Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

po ostatnim cudownym sofcie nagrywa jak chce i kiedy chce (ostatnio coraz zadziej chce cokolwiek nagrać) wczoraj i dzisiaj z zaprogramowanych pięciu programów nie nagrało się nic - a i owszem nagrywanie sie załącza ale po jakiejś minucie to pudło kończy nagrywanie nie wiedzieć czemu,na wcześniejszym sofcie nagrywało się wszystko, ale magikom zachciało się kolorki pozmieniać i mamy kolejnego gniota!

 

U mnie występują obecnie takie same usterki. Dodatkowo wczoraj jak i dzisiaj po powrocie z pracy, Pace nie reagował na włączenie pilotem. Pomógł dopiero restart za pomocą klawisza power na panelu przednim.

Masakra... Mam nadzieje,że nowy soft przyniesie więcej zmian niż tylko usunięcie obecnych błędów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zadzwoniłem do Cyfry i mówię, że dekoder nie reaguje na pilota. Pan powiedział abym wymienił baterię. Ja mu na to, że właśnie zrobiłem to przed kręceniem do niego. A on do mnie, że to na pewno są baterie bo miał takich przypadków kilka. Ja mu mówię, czy słyszał co powiedziałem o wymianie baterii. On na to, że to na pewno baterie. Zapytałem jaka jest pogoda w miejscu w którym pracuje. On odpowiedział: Nie mogę udzielić tej informacji. Życzyłem miłego dnia.

Jestem optymistą ale... obawiam się, że nowy soft coś naprawi i coś zepsuje... To już niestety reguła...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekałem zbytnio na ten dekoder ale dziś chyba padł - na każdym (nawet FTA) kanale czarny ekran. Co ciekawe czarny ekran także na uruchomionych filmach z dysku. Dźwięku brak. Za to grafika ekranowa, menu, opcje dysku działają. Wtyczka z prądu i przywrócenie do ustawień fabrycznych w menu serwisowym nie pomogły.

UPDATE. Pomyślał kilkadziesiąt minut i odpuścił, działa jak należy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie problemy z moim dekoderem. Dekoder zawsze rozpoczyna pierwsze nagranie ale po np. trzech do pięciu minutach nagranie się urywa. A bardzo często dekoder później miga niebieską diodą już cały czas. Po uruchomieniu dekodera w ogóle nie można wejść do biblioteki nagrań. Dokładnie to naciskając klawisz B na pilcie dekoder przełącza się na to menu i od razu następuje powrót do telewizji. Muszę wyciągnąć wtyczkę z prądu i po włączeniu jej z powrotem i uruchomieniu dekodera mogę wejść po naciśnięciu przycisku B na pilocie do

menu. Ale niestety nie ma nic z rzeczy ustawionych do nagrania. Kolejnym dziwnym objawem jest to że np. podczas oglądania filmu z Cyfra na żądanie po kilu minutach nagle następuje wyłączenie tego filmu i dekoder przełącza mnie na telewizje. I później także nie mogę już wejść do tego menu. Muszę wyłączyć całkiem dekoder z prądu a później go włączyć i wtedy znowu mogę uruchomić jakiś film z np. Cyfra na żądanie ale jest dokładnie taka sama sytuacja po kilu minutach następuje wyrzucenie mnie z

oglądanego filmu i dekoder przełącza się na telewizje. Kolejnym dziwnym objawem jest to że podczas oglądania jakiegoś programu gdy mam coś zaplanowane do nagrania i powinno rozpocząć się nagrywanie wyskakuje plansza że dekoder nie może nagrać programu jeśli nie przełączę na kanał na którym ma być nagranie. Mogę to anulować i oglądać to co do tej pory ale wtedy nic się nie nagra.

 

Pisząc do cyfry odpisali mi że to wina mojej instalacji antenowej?? Czy oni moga mieć racje?? Czy tylko chcą mnie zbyć, tym bardziej że poprosiłem o zawieszenie opłaty za dekoder. Nadmienię że do czasu akualizacji softu wszystko działało w 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie rzeczy nie powinny się dziać, proponuje przywrócić ustawienia fabryczne i ponownie pobrać najnowszego softa.

