Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

No cóż.  TVP 4K bzabz yaoferowana jako FTA w DVB-C, jednak operatorom TVP kanał chce udostępbniac za opłatą. Do tego zapewne jescze TVP by chciała umieścić w ssieci swój nowy klanał TVP Nauka i podniesienie do HD swoich innych stacji które sa oferowane w SD (TVP ABC, TVP Rozrywka, Belsat TV).

 

Z drugiej strony Play wziął kredyt na kupno UPC, więc teraz zamiast rozwoju jest cisnienie aby generowac zyski tak aby spłacioc zobowiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie zapewne głupie pytanie. Mam w bloku antenę zbiorczą oraz moduł CI od UPC. Parametry wyszukania kanałów UPC są wpisane w ustawieniach na sztywno, tj. częstotliwość 554 MHz i ID sieci: 43157. Wyszukuje je bez problemu. Jak przełączę w opcjach TV (Sony Bravia) na wyszukanie kanałów tv naziemnej, to nic nie znajduje, ale tu już nie mam opcji wpisania żadnych parametrów wyszukania. Zakładając, że sąsiadom naziemna działa, czy powinienem mieć możliwość wyszukania kanałów tv naziemnej, czy UPC to jakoś blokuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC nic nie powinno blokować. Głupie pytania, ale muszę zadać - masz w domu kabel od anteny zbiorczej spółdzielni i przełączyłeś go przy przeszukiwaniu kanałów naziemnych? Czy (druga możliwość) wszystko robisz z kabla UPC i on udostępnia standard DVB-C (ileś darmowych kanałów w tej technologii)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko opisuję ze zdjęciami. Ogólnie mieszkanie jest nowe, jest azart. W pokoju z gniazdem deweloper zostawił takie gniazdo i tak wyglądało przed wizytą techników UPC:
https://imgur.com/a/4Rtk0HD
Po wizycie techników UPC celem zainstalowania modułu CI wygląda tak:
https://imgur.com/a/EfOb8lI - wcześniej z naziemnej nie korzystałem, nie miałem żadnego innego kabla
Tak dla formalności wygląda skrzynka teletechniczna w mieszkaniu, jest przejście ze światłowodu na koncentryk, jakiś rozdzielacz koncentryka i podłączenie do connectboxa:
https://imgur.com/a/6R4HCca
Tak wygląda podłączenie do TV:
https://imgur.com/a/qJFN0NS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, piter7790 napisał(a):

Od przejęcia przez Play to jakaś tragedia w rozwoju oferty programowej.Pozostaje tylko DVB -T 2 .

Dobrze, że przynajmniej dołączyli Eleven 4K bo inaczej  nędznie by wyglądało jeśli chodzi o ofertę 4K.

 

 

Po połączeniu z Play coraz gorzej wyglądają: oferta i promocje w UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Drmscape napisał(a):

Ogólnie mieszkanie jest nowe, jest azart

To co określasz jako azart jest prawdopodobnie w standardzie DVB-C od UPC (mówi mi to prawdopodobnie zdjęcie kabla, monter chyba wpiął w inne gniazdo, aby było niesatelitarne), musisz prawdopodobnie szukać w tym standardzie - nie w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tnovak92 napisał(a):

Musisz zmienić połączenie w skrzynce z kabla UPC na kabel antenowy.

Dzięki, ale chyba niestety nie dam rady. Przyjrzałem się jeszcze raz wszystkim kablom w skrzynce w poszukiwaniu tego, na który miałbym przepiąć i znalazłem tego kikuta wychodzącego z innego peszla niż ten, który mi idzie do salonu. W ogóle jak się tu wprowadziłem to miałem wszystkie kable w skrzynce nieprzecięte i niezarobione. Wygląda to tak, jakby ten kikut to był ten antenowy z azartu, technicy musieli przeciąć, zarobić jedną końcówkę bo tyle potrzebowali żeby podłączyć sygnał z connectboxa i cześć. Czy to nie o to chodzi?
https://imgur.com/a/uSQDG6O
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
33 minuty temu, all999 napisał(a):

Właśnie złożyłem wypowiedzenie usług od UPC. Po jakim okresie od zakończenia umowy, mogę podpisać nową umowę z UPC?

Miesiąc.

29 minut temu, promilus napisał(a):

Mam C+ online i jak się okazuje: nie będzie tam TVP 4K. Mam UPC i prawdopodobnie to samo. Są jeszcze jakieś apki, które oferują mundial w 4K, nawet za opłatą?

Nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Drmscape napisał(a):

Wygląda to tak, jakby ten kikut to był ten antenowy z azartu

Według mnie nie, ale mogę się mylić. Prędzej szukałbym, co szło wcześniej tam gdzie jest gniazdo TV i jakbyś coś tam znalazł to puściłbym tam gdzie R, bo chyba nie potrzebujesz przelotki do drugiego TV.

