Skocz do zawartości

MUX 6 (TVP)


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@pietrek1 Było już cytowane że mimo iż MUX6 ma status oficjalnego, to zgodnie z decyzją rezerwacyjną mają 6 miesięcy na dostosowanie się niej. Zatem najwyraźniej korzystają z tego przywileju i nie stosują się w pełni do zapisów obowiązującej decyzji rezerwacyjnej.

 

21 minut temu, pietrek1 napisał(a):

Oficjalnie znika mit 8 kanałów na mux bajkopisarzy

Nic oficjalnie nie znikło.W decyzji rezerwacyjnej oficjalnie jest napisane na dziś że ma być 8 kanałów HD w MUX6.

To że decyzja może się zmienić wiemy, ale póki to nie nastąpiło pisanie o kolejnych kanałach, a nawet 12 to fantazja i trochę nudne. Pomijam już fakt że przy 12 kanałach na ekranie byłaby niezła zupka.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni sami tworzą zapisy więc nie musza się dostosowywać do siebie , twój mit 8 kanałów na mux oficjalnie minął, mux jest oficjalny i ma oficjalnie 9 kanałów, tyle w temacie, reszta to bajki z fejsa i stare zapisy, zmiana następuje w 24h .

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, pietrek1 napisał(a):

Teraz czekamy na odpowiedź komercji , walkower czy walka i powiększanie muxów ?!...

Komercji nie zależy na konkurencji, mniejsze tort reklamowy do podziału, na to bym kompletnie nie liczył :)

Teraz, pietrek1 napisał(a):

twój mit 8 kanałów na mux oficjalnie minął, mux jest oficjalny i ma oficjalnie 9 kanałów,

Czy Ty rozumiesz co to znaczy pół roku na dostosowanie się do decyzji rezerwacyjnej? Tak jest zapisane w tej decyzji. Proszę Cię dorośnij :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, dvbtowiec napisał(a):

Komercji nie zależy na konkurencji, mniejsze tort reklamowy do podziału, na to bym kompletnie nie liczył :)

Czy Ty rozumiesz co to znaczy pół roku na dostosowanie się do decyzji rezerwacyjnej? Tak jest zapisane w tej decyzji. Proszę Cię dorośnij :)

Twój mit minął właśnie, za pół roku będziesz miał wiecej kanałów na tym mux, a nie mniej :) Tatuś wbije pieczątkę i będzie 12 bez mleczka, rozumiesz syneczku :) 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja wydana przez spółkę państwową spółce państwowej czyli tatuś synowi decyzję wydał i może ją zmienić w 24h, czego to dla ciebie takie skomplikowane :) Oni nie będą się zwijać i zmniejszać kanałów, kanałów będzie coraz więcej, rozwoju naziemnej nie zatrzymasz, twój mit na 8 kanałów na mux minął co ci pisałem w poprzednim roku, przy obecnym sprzęcie bez mleczka możesz z palcem nadawać 11-12 kanałów, powyżej jest nieco gorzej ale spokojnie się upcha więcej.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożyjemy, zobaczymy.

Mogli to zrobić od razu, po co najpierw robić pozory 8 kanałów, a potem to zmieniać. A jednak założono że będzie 8.

I mam nadzieję że tak zostanie, bo to gwarantuje doskonałą jakość obrazu. Kolejne powtórkowe kanały robione na siłę, nie są nikomu potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To można iść twoim tropem i zrobić 3 kanały albo jeden na cały MUX, zobacz jaka wtedy będzie żyleta :) Mało powtórek i będziesz miał swoją jakość mega.

Żyjemy obecnie w takich czasach, gdzie tworzy się kanały powtórkowe, taka jest teraz telewizja, ma to taki plus że zawsze na czymś da się zawiesić oko i więcej kanałów do reklam :) 

Na komercyjnych muxach masz tyle reklam i powtórek że nie da się tego oglądać, teraz kanały nie są tworzone dla widza, są tworze dla reklamodawców.