. Kolejnym dziwnym objawem jest to że podczas oglądania jakiegoś programu gdy mam coś zaplanowane do nagrania i powinno rozpocząć się nagrywanie wyskakuje plansza że dekoder nie może nagrać programu jeśli nie przełączę na kanał na którym ma być nagranie. Mogę to anulować i oglądać to co do tej pory ale wtedy nic się nie nagra.
Domniemam ze dekoder masz podłączony do anteny tylko jednym kablem. Jeśli nagrywasz program z polaryzacji pionowej to możesz oglądać tylko programy z tej polaryzacji. To samo z polaryzacja poziomą. Po to podłącza się dwa kable, aby moc nagrywać i jednocześnie oglądać dowolny program
Pisząc do cyfry odpisali mi że to wina mojej instalacji antenowej?? Czy oni moga mieć racje?? Czy tylko chcą mnie zbyć, tym bardziej że poprosiłem o zawieszenie opłaty za dekoder. Nadmienię że do czasu akualizacji softu wszystko działało w 100%
jeśli chodzi o ten problem z nagrywanie to maja racje. A co do tych pierwszych problemów jeśli przywrócenie ustawień serwisowych by nie pomogło, wymienił bym dekoder w punkcie na nowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel_cyfra jakbyś przeczytał 2-3 ostatnie strony (w tym np. moje posty) to byś miał odpowiedź w sprawie nagrywania - soft jest zwalony i tyle, trzeba czekać na nowy a mozna pisać do cyfry aby nie pobierali opłat za ten złom, niektórzy pisali ze wyksięgowano im pobieranie opłaty za to pudło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daniel_cyfra - ja poleciłbym Ci sprawdzenie koncentryków. Może jest np. eFka do poprawki?

Odłącz kabel z wejścia LNB2. Sprawdź czy na każdym z kabli podpiętych pojedynczo (do wejścia LNB1) nie ma problemów z sygnałem.

Dodatkowo sprawdź w menu czy konwerter jest ustawiony na TWIN (MENU-->7-->1-->B jeśli dobrze pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie problemy z moim dekoderem. Dekoder zawsze rozpoczyna pierwsze nagranie ale po np. trzech do pięciu minutach nagranie się urywa. A bardzo często dekoder później miga niebieską diodą już cały czas. Po uruchomieniu dekodera w ogóle nie można wejść do biblioteki nagrań. Dokładnie to naciskając klawisz B na pilcie dekoder przełącza się na to menu i od razu następuje powrót do telewizji. Muszę wyciągnąć wtyczkę z prądu i po włączeniu jej z powrotem i uruchomieniu dekodera mogę wejść po naciśnięciu przycisku B na pilocie do

menu. Ale niestety nie ma nic z rzeczy ustawionych do nagrania. Kolejnym dziwnym objawem jest to że np. podczas oglądania filmu z Cyfra na żądanie po kilu minutach nagle następuje wyłączenie tego filmu i dekoder przełącza mnie na telewizje. I później także nie mogę już wejść do tego menu. Muszę wyłączyć całkiem dekoder z prądu a później go włączyć i wtedy znowu mogę uruchomić jakiś film z np. Cyfra na żądanie ale jest dokładnie taka sama sytuacja po kilu minutach następuje wyrzucenie mnie z

oglądanego filmu i dekoder przełącza się na telewizje. Kolejnym dziwnym objawem jest to że podczas oglądania jakiegoś programu gdy mam coś zaplanowane do nagrania i powinno rozpocząć się nagrywanie wyskakuje plansza że dekoder nie może nagrać programu jeśli nie przełączę na kanał na którym ma być nagranie. Mogę to anulować i oglądać to co do tej pory ale wtedy nic się nie nagra.

 

Pisząc do cyfry odpisali mi że to wina mojej instalacji antenowej?? Czy oni moga mieć racje?? Czy tylko chcą mnie zbyć, tym bardziej że poprosiłem o zawieszenie opłaty za dekoder. Nadmienię że do czasu akualizacji softu wszystko działało w 100%.

