Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgałęźnik, to najtańszy i najlepszy sposób w tym wypadku, trzeba tylko pamiętać, żeby nie uruchamiać podłączonych dekoderów jednocześnie.

 

Koszt ok. 10-15 PLN.

 

A dlaczego nie uruchamiać? jeżeli zastosuje rozgałęźnik typowo do instalacji sat, czyli taki z diodową blokadą napięcia to można korzystać ze wszystkich podłączonych dekoderów, nie będą naturalnie działać niezależnie bo będzie można odbierać tylko kanały z polaryzacji i pasma które na konwerterze wysteruje pierwszy włączony dekoder, ale mogą być włączone w tym samym czasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@iksiak, a jaki ma sens jednoczesne włączanie dwóch dekoderów, podłączonych do tego samego telewizora, szczególnie kiedy jeden z nich, to odbiornik twin? ;)

 

Przynajmniej ja, nie znajduję uzasadnienia dla takiego działania.

 

Zresztą, wszystkie dostępne, znane mi rozgałęźniki sygnału sat, to urządzenia stricte do instalacji satelitarnych, ale niestety nie da się uniknąć w nich wymuszenia polaryzacji przez jeden z odbiorników, dlatego lepiej i bezpieczniej jest, w wypadku użycia tego urządzenia, korzystanie z tylko jednego włączonego w jednym czasie podłączonego do niego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@iksiak, a jaki ma sens jednoczesne włączanie dwóch dekoderów, podłączonych do tego samego telewizora, szczególnie kiedy jeden z nich, to odbiornik twin? ;)

Napisałem raczej ogólnie, bo zaznaczyłeś to, żeby nie włączać dekoderów jednocześnie jakby to było największe zło i miało spowodować wystrzelenie satelity z balkonu w kosmos. :P

Zresztą, wszystkie dostępne, znane mi rozgałęźniki sygnału sat, to urządzenia stricte do instalacji satelitarnych, ale niestety nie da się uniknąć w nich wymuszenia polaryzacji przez jeden z odbiorników..

Zgadza się, dokładnie tak napisałem, w większości przypadków wygląda to tak, że pierwszy uruchomiony dek wysteruje daną polaryzacje i pasmo, z której korzystają pozostałe deki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś wielki dzień... Od 9 będzie aktualizacja softu na satelicie.

Mam 150, ale jak wspominałem szlag trafił tuner i włącza się, dysk pracuje, świeci niebieska dioda, na wyświetlaczu i TV echo.

W związku z tym czy jakkolwiek mogę potwierdzić, że aktualizacja na pewno się odbywa? Bo stan aktualizacji włączałem i lampka migała na niebiesko... I migała z godzinę i tyle. I nie wiem czy pobierało czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@ruszok, Twój dekoder jest uszkodzony i zamiast kombinować, zwyczajnie go wymień na inny egzemplarz.

 

Nie wiem, co masz w sprawie tego sprzętu na sumieniu ;) , że kombinujesz, niczym przysłowiowy koń pod górę, ale to jest zupełnie bez sensu.

Jeśli plomby są nienaruszone, to nikt do Ciebie nie powinien rościć żadnych pretensji.

 

Aktualizacja awaryjna powinna zakończyć się po 15-20 minutach, restartem dekodera i powrotem do stanu stand by, jeśli tak nie jest, to znak, że dekoder jest zepsuty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Po tym, że się nie włącza miałem takie przypuszczenia, że się zepsuł. :P

Jednak to się stało samo z siebie i po aktualizacji (nie bezpośrednio). Więc raczej problem jest w sofcie.

A czy muszę mieć coś na sumieniu? Po prostu są tam nagrania, które mój ojciec chciałby jednak obejrzeć i skoro mogę spróbować tej aktualizacji to może warto nie? A jak nie to się pojedzie wymienić. Nie ma co się cackać.

Po prostu chodzi mi o to, że uruchomiłem aktualizację, ale ona jest sygnalizowana lampką nawet wtedy gdy nie pobiera (bez anteny). I właśnie to jest głupie w tym wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wciśnięcie na panelu przednim przycisków "P+" i "P-" z jednoczesnym włożeniem wtyczki w kontakt, powoduje w dekorze stan gotowości do pobrania oprogramowania w tak zwanym trybie awaryjnym, jeśli zatem owo oprogramowanie nie jest dostępne, albo, gdy użytkownik podstępnie odłączy antenę ;) , to taka aktualizacja nie nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Zobaczymy po robocie czy będzie chciał gadać. Już będę pisał o odliczenie kasy za ten szmelc. Jak nie wywala z bilblioteki to się zacina, jak nie muli to się nie włączy... I tak w kółko tylko info, że w nowym sofcie to już na pewno :D Nie wiem czy przy przedłużaniu nie lepiej wziąć jakiegoś PVR READY. Może będzie lepiej działał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wstałem , właczylem dekoder wyskoczyla iformacja o aktualizacji , pobrało , dekoder sam sie właczyl i ok

podłaczylem LAN , serwisy int działaja , program tez , nagrywanie OK przewijanie tez ,

byc moze z czasem dekoder " zamuli " i bede tak przeklinac jak Wy , oby nie :)

szkoda ze nadal nie AKTYWNY jest port USB do np ogladania tresci z pendrive czy cos podobnego heh, ale wiadomo życzenia marzenia

