Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do Austriaków to oni zawsze znajdą sposób na sprytne ominiecie przepisów i zawsze na tym dobrze wychodzą, czy zmiana trenera by coś dała, Ja do Łukasza Kruczka nic nie mam, nie ma może wielkiego doświadczenia, ale jeszcze taki najgorszy to on nie jest. Może problem tkwi w psychice zawodników, bo latem skaczą naprawdę dobrze a jak przyjdzie zima i pierwsze konkursy to jest wielka klapa, sam Kamil Stoch w wywiadach przyznawał, ze nie wie co sie dzieje, niby wszystko wykonuje poprawnie tylko metrów brakuje. W skokach tak już jest, ze najmniejsze detale decydują, mam nadzieję, że w Kuusamo będzie lepiej, tak zawsze mocno wieje i mogą być niespodzianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, niby mają psychologa, ale coś mi się wydaje, że to może coś być z psychiką, z tego powodu, o którym wspomniał @andi12, ze przecież latem jakoś mogą dobrze skakać, no akurat ostatnio z wyjątkiem Stocha, który lato sobie odpuścił przez problemy z nowymi kombinezonami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy występ polaków w konkursie drużynowym to dramat, ostatnie jedenaste miejsce, sami zawodnicy nie wiedza co sie dzieje, ja zauważyłem, że jest problem z pozycją dojazdową i prędkościami na progu, poza tym pozycje w locie są niestabilne, może by tak Polacy powinni opuścić kilka startów w PŚ i w spokoju potrenować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas rozmowy "motywacyjnej" Łukasz Kruczek powiedział skoczkom, czy nie lepiej będzie jeśli odejdzie. To w/g niego miało być dla nich dodatkowym impulsem do lepszego skakania. Oczywiście wszyscy powiedzieli - nie. Nie wiem na ile się to zda, ale problem chyba nie dotyczy jednej osoby - trenera. Soczi pewnie sobie nie odpuszczą - bo trzeba znaleźć dobrą miejscówkę i zaklepać przed IO. Tutaj cytat jednego z polskich skoczków "Mój skok w serii próbnej nie był zły, może odległość nie była dobra, ale było w nim trochę pozytywnych rzeczy" Także widzicie, wszystko jest ok, tylko odległość nie za bardzo :) Coś Hannu Lepistoe wspominał, że jeśli zwrócą się do niego o pomoc wyraźniejszą niż teraz(na tą chwilę dostaje niekiedy kilka video do analiz, jakieś podpowiedzi) to przemyśli tą sprawę. Z tym, że jemu chodzi bardziej o jakiegoś indywidualnego skoczka(tak, Stocha) niż całą kadrę bo z PZN to on dobrych stosunków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może 22 miejsce Dawida Kubackiego to małe pocieszenie, ale zawsze to światełko w tunelu, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Krzysztof Miętus wydaja sie być przygnębieni i bezradni, bo Mackowi Kotowi do 30 zabrakło niewiele. Sytuacja już na początku sezonu jest trudna, trenerzy muszą zdecydować czy zawodnicy maja nadal startować w PŚ czy odpuścić i udać sie na treningi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch zagroził, że jak Kruczka zwolnią, to on też odchodzi ;). Niech odchodzi :). Nie rozumiem czemu nie dają juniorów. Jest jakiś racjonalny powód? Wszyscy dają juniorów i juniorzy całkiem dobrze sobie dają radę, czego przykładem mogą być Jaka Hvala, czy Andreas Wellinger.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch zagroził, że jak Kruczka zwolnią, to on też odchodzi ;). Niech odchodzi :). Nie rozumiem czemu nie dają juniorów. Jest jakiś racjonalny powód? Wszyscy dają juniorów i juniorzy całkiem dobrze sobie dają radę, czego przykładem mogą być Jaka Hvala, czy Andreas Wellinger.