TVP ma mniej reklam i nie przerywa programów reklamami, bo ma abonament więc jest nieco lepiej.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie mamy kilka możliwośc, między innymii:

 

- są to testy, liczba kanałów z obecnych 9 zostanie zmniejszona do 8, bitrate każdego kanału będzie bardzo bardzo wysoki

 

- decyzja o nadawaniu 8 kanałów jest tylko tymczasowa i zostanie ona zmieniona na większą ilość kanałów

 

- decyzja o nadawaniu 8 kanałów się nie zmieni, ale w przygotowaniu jest miejsce na kanał 4K o przepływności około 14 Mb/s 

 

 

Edytowane przez September77
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pietrek1 napisał(a):

 albo jeden na cały MUX

Przesadzasz w drugą stronę.

Jeden to chyba 4K.

Przyzwoitą jakość obrazu dla kanałów nadawanych w T2 HEVC uzyskuje się przy przepływności ok 4Mb/s.

Każda wartość poniżej, ma wyraźnie widoczną pikselozę w dynamicznych scenach.

Wałkujemy to od dawna, do Ciebie to nie dociera. Naprawdę nie warto tego kolejny raz rostrząsać. Satysfakcjonuje Cię bylejakość, Twoja sprawa. Ja tego poglądu nie podzielam.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz 9 kanałów czyli więcej niż twój mit i jakość jest bardzo wysoka z dużym zapasem, taka że przy 12 nie będzie mleczka, powyżej 12 może narzekać 1% widzów więc zastanów się o czym piszesz :) Dynamicznie to działa bardzo dobrze, nie ma spiny, będzie więcej, teraz niech komercja pokaże moc, oni dadzą 14 bez spiny - problem mają tylko z pieczątką chyba że mają wejście do tatusia :) ..

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko aleś się czepił tego "mojego mitu". Nie chcę brzydko mówić, ale czy do Ciebie nie dociera że ja się opieram na oficjalnych dokumentach a nie na fantasmagorii?

Mieliśmy już przykład obniżenia przepływności pozostałym kanałom gdy był kanał 4K ostatnio i widać było wyraźnie spadek jakości, dla mnie nie do zaakceptowania. Kropka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma swój gust, większość i tak ogląda netflixa, jedynie tam jest tak naprawdę akceptowalny bardzo dobry bitrate w 4k i dobre 5.1 bez łaski, a naziemna jest telewizją budżetową, bezpłatną, kogo obchodzi w niej 4k czy jakiś super bitrate, to jest inny target odbiorców, open (FTA), budżetowe za darmo, jakie oficjale dokumenty, sci-fi :) za dużo starożytnych kosmitów oglądałeś :) 

 

 

15 minut temu, September77 napisał(a):

Według mnie mamy kilka możliwośc, między innymii:

 

- są to testy, liczba kanałów z obecnych 9 zostanie zmniejszona do 8, bitrate każdego kanału będzie bardzo bardzo wysoki

 

- decyzja o nadawaniu 8 kanałów jest tylko tymczasowa i zostanie ona zmieniona na większą ilość kanałów

 

- decyzja o nadawaniu 8 kanałów się nie zmieni, ale w przygotowaniu jest miejsce na kanał 4K o przepływności około 14 Mb/s 

 

 

Dobrze napisałeś, tylko trzecia opcja nie wchodzi w ogóle w rachubę, bo samo TVP obecnie nie chce kanału 4k w naziemnej i to potwierdzili więc opcja druga jest najbardziej realna.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, pietrek1 napisał(a):

 a naziemna jest telewizją budżetową, bezpłatną, kogo obchodzi w niej 4k czy jakiś super bitrate, to jest inny target odbiorców, open (FTA), budżetowe za darmo

Wielu obchodzi, tych co mają większe telewizory. A takich osób jest sporo, gdyż stają się coraz bardziej dostępne na kieszeń polskich rodzin.

Mając telewizor w okolicy 50 cali i więcej, gdy siedzisz przy min w odległości 2 metrów widzisz każdy piksel na ekranie.

To ze telewizja jest bezpłatna nie oznacza że ma być dziadowska.

 

Ja np. korzystam z naziemnej i płatnego streamingu do filmów w internecie. I oczekuję od naziemnej odpowiedniej jakości. Czasy VHS już dawno minęły.