 

POZDR :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już miałem dość tego lagbox'a więc spróbowałem zrobić dziś wymuszoną aktualizacje. poszła bez problemu.

niestety nadal mam '150' ale po szybkim sprawdzeniu menu, nagranych programów, przeskakiwania po kanałach stwierdzam że lagi NIE WYSTĘPUJĄ, jest tak jak przed aktualizacją do '150'.... nie wiem czy pomogło wyłączenie dekodera z prądu, czy może teraz udostępniana stopiędziesiątka ma coś poprawione w sofcie ale pierwszy raz od dawna przejrzenie nagranych programów sprawiło mi przyjemność ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@456play - polecam czytać ze zrozumieniem ;-)

 

już miałem dość tego lagbox'a więc spróbowałem zrobić dziś wymuszoną aktualizacje. poszła bez problemu.

niestety nadal mam '150 ...

 

 

no jak to rozumiec :) ??

150 może być a tak na prawdę np. ver 150.0.0.8574 itp itd Jeśli po wymuszonej aktualizacji coś się poprawiło to prawdopodobnie wydali 150 ale poprawioną

 

a widzisz, da się czytać ze zrozumieniem. jeśli wybierasz sobie tylko kawałek wypowiedzi to masz też tylko kawałek całości.

 

po aktualizacji do v.150 nie można już go znów aktualizować - dekoder pisze że masz aktualną i tyle. wymuszona aktualizacja pozwala to ominąć, oprócz tego z wcześniejszych informacji m.in. w tym wątku było opisane że ta 'wymuszona aktualizacji' może pobrać inny soft więc poniekąd miałem cichą nadzieję na powrót do wcześniejszej wersji softu. niestety to się nie udało, ale ta wersja v.150 którą mi pobrało dużo bardziej mi się podoba :-)

a czy będzie tak na dłużej - zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okeyo , moze dlatego sie tak nie podniecam bo po prostu wymienilem 2 dni temu PHILIPSA na PACE , po wlaczeniu dekodera mial wersje 129 , dzis wlaczylem i załadowal wersje 150 ktora jak narazie mi odpowiada :) bo działa

jednak troche dziwi mnie podejscie ludkow z CTA gdy przedluzalem umowe ze Pani mocno trzymala sie opcji ze nie da mi PACE i juz po prostu :)

a wlasnie 2 dni temu zadzwonilem do punktu cyfry zapytalem co i jak i mily Pan odpowiedzial " jesli posiada pan opcje CANAL+ w pakiecie to bez problemu od reki wymienie PHILIPSA na PACE" i tak tez sie stalo , warunkiem wymiany " pvr na pvr " jest posiadanie opcji C+ , nie wiem moze cos sie zmienilo ze " nagle " mozna :)

Jak narazie działanie OKEY dekodera , moze nie bede miec takich wariacji jak niektorzy tu z forum :) , co nadal nie oznacza iz jesli pojawi sie mozliwosc wypozyczenia za jakis czas dekodera ADB od eN :D to tego nie uczynie :)

 

Pozdrow 4 ALL PACE :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do softu - mam nadzieję że coś poprawili i że nie będzie już takich lagów, bo to co było to tragedia i jak już wielu pisało wręcz odstrasza ludzi od cyfry!

co do dekodera - wcale nie chcę mieć HBO, C+ czy kanałów HD, więc udało mi się kupić PACE w komisie za dobrą cenę i miesięczne płatności to 51zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem ze mowisz o dekoderze PACE pvr z NAGRYWARKA zeby nie bylo domowien >?

 

bo jesli tak to musze CIe zmartwic TEN DEKODER NIE JEST NA SPRZEDAZ I W LEGALNY sposob go po prostu nie kupiles , mimo iz ktos kto CI go sprzedal dal CI na to " paragon"

osoba ktora to sprzedala jest po prostu paserem , a Ty mozesz miec nieprzyjemnosci i to spore !!

Temat zakupu pvr PACE na wlasnosc byl bardzo czesto poruszany na forum poczytaj kolego !!Dla wielu skonczylo sie to policja w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...