Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można zmienić na 4:3 w mediaboxie. To tez nie rozwiązuje sprawy.

No przecież o tym pisałem. Nie rozwiązuje sprawy, bo nikt nie będzie co audycję zmieniać ustawień. Ponadto ustawienie 4:3 powoduje, że obraz jest poucinany i często na ekranie widać tylko fragment logotypu. Nieciekawie to wygląda.

 

A na crt to można oglądać analog, tam też upc już sobie darowała i nie zmienia parametrów obrazu na prawidłowy.

A niby dlaczego ktoś ma oglądać na CRT raptem 40-50 słabej jakości kanałów z analogu? Tylko dlatego, że komuś nie pasuje, że na liście Mediaboxa są duble SD?

Co do analogu, to nie zauważyłem, aby u mnie nadawano w nim kanały TVP 1 HD, TVP 2 HD, Polsat HD, TVN HD, TV Puls HD itp. Wszystkie te kanały nadawane są w wersji SD. A skoro są w wersji SD, to UPC nie musi nic zmieniać. Flaga WSS załatwia sprawę za nich (audycje 16:9, 4:3).

 

Niestety nie da się nic.

Jak to nie? Wystarczy wcisnąć przycisk "UPC" na pilocie i śmieci z ekranu znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego ktoś ma oglądać na CRT raptem 40-50 słabej jakości kanałów z analogu? Tylko dlatego, że komuś nie pasuje, że na liście Mediaboxa są duble SD?

Co do analogu, to nie zauważyłem, aby u mnie nadawano w nim kanały TVP 1 HD, TVP 2 HD, Polsat HD, TVN HD, TV Puls HD itp. Wszystkie te kanały nadawane są w wersji SD. A skoro są w wersji SD, to UPC nie musi nic zmieniać. Flaga WSS załatwia sprawę za nalich (audycje 16:9, 4:3).

Po 1. Na tych kanałach głównie wszystko leci w 16/9, więc praktycznie nie ma róźnicy, a z tych kanałów co wspomniałeś tylko 2 pozostaną jako duble SD bo są gwarantowane na chwilę obecną.

 

Jak to nie? Wystarczy wcisnąć przycisk "UPC" na pilocie i śmieci z ekranu znikają..

Jak to nie? Wystarczy wcisnąć przycisk "UPC" na pilocie i śmieci z ekranu znikają.

Tak, ale to jest działanie chwilowe, bo do 10 sekund i tak znikają, a koledze chodziło pewnie o całkowite usunięcie tych dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1. Na tych kanałach głównie wszystko leci w 16/9, więc praktycznie nie ma róźnicy, a z tych kanałów co wspomniałeś tylko 2 pozostaną jako duble SD bo są gwarantowane na chwilę obecną.

Nie zgodzę się. Owszem większość audycji nadawanych jest w 16:9, ale starsze filmy czy seriale nadawane są w 4:3. Nie wiem czy ktoś chciałby oglądać np. "Zmienników" w znaczku pocztowym na kanale TVP 1 HD czy TVP 2 HD?

Odpowiedniki SD wszystkich wymienionych przeze mnie kanałów nie są już gwarantowane (Pakiet Max Extra HD - stan na dzień 21.10.2014 r.) i co z tego? Nie oznacza to, że zostaną one wyłączone w najbliższym czasie. Tak samo na tej liście znajdują się np. kanały tematyczne byłego CANAL+ Cyfrowego i cały czas są w ofercie. Dopóki u abonentów będą jeszcze telewizory CRT, dopóty duble SD pozostaną na listach Mediaboxów. Dla maruderów z nowoczesnymi telewizorami, którzy nie zdecydują się na moduły CI+ służyć będą dekodery Horizon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanałów SD nadających w sztywnym 16:9 jest niewiele. Większość nadawców stosuje WSS - zwłaszcza podstawowe kanały, które wymieniłem. Pewnego dnia owszem zostaną one usunięte, tyle że stanie się to dopiero za kilka lat (prawdopodobnie wtedy, kiedy na dobre zniknie analog z kablówek). Umieszczenie dubli SD na liście kanałów niegwarantowanych, to tylko zabezpieczenie na przyszłość (aby nikt nie mógł z tego powodu rozwiązać umowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Horizonie nie ma Multiroom że dostajesz dwa dekodery, jak chcesz to możesz dostać ale Mediaboxa jako multiroom, ponieważ dekoder Horizon zastępuje router od internetu i telefonu.

