Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj mi przysłali potwierdzenie usług i regulaminy, oraz formularz rezygnacji i wykaz programów :) Ale dopiero jak napisałem na Faceboku. Dzwonienie do nich nic nie dawało, dzwoniłem trzy razy i za każdym razem było mówione że przekazują zgłoszenie do działu korespondencji, a odzewu żadnego od dnia przedłużenia, czyli od pierwszego marca. Ale najważniejsze że mam już potwierdzenie usług :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na analogowym 4fun.tv w Krakowie jest sobie właśnie ekran aktywacyjny dekodera nc+ (nBox-a jakiegoś) :D Cyfrowo normalnie ;)

Nie wiedziałem, że w UPC mają taką "amatorkę" w stacji czołowej ;) Pewnie dekoder się przełączył sam na inny program kodowany (albo ktoś mu pomógł) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Trójmieście natomiast od 11.02.16 wszystkie kanały w analogu nadawane są profesjonalnie. Sygnał odbierany jest drogą światłowodową. Wszystkie programy nadawane są w stereo nicam, w jednym ustalonym formacie obrazu i brak kanałów z logo "HD". Jeszcze tylko muszą ogarnąć jakieś drobne problemy techniczne, bo co jakiś czas na sekundę wskakuje pikseloza i towarzyszy jej zanik fonii.

Wcześniej było identycznie jak u Was. Być może Trójmiasto zostało wybrane na poligon doświadczalny i niedługo identyczne zmiany wprowadzą we wszystkich oddziałach regionalnych UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być sygnał z Mediaboxów skoro mam np. TVP 1 SD i TVP 2 SD, których od dawna nie ma ani na Mediaboxach, ani nawet w niekodowanym przekazie dla pakietu Start?

Do 11.02.16 faktycznie część programów odbierali drogą satelitarną, część drogą naziemną, a część za pomocą Mediaboxów. Sporo było kanałów z logo "HD" (TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVN 24 HD, Discovery Channel HD, National Geographic Channel HD, Polsat Sport HD, Domo+ HD, Kuchnia + HD, Mini Mini+ HD). Był chaos z formatami obrazu (na jednych było ustawione 16:9, na innych letter-box, a na jeszcze innych pan&scan), część programów była w mono. Zdarzały się zwiechy z widocznym menu dekoderów, pasy łowickie podczas konserwacji nadajników DVB-T, menu Mediaboxów (zwłaszcza na Galerii UPC), czarne ekrany itp. Teraz taka sytuacja nie zdarzyła mi się ani razu na żadnym programie.

11.02.16 nastąpiło hurtowe przełączenie i teraz wszystkie programy (łącznie z Galerią UPC) idą bezpośrednio światłowodem z centrali UPC.

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie zgłosi może być do przyszłego tygodnia.

 

Na razie idzie w tym kierunku ;) Ekran jak był tak jest - wprawdzie jest to ekran aktywacyjny, ale dekoderowi chodzi o brak sygnału.

Wrzucam ku potomności ;)

29777.jpg

 

No peszek - mam słaby sygnał z anteny satelitarnej... w sieci kablowej ;) Data nieaktualna, ale zmienia się (i sygnał oraz czas też).

Nie zgłaszam, mam w cyfrze, niech się bawią :P Gdyby mi dali lepszą promocję, to bym się może poczuwał, a tak to nie ma darmowego pomagania :P

 

UPC chyba składa analog w różnych lokalizacjach na różne sposoby. W Krakowie TVP1 i TVP2 były "w HD", później nagle przełączyli je do SD, ale od jakiegoś czasu są znowu "w HD" oraz podobnie jest z paroma innymi kanałami, aktualny wykaz jest w dziale Wykazy na forum (nie wstawiam nowych postów, ale aktualizuję mniej-więcej raz w tygodniu). Generalnie w Krakowie coraz więcej kanałów przełączają do "analogowego HD" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, płace za UPC 142 zł miesięcznie za pakiet jak poniżej. Umowę miałam chyba do końca grudnia 2014 i ją tak przeciągam bez wypowiedzenia już ponad rok, a ceny mi co jakiś czas podnoszą.. teraz za ten canal + trzeba dużo płacić :/ Chciałabym jeszcze Eleven miec, ale to juz wyjdzie ponad 150 miesięcznie. Da się coś z tym zrobić ?

