Skocz do zawartości

History i History 2


Bzyku
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz tak jakby ten sam program w wersji HD nie miał żadnej treści tylko obrazki :lol2::lol2: .

Zastanów się, co Ty napisałeś wcześniej. Że ten kanał ze względu na brak HD, kompletnie Cię nie interesuje. Czyli treść się nie liczy?

Gdyby treść się nie liczyła to wystarczałby mi Discovery HD i nie chciałbym History HD. A jestem jak najbardziej za tym aby ten kanał wreszcie znalazł się w ofertach platform cyfrowych. A że interesuje mnie wersja HD? No przecież skoro jest dostępna wersja HD tego kanału w Polsce to naturalnie że takowa mnie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

history hd tez bedzie w c+ tylko troszke pozniej :P

Platforma ma również w planach dołączenie nadawanego w wysokiej rozdzielczości kanału History HD, który też należy do AETN, wszedł do Polski równolegle z History, ale różni się od niego ramówką. Katarzyna Her-Czerwieniec z biura prasowego Cyfry+ informuje, że termin pojawienia się History HD w ofercie Cyfry+ nie jest znany, bo zależy od kilku czynników.

wirtualnemedia_pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu chodzi o to, że nie każdy ma telewizor HD. A kto nie ma, ucieszy się wersją SD. I choć mam wiele porównań pomiędzy kanałami SD i HD, to nie będę marudzić na te, które nadają w standardowej rozdzielczości. Wszystko da się obejrzeć.

 

Tu nie chodzi tylko o to, kto ma, a kto nie ma telewizora HD. Ramówka niektórych programów HD jest po prostu dużo uboższa od odpowiedników SD. Tak jest np. w przypadku NG czy NG Wild.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się z nowego dobrego kanału.Karolu 91

adamkielar62 napisał(a):Na razie tylko wersję SD, która wielu z nas kompletnie nie interesuje (ze względu na jakość obrazu).
Karolu 91 to nie moje słowa tylko
K] The History Channel

przez Pawel85 » wczoraj' date=' o 13:54

Na razie tylko wersję SD, która wielu z nas kompletnie nie interesuje (ze względu na jakość obrazu).Czekamy na wersję HD i przechodzimy do Cyfry .[/quote']

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Katarzyna Her-Czerwieniec z biura prasowego Cyfry+ informuje, że termin pojawienia się History HD w ofercie Cyfry+ nie jest znany, bo zależy od kilku czynników.

Ciekawe jakie są to czynniki? Może oglądalność History w jakości SD w Cyfrze+ lub (i) może zainteresowanie kanałami HD u tego operatora. Te czynniki wydają się być najbardziej prawdopodobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Zgadam się. Kanał bardzo dobry pod względem zawartości.

 

No nie wiem czy taki dobry. Ostatnio włączyłem to leciał jakiś program o kosmitach.

Co to ma wspólnego z historią w ogóle? No chyba że z historią paranoi i teorii spiskowych :>

 

Kanał historyczny powinien się zajmować historią a nie tanią sensacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał History nie jest kanałem stricte historycznym. I to jest jego główny plus. Mają znakomitą serię o kosmosie The Universe i wiele innych popularno-naukowych programów. Bliżej mu do National Geographic Channel niż do Discovery Historia na ten przykład.

Dlatego wiele osób czeka na jego wersję HD w Polsce (poza szczęśliwcami z UPC) bo programy maja naprawdę świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest zgodna z zawartością gdyż jednak więcej ramówki zajmują dokumenty historyczne. A nawet taki The Universe tutaj pasuje bo jakby nie patrzeć omawiane są tam tematy dotyczące powstawania Wszechświata, planet itp, więc historia :D.

 

Kanał jak dla mnie świetny i szkoda że nie mogę się doczekać na którejś z platform wersji HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa nie jest zgodna z zawartością i tyle.

