Skocz do zawartości

UPC Polska (Grupa Play)


Rekomendowane odpowiedzi

Poczytałem sobie cały temat...

 

Mój przypadek jest taki, że właśnie wróciłem do UPC. Po trzech latach korzystania z usług ASTER-a. W obu sieciach korzystałem z potrójnej usługi (i to jest ogromna przewaga kablówek nad operatorami satelitarnymi). Mam zatem możliwość porównania.

 

Oferta internetowa i telewizyjna jest zdecydowanie lepsza w UPC. W przypadku internetu ASTER stracił przewagę w momencie, kiedy UPC zniosła limity ściąganych danych. UPC jest zdecydowanie z przodu i nie chodzi tu tylko o prędkość, ale nawet takie "detale" jak publiczny adres IP.

 

Oferta programowa też jest lepsza. Korzystałem w ASTER-ze niemal z całej oferty, nie kupowałem jedynie C+ (miałem z tą firmą przykrą "przygodę", kiedy przysłała do mnie komornika za rzekome niepłacenie rachunków). Czytając tu Wasze wypowiedzi powiem krótko - do UPC warto iść chociażby dla jednego jedynego kanału, National Geographic, którego w ASTER-ze nigdy nie będzie. Oczywiście można też wziąć Cyfrę+, ale skąd internet?

 

Dodam jeszcze, że radio w ASTER to już całkowita porażka.

 

Nie wiem też, w jaki sposób ASTER-owi "udało się" tak kiepsko dostroić sygnał (chodzi o analog). W UPC odbiór mam zdecydowanie lepszy. Zaznaczam, że kable są te same, to nowe budownictwo, a podłączenie ma miejsce poza mieszkaniem.

 

Denerwujący w ASTER jest też brak możliwości wyboru tylko i wyłącznie oferty cyfrowej. Jest ona dostępna wyłącznie po zakupie analoga. Mam nadzieję, że w UPC będzie już inaczej.

 

Jedyna przewaga ASTER to taryfy telefoniczne, ale i tu UPC równoważy tę przewagę ofertą telefonu bez opłat abonamentowych przy zakupie trzech usług i podpisaniu umowy na rok.

 

Pozdrowionka... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jest jasne:

 

Planowany harmonogram wprowadzania telewizji cyfrowej w UPC:

1. Warszawa - koniec marca / początek kwietnia 2008

2. Katowice - maj 2008 (druga połowa)

3. Kraków - lipiec 2008 / sierpień 2008

4. Gdańsk - lipiec 2008 / sierpień 2008

5. Szczecin - sierpień 2008

6. Wrocław - wrzesień 2008 / październik 2008

7. Opole - wrzesień 2008 / październik 2008

8. Lublin - październik 2008

9. Łódź - październik 2008 (termin może ulec zmianie na sierpień 2008)

10. Bydgoszcz - październik 2008

 

dodatkowo podali kanały, jakie to planują wprowadzić do oferty cyfrowej (oczywiście mniej/więcej):

 

1. Comedy Central

2. Disney Channel

3. NASN

4. Sci-Fi Channel

5. Universal Channel

6. Movies 24

7. AXN Crime

8. AXN Sci-Fi

9. TV Biznes

10. Bloomberg TV

11. TVP Kultura

12. Ale Kino (dotychczas kodowany w UPC)

13. Kino Polska (dotychczas kodowany w UPC)

14. TCM (wersja 24 godzinna)

15. TV 1000

16. FilmBox (dodatkowo płatny w ofercie: FilmBox, FilmBox Extra oraz FilmBox HD)

17. FilmBox Extra (dodatkowo płatny w ofercie: FilmBox, FilmBox Extra oraz FilmBox HD)

18. Fox Life

19. ESPN Classic

20. E! Entertainment TV

21. BBC Knowledge

22. BBC Lifestyle

23. BBC Style

24. BBC Cbebies

25. Jim Jam (wersja 24 godzinna)

26. Zig Zap / Hyper

27. Cinemax (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: Cinemax, Cinemac 2)

28. Cinemax 2 (dodatkowo płatny dostępny w ofercie: Cinemax, Cinemax 2)

 

Oferta trzeba przyznać zróżnicowana (każdy znajdzie coś dla siebie)

 

Oferta HD:

1. National Geographic Channel HD

2. Discovery Channel HD

3. MGM Movie HD

4. FilmBox HD (dodatkowo płstny w pakiecie Filmbox)

5. HBO HD (dodatkowo płstny w pakiecie HBO)

6. Canal+ FIlm HD (dodatkowo płstny w pakiecie Canal+)

7. Canal+ Sport HD (dodatkowo płstny w pakiecie Canal+)

 

Jeszcze kanały premium ( 3xHBO) I (4xCANAL+)

 

no no no jacy oni są ambitni, chcą przebić wszystkie kablówki :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno za takie "sztuki" telewizyjne nie będą chcieli mało, choć kto wie...

