Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zadzwoniłem wczoraj na infolinię, history HD nie ma w żadnej ofercie, jest on płatny i kosztuje 1.99zł, mam go teraz tyle że zamiast HD, co obiecał konsultant jest w wersji SD. Mówiłem mu że mam dekoder z cyfry+ i mam Polsat SD, ale na nim to nie zrobiło wrażenia i dalej twierdził że ten kanał będę miał HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ircios@ TVP Historia dostępna z HB free dla nc+/popatrz pakiety/i n-ki.Dla ab Cyfry+ niedostępna.Z Astry czy naziemnej free dla wszystkich mających dostęp do Astry czy NTC.Jako ab C+powinieneś to wiedzieć.Pozdrowienia

Nie ma czegoś takiego w nc+ za free.Kanał ma kodowanie i nie płacisz, nie oglądasz. Więc jakie to free. I tyle w temacie. Wróćmy do wątku.........

@kris75, Jakby miały być w HD,to już dawno by były :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zmiany softu co kilka dni zawiesza się mój Pace. Nagle całe menu funkcji Pilot staje w miejscu i nie da się nic zrobić, ale kanał, na który jest działa normalnie. Dekoder na pilota w ogóle nie reaguje, czasem da się go wyłączyć na panelu lub w ostateczności wyciągam wtyczkę z sieci. Ktoś ma podobne objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilam polsatowski abonament z jakims malym badziewnym tunerem.

Nie ważne, bo będzie on używany tylko do polsat sportow.

Do pace mam podlaczone dwa kable idace z konwertera.

Chcę podłączyć w jakiś sposób tego malego polsata nie tracąc możliwości nagrywania na pace.

1. czy moge to zrobic ręcznym przełącznikiem?

2. jeśli tak, to do ktorej dziury wejdzie kabel idący z przelacznika do pace żeby można było nagrywać i ogladac dwa różne programy?

3. czy beda straty na sygnale?

 

- nie, przełącznik nie bedzie mi utrudnial zycia.

- nie, nie mam mozliwosci dołożyć kolejnego kabla.

 

dzięki za ewentualna pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic z tego, Pace musi pracować z 1 kablem a Polsat z drugim, tak mozna łaczyc tylko DVB-T,

 

może to :

Rozgałężnik sat ale musisz wyłączać dekoder polsatu z sieci jeżeli C+ będzie działać.

http://www.dipol.com.pl/rozgaleznik_sat ... R85122.htm

Ewentualnie ręczny przełącznik i proste wybieranie tunera który ma działać.

http://www.satserwis.pl/pokaz.php?nazwa ... 1/0107.dat

 

zagmatwane , prościej puścic osobny kable do C i osobny Polsat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cały czas ten sam problem. Nagrywa mi pięknie tylko wcześniej zaprogramowane audycje ale nie chce nagrywać za bardzo z ręki czyli po wciśnięciu czerwonej kropki na pilocie. Po wybraniu tego klawisza pokazuje w lewym górnym rogu "nagrywanie rozpoczęte" i po kilku minutach się wyłącza ono.. Po włączeniu nagrywania z ręki powinien też pokazać się komunikat że film kończy się o tej albo tej albo chociaż że czas zakończenia nie znany, a nie pokazuje nic takiego tylko to że rozpoczął nagrywanie i zaraz je wyłącza. Jest to dla mnie dokuczliwe bo często nagrywałem z ręki na poprzednim dekoderze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam Pace'a od grudnia i do dziś działał w zasadzie bez zarzutu. Dziś rano w trakcie oglądania tv pojawił się komunikat, aby sprawdzić połączenie antenowe i czy jest wybrany twin czy pojedynczy, a obraz zniknął. Ponieważ i tak wychodziłem z domu po prostu wyłączyłem dekoder. Po powrocie Pace nie ma ochoty się uruchomić. Nie reaguje ani na pilota (miga tylko przez moment dioda) ani na próbę włączenia go z panelu przedniego. Po odłączeniu kabli raz się zdarzyło, że ożył, ale po restarcie znów nie można go włączyć. Z anteną jest wszystko OK, bo podpiąłem Sagema i hula. Jakieś sugestie co mogę zrobić, czy też po prostu spakować sprzęt i udać się do punktu w celu wymiany ?

 

Pozdrawiam

 

P.S. Jeśli podobny przypadek był już kiedyś poruszany to przepraszam za "powtórkę tematu", ale przejrzałem ostatnie 15 str i nie znalazłem takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego kanału chcesz nagrywać, czy masz podłączony jeden czy dwa kable-i jak ustawiony w menu konwerter? Możesz też mieć niedokładnie ustawioną antenę. Przyczyn może być wiele, podaj więcej info.

 

Z obojętnie jakiego kanału , i zawsze to samo ;) Mam antenę z jednym konwerterem i jeden kabel włączony do złącza 1 na dekoderze. Konwerter też ustawiony w menu na pojedynczy. Antena była ustawiana przez technika przy pomocy specjalistycznego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mam dekoder z wbudowanym twardym dyskiem i... troche nie ogarniam. Jest jakaś dobra instrukcja obsługi do niego?

 

Przykładowo, włączyłem planowanie nagrywania na jakiś film za 3 godziny. Dekoder oczywiście był włączony, sprawdzam rano i film się nie nagrał. Inny przykład - zacząłem nagrywać jakiś ciekawy program, ale po przełączeniu na inny kanał dioda sygnalizująca nagrywanie zmieniła kolor (zgasła?) nagrywanie zostało anulowane.

 

Jak to poprawnie obsługiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robert6723

podstawowe pytanie

masz dwa kable od konwertera do pace czy jeden?

 

instrukcja:

5.1. Instalacja antenowa (konwerter typu twin lub pojedynczy)

Instalacja antenowa z konwerterem typu twin

Jeżeli wykorzystywana jest instalacja z konwerterem typu twin, dwa kable antenowe (z sygnałem satelitarnym)

należy podłączyć do wejść oznaczonych WEJ. SAT 1 i WEJ. SAT 2. Terminal jest fabrycznie skonfigurowany do pracy z konwerterem typu twin, nie są wymagane żadne zmiany w menu terminala.

Instalacja antenowa z konwerterem pojedynczym

W przypadku korzystania z instalacji z konwerterem pojedynczym, kabel z sygnałem satelitarnym należy podłączyć do wejścia oznaczonego WEJ. SAT 1.

Należy również zmienić ustawienie rodzaju konwertera. W tym celu należy: µ wybrać opcję 7 – PARAMETRY TECHNICZNE na planszy MENU GŁÓWNE,

µ opcję 1 – USTAWIENIA ANTENY, µ opcję B – PARAMETRY ODBIORU. Następnie należy zmienić opcję TYP KONWERTERA z TWIN na POJEDYNCZY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli opcja nr 2 z cytowanej przeze mnie instrukcji.

kabel do wej sat 1 i zmiana w menu na konwerter pojedynczy.

nie bedziesz mogl nagrywac i ogladac innego kanalu chyba, ze ma te sama polaryzacje i to samo pasmo czestotliwosci.

 

dekoder nie dopuszcza do nagrywania nakladajacych sie na siebie programow nawet przy 2 kablach.

mozliwe jest jednak nagrywanie zaplanowane oraz timeshifting.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...