Skocz do zawartości

Nowości Polsat Box - zapowiedzi


pitter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według najnowszych informacji na początku maja 2007 roku będziemy mieli dostęp do kolejnego, niekodowanego kanału TVP Historia. Także jesienią 2007 roku ruszą kolejne 2 kanały tematyczne TVP: TVP Film i TVP Rozrywka. Są coraz większe szanse na pojawienie się kanałów tematycznych TVP także w CP, z czego można wnioskować trochę z tego artykułu: http://wirtualnemedia_pl/document,,2101 ... h_TVP.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że tvp sport ma być transmitowany na Białorusi jako promocja Polskiego chodziarstwa długodystansowego.

 

A tak poważnie, to jestem ciekaw kiedy im sie kasa skończy, skoro ten kanał jest dla tak wąskiego grona widzów.

Oni cały czas są dotowani z naszych abonamentów RTV !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@zaq13 masz rację, moim zdaniem wszystkie kanały powinny być dostępne dla wszystkich, ponieważ niby z czego TVP Sport się otrzymuje jak nie po części z naszego abonamentu RTV. Rozumiem trochę z reklam, ale jest tylko dostępny w nHDTV i jednej niedużej sieci kablowej, a powinien być dostępny dla wszystkich :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chciałem się zorientować czy ma ktoś jakieś informacje na temat dołączenia do oferty Cyfrowego Polsatu tych dwóch dokumentalnych Viasatów tj. Viasat History i Viasat Explorer.Bo jakiś czas temu toczyła się na ten temat dyskusja ale ostatnio brak informacji na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyfrowy Polsat trochę się pospieszył z decyzją o wprowadzeniu Polsatu Sport w HD który ma być wprowadzony od połowy maja a to z prostej przyczyny-wiele osób jeszcze nie ma takiego sprzętu z taką funkcją-a nie jest to mały wydatek min.chyba 2000zł. A przecież odbiorcy którzy nie mają takich telewizorów nie zobaczą różnicy między obecną jakością a High Definition.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Cyfrowy Polsat trochę się pospieszył z decyzją o wprowadzeniu Polsatu Sport w HD który ma być wprowadzony od połowy maja a to z prostej przyczyny-wiele osób jeszcze nie ma takiego sprzętu z taką funkcją-a nie jest to mały wydatek min.chyba 2000zł. A przecież odbiorcy którzy nie mają takich telewizorów nie zobaczą różnicy między obecną jakością a High Definition.

 

Czyli maja wprowadzać jak będzie miało 100% osób taki tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba właśnie wprowadzanie kanałów w HD powinno przyspieszać zakup odpowiedniego sprzętu a nie odwrotnie. Co prawda jest on drogi ale drugą przyczyną dlaczego ludzie nie kupowali takiego sprzętu jest właśnie brak kanałów HD. Teraz coś się ruszyło więc może i ceny telewizorów HD trochę spadną i więcej osób będzie z nich korzystać. Bardzo dobrze, że Polsat wprowadza PS HD, i tak trochę zaspał w porównaniu z n i C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze że CP wprowadzui nie długo pierwszy kanał w HD.

Tylko zastanawiam sie nad jednym.

Były równierz zapowiedzi że w CP do końca tego roku będzie 5 kanałóww w HD.

Tylko z kąd oni wezmą jeszcze 4 kanały w HD?

