieczorynka już była :)

 

Jak najbardziej może być więcej, bo jeszcze będą musieli gdzieś upchać TVP ABC jak stracą rezerwację na MUX-1.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Od tego jest telewizor smart i serwisy VOD. Czekanie na serial w płatnym kanale, podczas gdy jego premiera najpierw jest w serwisach VOD, to jak to nazywasz używanie telewizora jako mebel 🤣

Więcej kanałów to większe rozdrobnienie reklamodawców. Każdy kij ma dwa końce.

Więcej prywatnych kanałów, to mniejszy tort reklamowy dla nich i do tego nie dopuszczą. Bujasz w obłokach.

Nie wszystkie seriale są w VOD, mam wszystkie usługi vod, platformy, iptv sporo oraz naziemną, niestety są takie seriale które są tylko na niektórych kanałach i nie ma ich w vod, już pisałem że mam wszystko łącznie w vod, więc nie rozumiem jak możesz nadal nie umieć czytać ze zrozumieniem :) Czytanie nie boli :) Co do reklamodawców to faktycznie każdy kij ma dwa końce, ale nie uwzględniłeś jednego - teraz sprzedaje się wszystko pakietowo, są tak naprawdę 3 duże grypy od reklam w TV: TVP, Polsat, TVN i oni sprzedają reklamy oraz kanały swoje pakietowo , im więcej kanałów tym dana grupa jest mocniejsza i może więcej zarobić na pakietowych reklamach, tak jak pisałem teraz kanały robi się dla reklamodawców, a nie widzów, to jest biznes, proste, nie rozumiesz podstawowych i prostych zdań oraz faktów.

3 godziny temu, pablo21 napisał(a):

Nie można w DVB-T2/HEVC MUX-ie nadawać kanałów SD. UKE i KRRiTV tego zakazują. Tylko HD i 4K. Tak jest we wszystkich decyzjach rezerwacyjnych na MUX-y w DVB-T2/HEVC. Jest ZAKAZ na kanały w SD. :-)Tak więc nikt nie może nadawać kanałów w SD w naziemnych MUX-ach DVB-T2/HEVC. :-)

Taka decyzja może być zmieniona w jeden dzień , tak samo jak mux3 został w starym systemie i decyzja zapadła w jeden dzień, nadal są nie do ruszenia i nadają w starym systemie, co z tego że jest ten zapis jak słusznie @September77 napisał, że nie dotyczy muxów lokalnych i testowych oraz muxu 3 i 8 więc połowy naziemnej, a tak naprawdę jest tylko na papierze, a ten papier tyle wart co w WC :) , papier wszystko przyjmie :) 

44 minuty temu, michael112 napisał(a):

Jak najbardziej może być więcej, bo jeszcze będą musieli gdzieś upchać TVP ABC jak stracą rezerwację na MUX-1.

Upchają dużo więcej do końca roku, mają sporo wolnego miejsca.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

 więc nie rozumiem jak możesz nadal nie umieć czytać ze zrozumieniem :) Czytanie nie boli :)

To może pisz tak żebyś jasno się wyrażał,o moje czytanie wówczas możesz być spokojny.

20 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Słuchaj wolę trochę zapłacić, to i tak tanie jest żeby oglądać premiery i mieć dużo większy wybór, dla mnie istotą są niektóre seriale i tylko na kodowanych kanalach są w pierwszej kolejności ..

 

Serwis VOD to nie kanał kodowany, a ja nie myślę kategoriami jak Ty że muszę mieć wszystko za co się płaci. Bo po co mi to? Życie to nie telewizja. Telewizja ma dostarczać rozrywkę w wolnym czasie, a nie być źródłem do obejrzenia wszystkiego co nakręcili 24h na dobę.

11 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

Upchają dużo więcej do końca roku, mają sporo wolnego miejsca.

