Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Może coś doradzacie. Moja umowa od jutra przechodzi na bezterminową z małym haczykiem i zastanawiam się co robić. Haczyk polega na tym, że pakiet Viaplay z HBO jest do grudnia.

 

Jak parę miesięcy temu rozmawiałem z UPC w sprawie ewentualnego przedłużenia to w sumie nic nie udało mi się załatwić, więc uznałem, że w sumie może być to bezterminowe, a z czasem wyślę wypowiedzenie i będę miał większą możliwość negocjacji. Czy w takiej sytuacji mogę przedłużyć jeszcze umowę na warunkach z UPC? I czy jest w ogóle sens to robić, jeśli może się okazać, że Play zacznie mieszać w pakietach, bo gwarantowana jest liczba kanałów, a nie konkretne kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Michaelred napisał(a):

hmmm to ciekawe z tym 5gbps. Jednak ceny ofert trzeba rozdzielic na 3 kategorie. Nowy klient UPC (tego juz nie bedzie), klient przedluzajacy, klient przedluzajacy po wyslaniu wypowiedzenia umowy. 

Jednak nie ma 5 Gbps w UPC. Tylko Play, o ile ktoś jest w zasięgu takiej prędkości, czyli aktualnie pewnie ci co mają internet światłowodowy, a nie światłowodopodobny. UPC i Play to nadał dwa oddzielne byty. Migracja klientów UPC do Play będzie trwała długie lata i nawet może to być dekada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemożliwe jest przesłanie 5Gb/s na łączu HFC w obecnej technologii docsis 3.1 nawet na max 32DS. Także o takiej ofercie w UPC można zapomnieć. No chyba, że ktoś ma od nich gpona.

Play do niedawna sprzedawał jedynie LTE i podrabiane 5G. Oni są dobrzy jedynie w marketingu. Do niedawna korzystali z infrastruktury Vectry i sprzedawali tyle na ile Vectra pozwoliła. Tak samo teraz, będą sprzedawać na tyle ile infrastruktura UPC pozwoli.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kfm877 napisał(a):

Oni są dobrzy jedynie w marketingu. Do niedawna korzystali z infrastruktury Vectry i sprzedawali tyle na ile Vectra pozwoliła. Tak samo teraz, będą sprzedawać na tyle ile infrastruktura UPC pozwoli.
 

 

Sąsiadka ma internet światłowodowy Play na światłowodzie Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Orange (Światłowód Inwestycje), Play/UPC sprzedaje tez usługi na sieci światłowodów Nexera i Inea.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko do czego Wam 5 gigabitów ? Ja mam obecnie 600 mega. Zastanawiam się czy nie zmienić na 1 gigabit, bo widząc co się dzieje, to 70 zł za gigabit internet i ponad 100 kanałów TV... Ceny tylko rosną i długo zostanę z moją umowa, późnej na czas nieokreślony. Obecnie place 60 zł. Mam umowę w Netii na FTTH. i jeszcze ten upload w UPC. W Netii przy łączu 1 gigabit dają upload 300 mega w UPC.... Można tylko się pośmiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym tez mialem pisac w kwesti rezygnowania przez PLAY z DVB-C. Jaka jest alternatywa w wiekszosci przypadkow? Jezeli nie ma Vectry to zazwyczaj jest swiatlo Orange, T mobile a od nich TV tez tylko przez streaming :) Moze to sobie policzyli i im wyszlo, ze tak naprawde wiekszosc klientow kablowki nie bedzie mialo gdzie uciec zeby znowu miec kablowke.

Edytowane przez Michaelred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Michaelred od prawie roku siedzę na bezetrminówce, i sam zastanawiam się jaki mają plan na klientów UPC siedzące na kablowce DVB-C, a tylko tych mają po przejęciu UPC. Na razie, po przejęciu UPC, bardziej rzucili się na okablowanie UPC - utworzyli Polski Światłowód Otwarty, ny sprzedawać dostęp do swojej sieci. Jeśli chodzi o telewizję, to w tej całej "nowej generacji" stawiają na telewizję z internetu (bo nawet nie IPTV). Więc już widzę, jak stali klienci kablówki decydują się na nową ofertę, już przy dekoderze 4K UPC wielu kręciło nosem.