 

Dobrym pomysłem jest uporządkowanie listy, tak aby nie było bałaganu jak na obecnej liście do Mediaboxa + wy[beep]e dubli SD, ale lista ta powinna iść jednak w stronę tej z Mediaboxów, gdzie w bardzo fajny sposób można ją ułożyć, według schematu jaki stosowali, czyli sekcje kanałów od 111, 333, 444, 555,666, czy 777. Tylko tak nabałaganili, że czasem lista zaczyna się wcześniej, ale to zawsze można poprawić.

 

Jak już zrobili to niech będzie tak jak jest teraz, że podstawowe 1-99, a następne kategorie po kolei 100,200,300 itp , ale trzeba czekać aż znikną szare mediaboxy z obiegu żeby prawie całkowicie wyeliminować duble SD i była wspólna lista dla Horizonów i Mediaboxów. Druga kwestia to żeby też Kaony dostały tą samą listę, co mają Horizony gdyż w nich nie trzeba trzymać kopii SD a mają inaczej ustawione kanały niż Mediaboxy.

A najlepsze jest to, że na trzech różnych listach na dekoderach UPC tylko jeden kanał jest nie ruszony, jest to Mango 24 na pozycji 99 :lol2:

 

 

Ja słyszałem że maja dawać w multiroomie 2 dekodery horizonbox bo karty mi się uśmiecha brać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.dave, parę postów masz potwierdzenie że nie dają dwóch Horizonów a nie Horizonboxów :lol2: .

 

Odpowiedniki SD wszystkich wymienionych przeze mnie kanałów nie są już gwarantowane (Pakiet Max Extra HD - stan na dzień 21.10.2014 r.) i co z tego?

Nie są gwarantowane w pakietach Select Extra HD i Max Extra HD, ale natomiast w pakiecie START są gwarantowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@studiolitek

wytłumacz mi te wpisy z innego forum tylko tam nie jestem zalogowany

 

Horizon ma wyjście "composite" takie małe okrągłe z pięcioma pinami i istnieje przejściówka do euro, docelowo ma być oferowany tylko dekoder horizon nawet do usług bez nagrywarki i chyba nawet jako sam modem ale tu nie jestem pewien bo to by było zupełnie bez sensu :)

MR horizon będzie oferowany jako tzw "klient IP" - jedna głowica odpada, pudełko wielkości horizon tylko tak z 1/2 wysokości realizowane po RJ45 lub po wifi lub poprzez gniazdka prądowe do wyboru do koloru

 

będą 3 do wyboru .1 wifi 2 skrętka 3 po gniazdkach prądowych w takiej kolejności tak sądzę.

przejście z tego wyjścia sd na euro jest tylko pytanie czy będzie można go gdziekolwiek kupić. W komplecie z horizonem nie ma takiej przejściówki.

mr to tylko terminal i funkcja pvr jest realizowana na dekoderze głównym czyli kolejna głowica odpada no i ten dysk 500GB się robi trochę ciasnawy no nie?

Ciekawe czy te horizon się nie zagotuje jak będzie równocześnie odtwarzał na głównym i na mr, nagrywał dwa kanały i jeszcze time shift by działa na mr i głownym + archiwizowanie internetu w tle.

 

inni mówią że nie będzie a drudzy mówią że będzie multiroom

W Horizonie nie ma Multiroom że dostajesz dwa dekodery, jak chcesz to możesz dostać ale Mediaboxa jako multiroom, ponieważ dekoder Horizon zastępuje router od internetu i telefonu.

 

 

Tak obsługuje tylko do 15mb/s ale jak ktoś ma 250 to zostaje osoby router

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mieszasz, więc wytłumaczę Ci pokolei:

 

wytłumacz mi te wpisy z innego forum tylko tam nie jestem zalogowany

Kolega @Pawop ma już nową usługę i dodatkowo multiroom, i opisał co dokładnie dostał, poczytaj dokładnie.

