Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Warblade3

Dzisiejszy występ w Garnisch-Partenkirschen był nadzwyczaj dobry dla naszych skoczków. Anders Jacobsen w 1 serii miał straszne problemy w 1 fazie lotu,jednak mimo tych problemów skoczył 131 m i zajął 9 miejsce.Świetny skok Kamila Stocha - 142,5 m i 2 miejsce ex. z Tomem Hilde. Bardzo dobry występ Maćka Kota - 134,5 m i 6 miejsce po 1 serii, nastąpił też sensacyjny awans Matjaza Pungentara po 2 serii(szczęście mu sprzyjało,bo Lukas Hlava niestety nie ustał tego skoku). Piotr Żyła oraz Dawid Kubacki średnio, w 1 serii Piotr skoczył 128 m,ale zawalił w 2 serii, skacząc 122 m. W efekcie tego on zajął ostatnie 30 miejsce. Hula tradycyjnie zawalił,choć uważam, że on nawet dobrze skoczył,niestety tylko 44 miejsce.Kamil niestety nie wytrzymał napięcia w 2 serii, skoczył tylko 131,5 m..Maciek nie zawalił, skoczył on 135 m. i jego "debiut" w pierwszej dziesiątce(5 miejsce). Natomiast Anders Jacobsen poleciał w 2 serii aż 143 m. i wyprzedził Gregora,który zajął 2 miejsce. W 2 serii startowało aż 7 Niemców, najlepiej się spisał Andreas Wellinger - 9 miejsce. Rozczarowywuje występ Simona Ammana.

Nasi według mnie spisali się całkiem dobrze - mam nadzieję, że będzie lepiej. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zdecydowanie możemy być zadowoleni z dzisiejszego występu biało-czerwonych a szczególny podziw budzi występ Maćka Kota. Bałem się, że może drugi skok popsuć, ale poradził sobie świetnie i to Kamil zawalił. Jakby nie patrzeć to już mieliśmy w tym sezonie w dziesiątce Stocha, Kubackiego i Kota, nie punktował chyba tylko Miętus - jest dobrze. Anders Jacobsen - bardzo cieszy mnie, że znów jest w formie. Bardzo go lubię i życzę wygrania wszystkich konkursów TCS jak i całego pucharu świata. Po wielu latach dominacji Austriaków wygląda na to, że dopadł ich kryzys formy i znowu Norwegowie wracają do dominacji. Jedynie Schlirenzauer trzyma jeszcze jakiś poziom, ale do pełnej formy to mu dużo brakuje. Zaskakują też Niemcy i Słoweńcy, natomiast żal patrzeć na to co się stało z Finami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak, masz rację ma 13 pkt. Zmyliło mnie to, że w Engelbergu był w drugiej serii, ale zajął tam 31 miejsce. Bez punktów tylko Kłusek, a jeszcze będzie Wisła, Zakopane i może się pojawi Zniszczoł i reszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze, żeby Polacy ustabilizowali formę, bo na razie to jest taka przeplatanka. Widać, że przynajmniej Stocha i Kota stać na pierwszą dziesiątkę, myślę, że Kubacki też by w niej był, gdyby ten swój wysoki tor lotu trzymał do końca - oglądałem dziś m.in. skoki Małysza z 2001 roku i mi to wygląda podobnie, tyle, że Adam leciał wysoko do końca i bił rekordy skoczni, a gdzie ląduje Kubacki to wszyscy widzimy. Żyła i Mietus bez formy, tak sądzę, choć są przebłyski, to samo Hula.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę Jacobsena, załamał się po skoku. Cieszy jednak dobra forma naszych skoczków, co jak co ale IMO Kruczek robi kawał dobrej roboty, czterech skoczków których regularnie punktuje - cieszy też dobra forma Maćka Kota, mam wrażenie, że się rozkręca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Polacy świetnie tak trzymać. Mi też szkoda Jacobsena. Ale z kolei Schliri ma już 44 zwycięstwa i chcę, aby ktoś w końcu pobił Nykynena. Za 3 dni skończy 23 lata. Jak myślicie gdzie on może dojść? To coś jak Vettel w F1. Skoczek wszechczasów, byle tylko tego nie spartolił. Pamiętam jego pierwszy konkurs i odrazu punkty w Oslo 2006. Już wtedy Szaran mówił patrzcie na tego chłopaka, bo zawojuje świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda,Jacobsena również kibicowałem mu,aby powtórzył wyczyn Hanavalda i wygrał 4 konkursy TCS,niestety się nie udalo.Kamil wyśmienicie,a z konkursu na konkurs zadziwia mnie Kot,na początku byłem przeciwnikiem Kruczka,ale widać,że zrobił kawał dobrej roboty i nawet bez Małysza idzie to wszystko w dobrym kierunku.A co do Schlierenzauera,to mamy okazje oglądać skoczka wszechcasów zaledwie 23 lata a w ciągu 7 lat wygrał więcej konkursów,niż Małysz z Ahonenem w ciągu 15 lat taki Ronaldo skoków,drugiego takiego nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda mi trochę Jacobsena, załamał się po skoku. Cieszy jednak dobra forma naszych skoczków, co jak co ale IMO Kruczek robi kawał dobrej roboty, czterech skoczków których regularnie punktuje - cieszy też dobra forma Maćka Kota, mam wrażenie, że się rozkręca.

