Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy Kruczek został trenerem kadry byłem jego wielkim przeciwnikiem ale teraz z perspektywy czasu nie sądzę aby był złym trenerem. Kamil jest dziś w czołówce światowej a jego miejsca na podium nie były żadnym fartem związanym z warunkami atmosferycznymi. Kamil potrafi oddać najdłuższy skok w konkursie, brakuje na razie równej formy i czasami szczęścia. Co do pozostałych skoczków... no cóż zawsze były problemy ze skompletowaniem równej kadry, tzn jeden lider (wcześniej Małysz, teraz Stoch) i 3 równych niezłej klasy zawodników. Raz Żyła zapunktuje, rzadziej Kot, może Zniszczoł coś pokaże i Hula dojdzie do niezłej formy bo też potrafi nieźle skakać. Po sezonie zobaczymy jak to będzie wyglądać. Oczywiście jeśli od tej pory do końca będzie już tylko gorzej to zmiana jest konieczna ale ja wolę poczekać niż znęcać się teraz nad samym Kruczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do tvp czemu nie pokażą jeszcze trzech konkursów skoków niestety bez echa . W Kulm ma być ponoć okrojony skład tylko Kamil jest pewny startu . Czytałem ostatnio w gazecie krakowskiej że do Sapporo pojedzie Stoch i czterech najlepszych zawodników ,ale to tylko spekulacje poczekamy zobaczymy . Co do konkursów w Sapporo 1 konkurs pokaże na 100 % Fta eurosport niemiecki z 19.2 E i Das Esrte z 13 E i 19.2 E , o drugim konkursie nie wiem niestety nic :( tylko retransmisje w Das Erste i Eurosporcie niemieckim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie Podniecam STOCHEM ponieważ dla mnie on nie ma nawet połowy talentu Adama Małysza, to jest przyzwoity skoczek ale tylko przyzwoity może mu sie zdarzyc jakies podium ale konsekwencją tego będą szczęsliwe warunki atmosferyczne. Miejsce w 10 PS będzie dla niego wielkim sukcesem

 

Jak na razie warunki atmosferyczne pomagały Austriakom, a nie Stochowi, a i tak jest w pierwszej 10. A w poprzednim sezonie, gdy zdobywał pierwsze zwycięstwa, to nie było to spowodowane niezwykle korzystnymi dla niego warunkami atmosferycznymi, a jedynie jego dobrymi skokami. Tak więc nie wiem, na jakiej podstawie robisz swoje wywody, bo na pewno nie na podstawie faktów. Może wróżysz z fusów?

 

Pisałem do tvp czemu nie pokażą jeszcze trzech konkursów skoków niestety bez echa . W Kulm ma być ponoć okrojony skład tylko Kamil jest pewny startu . Czytałem ostatnio w gazecie krakowskiej że do Sapporo pojedzie Stoch i czterech najlepszych zawodników ,ale to tylko spekulacje poczekamy zobaczymy . Co do konkursów w Sapporo 1 konkurs pokaże na 100 % Fta eurosport niemiecki z 19.2 E i Das Esrte z 13 E i 19.2 E , o drugim konkursie nie wiem niestety nic :( tylko retransmisje w Das Erste i Eurosporcie niemieckim

 

Podczas ostatniego konkursu komentator na TVP 1 wspominał o tym, że na Sapporo ma być główny skład (tj. Stoch i inni najlepsi zawodnicy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym kraju mogą z każdego zrobić gwiazdę. Ale co ty masz do Stocha? Dostatecznie już udowodnił, że w równych warunkach wietrznych stać go na wysoką pozycję, a jeżeli nawala, to wtedy, gdy wybrani zawodnicy są puszczani przy dogodnym wietrze, a m.in. on (bo nie tylko on, ale też inni "niewygodni" zawodnicy) przy gorszym, a często nawet takim, nienadającym się do skakania. Ile maksymalnie można skoczyć przy silnym wietrze w plecy, podczas gdy inni mają lepszy, pokazali dobitnie Austriacy w pierwszym konkursie TCS (tzn. w pierwszej serii, która została odwołana, bo Austriaków przypadkiem puścili przy złym wietrze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stoch na pewno nie jest takim świetnym skoczkiem,jakim go robią media. Od czego się zaczęła Małyszomania?? Od wygrania TCS,czyli ogromnego sukcesu,a nie jakiegoś drobnego sukcesiku jak miejsce w "10" PŚ w i to w końcowej klasyfikacji,bo był już w sezonie 96.97,a sezon wczesniej był 7 w tej klasyfikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavl6 takie porównania w ogóle nie mają sensu. Niech on najpierw coś wygra,a nie gadajmy,że wygra..

