Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

@radzion19 a dasz radę dopytać w jakiej technologii świadczą usługę i jakie prędkości będą dawać? Czy może na zakończeniu montują konwerter RFOG  i świadczą usługi po koncentryku i dają to samo co na swojej sieci? Bo jeżeli by świadczyli FTTH to już by było coś.. ;)

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, aadacho250 napisał:


@brtk: Umowa  między operatorami jest  na FTTH :) 

@sebczak

To jaki sprzęt UPC będzie dawać jak w swojej ofercie nie mają ONT i routerów innych od ConnectBoxow i GigaConnectBoxow? Będą od INEI brać? To samo co dadzą do telewizji, tylko ten swój śmieszny dekoder 4K? Słaba oferta, internet będzie ok, a telewizja tragedia. Niech załatwia jakiś dekoder iptv, który będzie miał oddzielne pasmo na telewizje poprzez vlanid. 

 

Edytowane przez brtk
Literówka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC powinna wziąć przykład z Vectry, jak się tworzy usługę dla klientów z telewizją przez internet.

Edytowane przez lukimann
Przeniesiono dyskusję do odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, można do pakietu Start HD dokupić np. Canal+ Prestige?

Pytam w kontekście ewentualnego przedłużenia umowy.

 

Odpowiem sobie sam, nie ma takiej możliwości, dopiero przy pakiecie Select można dokupić Canal+ Prestige.

Edytowane przez horas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, horas napisał:

Słuchajcie, można do pakietu Start HD dokupić np. Canal+ Prestige?

Pytam w kontekście ewentualnego przedłużenia umowy.

 

Odpowiem sobie sam, nie ma takiej możliwości, dopiero przy pakiecie Select można dokupić Canal+ Prestige.

Żeby mieć Select potrzebny dekoder lub karta CI+.

C+ to też VOD i tu tylko przez kabel do telewizora ( pakiet Start) nie ma takiej możliwości by mieć dostęp do pełnej oferty C+w UPC.

* może jak Play Now TV dołączy C+ będzie ciekawa alternatywa.

Tu wystarczy tylko dostęp do Internetu z kablówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lukimann napisał:

Żeby mieć Select potrzebny dekoder lub karta CI+.

C+ to też VOD i tu tylko przez kabel do telewizora ( pakiet Start) nie ma takiej możliwości by mieć dostęp do pełnej oferty C+w UPC.

* może jak Play Now TV dołączy C+ będzie ciekawa alternatywa.

Tu wystarczy tylko dostęp do Internetu z kablówki.

 

Wysłałem Ci PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonili raz jeszcze. Zaproponowali, ja wziąłem.
 
MAX Horizon
Mutiroom
Internet 300
C+ Prestige
HBO
 
139,97 miesięcznie.

Z jakiego numeru dzwonili?
Możesz napisać co miałeś wcześniej i ile płaciłeś?
Pamiętasz może nazwę promocji utrzymaniowej?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem:

 

Select Extra HD z nagrywarką Mediabox

Upgrade Max Extra HD

C+Prestige

HBO

Mutiroom

Internet 150

 

Płaciłem niecałe 160.

 

A dzwonili z 12 311 22 17, ale później mnie jeszcze przełączyli.

 

Nazwa promocji nawet nie padła. Trafiłem na jaką bardzo sympatyczną Panią. Na początku rozmowy było 150 zeta, później 145 ale jak żeśmy pogadali, to na koniec coś "znalazła" za 139. Tylko, że bez Cinemaxa za 1 zł. Moglem go za 10 brać, ale ja korzystam z HBO GO, tak więc zbędny mi w kablu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPC padły dosyły światłowodowe niektórych stacji TVP (TVP 2 HD, TVP Kultura HD, TVP Info HD, TVP Polonia HD oraz TVP Rozrywka), dlatego posiłkują się sygnałem DVB-T i SAT. :wink: Jak ktoś chce się przekonać, że UPC sztucznie podbija bitrate video niektórych kanałów po rekompresji, to teraz ma okazję. Szczególnie na TVP 2 HD świetnie to widać - z naziemnych 4 Mbps robione jest nawet 15 Mbps. :wink:

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niesamowite, że na kilkanaście godzin nie zmienli konfiguracji widełek poszczególnych kanałów w muxie z powodu zmiany źródła sygnału, Ty byś na pewno zmienił i jeszcze dołożył tam 5 kanałów, Vectra style ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś nie czytać moich postów. :-P

Dla Twojej informacji - przykładowo TVP Polonia HD miała 8,1 Mbps CBR, a teraz ma 9,9 Mbps CBR, więc chyba zmienili ustawienia na enkoderze mądralo.

Jeśli chodzi o TVP 1 HD i TVP 2 HD, to w przeszłości były już wpuszczane awaryjnie z DVB-T i było to 1:1 - bez rekompresji. Ba, nawet z sygnalizacją HbbTV. :wink:

Edytowane przez Tim
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeszcze podwyższyli przy okazji przełączenia źródła na satelitę, gdzie bitrate to 5 Mbps? Szczwane lisy :d.

A o tym co będe czytał i kiedy mam na to ochotę, to jednak ja zadecyduje :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia HD - 10 min. fragment dzisiejszej audycji "To je Borowicz. Podróże ze smakiem 2 (odc. 18)" z godz. 15:15 - 15:45:

 

TVP-Polonia-HD-bitrate.png

 

Update:

Przed godziną 17:00 padł też dosył TVP 1 HD. Strasznie cięła się wizja i fonia. Aktualnie sygnał biorą z DVB-T.

