Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak sama nazwa wskazuje "zezować" nie da się jednocześnie na to samo. jeśli chcesz mieć po jednym kablu do dwóch dekoderów tylko z HB to montujesz konwerter Twin, ale wtedy nie będziesz mieć dostępu do Astry. Inne mocowanie konwerterów nic nie pomoże a tym bardziej przestawianie anteny. Nic z anteną nie kombinuj bo przestaniesz w ogóle cokolwiek odbierać. Tak jak napisał cyfra.tv - tylko konwerter Quad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pare pytań w kswetii tego dekodera.

Posiadam go od paru dni - mam multiroom w cyfrze.

Antena z dwoma konwerterami, drugi idzie do innego dekodera.

Zaplanowałem sobie nagrywanie wczoraj 2 meczy - niestety nic mi nie nagrało/

Pytania:

1. czy aby nagrywać dekoder musi byc włączony czy tez wystarczy ze bedzie w trybie standby podobnie jak telewizor?

2. jesłi podczas nagrania powiedzmy włacze tv i zmienie kanał to nagranie automatycznie sie zatrzyma?

Chyba nie jest ta ze aby nagrywac cos to musze uruchomic dekoder na tym kanale. właczyc tv i nagrywanie - wolałbym aby dekoder sam sie właczył nagrał i sie wyłaczył bez właczania telewizora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy przycisk sat ant na pilocie ? Jak go klikam to nic się nie robi.

Przełączanie między odbiorem z anteny satelitarnej, a anteną naziemnej telewizji cyfrowej DVB. W większości modeli Pace PVR wydawanych obecnie w Cyfrze niedostępny, ponieważ dekoder został "uszczuplony" o gniazdo DVB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy przycisk sat ant na pilocie ? Jak go klikam to nic się nie robi.

 

Jeśli masz dekoder podłączony z TV pełnym przewodem EURO - EURO to wtedy na 8 nożkę tego przewodu podawany jest sygnał 12V z urządzenia w tym wypadku z dekodera i przełącza Tobie TV między dekoderem, a tym właśnie TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pojedynczy , na razie nie mam możliwości że podłączyc na twin.

A kabel antenowy podłączyłeś do Sat1 czy Sat2? W przypadku kiedy masz pojedynczy konwerter, to bezwzględnie musi być w Sat1, a typ konwertera ustawiony na POJEDYNCZY.

 

Ustawienia są ok,

 

Dziś zakupiłem QUADA i jutro zmienię i zdam obszerną relację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy przycisk sat ant na pilocie ? Jak go klikam to nic się nie robi.

 

Jeśli masz dekoder podłączony z TV pełnym przewodem EURO - EURO to wtedy na 8 nożkę tego przewodu podawany jest sygnał 12V z urządzenia w tym wypadku z dekodera i przełącza Tobie TV między dekoderem, a tym właśnie TV.

 

Ja mam podłączony dekoder za pomocą kabla HDMI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do czego służy przycisk sat ant na pilocie ? Jak go klikam to nic się nie robi.

Przełączanie między odbiorem z anteny satelitarnej, a anteną naziemnej telewizji cyfrowej DVB. W większości modeli Pace PVR wydawanych obecnie w Cyfrze niedostępny, ponieważ dekoder został "uszczuplony" o gniazdo DVB.

 

nie zgadzam się. przycisk ten służy do zmiany źródła sygnału w TV, oczywiście jeśli pilot jest skonfigurowany z TV. kanały z DVB-T są dostępne w tej samej liście programów, co DVB-S, z tym że od kanału 960.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem wcześniej problem z dekoderem dotyczącym niebieskiej diody, tzn dekoder wyłączony (czerwona dioda) rano niebieska i brak nazwy kanału

W odpowiedziach było że ściąga VOD ale wcześniej tego nie było na tej samej wersji softu

Czy może ktoś kontaktował się z Cyfrą i otrzymał odpowiedź albo

wymieniał dekoder ?

