Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

nie ma mozliwosci dostania obecnie pace z DVB-T (chyba ze sie komus uchowała jakas sztuka ze starych zapasów) . Pewnie dlatego Pani pytała czy uzywasz bo jesli by Ci zalezało to pewnie dali by Ci philipsa . Mnie zalezało wlasnie na DVB-T ale w zadnym z punktów cyfry w mojej okolicy nie jest juz dostepny (wszyscy zgodnie twierdzą ze od pewnego czasu nie dostają ich z centrali) wiec musiałem wziasc 7241/CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz bzdur. Nie ma możliwości wymiany pace na philipsa i na odwrót, chyba że dostanie się zgodę z infolinii.

sam sobie zaprzeczasz. Nie pisałem wcale ze bez zgody.....

Dekodery z DVB-T dostajemy, więc nie wiem co tam w Bielko Białej mówią.

tak jak pisałem to co zostało u dystrybutorów to mniejsze lub wieksze resztki , nowe dostawy Pace z centrali przychodzą bez DVB-T a w Bielsku mówią to co im zostaje przekazane z infolinii , przed chwilą wlasnie dzwoniłem i to samo sie dowiedziałem co juz napisalem wczesniej ze odbiornków z naziemną nie ma i nikt nie wie czy jeszcze bedą, teraz mają Pace bez naziemnej i takie wysyłają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, a ja Ci mówię jakie dostawy ja otrzymuję. Same z DVB-T. Poza tym sam sobie przeczysz, skoro pisałeś, że

Pewnie dlatego Pani pytała czy uzywasz bo jesli by Ci zalezało to pewnie dali by Ci philipsa .

Dać nie mogą. Abo musi fatygować się na infolinię i prosić o taką możliwość.

Koniec offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zbyt dużo prądu pobiera konwerter...hmm, po raz pierwszy spotykam się z taką kwestią. Jak to zniwelować, poza wymianą konwertera ? A tak na marginesie - konwerter kupowałem w autoryzowanym punkcie Cyfry i zapewniano mnie, że dobrze współpracuje z tym dekoderem (konwerter Maximum XO-62).

Pozdrawiam

Witam,

 

niestety ale ten konwerter nie będzie działał z tym dekoderem, co potwierdza opis podobnego modelu (quad) na stronie sklepu hollex:

"Uwaga! Nie współparcuje z odbiornikiem Pace HDS7241/91 dla Cyfry+!",

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/1148-konwerter-monoblock-quad-6-maximum-xo-64

 

Pozdrowienia.

 

Witam ponownie.

Jednak jest różnica i nie masz racji, Dr.STech - link poniżej, dotyczący dokładnie tego konwertera i zapis, że idealnie współpracuje z dekoderami PVR Cyfry+:

 

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... imum-xo-62

 

Więc co jest nie tak, bo już tracę cierpliwość do ciągłego odłączania i włączania...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz bzdur. Nie ma możliwości wymiany pace na philipsa i na odwrót, chyba że dostanie się zgodę z infolinii. Dekodery z DVB-T dostajemy, więc nie wiem co tam w Bielko Białej mówią.

 

Pitu pitu

 

Mi wymienili tylko wypelnilem jakies pismo ze moj jest wadliwy (zcinalo obraz z zatrzymania jak z pauzy i przeskakiwalo). Kwestia tego na jakiego doradce trafisz w punkcie;)

 

Mam 2 pytania

 

1. Czy jak podlacze szybki internet do dekodera (10mb kabel) to sciagnie cale hbo serialie/c+ na zyczenie i wszystko dostepne bedzie?

2. Jak zrobic zeby po wlaczeniu dekodera dzwiek nie byl na maxa? za kazdym razem glosniki na[beep]alaja w kosmos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy jak podlacze szybki internet do dekodera (10mb kabel) to sciagnie cale hbo serialie/c+ na zyczenie i wszystko dostepne bedzie?

Filmy na dekoder nie ściągają się internetowo tylko są pobierane za pomocą anteny. Internet nie ma nic do tego, możesz go nawet wcale nie podłączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie było to powiedzenie? nie chwal dnia przed zachodem słońca? Czy to mój dekoder jest jakiś trefny? To, co ja zauważyłem u siebie:

1. Fakt, szybkość dekodera jest poprawiona. Czasem jednak trzeba poczekać na obraz.

2. Komunikaty o braku sygnału lub słabym sygnale (nigdy jak dotąd nie miałem problemów z sygnałem, na starym moim dekoderze – powizyjny philips 6010 i pożyczonym philipsie pvr wszystko jest ok) praktycznie wyskakują codziennie. Nie wiadomo kiedy może się to pokazać – może wcale, może akurat w środku sceny, którą koniecznie chcę zobaczyć. Nie jest to jakoś bardzo zależne od pogody, ale nawet przy jakimś malutkim deszczu nie ma obrazu przez kilka sekund/minut. (sygnał pokazuje na 5)

3. Pilot – nic się nie zmieniło (tylko na początku działało dobrze) – teraz jest podobnie, czasem przez ok. 2 minuty nie reaguje na pilot

4. Obraz SD – ze starego 6010 wygląda lepiej (pewnie mój TV w miarę nieźle skaluje obraz SD)

5. tryb Eco – nie wiem czy działa. Nawet jeśli nic nie ściąga – włącza się natychmiast.