Jak się chce, to do wszystkiego można dorobić ideologię. Przykład? Program o przygodach kierowców ciężarówek po lodzie. Co to ma wspólnego z historią? Nic. To takie show w stylu "Amerykańskiego choppera" czy "Policji dla zwierząt". A jednak na upartego można powiedzieć, że jest to program o ludziach, którzy tworzą historię. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Kanał HISTORY przedstawia nowy dziesięciogodzinny serial dokumentalny „WWII Lost Films”, który opowiada historię II wojny światowej widzianej oczami dwunastu Amerykanów. Produkcja zawiera nieznane materiały z czasów wojny w jakości HD. Polska premiera serialu odbędzie się w maju na kanale HISTORY.

Serial prezentuje nowy obraz wojny, widziany oczami zwykłych ludzi. Wykorzystano w nim nieznane fragmenty archiwalnych nagrań z całego świata. Wybrano je z ogromną starannością z ponad trzech tysięcy godzin materiałów pochodzących z prywatnych zbiorów. Są one ilustracją dla fragmentów pamiętników, dzienników oraz wywiadów z osobami, które były bezpośrednimi świadkami wydarzeń wojennych. Dzięki współpracy z Biblioteką Amerykańskiego Kongresu, w produkcji użyto wiele nagrań z jej ponad 140 milionowej kolekcji. Jego atutem jest znakomita jakość obrazu i dźwięku. Wszystkie użyte w niej materiały zostały odnowione i poddane obróbce cyfrowej.

 

Narratorami w „WWII Lost Films” serialu jest grupa dwunastu Amerykanów, którzy opowiadają o swoich dramatycznych doświadczeniach z czasów wojny. Każdy z bohaterów przestawia opowieść o wojnie widzianej z innej perspektywy. Wszystko składa się na pełen emocji, pogłębiony obraz losów ludzkich z tamtego okresu.

 

W dokumencie występują m.in. reporter wojenny Robert Sherrod oraz pielęgniarka wojskowa June Wandrey, która wykonywała swoją służbę w Afryce Północnej. Widzowie poznają również historie Shelby Westbrook, młodej afro-amerykanki z Toledo, która była członkinią elitarnej grupy myślistwa lotniczego popularnie zwanej „Tuskegee Airmen”, a także Jimmiego Kanaya, syna japońskich emigrantów, który służył w Amerykańskiej armii w Europie. Bohaterem serialu jest również Jack Werner, żydowski emigrant, który uciekł z Austrii przed wybuchem działań wojennych, a następnie walczył na Pacyfiku. Dalekie więc były mu losy bliskich umierających z rąk nazistów w Europie. Producentem serialu jest kanał HISTORY, a jego współproducentem Lou Reda Productions. Producentami wykonawczymi serialu są Michael Stillero, David McKillop, Lou Reda oraz Scott L. Reda. Reżyserem dokumentu jest Frederic Lumiere.

 

Światowa premiera „WWII Lost Films” odbyła się w Stanach Zjednoczonych w listopadzie 2009 roku. Produkcja funkcjonowałam tam pod tytułem „WWII in HD”. Premierowy odcinek miał ponad 2,6 milionową widownię w najlepszym czasie antenowym w niedziele pomiędzy godziną 21 a 23. Polscy widzowie będą mogli zobaczyć serial w maju na kanale HISTORY.

mojehdtv.info

 

W Polsce ktoś nadaje HISTORY HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko kablówka UPC.

 

A WWII in HD było w USA wielkim hitem. Oczywiście ripy w 720p można tu i ówdzie znaleźć, jak ktoś pragnie zrobić sobie History HD we własnym zakresie ;). Bo niestety w obecnej chwili History HD jest w Polsce dostępne tylko dla niewielu szczęśliwców, których obejmuje zasięg cyfrowego UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

A cóż się stało z programem "Prehistoric Mega Storms" ? Skończył się już i nie będzie? Świetny program a tylko dwa odcinki udało mi się obejrzeć, miałem nadzieję zobaczyć więcej a tu patrzę w program i nie ma w żaden dzień tygodnia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...