Spekulacja, nie poparta niczym konkretnym. Pogadamy gdy dojdzie do ewentualnej zmiany decyzji rezerwacyjnej. Na razie to wyłącznie Twoja fantazja.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie twoja fantazja była że miało być 8 a mamy 9 , więc mów za siebie , fakty są takie że jest to liczba w nadawaniu które nie jest już testowe i tyle, ja nie dyskutuje z faktami które się dokonały . To że ktoś ma dostęp do vod i wszystkich kanałów nie oznacza że cały czas siedzi przed tv , fantazje to ty masz dobrą :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pietrek1 napisał(a):

Narazie twoja fantazja była że miało być 8 a mamy 9 , więc mów za siebie , fakty są takie że jest to liczba w nadawaniu które nie jest już testowe i tyle,

Już to kilka razy pisałem


Decyzja rezerwacyjna https://bip.uke.gov.pl/gfx/bip/userfiles/k-kieliszczyk/2022_jesien/2022-09-21_dc.wrt.514.87.2021.41_tvp_mux6.pdf

Cytat

2. Spółka jest uprawniona do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości objętych Rezerwacją od dnia 1 lutego 2023 r., który jest równoważny z datą rozpoczęcia okresu Rezerwacji

Cytat

4. Spółka jest zobowiązana do rozpoczęcia wykorzystywania częstotliwości objętych Rezerwacją w terminie 6 miesięcy od daty rozpoczęcia okresu Rezerwacji.

Wniosek - od 1 lutego może, od 1 sierpnia musi.

 

Oczywiście że to może ulec zmianie, ale stan na dziś jaki jest jest na papierze. Kropka.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że jakimś cudem TVP zdecyduje się jednak zmienić standard MUX-3 od 1 sierpnia, mimo że to będzie jeszcze przed wyborami.

Wtedy na MUX-3 pojawią się dwa dodatkowe miejsca. Akurat jedno będzie na TVP ABC przeniesione z MUX-1, a drugie na któryś kanał przeniesiony z MUX-6. I na obu będzie idealnie po 8 kanałów HD. Zakładam że wówczas ośrodki regionalne oraz TVP Historia zostaną zmodernizowane do nadawania w HD.

 

 

Chociaż ja i tak bym wolał mieć TVP HD i TVP Seriale a nie ten cały Biełsat. TVP World od biedy jeszcze ujdzie, ale byłoby pierwszym kanałem do odstrzału po Biełsacie.

Alfa TVP może zostać. TVP Polonia zdecydowanie powinna zostać.

Zresztą - Biełsat i World mogą bez większego problemu nadawać jako HbbTV z planszą, tak jak ten kanał ukraiński.

Edytowane przez michael112
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia jest kanałem dla Polonii zagranicą. Po co mi ten kanał w NTC. Kanał jest adresowany do Polaków zagranicą mieszkających poza krajem. Czy teraz widzicie sens jego obecności w MUX6 TVP? To tak jakby iTVN lub Polsat 1 Int. były dostępne w naziemnych MUX-ach. Te kanały tak jak TVP Polonia są powtórkami i dublami głównych anten ich nadawców. Dlaczego? No bo Polacy zagranicą nie mają dostępu do krajowych głównych anten tych nadawców. Po to dublują i emitują powtórki z głównych anten tych nadawców. Już lepiej nie da się tego wytłumaczyć. Ja chcę by w miejscu TVP Polonia czyli w slocie który okupuje w MUX6 wskoczył TVP Seriale HD lub TVP HD, które są w Karcie Powinności TVP. Po co mi powtórkowy kanał dla Polaków zagranicą jak to samo leci na innych kanałach TVP? TVP też w Karcie Powinności swojej ma kanały TVP Kultura 2, TVP Historia 2, TVP ABC 2. To już lepiej by te kanały zaistniały w eterze linearnej TV a nie przez internet oglądanie ich.

Edytowane przez pablo21
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pablo21 napisał(a):

 wskoczył TVP Seriale HD lub TVP HD, które są w Karcie Powinności TVP. Po co mi powtórkowy kanał dla Polaków zagranicą jak to samo leci na innych kanałach TVP? 

A po co nam powtórkowe TVP Seriale i TVP HD dla Polaków w kraju? 

Nie rozumiem tej argumentacji. 

Kanał jest odrzucany tylko dlatego przez niektórych bo ktoś zdecydował że powtórki są dla Polonii. Ale te same powtórki nie dla Polonii już jak najbardziej. 

Nielogiczne. 

Od samej adresacji kanału powtórka nie staje się inna :)

  • Popieram 6
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Seriale oraz TVP HD też 60% ramówki oparte jest na powtórce głównych anten ich odpowiedników podobnie jak TVP Kultura2 oraz TVP Historia2.Tu najlepiej stworzyć TVP Film oraz TVP4K oraz czas na TVP Sport2 w hybrydzie.Poprawić zasięg mux6 od chwili startu lecz się z tym niespieszą tak jak przejściem HEVC.A rosyjska propaganda i tak w Polsce jest mało dostępna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, michael112 napisał(a):

Z tego co czytałem, ostatecznie jednak od 1 lutego MUX ma status oficjalny. Czyli formalnie z tą datą rozpoczęli wykorzystywanie cz-liwości objętych rezerwacją.

