Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Dobrze się składa, ponieważ obie umowy kończą mi się w grudniu, pierwsza z operatorem  Canal+ w tym roku,  a druga z UPC za 2 lata. ( z Polsatem i Plusem również ..😁, co prawda umowy na zasadzie 2 packa  w tym przypadku kończą się w styczniu).

Grudzień  jest dobrym miesiącem  na negocjacje.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PSP1 leci tak jak zwykle, ale ogólnie widać, że coś tam w UPC kombinują bo sporo kanałów ostatnio było emitowanych przez kilka dni ze stałym bitrate raptem 5 Mbps (czyli tyle ile Viaplay ma przy 720p).

 

Tu Polsat Sport News:

pspnews.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sprawdzałem technicznych żadnych paramentów, tak subiektywnie oceniam co widzę. Widzę piksele przy belce i logo z kanapy (oba mecze), wcześniej tego nie widziałem. Wcześniej znaczy przy ostatnich meczach LM w grudniu. Bo nie oglądałem tych kanałów przez UPC od ostatnich meczów LM. Satelity nie mam teraz jak sprawdzić, a po przygodach z jakością PSP PPV 3-6 o których pisaliśmy na forum (wyłączanie Eleven 4K na satelicie, żeby znaleźć miejsce na tp.) ustaliliśmy, że na pewno źródłem sygnału dla UPC, czy usług online jest satelita, bo jak na satelicie był dramat to wszędzie był dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie techniczne do użytkowników dekoderów 4K.  Z opisów wywnioskowałem, że "odtwarzanie nagrań" odbywa się w trybie ciągłym, bez możliwości pominięcia reklam, co już znam z funkcji replaytv.  A więc... gdy np. oglądamy "nagraną" pozycję, i  z jakiegoś powodu przerwiemy - wyłączymy  dekoder,  to czy jest możliwość dalszej kontynuacji odtwarzania nagrania ? Czy  raczej  jesteśmy zmuszeni oglądać od początku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sztajger napisał:

A więc... gdy np. oglądamy "nagraną" pozycję, i  z jakiegoś powodu przerwiemy - wyłączymy  dekoder,  to czy jest możliwość dalszej kontynuacji odtwarzania nagrania ? Czy  raczej  jesteśmy zmuszeni oglądać od początku?

 

Materiał za każdym razem odtwarza się od początku i nie masz możliwości jego kontynuacji i teraz uwaga hit. Możesz go jedynie przewinąć do tyłu lub zrobić pauze. Do przodu nie przesuniesz. Nazywanie tego nagrywarką ze strony UPC to naprawdę jakiś śmieszny żart.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi tak bardzo zależało na nagrywaniu wystarczyłoby podpiąć dysk do nagrywania.

W takim przypadku lepszy jest moduł.

TVP, Polsaty i inne TVN-y mogę nagrywać na ultraboxie bez ograniczeń. Nie jest jeszcze tak źle.

*W dodatku ..wszystkie wyjścia HDMI już mam zajęte..:mrgreen:

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, creativeopinion napisał:

 

Materiał za każdym razem odtwarza się od początku i nie masz możliwości jego kontynuacji i teraz uwaga hit. Możesz go jedynie przewinąć do tyłu lub zrobić pauze. Do przodu nie przesuniesz. Nazywanie tego nagrywarką ze strony UPC to naprawdę jakiś śmieszny żart.

Tu się nie zgodzę bo są programy które można kontynuować ,nie wiem od czego to zależy ..ale są też przypadki gdy w menu  pokazuje opcje #kontynuuj odtwarzanie# a i tak program zaczyna się od początku .To chyba jakaś niedoróbka w oprogramowaniu ..Poza tym ta pseudonagrywarka w tym pudełku działa bardzo różnie testowane z Eurosport na Australian Open i Igrzyskach nastawiałem kilka pozycji pod rząd a i tak niektorych nie  nagrywało .. Najlepiej zapomnieć że to coś ma nagrywarkę wtedy się nie rozczarujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, lakiman napisał:

wystarczyłoby podpiąć dysk do nagrywania.

Nie , bo musisz mieć włączony kanał, który oglądasz, więc po co mi to? I pytanie- da się programować w ten sposób nagrywanie?

57 minut temu, creativeopinion napisał:

Nazywanie tego nagrywarką ze strony UPC to naprawdę jakiś śmieszny żart

Śmieszny i straszny zarazem. 

Ostatecznie biorę pod uwagę, że zostawią mi Horizona jako multiroom. Wtedy w salonie go sobie zostawię a pokoju "gościnnym" odpalę ten nowoczesny wynalazek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, aandin napisał:

Nie , bo musisz mieć włączony kanał, który oglądasz, więc po co mi to? I pytanie- da się programować w ten sposób nagrywanie?

Śmieszny i straszny zarazem. 

Co to znaczy że "musisz mieć włączony kanał który oglądasz"?. Czy chodziło ci o to że muszę oglądać to co nagrywam? A programowanie jest. Według programów z GUIDE lub zaprogramowania czasu jaki mi pasuje. Dodatkowo jest programowanie seryjne: co dzień, co tydzień, co miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że w głowach niektórych są jeszcze odtwarzacze z możliwością nagrywania i w nich żeby nagrać program trzeba było mieć włączony telewizor. Tutaj jest normalne nagrywanie jak w nagrywarkach wideo. Programowanie nagrywania przy podłączonym dysku do telewizora jest takie jak napisałem wyżej. Mam dysk 1Tb i nagrywam tak od kilku lat i na różnych tv. Wszystko pięknie działa. Przewijanie, pauzowanie, cofanie i to ostatnio ktoś pytał, przerywam oglądanie w połowie i jutro kontynuuję oglądanie dalej. Żeby była jasność to cały opis dotyczy telewizora z modułem CI i podpiętym do niego zew dyskiem.

Edytowane przez MAVERIC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MAVERIC napisał:

Widzę że w głowach niektórych są jeszcze odtwarzacze z możliwością nagrywania i w nich żeby nagrać program trzeba było mieć włączony telewizor. Tutaj jest normalne nagrywanie jak w nagrywarkach wideo. 

Nie którzy tylko przyjmują rozwiązania od operatora, parę złotych zainwestować to za dużo. A tak jest jak jest pudełko jak mu się uda nagra, lub nie

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podsumowując,  funkcja "nagrywarki" w  dekoderze 4k to taki TROCHĘ  lepszy replaytv. Lepszy, bo  zamiast tygodnia  do nagranych (wybranych) pozycji można się cofnąć ...miesiąc, czy więcej?  W takim razie  posiadając  moduł CI+, najlepszym rozwiązaniem jest zakup własnego dekodera z modułem CI+ i dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale w takim wypadku (moduł+dysk w tv) jak technicznie  wygląda nagrywanie?  Tzn. Ile pozycji jednocześnie nagramy?  Czy podczas nagrywania można oglądać  inny kanał?  Bo dekoder chyba musi (ok. powinien) mieć głowicę multi-strumieniową , o ile się orientuję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można nagrać w jednym czasie jeden program. Nie można w tym czasie oglądać innego kanału. W dobie tyłu kanałów i powtórek programów nie ma szans żeby nie nagrać interesującej nas pozycji. Każda pozycja jest powtarzana kilka razy w tygodniu więc nie wiem o co w ogóle chodzi. 

Niedługo widzę będziemy oczekiwać nagrywania 180 kanałów w jednym czasie i do tego oglądanie 181-go w tym samym czasie. Sic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...