Myślę, że jak by nie mieli niczego w zanadrzu to by od tak sobie nie mówili tego. Sprowadzą pewnie jakieś nowe kanały na polski rynek i dadzą je w HD, sami przecież nie wyprodukują 4 kanałów w wysokiej rozdzielczości :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie gdy analizowałem tak sytuację kanałów HD to doszedłem do wniosku, że właściwie prezes owszem mówi o 5 kanałach, ale zauważcie, że w którymś wywiadzie dodaje za chwilę, że obecnie pakietu nie będzie, bo nie ma odpowiedniej liczby nadawców w Polsce. Obawiam się więc, że prezes najbardziej liczy na takie kanaly jak Eurosport HD czy Polsat HD czyli kanaly, ktore niekoniecznie mialyby sie pojawic tylko w CP. To taka moja czarna wizja...[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wprowadzanie kanałów w jakości HD jest na pewno dobrym posunięciem ale niestety dużą przeszkodą jest właśnie wysoka cena takich odbiorników na które niewiele osób może pozwolić no ale z biegiem czasu na pewno będą tańsze a tym samym będą bardziej rozpowszechnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzięś czytałem, że CP podpisał umowę z firmą Samsung, na mocy której każdy, kto zakupi dekoder HD, dostanie zniżkę na telewizory HD tej firmy.

 

O ile się nie myle to popełniłeś małe przekłamanie :oops:

 

-ma to być w taki sposób że jeżeli zakupisz TV Samsung HD o przekątnej 40" lub większej to w promocji dostaniesz gratis HD dekoder CP z abo na kilka miesięcy.

Było to dokładnie cytowane na forum ale nie chce mi się tego szukać, lecz to co podałem jest bliższe prawdzie i ma ta promocja być "zgrana" w czasie z uruchomieniem kanałów HD na CP :wink:

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

Polskie platformy walczą na nowinki techniczne

 

Polskie platformy cyfrowe prześcigają się w inwestycjach w nowe programy i kanały w wysokiej rozdzielczości. Ten wyścig wymusiła w zeszłym roku platforma n. Teraz branża przyznaje, że zaczęła go przedwcześnie.

 

 

/....../

 

30 proc. drożej za technologię HD

 

To pociągnęło za sobą wielomilionowe wydatki. Operatorzy muszą zamawiać u producentów dekodery umożliwiające odbiór programu w wysokiej rozdzielczości i dopłacać do akcji promocyjnych, które przekonają abonentów do kupowania takich dekoderów i telewizorów.O tym, jak kosztochłonna jest technologia HD (czyli w wysokiej rozdzielczości, od "high definition"), świadczą choćby finansowe plany Polsatu. Pod koniec ubiegłego roku prezes stacji Aleksander Myszka zapowiedział, że stacja będzie wspierała Cyfrowy Polsat we wprowadzaniu technologii HD. W tym roku kupi dwa wozy umożliwiające transmisje w wysokiej rozdzielczości i stworzy studio, które umożliwi produkowanie takich programów. Łącznie w ciągu najbliższych trzech lat Polsat wyłoży na te działania kilkadziesiąt milionów dolarów. Jak oszacowała stacja, transmisje HD są o ok. 30 proc. droższe niż zwykłe.

 

całość-

http://www.rzeczpospolita.pl/gazeta/wyd ... 1920070319

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platforma telewizji cyfrowej - Cyfrowy Polsat podpisał umowę z międzynarodową firmą komunikacyjną Harris, co umożliwi emisję programów w wysokiej i standardowej rozdzielczości.

Największa na polskim rynku platforma cyfrowa podpisała porozumienie dotyczące dostarczenia pierwszego serwera Harris Nexio NX360 SD/HD w regionie.

 

Dodatkowo, w ramach tego samego kontraktu Cyfrowy Polsat kupił router Harris Platinum i system automatyzacji emisji D-Series pozwalający operatorowi na nadawanie kolejnych 20 kanałów.

 

Dzięki tym inwestycjom Cyfrowy Polsat utworzył jedno z największych i najnowocześniejszych centrów nadawczych w Polsce.

 

- Serwery NEXIO zapewniają wgrywanie oraz odtwarzanie materiałów audio-video zgodnie z najwyższymi standardami naszych transmisji, umożliwiając jednocześnie dalszy rozwój w miarę rosnących potrzeb odbiorców i coraz bardziej zaawansowanych technologii - powiedział Marcin Bukowski, zastępca dyrektora technik telewizyjnych w Cyfrowym Polsacie.

 

żródło:media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...