Identyczny problem mam (albo mialem) od niedawna w PVR250. Dodatkowo gdy wyrzucalo mnie z Biblioteki, po wejsciu w Menu mialem wprawdzie ustawiony konwerter na Twin, ale bylo na szaro i nie bylo mozliwosci zmiany na pojedynczy. Tydzien temu odlaczylem dekoder od pradu na noc i od tej pory sprawuje sie duzo lepiej. Nagralem juz kilkanascie pozycji, ani razu nie mialem komunikatu o koniecznosci przelaczenia zeby nagrywanie sie rozpoczelo. Kilka razy wyrzucilo mnie tylko z Bilblioteki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bo jestem nowy:)

Mój problem wygląda tak,dioda w dekoderze bardzo często miga na czerwono,czyli pobiera się jakaś aplikacja typu vod itp.Podczas pobierania tych aplikacji gdy chcę włączyć dekoder pojawia się dzwięk ale nie ma obrazu.Dekoder sprawdzałem na dwóch przewodach hdmi dobrej jakości i jest tak samo,dodam że gdy dioda nie miga wszystko działa poprawnie.Czy ktoś miał lub ma taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, od softu 146 rozpoczęcie nagrywania w standby (nie sprawdzałem czy na włączonym też), sygnalizuje zapaleniem niebieskiej diody na kilka sekund. Tak się też dzieje gdy próbuje nagrać i nie uda mu się to (obecnie w większości przypadków - w ostatnim miesiącu użytkowania przeze mnie tego dekodera, nagrywał wyłącznie z Cinemaxów HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi,ale czy normalne jest to że potrafi on nagrywać prawie 4 godziny?Co może być przyczyną że dekoder nie może czegos zapisać(ściągnąć)z aplikacji typu vod itp. na dysk?

Przepraszam że zadaje tyle pytań ale musze się wszystkiego dowiedzieć bo nie chce mi sie już rozmawiać z "technikami" z Cyfry.

Jeszcze jedno,czy miał ktoś z forumowiczów taką sytację że podczas pobierania tych aplikacji w trybie standby,po włączeniu dekodera nie było obrazu a tylko sam dzwięk?Dodam że po resecie wszystko jest ok,problem występuje tylko podczas pobierania aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pobiera żadnych aplikacji, w jakiej instrukcji to wyczytałeś? Dekoder pobiera filmy na dysk. Filmy z oferty VOD, Canal+ na żądanie, Seriale. Pobiera je aż wszystkie pobierze i nie trwa to 4 godziny a kilka, kilkanaście dni. A jak je pobierze, to zmienia się oferta i z nów pobiera i tak w kółko. Nie, nie da się tego wyłączyć. Aha, szybciej pobiera gdy masz konwerter twin i dwa przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ok wszystko rozumiem i dziękuje Ci za pomoc,mam konwerter twin i dwa przewody.Wytłumacz mi tylko dlaczego podczas migania tej czerwonej diody gdy włączam dekoder i zapala się niebieska dioda na ekranie nie ma obrazu,jest dzwięk a nie ma wogóle obrazu!?Gdy dioda nie miga,świeci ciągle na czerwono i włączam dekoder tego problemu nie ma,wszystko działa poprawnie.Sprawdzalem na dwóch przewodam hdmi i jest tak samo,zmieniałem wejścia hdmi w tv i jest tak samo,sygnał jest prawie na 5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za każdym razem gdy dek jest w standby i pobiera dane to nie chce sie włączać. Komenda z pilota dociera, świadczy o tym mrugnięcie dodatkowym kolorem w trakcie mrugania czerwonej - sygnalizujące pobieranie danych. Tylko restart z panelu przedniego pomaga! Gdy nie nagrywa w standby to uruchamia sie normalnie. Co za szajs...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie dotyczące wyłączania się dekodera, a dokładniej braku wyłączania się. Mam wersję 143 i konwerter Twin (powiedzmy, ale 2 kable są), a problem jest następujący:

 

Dekoder po wyłączeniu w nocy po kilku/kilkunastu minutach zapala diodę niebieską, co oznacza jak się nie mylę że pobiera VOD, dioda pali się dość długo, ale nigdy nie sprawdzałem jak długo, zwykle tylko zauważam że się zapala zanim zasnę;-P Jednak jak uruchamiam dekoder rano, to uruchamia się natychmiastowo, co oznacza że albo nie zakończył pobierania, albo nie wyłączył się po zakończeniu pobierania.

 

Dodatkowo:

- Występuje to tylko po pobieraniu VOD, normalne wyłączenie pilotem i dekoder uruchamia się 40-50 sekund.

- Dioda rano pali się ciągłym czerwonym kolorem, tak jakby wył wyłączony.

- Nigdy nie pobiera nic w dzień, mogę go zostawić na cały dzień wyłączonego i nie pobiera VOD.

- Występuje od ponad 2 tygodni i jest powtarzalne w 100%.

 

Ktoś miał taki problem (właściwie nie problem, ale to nie jest normalne zachowanie dla tego dekodera).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...