Tak. Potwierdza to zresztą Emitel na swoim forum. A co do TVP HD i TVP Seriale to byłby z nich pożytek ale tylko po rebrandingu ale jego Telewizja Polska się boi podobnie jak uruchamiać zapowiadanych przez siebie stacji pokroju TVP Muzyka. Zresztą publiczny nadawca zawsze był jak krowa która dużo muczała a mało mleka dawała. W jej przypadku kanały były wymyślane głównie do notek w Wirtualnychmediach, Pressie, Media2, Satkuruerze czy innych portalach a nie w celu uruchomienia faktycznej emisji. Przypomnę tutaj jak z bólem przez kilka lat rodzili kanały TVP Rozrywka czy TVP Dokument. 

Co do propagamdy rosyjskiej to przeciez mogli ją zwalczyć i z przejściem do DVB-T2. Wystarczyło tylko odpalić na MUX3 kanał UA: Pershyj w formie linearnej a nie hybrydowej na MUX8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe dlaczego w tym multipleksie jest jeszcze prawie 7 Mb/s wolnego miejsca. Czyżby Telewizja Polska planowała jeszcze coś tutaj udostępnić, skoro mają jeszcze 6 miesięcy na przystosowanie się do nadawania 8 kanałów lub ewentualnej zmiany rezerwacji na większą ilość kanałów w MUXie? Czy może będą chcieli zwiększyć bitrate obecnie w nim się znajdujących?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne miejsce jest, ale pytanie czy rzeczywiście pod kolejny kanał, czy jako zapas do podbijania przepływności nadającym kanałom gdy tego potrzebują. 

Gdy obserwowałem jak rośnie przepływność w dynamicznych scenach, dochodzi do 9Mb/s. Ten zapas musi być pobierany częściowo z innych kanałów gdy mają obraz bardziej statyczny, ale na pewno też z tej rezerwy. 

Statystyka tego pewnie nie wykarze, bo średnia z okresu na słupku narusyje wolne pasmo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie muszą tworzyć rezerwy by kiedy to potrzeba w danym momencie dane kanały miały wyższy bitrate bo od tego jest VBR i pożyczanie przepływności pomiędzy kanałami w MUX-ie. Być może będą testować konfiguracje MUX-a tak by docelowo nadawać w nim 10 kanałów w HD HEVC i po tych testach zawnioskować o zmianę decyzji rezerwacyjnej. Może chcą coś udowodnić UKE i tak jak obecnie Polsat Box w MUX4 ma w decyzji rezerwacyjnej całkowitą pojemność MUX-a ok 40 Mb/s tak i oni chcą tego samego i zwiększenia liczby nadawanych kanałów w nim z 8 na 10 HD HEVC. Dzięki temu będę mogli np. znowu dublować przekazy TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Info HD w tym MUX-ie na czas wyborczy dla widzów, którzy mają problemy z odbiorem emisji SFN MUX3 DVB-T bo dużo widzów zgłasza po refarmingu problem z odbiorem tego MUX-a. osobiście znam takie osoby, które mają zakłócenia w odbiorze MUX3 DVB-T TVP a na reszcie MUX-ów zero problemów. Jak było dublowanie ww. trzech kanałów na MUX6 DVB-T2 w HD HEVC to oglądali te kanały z tego przekazu. Po wyłączeniu dubli znowu stracili dostęp do tego MUX-a. Ratują się odbiorem tych kanałów z satki z oferty pre-paid TNK Conax.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, September77 napisał(a):

Ciekawe dlaczego w tym multipleksie jest jeszcze prawie 7 Mb/s wolnego miejsca. Czyżby Telewizja Polska planowała jeszcze coś tutaj udostępnić, skoro mają jeszcze 6 miesięcy na przystosowanie się do nadawania 8 kanałów lub ewentualnej zmiany rezerwacji na większą ilość kanałów w MUXie? Czy może będą chcieli zwiększyć bitrate obecnie w nim się znajdujących?

Myślę że na bank TVP zmieni rezerwacje z 8 na 10 kanałów gdyż podobną tyle że w przypadku stacji SD miała już na MUX3. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...