Nie wiem czy to usterka fizyczna dekodera czy czekać na następny soft ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jawor1111 ja rozumiem, że jesteś na forum od niedawna, ale użyj funkcji szukaj. inaczej zacznę gryźć.... ja sama już chyba z 5 razy pisałam w tym wątku, że to jest wina softu. mi też się to zdarza, że czasem wstaję rano i jest dioda niebieska, a czasami czerwona, więc coś jest z softem. trzeba czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie Ariva 220 Combo ma głowicę DVB-T. Działa nie tylko karta Cyfry w czytniku a dodatkowo ma jeszcze wejście na moduł. Można podłączyć dowolny dysk i nagrania można edytować albo przekopiować na inny dysk. Więcej zalet nie będę wymieniał.

Cena ok. 350 zł. Gwarancja dwa lata.

Co z tego że dostaniesz Pace HD PVR 500GB jak i tak to tylko na wynajem i po umowie musisz oddać więc z nagrań nic ci nie zostanie.

Ale mnie chodziło o wskazanie dekodera który ma dwie głowice DVB-S2 i DVB-T. Czyli razem trzy, a nie 1xDVB-S2 i 1xDVB-T. Ja wiem, że są niezależne dekodery o parametrach wspomnianych przeze mnie. A jeśli Ty nie wiesz, to w wolnej chwili poszukaj takich i zastanów się jaka jest krotność ich ceny w stosunku do kosztu najmu Pace, choćby za cały czas trwania umowy.

 

Wiem ile kosztuje takie cudo 2 razy dvb-s2 i dvb-t. Tylko pozostaje pytanie po co ?

Większość telewizorów ma dvb-t. Jak się ma już tv sat. to dvb-t jest zbędne.

Do tego tuner Pace HD PVR 500GB to dość okrojony z możliwości dekoder. Brak możliwości odbioru z innych satelit niż hotbird. Nie ma obsługi Diseqc. Nie ma możliwości podłączenia normalnie dysku twardego. Do tego z nagraniami nic nie można zrobić - przegrać na płyty. Tuner nadaje się tylko do odbioru Cyfry+. Nawet kanały DVB-T nie działają bez aktywnej karty. Przynajmniej na przedostatnim sofcie tak było. Nie działa łącze lan tak jak powinno.

 

Wolę mieć niezależny tuner z jedną głowicą DVB-S2 ( lub dwoma ) i wejściem na kartę i moduł. Do tego normalnie działające złącze lan ( nie dla sharingu ) oraz usb. Na kolekcji VOD mi nie zależy a dostawać rachunek na tv to też zbędny bajer. Masz nr rachunku na umowie i co miesiąc płacisz.

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tweed77 akurat można na Pace PVR odbierać astrę, jak najbardziej dekoder jest kompatybilny z Diseqc 1.0.

Ma obsługę diseqc to prawda ale tylko podstawową ;) Nie żebym się czepiał ;)

Oczywiście, że Astrę można odbierać za pomocą min. 500-setki, ale lista kanałów uzależniona jest od operatora

 

Właśnie i ta lista narzucona przez operatora ;)

 

 

Więc dlatego zawsze będę uważał że lepiej kupić inny dekoder zamiast Pace HD PVR 500GB. Drożej ale więcej możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy PACE HD nadal trzeba podłączać do wzmacniacza dodatkowym kablem Coaxial lub optycznym by uzyskać dźwięk wielokanałowy? Może poprawili to w którejś z nowszych wersji softu?

A niby jak ? Przecież ostatni tuner z wielokanałowym dźwiękiem na wyjściu to chyba był analogowy amstrad z wbudownym wzmacniaczem i DD pro-logic. Wszystkie inne urządzenia podłączasz w ten właśnie sposób, chyba że mają własne dekodery, to nie potrzeba dodatkowego kabla, tylko kabli. Conajmniej sześciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...