W sumie teraz mogę chyba w kazdej chwili wypowiedzieć umowe. Nie wiem czy gra warta świeczki ;)

 

TELEWIZJA MAX EXTRA HD UPGRADE - ABONAMENT   10,00PAKIET SELECT EXTRA HD - ABONAMENT   39,64PAKIET CANAL+ PREMIUM SPORT & FILM+ - ABONAMENT   49,90Suma   99,54INTERNET FIBER POWER 120 Mb/s   42,36Suma  

42,36

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze z analogowych problemów w Krakowie poza 4fun.tv - SportKlub się zawiesił (stopklatka), a w TVP Kultura popsuł się format obrazu (wylatuje poza ekran - zbyt rozciągnięty w poziomie).

 

Czemu w sieci kablowej nierealne jest aby siła i jakość sygnału miały po 100%... ?

 

Odpowiedź skrócona: bo sygnału nie mierzy się w procentach ;) 100% wręcz nie powinno się pojawiać, to wartość niepożądana ;)

 

Odpowiedź rozszerzona: niezależnie czy masz na myśli mój zrzut z problemów z 4fun.tv, czy też sygnał na dekoderze, to procent z matematyki jest stosunkiem czegoś do czegoś. Jakąś wartość czegoś (np. stosunku sygnału do szumu) programiści w oprogramowaniu dekodera uznają za 100%. Każdy producent ma na to swój patent, więc procentowych wartości nie można nawet porównywać między sprzętami. Jeden dekoder na tej samej instalacji pokaże 50% jakości, drugi 77%, a trzeci 100%, co nie oznacza, że którykolwiek z nich jest lepszy, a tylko tyle, że każdy producent sobie to liczy po swojemu.

 

Jeśli uznamy, że jakość sygnału jest podawana na bazie stosunku sygnału do szumu, to producent musi przyjąć jakiś poziom C/N jako 100%. Jeśli ustali, że jest to np. 20 dB, to jak ktoś ma mniej, to poprzez rzutowanie będzie mieć też mniej procent, jak ktoś ma te 20 dB to będzie miał 100%, ale jak ktoś ma więcej, to nadal będzie miał 100%, bo skończy się skala, jednak w praktyce dojdzie do sytuacji w której 100% nie równe innemu 100% ;)

 

Procentowe wskazania producenci dekoderów stworzyli jako ułatwienie dla klientów - w końcu skąd ktoś ma wiedzieć, czy 20 dB C/N to dużo, czy mało? Ale ponieważ nie ustalono jakiejś spójnej skali, to każdy ma po swojemu.

 

Mało który dekoder pokazuje 100% dla siły i jakości i to akurat dobrze, bo jeśli np. jest instalacja, w której ktoś może uzyskać 22 dB C/N, to ustalenie 100% na 20 dB spowoduje, że traci się w pewnym momencie możliwość oceny jakości sygnału - mimo jej poprawy nadal ma się 100%. Dlatego jestem zdania, że 100% powinno się ustalać na wartości niemożliwe do uzyskania i nigdy żaden dekoder/odbiornik nie powinien takich osiągać (jeśli wskaźniki siły i jakości mają się do czegokolwiek przydawać). Jednocześnie byłoby z pewnością miło, gdyby producenci informowali z czego i w jaki sposób liczą wskazania siły i jakości sygnału, bo to by pozwoliło (tym bardziej zaawansowanym użytkownikom) realnie ocenić jak jest faktycznie z sygnałem i czy pokazywane w danej chwili np. 80% to powód do dumy, czy raczej do wstydu ;) Aktualnie nie informuje nikt, nie licząc odbiorników na Linuksie, gdzie można podejrzeć C/N oraz wybranych modeli TechniSat-a, który także pokazuje wartości w dB, rzutując je także na graficzny pasek pełniący rolę "recenzenta".

 

Na zrzucie jest ekran z dekodera satelitarnego, który puszcza to do analogowego kanału kablowego z powodu niedopatrzenia operatora (coś się wywaliło, dekoder nie wstał jak trzeba i wyświetla ekran aktywacyjny z brakiem sygnału). Dla emisji satelitarnej wymagane poziomy C/N są niższe niż w kablu, ale w kablu jest aktualnie bardziej złożona modulacja 256QAM. O ile pamiętam mając dekoder w sieci kablowej przy DVB-C/256QAM poprawny odbiór zaczyna się od 32 dB C/N (lepiej oczywiście mieć więcej, znalezienie się na granicy poprawnego odbioru nie jest żadnym osiągnięciem ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...