 

Horizon ma wyjście "composite" takie małe okrągłe z pięcioma pinami i istnieje przejściówka do euro

Małe okrągłe to S-VHS, a composite to analogowa prehistoria o niskiej jakości, a dekoder Horizon ma prawdopodobnie wyjścia "Component"

 

docelowo ma być oferowany tylko dekoder horizon nawet do usług bez nagrywarki

Zanim zostanie wyłącznie oferowany to minie parę dobrych lat.

 

i chyba nawet jako sam modem ale tu nie jestem pewien bo to by było zupełnie bez sensu :)

MR horizon będzie oferowany jako tzw "klient IP" - jedna głowica odpada, pudełko wielkości horizon tylko tak z 1/2 wysokości realizowane po RJ45 lub po wifi lub poprzez gniazdka prądowe do wyboru do koloru

To nie jest stary dekoder platformy "N", nic takiego nie będzie realizowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do dubli SD. Nawet jeżeli są gwarantowane, to można je przecież posegregować na każdy dekoder osobno. Nawet na mediaboxach mogły by zostać, ale nie tak, że jeden obok drugiego. Przecież to nie ma sensu. Wiadomo że wybiorę w HD. Ogólnie listy są bez pomyślunku poukładane.

 

Wracając też do "śmieci" w dekoderze, to okazuje się że to taka ich "reklama". Co za [beep]two, nie dość że co drugi kanał jest zajawką VOD to jeszcze tego reklamy podczas zmieniania kanałów. I naciskanie klawisza UPC to nie jest rozwiązanie problemu. Zastanawiam się nad reklamacją. Przecież oglądając taki tvn czy podobny kanał oni sami z denerwującym dźwiękiem pokazują jakieś zapowiedzi w rogach ekranu, do tego jeszcze upc ... odechciewa się oglądać.

 

A na koniec posta to zastanawiam się ile realnie takich dekoderów SD jeszcze mają ? Czy nie bardziej opłacałoby się powymieniać te dekodery i uporządkować ten chaos i zwolnić trochę pasma ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wracając do dubli SD. Nawet jeżeli są gwarantowane, to można je przecież posegregować na każdy dekoder osobno
.

Jak na razie to tylko Fokus TV został odseparowany od reszty.

 

Nawet na mediaboxach mogły by zostać, ale nie tak, że jeden obok drugiego. Przecież to nie ma sensu. Wiadomo że wybiorę w HD. Ogólnie listy są bez pomyślunku poukładane.

Ty wybierzesz, ja wybiorę i parę innych osób, ale znajdą się tacy że chcą oglądać SD i nic na to nie poradzisz.

 

A na koniec posta to zastanawiam się ile realnie takich dekoderów SD jeszcze mają ? Czy nie bardziej opłacałoby się powymieniać te dekodery i uporządkować ten chaos i zwolnić trochę pasma ?

Ostatnie promocje na pakiety z dekoderami SD były oferowane na wiosnę 2013, a teraz są oferowane na przedłużenie tylko mediaboxy HD, więc do około pół roku powinny zniknąć. Jak na razie to tylko dekodery Motorola z Astera są całkowicie wycofane i nawet nie są zabierane od klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka sprawa, dałem wypowiedzenie i dzwonią do mnie z BUK. Mój staż to 14 lat.

 

Płaciłem 124,99zł za Max HD z nagrywarką, 30mb Internet i 60 minut

 

zaproponowali mi:

 

95zł za Max HD bez nagrywarki, 120mb i 60 minut

 

Ale mam "ale":

 

- nie potrzebuję telefonu

- chcę multiroom i ten dali mi za 10zł/mc za CI+

- HBO + HBO Go za 25zł/mc i pierwsze 30 dni na próbę za free

- jest dobra opcja na C+ oraz HBO? Jeśli tak to za ile można to wynegocjować?

 

Co dalej wynegocjować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie szybka sprawa, dałem wypowiedzenie i dzwonią do mnie z BUK. Mój staż to 14 lat.