Bo już słyszę,że wygra złoto olimpijskie i oczywiście jest podkreślany fakt ,że Małysz tego nie dokonał. I jeszcze na tej podstawie(własnych jakiś osądów) stwierdzają,że Stoch jest lepszy od Małysza. Paranoja kompletna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dobra naszego kraju życzyłbym Stochowi i wszystkim Polakom abyśmy dożyli, że będzie on lepszy od Małysza. W sumie wszystko jest możliwe. Kto np. słyszał o W. Fortunie przed Igrzyskami w Sapporo? Pamiętam też okres rywalizacji Małysza ze Schmidtem i wypowiedź S. Ammanna, że jego marzeniem jest być takim zawodnikiem, jak Adam. A potem ten sam Simi zdobył 4 złote medale na dwóch olimpiadach. Może i Stochowi się uda, ale czas ucieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pavl6 takie porównania w ogóle nie mają sensu. Niech on najpierw coś wygra,a nie gadajmy,że wygra..

Bo już słyszę,że wygra złoto olimpijskie i oczywiście jest podkreślany fakt ,że Małysz tego nie dokonał. I jeszcze na tej podstawie(własnych jakiś osądów) stwierdzają,że Stoch jest lepszy od Małysza. Paranoja kompletna.

 

A kto twierdzi, że Stoch jest lepszy od Małysza? Wszyscy twierdzą jedynie, na podstawie dotychczasowych osiągnięć i poziomu formy, że jest to dobry skoczek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale kogo interesują skoki gdy sukcesem jest gdy polak jest w 30. Gdy stoch awansuje do 30 to nagle w kibicach pojawia sie podniecenie żę mamy talent. Ludzie ten talent ma już 25lat i nic więcej nie osiągnie nie wiem czemu tak na tego kamilka dmuchacie jak by był jakis utalentowany. szczerze mówiąc Stoch ma podobny talent do SKUPNIA lub MATEI ale oni mieli pecha bo w ich czasach poziom skoków był nardzo wysoki. Dzis obaj byli by w czołowej 10 w Pucharze Swiata. MAm nadzieje zę TVP przestanie marnowac czas antenowy na tą dyscypline sportową, lepiej niech pokazuja powtórki KLANU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sie wdawać w dyskusje ale powiem krótko : Każdy skoczek ma swój czas popatrz na Wolfganga Loitzla cały czas był w czołówce ale bez sukcesów i w wieku lat 30 wygrał TCS został mistrzem świata , takie talenty jak Małysz czy Schlilenzauer rodzą sie raz na 100 Lat

 

Gdyby Kamila nieco przytrzymali wydaje mi się że mógłby skoczyć podobnie jak Kranjec ( wygrał po raz drugi w Kulm ) .Szkoda że Daiki Ito miał kłopoty przy lądowaniu bo miał jakieś szanse na podium wydaje mi sie że będzie jednym z faworytów w .... Sapporo chba że spali się psychicznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś sprawiedliwosci stało się za dość Schlilenzauer został zdyskwalifikowany za kombinezon ,dało to podium Kamilowi !!!!!!!

oddał bardzo dobry skok w ciężkich warunkach :brawo: szkoda że skacze tak w kratkę z niecierpliwościa czekam na Zakopane ,a poźniej na Sapporo to może być szansa nawet na zwycięstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jury i sędziowie w końcu podjęli męską decyzje i zdyskwalifikowali Schlilenzauera, bo już myślałem, ze znowu skończy sie na złodziejskiej decyzji, Stoch oddal 2 dobre skoki i nic więcej, do perfekcji jeszcze dużo brakuje, widać, ze forma jest jeszcze nierówna. Stoch awansował na 5 miejsce w klasyfikacji generalnej i nie może chyba liczyć na nic więcej bo strata do 4 pozycji to ponad 200 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale kogo interesują skoki gdy sukcesem jest gdy polak jest w 30. Gdy stoch awansuje do 30 to nagle w kibicach pojawia sie podniecenie żę mamy talent. Ludzie ten talent ma już 25lat i nic więcej nie osiągnie nie wiem czemu tak na tego kamilka dmuchacie jak by był jakis utalentowany. szczerze mówiąc Stoch ma podobny talent do SKUPNIA lub MATEI ale oni mieli pecha bo w ich czasach poziom skoków był nardzo wysoki. Dzis obaj byli by w czołowej 10 w Pucharze Swiata. MAm nadzieje zę TVP przestanie marnowac czas antenowy na tą dyscypline sportową, lepiej niech pokazuja powtórki KLANU

 

Małysz miał 24, gdy zaczął porządnie skakać (2000/2001), Stoch już w zeszłym sezonie był niezły i nie piszę o awansie do 30. W tym sezonie jest też nieźle, 5-te miejsce w generalce o czymś świadczy. Porównanie Stocha do Skupnia czy Matei pokazuje tylko jakim jesteś marnym obserwatorem/prowokatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cuda się zdarzają .W Zakopanem Kamil skaka u siebie więc presja będzie ogromna , w zeszłym roku w drugim i trzecim konkursie dobrze skakał więc nadzieja jest. Później wyjazd do Japoni ciekawe ilu zaodników z czołówki się pokaże być może więcej niż przed rokiem . Małysz miał dokładnie 23 lata jak wygrał TCS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...