6. Niebieska lampka – problem częściowo rozwiązany, nie widzę tego codziennie rano i w nocy, ale raz w tygodniu się to zdarza

7. Komunikat o braku aktywności – powinni to dopracować i dodać opcję wyłączenia tej opcji

8. Informacja o audycji – bez komentarza... no to by mogli już od początku wypuścić dobrze zrobione.

9. Zacinanie się przy odtwarzaniu nagrań, żeby cofnąć trochę muszę cofnąć o wiele więcej niż bym potrzebował, bo przez ten czas będzie synchronizował obraz z dźwiękiem.

 

Chyba go oddam i za jakiś miesiąc wezmę Philipsa PVR, tak jak go sprawdziłem u siebie, nie jest bardzo denerwujący w obsłudze. Albo poszukam Philipsa 6201.

 

Port USB jest bardzo przydatny.Można wetknąć komputerową diodową lampkę,naładować telefon, naładować epapierosa itp. itd. :lol2:

Racja, już od jakiegoś czasu ładuję sobie komórkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie czy tryb ECO jest włączony czy nie to i tak dekoder uruchamia się dobrą minutę albo i lepiej (za każdym razem), informacja o słabym sygnale pojawiła się tylko 2 razy (przy czym pogoda była znakomita i sygnał na 4,5), przełączanie kanałów może i jest szybsze, ale nie na tyle żebym był pod wrażeniem. W moim przypadku Sagemcom działał zdecydowanie szybciej i chyba jednak lepiej niż Pace. Odnoszę wrażenie, że po aktualizacji softu tak naprawdę nic się u mnie nie zmieniło, a to przyspieszenie o którym piszą inni jest u mnie niewidoczne. Tak czy siak nie przeszkadza mi to jakoś bardzo, ot nauczyłem się z nim żyć takim jaki jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Macie też problem z funkcją "Pilot" zwłaszcza na kanałach HD rodziny CANAL + w ogóle nie wyświetlają się informacje na temat audycji. Po wciśnięciu klawisza "PILOT" i wpisaniu numeru programu wcale nie wyświetla informacji. Już nic nie mówię o funkcji "PROGRAM" który za każdym razem gdy go nacisnę ściąga 7-dniowy program. Za każdym naciśnięciem czy to jest normalne? Czy nie może tego ściągnąć raz na 7 dni!? Żenada tan dekoder!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@inspektor Barnaby, nie kupuj monoblocka, bo to rozwiązanie mocno niedoskonałe, jako że nie można wówczas ustawić precyzyjnie anteny na obydwu satelitów.

 

Z punktu widzenia wygody montażu, to monoblock jest lepszy, bo zawiera przełącznik diseqc wewnątrz obudowy, ale z punktu widzenia użytkownika, to już jest to niekoniecznie dobre, bo to tak jakbyś chciał przestawić jedno krzesło, które Twoim zdaniem źle stoi, ale byłoby ono zespolone z drugim, które według Ciebie stoi poprawnie i co wtedy z takim ambarasem? :)

 

Kup dwa odrębne konwertery, jeśli używasz dekodera twin, to typu twin, jeśli single, to single.

 

... ale to rozmowa nie na ten dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Macie też problem z funkcją "Pilot" zwłaszcza na kanałach HD rodziny CANAL + w ogóle nie wyświetlają się informacje na temat audycji. Po wciśnięciu klawisza "PILOT" i wpisaniu numeru programu wcale nie wyświetla informacji. Już nic nie mówię o funkcji "PROGRAM" który za każdym razem gdy go nacisnę ściąga 7-dniowy program. Za każdym naciśnięciem czy to jest normalne? Czy nie może tego ściągnąć raz na 7 dni!? Żenada tan dekoder!

Czyli nie tylko mój jest jakiś... dziwny.

Funkcja Pilot na wielu kanałach nie działa poprawnie - nic się nie wyświetla. Program... ile razy trzeba wchodzić, by ściągnął program - "wystąpił błąd(...) spróbuj później". Jeśli już się włącza w nocy to niech chociaż oprócz VOD ściąga ten program :/

U mnie czy tryb ECO jest włączony czy nie to i tak dekoder uruchamia się dobrą minutę albo i lepiej (za każdym razem), informacja o słabym sygnale pojawiła się tylko 2 razy (przy czym pogoda była znakomita i sygnał na 4,5), przełączanie kanałów może i jest szybsze, ale nie na tyle żebym był pod wrażeniem.

U mnie natomiast jest odwrotnie - przy włączonym trybie ECO chodzi non stop - przy wyłączonym - to samo. Na noc to go teraz wyłączam, o go słyszę. Fakt, że z tą informacją o słabym sygnale to jest trochę takie.... nie potrzebne.

Ale przyspieszenie przełączania kanałów miało być widoczne jedynie przy wciśnięciu klawisza kanał w górę/dół i przytrzymaniu go. Nikt nie mówił o szybszym przełączaniu z kanału A na kanał B

To tak, ale różnica w przełączaniu kanałów jest niewielka, ale jest (czasem trochę zamuli, no ale...). Przy dobrym szczęściu przełącza HD w 2-3 sekundy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

mam taki problem Pace był odłączony od prądu przez tydzień a teraz nie chce się włączyć, pali się cały czas czerwona lampka , jak się przetrzyma włącznik zapala się niebieska słychać wiatraczek i nic znów czerwona. Na wyświetlaczu nic się nie wyświetla.

Dekoder jest z nami już 3 lata i trochę nagrań już jest.

Spotkał ktoś taki przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...