 

Na razie dla obecnych klientów UPC ciągną stare usługi, ale raczej nie potrwa to długo. Ja na szczęście mam możliwość przeskoku z UPC na Vectrę, ale na razie siedzę i obserwuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, sebagit napisał(a):

Mam umowę w Netii na FTTH. i jeszcze ten upload w UPC. W Netii przy łączu 1 gigabit dają upload 300 mega w UPC.... Można tylko się pośmiać.

Tutaj też jest upload do 300 Mbps w FTTH.

5 minut temu, muza_tv napisał(a):

Na razie dla obecnych klientów UPC ciągną stare usługi, ale raczej nie potrwa to długo.

Potrwa długo, bo namawiają na stare umowy z UPC, a nie nowe z Play. Migracja ma trwać do 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman nie wiem, ale jak chciałem przedłużyć umowę na nowych warunkach, to nie ma takiej możliwości. Najpierw musiałbym rozwiązać umowę z UPC, a potem zawrzeć nową z Play. Mówią, że mają już ten nowy router Kaon na testach i wypada gorzej od Sagemcom. Ogólnie, to strasznie namawiają na stare umowy z UPC i odradzają Play 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dzisiaj są różne ciekawostki. Np. taka, że na dawnej sieci Aster (choć może jest to szerszy problem, ale zauważyłem to tylko u znajomych w blokach gdzie pierwotnie był Aster) siedzi się za NATem z revdns i IP Autocomu, innej dawno temu przejętej sieci.

I jedno, że marka już nie istnieje, drugie, że sama domena używana pod revdns też nie należy już do UPC, co czasami tworzy różne problemy typu uznawanie maili wysyłanych przez userów z tych hostów za spam bo realne IP za hostem nie zgadza się z tym co sugeruje UPC.

Temat nie jest ogarnięty od kilku dobrych lat jak nie lepiej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Potrwa długo, bo namawiają na stare umowy z UPC, a nie nowe z Play. Migracja ma trwać do 10 lat.

 

Biorąc pod uwagę, że zapowiadają wyłączenie UPC TV GO do końca 2024 roku, można zakładać, że do tego czasu mają licencję na używanie oprogramowania Liberty Global (Horizony itd.).

 

Po drugie, co z tego, że będą na siłę utrzymywać ofertę po UPC, jeśli nie będą jej rozwijać. Już pies trącał nowe kanał TV, bo i tak człowiek tego nie ogarnia, ale niech rozwijają obecne usługi. Przykładowo paczka Canal+, inni operatorzy oferują już Canal+ Online do pakietu telewizyjnego, który także przydałby się w UPC. A na razie do Play ściągnęło Canal+ z pakietów dodatkowych UPC.

 

1 godzinę temu, STARS.TV napisał(a):

Ktoś pamięta ile lat trwało łączenie technologiczne UPC z przejętym Asterem? Pewnie z 5 lat a to była ta sama technologia. Tutaj proces szacuję na dekadę :)

 

Pytanie czy Play w ogóle planuje bawić się w DVB-C, bo mam wrażenie, że są zafiksowani głównie na kable po UPC pod internet i świadczenie usług dla biznesu oraz innych operatorów.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zafiksowani mogą być, pytanie tylko czy zafiksowani są dotychczasowi abo UPC. Zapewne w ogromnej większości nie są, myślę, że utrata setek tysięcy abonentów nie wchodzi w grę tak więc DVB-C będzie w użyciu jeszcze długo. Dla mnie obecna oferta jest aż nadto czego potrzebuję, jak będą ją na tym poziomie utrzymywali przez kolejne dziesięć lat to będę korzystał.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...