Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Zabawna sytuacja: chciałem przenieść żonie numer telefonu z T-Mobile do UPC (jeszcze przed przejęciem przez Play). W T-Mobile nie mieli nic ciekawego do zaoferowania jako przedłużenie umowy, zresztą to chyba obecnie standard w sieciach komórkowych (mam też telefon w Play od dawna na czasie nieokreślonym, bo nie mają obecnie nic lepszego). W UPC była fajna oferta za 25 zł miesięcznie z przeniesieniem numeru i opcją wzięcia nowego telefonu na raty. Wszystko uzgodnione telefonicznie gdzieś w połowie maja, wyrażone zgody itp tid, no i informacja od nich, że kurier przywiezie dokumenty i telefon 6 czerwca.

6 czerwca minął, a kuriera ni widu ni słychu, w dodatku zero informacji od UPC. A do rachunku za czerwiec dopisała mi się już rata za telefon (27 zł albo coś koło tego).

No to dzwonię. Pani nic nie wie - zlecenie w systemie jest, żadnych błędów, status "w trakcie realizacji", zostawia mnie z informacją "ktoś się odezwie dziś lub jutro". Otóż nie odezwał się. No to dzwonię drugi raz i znów nakreślam sytuację. Ten sam zestaw informacji - "jest zlecenie, nie wyszło od nas, nie wiadomo dlaczego, ktoś się skontaktuje".

Tym razem rzeczywiście ktoś się skontaktował, osoba, z którą to było ustalane. I co się okazało? Otóż w momencie gdy Play przejęło UPC (31 maja/1 czerwca), cały magazyn sprzętu telefonicznego UPC został wyczyszczony - wszystko zostało przeniesione do Playa i nie mają fizycznej możliwości wysłania telefonu bo on już fizycznie nie istnieje :D 

Co więcej, nie ma też już tej oferty, na którą się zgodziłem, mimo że to było załatwiane w maju, a tylko data dostarczenia ustalona na początek czerwca, to oni już nie mogą mi tego zaoferować i trzeba całość zlecenia anulować. To nic, że już zapłaciłem pierwszą ratę za telefon (mam nadzieję, że to jakoś zrekompensują).

No kabaret po prostu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby operator chciał się wobec takiej sytuacji zachować  "honorowo" mógłby zaoferować jeszcze lepsze warunki promocyjne.

Pytanie, czy nadal bylibyście po czymś takim zainteresowani.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, aandin napisał:

 

W dobie szalejącej inflacji nie liczył bym na to.

Przesadzasz.

Jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło przy wypowiedzeniu z żadnym operatorem nie wynegocjować lepszych warunków.. ( poza Orange).

UPC- Canal+oraz Polsat Box/ Plus to są firmy, z którymi " lubię" negocjować nowe warunki umowy.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ma ktoś wiedze odnośnie obecnych ofert u operatora? Bo zaproponowano mi np 300 mega za ok.75 zeta i 6 miesiecy za free. Druga oferta to chyba max 176 kanałów+Viaplay+600 mega za ok 115 zł i też 6 miesięcy za free. Czy te miesiace za free to przypadkiem nie jest ściemą? Bo obie oferty sa mocno atrakcyjne tylko nie dopytałem czy w drugim przypadku jest możliwość modułu cam zamiast boxa 4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest usluga na położonym u Ciebie w ramach POPC światłowodzie to nie dostaniesz modułu CAM, telewizja jest po adaptive streamingu.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troche lipa. W sumie to i tak by mnie interesowała głównie oferta sportowa ale to przełączanie sie między boxami to porażka. Ale niby średnia ok 86 zeta i w tej cenie Viaplay z PL przez dwa lata.Edit Jeszcze w sumie może  rodzinka dobrać u siebie viaplay ale nie wiem na jakim etapie sa umowy. Ale chyba umowa odpowiednia bo płatność ok 120 zł internet 1 Gb+tv + telefon stacjonarny.

 

Edytowane przez czerstwy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteś abonentem oferty komórkowej od Play za min.25 zł? Ja nie bylem ale w salonie oferowano 6 m-cy za free po czym poszła weryfikacja do UPC i zostało 2 m-ce za free jak przez neta ( mieli jakąś Luke w systemie w salonach Play). Telewizja na POPC wygląda bardzo dobrze jeśli chodzi o HD porównywalnie a nawet lepiej niż na satelicie, kanały sd mam wrażenie że trochę gorzej wypadają niż na satelicie choć nie wszystkie (o dziwo mam wrażenie że Disco Polo Music czy Vox Music wygląda gorzej, 4fun lepiej a muzyczne MTV porównywalnie). TV działa rzeczywiście w adaptywnym streamingu więc chwilkę trwa "złapanie ostrości i płynności"

Edytowane przez rotalplus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz 2 lata światłowód za free, to musisz mieć abonament z 60 GB neta, skusiłbym się, ale Play nie ma światłowodu u mnie.

EDIT: Jednak trzeba mieć 150 GB pakiet i abonament za 90 zł miesięcznie.

Edytowane przez kisiel95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, czerstwy napisał:

Play w moim miejscu zamieszkania to problemy😀

Play ma zasięg chyba trzech sieci, tylko trzeba włączyć roaming krajowy.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje infolinia. To jedna z największych bolączek UPC a mianowicie sieć sprzedaży i kontaktów. Tylko jakieś czaty, infolinię na które ciężko się dodzwonić i wybrakowane oferty przez stronę. W salonach Play przyjmują tylko zamówienia - całą realizacja i podpisanie umowy podczas wizyty i instalacji przez technika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kisiel95 napisał:

Play ma zasięg chyba trzech sieci, tylko trzeba włączyć roaming krajowy.

Chyba już nie trzech zreszta mieli czy mają znajomi i wiem  jak wyglada dodzwonienie się do nich i co się dzieje podczas rozmowy. Ogólnie z tego co słyszałem oferty mają dobre i tanie tylko co w razie problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...