Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ bein sport: Dobry występ Piotra Żyły - rekordzisty Polski w długości lotu narciarskiego,on skoczył wczoraj 214 m i zajął 3 miejsce w kwalifikacjach.Trochę smuci Maciek Kot,który skoczył w kwalifikacjach tylko niewiele ponad 170 m,rekord jego,to 201 m.

Dziwi też awans Petera Frenetta - on zakwalifikował się jako ostatni - skoczył tylko 156 m.

Kwalifikacje według mnie stały na niskim poziomie,jeżeli nawet skok na 156 m pozwolił się zakwalifikować.

Padło niewiele skoków ponad 200 m,najdalej skoczył Michael Hayboeck - skoczył on 220 m(w kwalifikacjach), a na ogół - Gregor Schlierenzauer - skoczył 228 m(nie pamiętam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe 1 pkt. w PK w Neustadt zdobył Grek - Nico Polychronidis. Skoczył jednak tylko w pierwszej serii, drugą z na razie niewiadomego powodu odpuścił, ale zdobył prawo startu w PŚ. Kilku użytkowników forum skijumping.pl twierdzi z przymrużeniem oka, że reprezentant Grecji mając zapewniony 1 pkt. pojechał na PŚ w Vikersund :D

 

Nie wiem jak odczucia tutejszych forumowiczów, ale jak dla mnie mimo iż skoki, a właściwie loty w Vikersund są dłuższe niż na innych mamutach to jednak z powodu w/g mnie kiepsko umieszczonej kamery wydają się mniej atrakcyjne dla oka od tych w Planicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor Schlierenzauer po 46 zwycięstwie w Pucharze Świata w Vikersund wyrównał rekord Mattiego Nykaenena w liczbie wygranych konkursów.

Schlierenzauer równie dobrze mógł być drugi lub trzeci, bo lądowanie w drugim skoku nie było dobre, w głębokim przysiadzie, o mało co nie podparte i tylko dzięki przychylności sędziom może w dużej mierze zawdzięczać wygraną, bo np. minimalny błąd przy lądowaniu w drugim skoku Kamile Stocha sędziowie dostrzegli i niesłusznie dali tak niskie noty Kamilowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dodać, że polscy juniorzy powtórzyli sukces sprzed roku i zajęli 2 miejsce podczas MŚJ w konkursie drużynowym rozgrywanym w Libercu. Wygrali Słoweńcy, brąz zdobyła reprezentacja Niemiec.

A tak prezentuje się skocznia w Vikersund przed konkursem

. W/g meteorologów norweskich rozegranie zawodów może utrudnić padający śnieg i silny wiatr.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy występ naszych był dobry - wszyscy nasi się zakwalifikowali się do 2 serii(nawet Dawid Kubacki się dostał na 30 miejscu,bo Koziska zdyskwalifikowali za niewłaściwy strój). Obecne wyniki naszych: Kamil Stoch - 7,Piotr Żyła - 10,Maciek Kot - 14 miejsce,Krzysztof Miętus - 23 miejsce,a Dawid Kubacki - 28 miejsce. Zwycięzcą dzisiejszego konkursu został Robert Kranjec ze znaczną przewagą nad Michaelem Neumayerem,3 miejsce zajął Gregor Schlierenzauer. Troszkę rozczarowujący występ Norwegów - wszyscy oprócz Fannemela(8 miejsce) zajęli miejsca w drugiej dziesiątce. Po raz drugi blisko awansu był Amerykanin Peter Frenette - 31 miejsce.Tradycyjnie Martin Schmitt(tak jak wczoraj) zawalił - dopiero 35 miejsce.

Warto dodać, że wczoraj komentator na Eurosport(pan Bogdan) pomylił imiona skoczków - myślał, że Krzysztof Miętus to Grzegorz Miętus. Dalej dziwi mnie Kanadyjczyk Mackenzie Boyd-Cloves - wczoraj 24,dzisiaj 30(szkoda,że zawalił) - nieźle! Dawno nie oglądałem Kazacha,który skacze zazwyczaj po 120 m(na mamucie :lol2: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występy naszych w Vikersund na plus. Cieszy znów dobra dyspozycja Simona Ammanna oraz Roberta Kranjca - króla mamutów. Gratulacje dla Schliriego za 46 zwycięstw, ale na 47 zwycięstwo będzie musiał jeszcze poczekać. Rozczarował Martin Koch, który na mamutach zawsze jest wysoko. I myślę trochę asekuracyjnie te zawody, tylko 1 skok wczoraj Schlirenzauera 240 m a przecież można latać dalej. Brakowało mi trochę tych najodleglejszych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Harrachovie zabraknie kilku czołowych skoczków : Norwegów -Andersa Bardala, Andersa Jacobsena oraz Toma Hilde, nie pojawia się również Austriacy Thomas Morgenstern i Andreas Kofler, zabraknie również czołowych skoczków z Niemiec :Severina Freunda, Richarda Freitaga, Andreasa Wellingera i Martina Schmitta. Skład Polaków bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Składy czołowych drużyn na zawody PŚ w Harrachovie:

Norwegia:Andreas Stjernen,Rune Velta,Anders Fannemel,Ole Marius Ingvaldsen,Kim Rene Elverum Sorlsell,Fredrik Bjerkeengen

Austria:Gregor Schlierenzauer,Martin Koch,Wolfgang Loitzl,Michael Hayboeck,Lukas Mueller

Niemcy:Michael Neumayer,Andreas Wank,Maximilian Mechler,Felix Schoft,Marinus Kraus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

W dzisiejszych kwalifikacjach w Harrachovie nasi co najmniej dobrze. Maciek Kot zajął 2 miejsce,skacząc 205 m.Kwalifikacje wygrał jakiś Słowieniec(nie pamiętam imienia i nazwiska), który skoczył 203 m.

Dawid Kubacki zajął 12 miejsce,do 2 konkursu zakwalifikował się Krzysztof Miętus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregor Schlierenzauer odniósł 47 zwycięstwo w Pucharze Świata, w dzisiejszym konkursie lotów w Harrachowie Austriak zaledwie o 0,3 punktu był lepszy od Robert Kranjca, trzecie miejsce zajal zawodnik gospodarzy Jan Matura, najlepszy z polaków Kamil Stoch był dziewiąty, wszyscy Polacy skakali w drugiej serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...