Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stoch, to jest klasa, trzymali go na tej górze w zimnym kilkanaście minut w drugiej serii, a jednak dał radę - gdzie wiemy jak wielu skoczków z czołówki spala się psychicznie w takich sytuacjach.

Trochę martwi słabsza forma Piotrka Żyły i wciąż brak tego błysku u Macieja Kota. Stefa Hula nie poradził dzisiaj specjalnie z warunkami. Dawid Kubacki nadal bardzo dobrze. :)

Właśnie brak awansu Krafta do drugiej serii potwierdza, że warunki były dzisiaj zmienne i nie każdy sobie z nimi radził. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za nami kwalifikacje do konkursu w Innsbrucku. Oto pary z udziałem naszych zawodników:

Kamil Stoch (2*) - Markus Schiffner (49)

Dawid Kubacki (4) - Jarkko Maeaettae (47)

Stefan Hula (8 )- Florian Altenburger (43)

Maciej Kot (20) - Noriaki Kasai (30 - miejsce ex aequo z Simonem Ammanem)

Jakub Wolny (25) - Peter Preuc (26)

Tomasz Pilch (38) - Stephan Leyhe (12 - miejsce ex aequo z Karlem Geigerem)

Piotr Żyła (39) - Karl Geiger (12)

 

Do konkursu dostało się 51 zawodników - 50 miejsce, ostatnie premiowane awansem do konkursu głównego zajęli ex aequo Antti Aalto i Gregor Deschwanden. 

Bardzo dobry wynik uzyskali Austriacy - wszyscy z wyjątkiem Manuela Poppingera się zakwalifikowali do konkursu.

 

Ale się obawiam że tak jest było w ostatnich latach jutrzejszy konkurs zostanie storpedowany przez wiatr :(

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie FIS-u jest tylko informacja "Did Not Start" dotycząca Amerykanów, czyli nie zostali oni zdyskwalifikowani tylko, że nie przystąpili do tych kwalifikacji. Przynajmniej ja tak sądzę, jeżeli by zostali zdyskwalifikowani to stosowna informacja by była, wraz z adnotacja za co. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niemieckim Eurosporcie Hannavald oraz Schmitt bardzo obawiają się o warunki podczas jutrzejszego konkursu może być podobnie jak rok wcześniej. Martin chwalił naszego Tomka Plicha opowiadał że jest rodziną z Adamem i debiutuje w tym samym miejscu co nasz mistrz .Oglądałem powtórkę z Ga Pa zauważyłem że skoki naszym skoczków podgląda Łukasz Kruczek w gnieździe trenerskim.

Edytowane przez TELEWIDZ123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewaga Kamila Stocha nad drugim Andreasem Wellingerem w Turnieju Czterech Skoczni wynosi 64,5 punktu! To jest po prostu nokaut! Życiowe osiągnięcie Jakuba Wolnego - 15 miejsce w konkursie to jego najlepszy wynik w historii startów w Pucharze Świata. Dawid Kubacki zachował jeszcze cień szansy na podium w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, ale do tego potrzebowałby kapitalnego konkursu w Bischofshofen i troszkę słabszych skoków rywali - Daniela Andre Tande i Junshiro Kobayashiego.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz - co z Anttim Aalto? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką ciekawostkę dodam że kamera "wróciła"na swoje miejsce przez trzy sezony pokazywali zawody z drugiej strony skoczni .

Nie wiem co ty oglądałeś, ale kamera dziś była z tej samej strony co rok temu. Była zmiana, ale bramki gdzie skoczkowie schodzą ze skoczni, jest teraz z drugiej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...