Dokładnie.. Co to w ogóle za szantaż?? Przecież to jego praca,tak zarabia na chleb. Dla mnie głupia decyzja Kruczka jak chyba większość. Soczi to próba przedolimpijska,zupełnie nowy obiekt i tam po prostu trzeba być ,zeby go poznać. Kruczek prędzej czy później wyleci. Dla mnie to dyskwalifikuje trenera jeśli nie wie co się dzieje,a Kruczek daje temu wyraz.Nie mozna mówić,że jest świetnie,że ekipa jest bardzo dobrze przygotowana ,a później okazuje się,że jesteśmy ogonem. On winien znać dyspozycję tak jak Wieretelny Kowalczyk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście zachowanie Stocha bardzo nieprofesjonalne. Zresztą ostatnio Stoch, którego podaje się za lidera polskiej kadry prawie w ogóle nie rozmawia z dziennikarzami, niemal zero odzewu do kibiców. Tylko jakiś foch ? Już nie chcę przypominać zachowania Adama, który zawsze coś powiedział, czy jest dobrze, czy źle. Jak Adam nie chciał rozmawiać to mówił - nie teraz i każdy wiedział, że jak już powie to będzie to rzeczowa wypowiedź. A na razie ta wypowiedź Kamila po Kussamo dla skijumping.pl to tłumaczenie które już nie raz słyszałem.

Jednak najbardziej dziwi mnie to, że skoczkowie mówią, że podczas tej rozmowy motywacyjnej dużo z siebie wyrzucili - to tylko oznacza, że nie było tak super i radośnie w kadrze raczej od samego początku, a nie z dnia na dzień.

Tajner mówił, że Polacy latem byli w Soczi, obiekt widzieli, a skoczek jak jest w dobrej formie to na bazie treningów przyzwyczai się do skoczni przed samymi IO, a właściwie w ich trakcie. To jedna z nielicznych wypowiedzi Tajnera, którą popieram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy występ Polaków w Soczi znów bardzo slaby, Maciek Kot po dwóch przyzwoitych skokach zajął 28 miejsce, Dawid Kubacki po pierwszym dobrym skoku i 15 miejscu w drugiej serii skoczył fatalnie i zajął ostatnie punktowane 30 miejsce, Bartłomiej Kłusek i Krzysztof Miętus nie zakwalifikowali sie do 2 serii. 42 zwycięstwo w karierze odniósł Gregor Schlierenzauer, drugie miejsce zajął Niemiec Severin Freund a trzecie Andreas Kofler.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć małą iskierkę zadowolenia dał nam Klemens Murańka, który w zawodach Pucharu Kontynentalnego zajął dwa razy 2 miejsce. Dwa raz wygraną zgarnął w inauguracyjnych zawodach w kazachskich Ałmatach - Austriak Stefan Kraft. Nie jest to Puchar Świata, ale ważne są te starty ciągle dającego jakąś nadzieję na lepszą przyszłość Klemensa szczególnie po jego problemach ze wzrokiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil Stoch zajął 2 miejsce w konkursie PŚ w Engelbergu, Polak tylko o 0,1 punktu przegrał z Andreasem Koflerem, bardzo dobre 9 miejsce zajął Dawid Kubacki. Maciej Kot był 17, Krzysztof Miętus 23 a Klemens Murańka 28, do drugiej serii nie awansował tylko Piotr Żyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Znany jest już skład na pierwszy konkurs z Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie, polska reprezentować będą Klemens Murańka, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot oraz Kamil Stoch. Nie wiadomo czy Łukasz Kruczek powoła kolejnego zawodnika, bowiem w tym roku Polsce przysługuje limit 7 zawodników których możemy wystawić do klasyfikacji czyli taką sama liczbę jak Austria czy Norwegia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słynny przed laty fiński skoczek Matti Nykaenen chce skakać na Igrzyskach w Soczi w roli przedskoczka. W ostatnim czasie pojawiły sie dobre informacje o słynnym skoczku, bo w ostatnich latach było głośno o ekscesach alkoholowych fińskiego skoczka i o jego problemach z prawem. pomysł wydaje się dziwny , ale oryginalny, jednak wątpię aby organizatorzy sie na to zgodzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś słyszałem że Małysz miał skakać jako przedskoczek w Zakopanem w 2012 , ale sam mistrz zdementował te dziennikarskie plotki choć sam przyznał że kiedyś sobie skoczy "dla przyjemnośći " .

Edit : Kamil Stoch został mistrzem Polski w świątecznym konkursie rozegranym na skoczni w Wiśle po skokach na odległość 126,5m i 134 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan Ziobro zajal 3 miejsce w zawodach Pucharu kontynentalnego które odbyły sie wczoraj. Wygrał Austriak Stefan Kraft. Pozostali Polacy spisali się slabo Stefan Hula zajął 19 miejsce. Andrzej Zapotoczny był 53, a Jakub Kot 82. W konkursie brało udział aż 94 zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...