Najprędzej to jest ten najjaśniejszy biały kabel z tym oznaczeniem z literą S, jak od spółdzielni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, all999 napisał(a):

Właśnie złożyłem wypowiedzenie usług od UPC. Po jakim okresie od zakończenia umowy, mogę podpisać nową umowę z UPC?

Myślisz, że dla nowych będzie lepsza oferta?

Na Black Friday chyba się nie załapiesz. O ile będze coś lepszego niż ..obecna świąteczna promocja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kisiel95 napisał(a):

Według mnie nie, ale mogę się mylić. Prędzej szukałbym, co szło wcześniej tam gdzie jest gniazdo TV

Nic tam nie szło innego, technicy UPC się wpięli w istniejącą instalację. Nie przeciągali żadnych kabli po mieszkaniu, ani żadnych nie wyciągali. Znalazłem stary post na grupce mojej wspólnoty mieszkaniowej i jest tak, jak myślę - żeby wrócić do stanu pierwotnego to trzeba zarobić ten kikut końcówką męską i połączyć beczką z końcem idącym do salonu. Ktoś miał identyczną sytuację po montażu UPC: https://imgur.com/a/7Lzta3R Także dziękuję wszystkim za wskazówki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się czuje zrobiony w ch… przez UPC. Od jakiegoś czasu na ich stronie widniała akcja promocyjna „oglądaj mistrzostwa świata w najlepszej jakości ” - na zdjęciu widniało jacyś randomowi piłkarze +zdjęcie dekodera 4K. (Oczywiście cała akcja promocyjna wskazywała na to ze mundial w 4K.) zdecydowałem się na ta ofertę 2tygodnie temu a tu taki ch… nie ma 4K i jaka najlepsza jakość ? Jako jedyni z polsatem nie maja TVP 4K.

 

mysliscie ze da się złożyć jakaś reklamacje ? Czuje się tak zrobiony w ch.. ze szok

 

 

ps. Dodam ze oczywiście cała akcja promocyjna zniknęła już z ich strony

Edytowane przez Ermital
Dodanie ps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Ermital napisał(a):

A ja się czuje zrobiony w ch… przez UPC. Od jakiegoś czasu na ich stronie widniała akcja promocyjna „oglądaj mistrzostwa świata w najlepszej jakości ” - na zdjęciu widniało jacyś randomowi piłkarze +zdjęcie dekodera 4K. (Oczywiście cała akcja promocyjna wskazywała na to ze mundial w 4K.) zdecydowałem się na ta ofertę 2tygodnie temu a tu taki ch… nie ma 4K i jaka najlepsza jakość ? Jako jedyni z polsatem nie maja TVP 4K.

 

mysliscie ze da się złożyć jakaś reklamacje ? Czuje się tak zrobiony w ch.. ze szok

 

 

ps. Dodam ze oczywiście cała akcja promocyjna zniknęła już z ich strony

Miałem dokładnie taka samą sytuację z euro 2020 .Półtora roku temu wziąłem boxa 4k a UPC i tak wrzuciło tvp4k w kabel dla wszystkich .Napisałem reklamacje, że mnie wprowadzili w błąd ,bo wówczas informowali,że będą transmisje tylko w dekoderze odpisali,że im przykro ,itd, itp i jak chce to mogę bez problemu wrócić do horizona ...ale zostałem z boxem..dziwne jest to ,że teraz wciskają jak mogą tego boxa a jak przyjdzie co do czego to oferta stoi w miejscu....a przeciez mogli by teraz przy okazji MŚ promować ten swój wynalazek.... Ale jakoś jestem dziwnej myśli ,że  w ostatniej chwili odpala TVP4k ,lepiej w przypadku TVP zarobić coś niz nic ...Pewnie negocjacje do ostatniej chwili ...chyba ,że czegoś nie wiemy i już jest po ptakach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może czy są jakieś oferty na sam internet bez telewizji i w jakiej cenie by to wychodziło dla klienta z umową która przeszła na czas nieokreślony, bo przed końcem umowy po dziś dzień (ponad 3 miesiące od skończenia umowy) nikt się nie kontaktował żeby zaproponować przedłożenie itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa na jakąś obniżkę/rabat na kanały premium w UPC? typu Canal+, Eleven sports, Polsat sport premium(od biedy filmbox i cinemax). Mam pakiet MAX(174 kanałów) internet do 750mb/s + Viaplay. Jestem w stanie nawet przenieść numer do PLAY żeby wszystkie usługi mieć u jednego operatora. czy nie ma sensu się produkować? Chętnie bym dobrał zwłaszcza dla sportu. Zaznaczę że jestem stałym abonamentem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...