Jeśli zależy Ci na wielu kanałach powtórkowych wykup abonament dowolnej platformy. Masz tam więcej niż setkę kanałów z czego 3/4 to powtórki powtórek i reklamy. Odpowiednie dla Ciebie :)

 

Być może to właśnie dzięki jakości w Polsce telewizja naziemna jest o wiele bardziej popularna niż w innych krajach.

My przez długie lata mieliśmy MPG4 i nasze SD było dużo lepsze niż w krajach ościennych SD w MPEG2, a wiem co mówię, bo mam dostęp do telewizji słowackiej.

Aktualnie w HEVC mamy pełne HD, podczas gdy nasi sąsiedzi Czesi atrapę i nam tego HD zazdroszczą.

Może właśnie dlatego u nich telewizja naziemna ma wyraźny odpływ widzów do płatnych platform, bo tak naprawdę bylejakość jest na rękę płatnym operatorom. Zatem osłabianie jakości telewizji naziemnej, może spowodować skutek odwrotny do oczekiwanego i szybszy jej upadek.

A żeby nie być gołosłownym w tym że gorsza jakość nie jest na rękę odbiorcom naziemnym.

https://www.parabola.cz/clanky/7205/konec-ostreho-obrazu-prima-nove-v-dvb-t2-v-sd/

Cytat

Zmniejszenie rozdzielczości transmisji naziemnej Primy nie jest krokiem zaskakującym – przedstawiciele FTV Prima powiedzieli na niedawnej konferencji DIGIMEDIA 2021, że rozważają zmianę rozdzielczości z HD ready na SD dla większości programów. Jedynym wyjątkiem powinna być telewizja informacyjna, aby zachować wystarczającą czytelność napisów na ekranie.

Spadek rozdzielczości dla programów FTV Prima został uzasadniony próbą wsparcia operatorów platform płatnej telewizji, którzy płacą operatorom opłaty za dystrybucję HD.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Ja np. korzystam z naziemnej i płatnego streamingu do filmów w internecie. I oczekuję od naziemnej odpowiedniej jakości. Czasy VHS już dawno minęły.

Jeśli zależy Ci na wielu kanałach powtórkowych wykup abonament dowolnej platformy. Masz tam więcej niż setkę kanałów z czego 3/4 to powtórki powtórek i reklamy. Odpowiednie dla Ciebie :)

 

Być może to właśnie dzięki jakości w Polsce telewizja naziemna jest o wiele bardziej popularna niż w innych krajach.

My przez długie lata mieliśmy MPG4 i nasze SD było dużo lepsze niż w krajach ościennych SD w MPEG2, a wiem co mówię, bo mam dostęp do telewizji słowackiej.

Aktualnie w HEVC mamy pełne HD, podczas gdy nasi sąsiedzi Czesi atrapę i nam tego HD zazdroszczą.

Może właśnie dlatego u nich telewizja naziemna ma wyraźny odpływ widzów do płatnych platform, bo tak naprawdę bylejakość jest na rękę płatnym operatorom. Zatem osłabianie jakości telewizji naziemnej, może spowodować skutek odwrotny do oczekiwanego i szybszy jej upadek.

 