 

Płaciłem 124,99zł za Max HD z nagrywarką, 30mb Internet i 60 minut

 

zaproponowali mi:

 

95zł za Max HD bez nagrywarki, 120mb i 60 minut

 

Ale mam "ale":

 

- nie potrzebuję telefonu

- chcę multiroom i ten dali mi za 10zł/mc za CI+

- HBO + HBO Go za 25zł/mc i pierwsze 30 dni na próbę za free

- jest dobra opcja na C+ oraz HBO? Jeśli tak to za ile można to wynegocjować?

 

Co dalej wynegocjować?

Za pakiet z nagrywarką około 85 złoty możesz ugrać, multiroom za 1 zł, pakiet HBO to 25 złotych a Canal + full pakiet 35 złotych, jak weźmiesz obydwa to możesz targować się o Filmbox za 1 złoty + Cinemax również za 1 złoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny z WRU XX:

 

1) Max HD bez nagrywarki, tel 60min, 120mb Internet = 65zł

2) Max HD bez nagrywarki, 120mb Internet - 70zł.

+ 25zł HBO + 1zł Multiroom

 

Wychodzi więc:

1) 91zł

2) 96zł

 

Ja dostałem 1 opcję (powyżej) za 95zł, więc 30zł różnicy, to wciąż spora różnica + 25 HBO + 1zł multiroom = 121zł. Myślicie, że uda się zbić po drugiej rozmowie do poziomu około 105-110zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie opcji 1) co napisałeś, policzyłem teraz dokładnie i :

Max Extra HD z nagrywarką, tel 60min + 120mb Internet = 70 zł więc to lepiej Ci się opłaci. Do tego HBO + multiroom daje 96 złotych , więc upieraj że możesz dać około 100 złotych za ich usługi, konsultant powinien się zgodzić, w końcu z tego ma premię, a jak nie zatrzyma klienta to z czego dostanie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem rozmowę i wru xx dostałem praktycznie z miejsca, gorzej ze mr ci+ za 15 i konsultant twierdzi ze do tego nie może zaproponować nawet za 10zł i podobnie z pakietami Cinemax czy filmbox, moge zapomnieć o 1zł. Pytanie ma ktoś wru xx z ktoryms tych dodatków w innej cenie niż twierdzi konsultant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie wgrali do modemorutera technicolora nowe oprogramowanie, bo na tym starym wogule nie dało się korzystać z internetu, przez WI-FI. Ja mam 10 MB a internet chodził mi z szybkością 3Mb, ale ci co mieli 30 czy 60 też im internet wolno chodził.

 

@ marioking od ręki dostałeś WRU XX ? to jesteś dobrym negocjatorem, mnie się nie udało, mimo starań :( Mam WRU XV, XX nie chcieli mi dać. Widocznie nie umiem negocjować :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ma ktoś wru xx z ktoryms tych dodatków w innej cenie niż twierdzi konsultant?

 

Kolega @eLBeG dostał na pewno, i mój sąsiad, ale to było na samym początku nowe WRU weszło, ze szczegółami od sąsiada:

MAX Extra HD + Internet 30 + telefon 60 - umowa 24 miesiące

HBO - umowa 9 miesięcy

Canal + full opcja 12 miesięcy

Filmbox umowa 12 miesięcy

Cinemac umowa 18 miesięcy

multiroom na 12 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odbyłem drugą rozmowę z BUK. Oferty jakie dostałem:

 

Max HD bez nagrywarki + Internet 60mb + telefon 60min + multiroom + HBO - 106zł

Max HD bez nagrywarki + Internet 120mb + telefon 60min + multiroom + HBO - 116zł

 

Co myślicie? Jeszcze nie podjąłem decyzji, pewnie zrobię to jutro. Chciałem za 106zł dostać 120mb ale nie chciał się zgodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@ marioking od ręki dostałeś WRU XX ? to jesteś dobrym negocjatorem, mnie się nie udało, mimo starań :( Mam WRU XV, XX nie chcieli mi dać. Widocznie nie umiem negocjować :roll:

 

Nie dobrym, tylko jestem w zasięgu giga kablówki w Netii. To załatwię negocjacje w 75%.

 

Niestety na więcej nie starczyło i mimo tego raczej nie przedłuże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...