Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, wizjaplus napisał:

Szkoda że przy wprowadzeniu 4K do DVB nie wprowadzono nowszej technologii czyli DVB-C2. Widać UPC tnie koszty, a także może oznaczać chęć sprzedaży swojej sieci w Polsce innemu podmiotowi.

Szybko DVB-C2 nie wprowadzą. M. in. dlatego że jest dopiero kilka modeli telewizorów z tym tunerem nie wspominając o zewnętrznym tunerze. Dopiero raczkują z 4K i lepiej niech na razie na tym się skupią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, wizjaplus napisał:

Szkoda że przy wprowadzeniu 4K do DVB nie wprowadzono nowszej technologii czyli DVB-C2. Widać UPC tnie koszty, a także może oznaczać chęć sprzedaży swojej sieci w Polsce innemu podmiotowi.

Na razie to chyba tylko właściciel sieci  Play jest zainteresowany zakupem UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej myślałem o tym aby przy wprowadzeniu 4K do kabla wprowadzić go już w DVB-C2 i dekoder oferować także już w DVB-C2.

To tak jak zaczęto testowanie w DVB-T2 to producenci zaczynali dostosowywać swoje TV do tego standardu (w niektórych modelach wystarczyła aktualizacja).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię że jeszcze nie można oglądać kanałów 4K. Chyba że z dodatkowym pakietem lub po dodatkowym opłaceniu.
No ale jeśli mam pakiet Max z TV 4K Box oraz multiroom z modułem, to chyba powinienem mieć to w pakiecie? Nie żeby mi na tym zależało, ale to może się przydać w przyszłości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już zaktualizowane listy kanałów z datą 23 sierpnia, czyli od dziś. Kanały 4K są dostępne w pakietach Select (wybrane kanały) i Max (wszystkie kanały) dla wszystkich, również dla obecnych abonentów. Warunek: telewizor obsługujący rozdzielczość 4K. Na temat dekodera na razie cisza. Ciekaw jestem czy przez to ceny pakietów nie pójdą w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebna jest wymiana starego modułu CI+ na nowy obsługujący 4K. Póki co nie ma takiej możliwości. Moduł CI+ 4K jest na razie tylko dla nowych klientów.
Rozumiem, że nie chodzi o takie, które obsługują 4K, a takie, które obsługują kodowane 4K? Oglądałem Euro na swoim.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam trochę dylemat, bo z tego co widzę opcja z kartą CI 4K kosztuje dokładnie tyle samo co opcja z dekoderem Horizon. Przy karcie CI zawsze jest szansa, że dojdą jakieś kanały 4K, których na dekoderze się nie da odbierać. Tylko, że bez dekodera nie będzie chyba działać catch-up i ogólnie nagrywanie? :/

A czy jak się ma kartę CI zamiast dekodera to można w dowolny sposób ułożyć sobie kanały w telewizorze czy też jest sztywna lista od operatora?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomo21 zawsze jest szansa, że UPC wymyśli promocję na multiroom.

Ile masz czasu na decyzję?

 

Można  dopłacić 15 zł i połączyć wygodę +lepszą jakość ( karta CI 4K) z praktycznością ( dekoder).

Możesz sobie poukładać kanały według uznania gdy będziesz używał karty.

 

 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się powtarzać, ale Horizon jako dekoder pozbawiony aplikacji ,prądożerny i  pracujący z szybkością żółwia , XXL jeśli chodzi o gabaryty powinien już przejść do historii UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lakiman aktualnie cena za to co by mnie intersowało (czyli internet + dekoder z nagrywarką) wynosi 104,99 (przez pierwsze pół roku 94,99). Nie bardzo chce mi się dokładać do tego kolejne 15 zł za kartę, która w dodatku siedziała by w tym samym telewizorze co dekoder :) 

Teoretycznie mogę poczekać, i tak poczekam, bo wprowadzać się będę pewnie w drugim tygodniu września dopiero, ale nie sądzę, żeby coś się zmieniło w ofercie do tego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...