Natomiast wolę poczekać na cyfrową vectrę i jej HD, bo abonentów nawet pytali się, ile chcemy płacić za HD 5,10 czy 15 złotych, więc cenowo bedzie chyba taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta lista kanałów cyfrowych okazała się tylko "hipotezą" informatora :lol:8)

Ilość podanych tam kanałów HD dała od razu do myślenia... Spodziewam się, że UPC zrobi mocne wejście (oby jak najmocniejsze, co by trochę Vectrę poruszyło), ale wydaje mi się, że to co jest podane na media2.pl jest mało prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CV ma mieć 4 kanały HD-dokumentalny,sportowy,przyrodniczy,filmowy,

czyli widac że po kolei mogą to być:Discovery i NG w HD(bo to przyroda,dokument), no i c+film i sport hd bo maja wejśc te kanały do kabla w HD,

 

UPC będzie miało cyfrówkę to chociaż konkurencja będzie i może właczanie nowych kanałów w HD w vectrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nSport na pewno nie trafi do pakietu cyfrowego UPC Polska, bo N nie ma na razie planów wypuszczania swoich kanałów na wyłączność do sieci kablowych. Według nieoficjalnych informacji rozważany jest tylko model zaoferowania "pakietu N" w cyfrowych sieciach kablowych, ale jeśli w ogóle to nastąpi, to w momencie kiedy cyfrowe sieci kablowe będą miały dużo większy udział w rynku, a N dużo bogatsze portfolio własnych kanałów tematycznych. Robi tak np. niemiecka Premiere, ale to w Polsce bardziej kwestia lat niż miesięcy.

 

Najprawdopodobniej do oferty cyfrowej UPC trafią History Channel (być może HD) i Voom HD, ponieważ dystrybutorem tych kanałów w Polsce jest związana kapitałowo z UPC spółka Chello Zone. Kanały BBC, JimJam, Ale Kino!, Kino Polska są pewniakami. MGM z tego co wiem, też jest robiony po części przez N, więc raczej UPC pozostanie przy anglojęzycznym MGM w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być w najgorszej jakości? :shock: Przecież taka praktyka operatora to tylko zirytuje abonentów. A po co denerwować swoich "chlebodawców"? Zresztą podejrzewam, że nie minie miesiąc, jak zaczniesz sam narzekać na gorszą jakość obrazu niż z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś po godzinie 10.00 UPC przedstawiło na konferencji oficjalną listę kanałów cyfrowej oferty HD:

 

Canal + Film HD

Canal+ Sport HD

HBO HD

TVN HD

National Geographic HD

History Channel HD

 

na podstawie: media2.pl

 

Widać także, że wreszcie do naszego kraju wchodzi History Channel, który był zapowiadany od końca 2007 roku (jest w wykazie pakietu cyfrowego także w wersji SD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z Canal+ Sport 2 ? moze byc w najgorszej jakosci ale zeby bylo. Ja chce lige hiszpanska ogladac :(
No to spełniły się Twoje marzenia... Canal+ Sport 2 pojawi się w cyfrowej ofercie UPC.
Canal+ Sport2 i tak nie jest w najlepszej jakości :P

A dlaczego ma narzekać na jakość? Po wprowadzeniu cyfrówki czy teraz? Na jakość tego kanału' date=' czy jak? [/quote'] Nic nie rozumiesz... No comment... :censored:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie oferta bardzo dobra-już pozostaje tylko czekać aż kablówki będa na większa skalę i co wtedy poczną platformy cyfrowe.Według mnie brak przede wszystkim ze sportu N-Sport,nie ma tez np. SportKlubu a w CV jest.

Ciekawo ile CV wezmie sobie za dekodery i jakie wprowadzą kanały HD bo UPC ze swoimi aż 6 kanałami HD robi show!

Ostro zaatakowali,od razu hd prv nowe programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hucznie było mówione od samego początku TVS w UPC na Śląsku a do dzisiaj kanału nie ma i nie zapowiada sie aby w tym tygodniu sie pojawił.

Katowice szykuje się raczej do wprowadzenia DVB-C w MPEG 4

 

 

 

A ktoś zna dokłady wykaz cyfrowych kanałow SD w HD oferowanych w warszawie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...