Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Przedostatnie zawody LGP w skokach narciarskich w Austriackim Hinzenbach wygrał Maciej Kot. Co ciekawe to dopiero 4 start Maćka w LGP w tym roku i 2 zwycięstwo po sukcesie w Wiśle na inaugurację indywidualnych zmagań. 9 miejsce zajął Kamil Stoch, a 19 był Dawid Kubacki. Piotr Żyła jak i Aleksander Zniszczoł nie zakwalifikowali się do serii finałowej. Do końca tegorocznego cyklu zmagań w LGP pozostał tylko środowy konkurs w Klingenthal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W zasadzie to Amerykanie już zdobywali punkty w PŚ, Alan Alborn w sezonie 2001/2002 zdobył 263, podobnie Clint Jones kilka punktów w karierze zdobył. Ostatnio obiła Mi sie o uszy informacja o pomyśle zorganizowania konkursu skoków na Stadionie Narodowym, nie wiem czy był to tylko żart czy kaczka dziennikarska, ale podobno Norwegowie byli zachwyceni pomysłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wolałbym lepiej aby zawody PŚ w skokach gościły kilka konkursów poza europą ( obecnie są tylko zawody w Japonii letnie w Hakubie i zimowe w Sapporo ) są skocznie w Salt Lake City czy Whistler lub w Peonghang i nie chcą tam rozegrać zawodów a FIS woli żeby skakać w np niemczech w 8 konkursach czy Norwegi w 6 proponowałbym ograniczyć liczbe konkursów do max 4 w jednym kraju , wyjatkiem może być tylko TCS . Myślę że w gre wchodzą sponsorzy . Zawodnikom nie chce się wyjeżdżać na drugi koniec świata przykład Schlilenzauer ( w Sapporo w PŚ startował tylko 1 raz w 2009 r )

 

Edit

TVP nie pokaże sześciu zawodów PŚ : konkursu mieszanego w Lillehammer , sobotniego konkursu PŚ w Soczi, obu konkursów w japońskim Sapporo, zawodów drużynowych w Willingen oraz konkursu indywidualnego w Klingenthal :(:(:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to Amerykanie już zdobywali punkty w PŚ, Alan Alborn w sezonie 2001/2002 zdobył 263, podobnie Clint Jones kilka punktów w karierze zdobył. Ostatnio obiła Mi sie o uszy informacja o pomyśle zorganizowania konkursu skoków na Stadionie Narodowym, nie wiem czy był to tylko żart czy kaczka dziennikarska, ale podobno Norwegowie byli zachwyceni pomysłem.

Tylko ciekawe jak mieliby to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TELEWIDZ123 Ja nie widzę większego sensu aby rozgrywać więcej konkursów w Japonii czy USA, zainteresowanie kibiców jest tam znikome, pod skocznie przychodzi garstka widzów, na skoczniach w Europie jest dużo lepiej, znaczenie też maja zmiana stref czasowych i aklimatyzacja, niektórzy zawodnicy źle znoszą podróże na inne kontynenty i to też ma znaczenie, popularyzacja skoków poza Europa owszem, ale jakim kosztem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciekawi, co dalej z pomysłem budowy skoczni o punkcie K-300m w Parku Narodowym Wysokich Taurów w Austrii. Na razie coś jakby ucichło i dobrze, bo chyba to zbyt niebezpieczne zawody by się zrobiły. Nie oznacza to, że zakończył się pomysł remontu skoczni w Planicy, gdzie powstaje obiekt o punkcie 270m, który także wydaje się bardzo niebezpiecznym, a konsekwencje upadków, czy lądowań(tak - zwykłych lądowań) tam zawodnicy mogliby odczuwać przez całe życie.

 

Co do skoczni na Narodowym, to po pomyśle organizacji zawodów "pod dachem" w państwach, gdzie tego śniegu nie ma to mnie nic nie dziwi. Choć na razie kończyło się tylko na szumnych zapowiedziach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W słoweńskiej Planicy wczoraj zostały oddane do użytku dwie nowe skocznie jedna HS 104 i druga HS 139, trwa także przebudowa skoczni mamuciej i leżeli wszystko pójdzie po myśli konstruktorów i budowniczych to już w sezonie 2013/2014 zawodnicy będą mogli latać powyżej 250 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Skoczek z Grecji wystąpi podczas MŚ w 2013 r. w Val di Fiemme, organizatorzy potwierdzili zgłoszenie greckiego zawodnika. Na razie nie wiadomo kto to będzie, ale wszystko wskazuje na to, ze tym zawodnikiem który będzie reprezentował Grecję będzie Nico Polichronidis który do tej pory startował w barwach Niemiec, może też być tak, że będzie to kompletnie nieznany zawodnik. Tego jeszcze w skokach nie było, żeby zawodnik z tak egzotycznego kraju wystartował na tak ważnej imprezie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś zdecydowałby się poprowadzić typowanie skoków narciarskich mężczyzn, biathlonu kobiet i biegów narciarskich kobiet pod pierwotną nazwą "WINTER TYPER 2012/2013".

W zabawie typowalibyśmy wszystkie zawody danej dyscypliny, w których bierze udział dana płeć.

 

PS.

Jeżeli ktoś zdecydowałby się poprowadzić zabawę, a potrzebował jakiś wskazówek, to niech napisze do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojedynczo to tak zbytnio nie jest, bo ja prowadzę zabawę w której typujemy Ligę Mistrzów i Ligę Europejską, a w innych typowaniach oprócz Formuły 1 typowanych jest też kilka rozgrywek. Dobrze, jeżeli chcesz więc poprowadzić typowanie skoków narciarskich to poprowadź. O zgodę poproś administratora, czyli @Mr.Orbita przez PW. Opracuj ciekawe zasady i regulamin, aby było dużo chętnych. Jeżeli chciałbyś, to mógłbyś także do tej zabawy oprócz skoków narciarskich mężczyzn dołączyć biegi narciarskie kobiet, bo zawsze Kamil Stoch i Justyna Kowalczyk, to jedni z najbardziej popularnych sportowców w Polsce, z tych których kariera sportowa nadal trwa. Jeżeli będziesz potrzebował jakiś wskazówek, to napisz do mnie na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie było takich typowań, poza typowaniami dla platform, które obejmowałyby więcej niż jedną dyscyplinę sportową. Twoje typowanie obejmuje różne imprezy, ale w ramach jednej dyscypliny. Podobnie mogłoby być w przypadku skoków narciarskich, czyli np. Puchar Świata, Mistrzostwa Świata czy Igrzyska Olimpijskie w ramach jednego typowania. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić np. Eurosport Typowanie i wtedy wszystkie dyscypliny czyli skoki biathlon i biegi narciarskie sie w nim znajdą. Jakoś nie widzę sensu typowania biathlonu, trudno będzie przewidzieć wyniki sprintów, bo biegi pościgowe i masowe są już łatwiejsze, podobna sytuacja jest z biegami, typować skoków narciarskich kilka edycji już było, więc czemu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...