Okazuje się, że podobny los spotkał pozostałe kanały TVP. Musi mieć miejsce jakaś większa awaria. :?

Edytowane przez Tim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałem zasięgnąć rady.
Aktualnie posiadam pakiet:
500Mb/s + Pakiet Horizon MAX z nagrywarką + Polsat Sport Premium + MEGA SPORT (ELEVENY).

Umowę podpisałem przy okazji Black Friday w 2018r.
Aktualna umowa obowiązuje do 6.12.2020r, za wszystkie w/w usługi płacę 99,97zł.

To moje pierwsze wypowiedzenie/przedłużenie umowy - jak to rozegrać?
Czy jestem w stanie zejść cokolwiek z ceny zostawiając aktualne warunki/pakiety?
Z góry dzięki za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, DAMIANq napisał:

Cześć, chciałem zasięgnąć rady.
Aktualnie posiadam pakiet:
500Mb/s + Pakiet Horizon MAX z nagrywarką + Polsat Sport Premium + MEGA SPORT (ELEVENY).

Umowę podpisałem przy okazji Black Friday w 2018r.
Aktualna umowa obowiązuje do 6.12.2020r, za wszystkie w/w usługi płacę 99,97zł.

To moje pierwsze wypowiedzenie/przedłużenie umowy - jak to rozegrać?
Czy jestem w stanie zejść cokolwiek z ceny zostawiając aktualne warunki/pakiety?
Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Przede wszystkim wyślij wypowiedzenie i czekaj na kontakt z ich strony, zadzwoni DUK.

Pewnie uda Ci się coś ugrać przy przedłużaniu, mi udało się zejść z abonamentu o około 60 PLN kosztem multiroom i obniżenia prędkości z 500 do 300 MB/s (reszta została-patrz soptka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, DAMIANq napisał:

Cześć, chciałem zasięgnąć rady.
Aktualnie posiadam pakiet:
500Mb/s + Pakiet Horizon MAX z nagrywarką + Polsat Sport Premium + MEGA SPORT (ELEVENY).

Umowę podpisałem przy okazji Black Friday w 2018r.
Aktualna umowa obowiązuje do 6.12.2020r, za wszystkie w/w usługi płacę 99,97zł.

To moje pierwsze wypowiedzenie/przedłużenie umowy - jak to rozegrać?
Czy jestem w stanie zejść cokolwiek z ceny zostawiając aktualne warunki/pakiety?
Z góry dzięki za pomoc ;)

 

Poza tym, że mam internet 300 Mb/s, to jestem w dokładnie tej samej sytuacji :) Po kilku rozmowach z DUK nie zaproponowano mi nic lepszego a każdy konsultant twierdził, że problemem jest pakiet Polsat Sport Premium + MEGA SPORT, którego nie są teraz w stanie zaproponować w dobrej cenie. Chciałem zrezygnować z nagrywarki i wziąć mniejszy pakiet kanałów, ale pomimo tego propozycja była droższa niż płaciłbym bez zmian warunków umowy.

 

Na dniach planuję złożyć wypowiedzenie, bo to faktycznie jedyna opcja, żeby cokolwiek wynegocjować, więc daj znać jeśli Tobie uda się coś ugrać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2020 o 23:15, all999 napisał:

Film "Zanim się rozstaniemy" w tej chwili na TVP HD. Jedno zdjęcie zrobione auto i to jest bliskie tego, co widać w rzeczywistości, drugie, z ostrością złapaną w ciemnym punkcie, więc efekt jaśniejszy niż jest faktycznie. Taka to kompresja w nowej usłudze UPC. Myślę, że żadnych birtate'ów mierzyć nie trzeba, a takich zdjęć mogę Wam zrobić ile chcecie.
 
TV to LG C9 65", profesjonalnie skalibrowany, przy źródłach o przyzwoitej jakości nie ma mowy o takich akcjach w ciemnych scenach.

Internet 1 Gbps. Zmierzone 950 Mbps/39 Mbps, ping 7.

66eb9bcece3ea121846fd6028de9b0cd.jpg

f54cecabc360dd864fb3db342ea9344a.jpg

 

Witam,

Poczytałem trochę info o tym dekoderze 4K od UPC. Z Twoich opisów (zdjęcia/filmy) widać, że jakość nie jest zadowalająca.

Muszę kupić jakąś usługę od UPC albo Netia, bo nie mam nic innego w budynku.

 

Pytanie więc do Ciebie jako doświadczonego bardziej w tym temacie. Co wybrać?

1. Netia - (IPTV) - z 2 x Evo Box? Ja potrzebuję 2 dekodery bo multiroom potrzebuję.

2. UPC - (IPTV) - 2 x Dekoder 4K? Ja potrzebuję 2 dekodery bo multiroom potrzebuję.

3. UPC - 1 x Dekoder Horizon plus 1 x Dekoder do multiroom.

 

Główny TV to będzie SONY LCD 4K model 75XH9096BAEP

Drugi TV to stary samsung LCD 32 cale Full-HD

 

Pytanie więc którą opcję wybrać?

Z góry dziękuję za opinię.

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...