Wszystko to mity, po pierwsze jak kogoś stać na duży tv to żeby wykorzystać jego potencjał musi wykupić płatny abonament kablowy lub satelitarny, oczywiście streaming także chyba że traktuje go jako mebel to sama naziemną wystarczy. Naziemna jest bezpłatna, jest budżetowa i nie możesz od niej wymagać jakości , kontent komercyjnych stacji w naziemnej jest utrzymywany wyłącznie z reklam, gdyby nie było kanałów powtórkowych to nie starczyłoby na nadawanie, a kontent płatnych kanałów kodowanych utrzymywany jest z reklam i z abonamentu czyli płatny kanał na danej platformie ma kasę aby zainwestować w nowsze premiery i lepszy sprzęt, pamiętaj że jakość nadawania to nie tylko bitrate, bitrate to tylko jeden parametr określający kompresję i tyle. Płatne platformy mają więcej kasy więc mogą nadawać więcej nowszego kontentu który najpierw będzie na kanałach kodowanych premium, później na kodowanych zwyklych , a na końcu w niekodowanej naziemnej z największą liczbą reklam, budżet musi zawsze się spinać. Bylejakością zawsze była naziemna, ja nie mówię że ona ma złe kanały i słabą jakość , ale nie jest to premium i nigdy nie będzie, to całkiem inny target, dla mnie naziemna jest uzupełnieniem, są lokalnie programy, są lokalne muxy z jakością VHS, takie retro też jest potrzebne, są przygraniczne muxy min czeskie które mają sd na większości kanałów i ta sd jest na bardzo wysokim poziomie, więc jest to dobre uzupełnienie oferty płatnej jako dodatek, szczególnie że jak mam więcej niż 5 tv to na niektórych mam tylko naziemną, bo nie ma sensu mutiroom aż tak dużego robić... Polska naziemna ma oglądalność bo jest bezpłatna i ma dużo muxow więc sporo kanałów nadaje, szczególnie dobrą robotę narobiły też liczne muxy lokalne i testowe, jesteśmy większym krajem dużo od Czechów i Słowaków więc nie porównuj że u nas jest lepiej bo musi być lepiej.

Godzinę temu, A&G napisał(a):

Ojej, robimy to tak - wyłączmy World, Biełsat i Polonię, włączamy Seriale, Kultura 2, Historia 2, abc 2 i mamy 10 kanałów - optymalną ilość. Proste? Proste. Nie wiem po co ludzie sami sobie komplikują życie. :facepalm:

Tak powinno być dawno, tylko World, Biełsat i Polonię zostawić w sd z kiepskim bitrate,  ktoś będzie chciał to będzie oglądać, do takich kanałów z małą oglądalnością SD to aż za dobrze..

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pietrek1 napisał(a):

Wszystko to mity, po pierwsze jak kogoś stać na duży tv to żeby wykorzystać jego potencjał musi wykupić płatny abonament kablowy lub satelitarny

Tym nie rozbawiłeś. :lol2: We współczesnym świecie DVB-T ma czasami lepszą jakość niż satelita/kabel.

 

4 minuty temu, pietrek1 napisał(a):

Tak powinni być dawno, tylko World, Biełsat i Polonię zostawić w sd z kiepskim bitrate,  ktoś będzie chciał to będzie oglądać, do takich kanałów z małą oglądalnością SD to aż za dobrze..

To też jakiś pomysł dla zwolenników powyższych kanałów w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pietrek1 Nie tłumacz mi jak działa telewizja płatna na satelicie, bo ją miałem i czasami widzę gdy konfiguruję komuś dekoder płatnej platformy.

Kanały na satelicie to w dużej mierze kanały powtórkowe, seriali i programów które były już wałkowane także w przekazie naziemnym.

30 minut temu, pietrek1 napisał(a):

Wszystko to mity, po pierwsze jak kogoś stać na duży tv to żeby wykorzystać jego potencjał musi wykupić płatny abonament kablowy lub satelitarny

Doprawdy? Podłączając dekoder operatora wykorzystujesz potencjał telewizora? 🤣

Mając telewizor i telewizję naziemną, korzystasz z jego własnego tunera, dobrej jakości kanałów naziemnych, w tym do serwisów HbbTV, a więc to w naziemnym przekazie ten potencjał masz w 100% wykorzystany. Gdzie ten wykorzystany potencjał u płatnych operatorów?

Pomijam już jakość kanałów na satelicie gdzie niektóre wyglądają koszmarnie.

Duży telewizor możesz dziś kupić już od 3000 zł. To nie są kosmiczne sumy. Stać na nie wiele osób, a niektóre osoby takie jak ja, nie chcą przepłacać za kanały z reklamami przeplatane powtórkami starych filmów czy seriali.