 

Raczej nie załamał, a wkurzył. Jeszcze do Stocha kulturalnie podszedł i pogratulował, szanuję go za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie załamał, a wkurzył. Jeszcze do Stocha kulturalnie podszedł i pogratulował, szanuję go za to.

Wkurzyc też się wkurzył,ale załamać też pewnie - ciekawe, co mu teraz w głowie siedzi. A postawa jak najbardziej zasługuje na podziw i naśladowanie, że pogratulował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszy jednak dobra forma naszych skoczków, co jak co ale IMO Kruczek robi kawał dobrej roboty, czterech skoczków których regularnie punktuje - cieszy też dobra forma Maćka Kota, mam wrażenie, że się rozkręca.

A jeszcze kilka tygodni wcześniej nasi zawodnicy byli bez formy media już chciały "głowy " Kruczka a teraz o tym zapomieli , jednak Łukasz się nie mylił przed sezonem że chce aby punkty zdobywało kilku skoczków ,a pierwsze starty im nie wyszły i posłała się lawina krytyki wszystko ruszyło od Sochi ( punktował Kubacki i Kot a reszta trenowała ) a tydzień później pamiętamy co sie działo w Engelbergu do Mś jeszcze jest czas i myślę że nasi złapią " błysk " .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś i jutro w Zakopanem odbędą sie zwody Pucharu Kontynentalnego. Skład Polaków : Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jakub Kot, Andrzej Zapotoczny, Bartłomiej Kłusek, Rafał Śliż, Stanisław Biela, Grzegorz Miętus, Krzysztof Biegun, Marcin Bachleda, Jan Ziobro , Łukasz Rutkowski i Tomasz Byrt. W zawodach ma wystartować ponad 90 zawodników, liczę na dobre miejsca polskich zawodników, może nawet na zwycięstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klemens Murańka zajął ostatecznie 5 miejsce bo Aleksandra Zniszczoł został zdyskwalifikowany za nieprzepisowy kombinezon, a zostałby zwycięzcą. Zawody wygrał ostatecznie Słoweniec Anze Semenic. Siódme miejsce zajął Jan Ziobro, 11 Bartłomiej Kłusek a 15 Łukasz Rutkowski. Aleksander Zniszczoł został przesunięty na 30 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

Dzisiejszy występ Polaków w Bischofschofen był dobry. Tradycyjnie Kamil i Maciek w pierwszej 10, zadziwił też Stefan Hula - 19 miejsce po 1 serii,niestety zawalił w 2 serii i zajął niestety 29 miejsce. Piotr szczęśliwie zdobył 30 miejsce. Do 2 serii niestety nie awansowali Krzysztof i Dawid.Podobnie jak w Garnisch-Partenkirchen padła "sensacja" - Iija Rosilakow awansował do 2 serii, zajął w konkursie 20 miejsce. On wszedł do 2 serii tylko dlatego, że Andreas Wellinger nie ustał tego skoku, ale on jednak spełnił % przewagi odległością nad zawodnikiem. Kamil mimo, że miał niewielką stratę do Toma w klasyfikacji generalnej TCS, niestety strata tylko się zmniejszyła do 2 pkt.

Oby tak dalej, panowie. Mam nadzieję, że jeszcze będą awansował Dawid i Krzysztof. Zwycięzcą konkursu i TCS został Gregor Schlierenzauer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stefan Hula pokonał w parze Severina Freunda ! :D dla mnie to była mała sensacja ponieważ myślałem że stefanek polegnie z liderem pś z początku sezonu cieszy dobre miejsce Kamila i Maćka coś mi mówi że w Wiśle i Zakopanem może być naprawde dobrze (a jak wygra Gregor to może pobić rekord Nykenena 46 wygranych ma fin )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...