Dlatego ja wybieram przekaz naziemny i dlatego zależy mi na tym aby trzymał dobrą jakość. A to czego mi brakuje czyli filmów i seriali mogę uzupełnić wykupując jedną platformę VOD i w zupełności mi to wystarcza, mimo że stać mnie na telewizję płatną czy satelitarną, nie kupuję z własnego świadomego wyboru, bo jej nie potrzebuję. I takich osób jest bardzo dużo którzy korzystają z przekazu naziemnego.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, pietrek1 napisał(a):

jak kogoś stać na duży tv to żeby wykorzystać jego potencjał musi wykupić płatny abonament kablowy lub satelitarny

Po rezygnacji C+ z dwóch transponderów i upchnięciu oferty na tych co im zostały, obraz na niektórych kanałach HD nie jest ostatnio rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest rewelacyjny bo tną koszta, dlatego PolsatBox wystarczy i już dawno przejął prym :)

@dvbtowiec, chyba umiesz czytać , pisałem o kontencie czyli zawartości danych kanałów i licencjach wykupionych, w pierwszej kolejności najnowsze pozycje programowe trafiają na kanały kodowane premium, później na kodowane zwykle, a na końcu z największą ilością reklam do naziemniej bezpłatnej, przykładowo najnowsze odcinki "Starożytnych Kosmitów" są na początku premierowo na History i History2 , a do naziemnej trafiają na końcu bo licencję kupuje np. Fucus czy Antena. Po za tym liczba kanałów naziemna w porównaniu do sat czy kabla to niestety mała ilość wyboru i kanałów .. oczywiście nie mówię że naziemna jest zła bo jest tam telewizja przygraniczna, lokalna i retro VHS na muxach lokalnych czyli ciekawy dodatek dla poprawy humoru..

Jeżeli ktoś lubi oglądać powtórki z premier które były na kanałach płatnych rok temu to naziemna jest dla niego i telewizor służy bardziej jako mebel , a jak ktoś chce mieć wybór i oglądać premiery to musi mieć płatny pakiet kodowany żeby telewizor nie służył tylko jako mebel :) telewizor dla poniżej 100 kanałów to co to za wykorzystanie sprzętu, taki tylko z naziemną to mam w kuchni, a w salonach to mam 8 pozycji satelitarnych + iptv + radio FM/dab/sat/int + naziemna jako dodatek więc idzie w tysiącach kanałów .... Problem jest tylko że rozdzielacz HDMI dobry to podstawa , bo te taniej są do niczego, a trochę dekoderów mam podłączonych że braknie wejść, szafki też robią coraz mniejsze ale da się upchać :)

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, pietrek1 napisał(a):

Nie jest rewelacyjny bo tną koszta, dlatego PolsatBox wystarczy i już dawno przejął prym :)

Tak przejął prym w swojej bylejakości, ich telewizja, internet czy telefonia komórkowa to dno dna. A obsługa klienta to już całkowita klapa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, pietrek1 napisał(a):

Jeżeli ktoś lubi oglądać powtórki z premier które były na kanałach płatnych rok temu to naziemna jest dla niego i telewizor służy bardziej jako mebel , a jak ktoś chce mieć wybór i oglądać premiery to musi mieć płatny pakiet kodowany żeby telewizor nie służył tylko jako mebel :)

Błędna założenie. Dla kogoś kto nie korzysta z płatnej telewizji, premierą jest audycja która jest emitowana premierowo naziemnie. I co mnie jako odbiorcę interesuje że tacy "Starożytni kosmici" pojawią się naziemnie z rocznym czy dwuletnim poślizgiem. Aż tak ważne są te programy żeby je koniecznie oglądać na kanale płatnym?

Wyluzuj :)

Meblem by był gdyś przez 2 lata nic nie oglądał. Oglądasz tylko że z poślizgiem. Jakieś dziwne wnioski tu wyciągasz :)

A wracając do MUX6 TVP już niczego sensownego naziemnie nie wymyśli. Kanały które tworzy powstają na siłę.

TVP Nauka to dubel TVP Dokument, TVP Dokument to dużo powtórek z TVP1 i TVP2, I tak z każdym kanałem.

Od większej liczby kanałów w MUX6 nie przybędzie jakościowo lepszych programów, a dostaniemy w zamian gorszy jakościowo (dosłownie technicznie) produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...