Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to może być wina dekodera, że dźwięk praktycznie na wszystkich kanałach HD się rozjeżdża z obrazem?

mi sie nie rozjeżdża ale po prostu zanika co chwile na parę sekund - szczególnie na kanale tvn turbo HD to się dzieje. Nie wiem może to wina kabla hdmi czy cóś :?:

 

sam nie wiem czego to wina, u mnie też bardzo często występuje brak synchronu tylko na tych kanałach HD:

 

- TVP HD (tutaj zwykle wybór drugiej ścieżki audio rozwiązuje problem)

- BBC HD

- ANIMAL PLANET HD

- NAT GEO HD

- NAT GEO WILD HD

- MTV LIVE HD

 

pozostałe np. TVP1 HD, TVN HD zawsze w porządku. na PLANETE czy KUCHNIA tudzież C+ rzadko albo minimalne rozjazdy... kiedyś kojarzę, że na niemieckich HD z astry też nie było synchronu. stawiam na wadliwe PACE'y i ich softy a nie na nadawców...

 

P.S. nie mam połączenia HDMI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podłączony dekoder przez kabel optyczny do amplitunera niestety nie mogę sterować dzwiękiem ,mogę zrobić ciszej lub głośniej tylko przez amplituner,czy to jest standard przy takim połączeniu może ktoś wie!!!

Przy połączeniu tuner-ampli przez HDMI można sterować głośnością (pilotem Pace). Przy połączeniu opti już nie. Ale za to przy połączeniu optycznym będziesz miał dźwięk DD 5.1 a przez HDMI już nie. Dodatkowo przez HDMI jest wyrażnie wyższy poziom dźwięku a przez optyczny jest zdecydowanie ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że jak mam podłączonego packa przez hdmi do tv, potem z tv do kina też przez hdmi, to w kinie nie mam dźwięku DD 5.1 ? Pytam bo nijak nie mogę sprawdzić poprawności dźwięku, bo z powodu salonu otwartego nie mogłem kupić kina "normalnego" , tylko mam soundbara i ni chu chu dźwięku przestrzennego nie słyszę, mimo że bardzo się staram go sobie wyobrazić, ale moja wyobraźnia tego nie ogarnia :) a może po prostu go nie ma :) ale w tv też mam tuner sat i kanały z DD słyszę w kinie o wiele ciszej , jak przełączę na stereo to jest normalna głośność. Jak kino się włączy (a włącza się automatycznie jak włączę tv) to wtedy na tv nie mogę zmieniać ustawień dźwięku - jedynie głośniej ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwus ja mam inaczej podłączony sprzęt. Od Pace idą dwa kable. HDMI do TV a SPDIF (optical) do kina domowego. A z racji ze i kino mam Sony i TV jest Sony to jest również kabel HDMI między kinem a telewizorem aby można było wszytsko jednym pilotem obsługiwać no i chodzi tu o tą synchronizację w wykonaniu Sony... W kinie dom. musiałem w ustawieniach wprowadzić że audio od "sat" przychodzi optycznie. Wszytsko gra w 5.1 o ile jeszcze w plusem na pilocie cyfry zmienię ścieżkę audio na AC3.

 

Swoją drogą wydaje mi się że Pace-y nie wysyłają 5.1 po HDMI... bo moje kino nie widzi 5.1 tylko 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle robisz. W "Ustawienia terminala/parametry telewizora/pozycja 3" zostaw stereo tak jak jest domyślnie. Ścieżkę audio wybiera się w inny sposób. Podczas włączonego kanału najlepiej HD (ale nie koniecznie bo na to nie ma reguły bo w kanałach SD też się zdarza tylko rzadziej np na TVN) ścieżka 5.1 - naciśnij przycisk "+". Tam jest język. Teraz strzałką w prawo/lewo wybierasz ścieżkę dźwiękową. Niestety ta pierwsza polska jest często w 2.0 a w 5.1 jest w jez. angielskim co często można zauważyć ba Canal+. Albo TVP 1 HD domyślnie (czy ta pierwsza) w 2.0 a dopiero ta druga jest w 5.1. Szkoda że tuner nie pamieta po wyłączeniu tego przestawienia. Swoją drogą technicy cyfry+ mogliby to zmienić przy kolejnym sofcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą wydaje mi się że Pace-y nie wysyłają 5.1 po HDMI... bo moje kino nie widzi 5.1 tylko 2.0.

Pace po HDMI nie wysyła DD5.1 .

Ja mam połączony Pace z ampli Sony przez HDMI i optyczny. A TV (też Sony) podłączony jest kablem HDMI tylko z amplitunerem. Odtwarzacz BD też jest połączony tylko do ampli. Wszystko działa wspaniale dzięki Sony sync. Wadą tego rozwiązania jest to, żeby oglądać coś na TV zawsze musi być włączony amplituner. Ale właściwie o to mi chodziło aby dźwięk szedł zawsze przez kino. Zaleta to, że amplituner ma upscaling do HD 1080i i poprawia trochę SD z Pace. Oraz dzięki DPLIIiz zwykły dźwięk stereo "uprzestrzennia" i robi to całkiem nieźle. Aby cieszyć się prawdziwym dźwiękiem DD5.1 z Pace niestety trzeba najpierw zmienić źródło dźwieku w ampli z HDMI na Coax oraz w Pace wybrać ścieżkę dźwiękową (oryg.) no i podgłośnić vol, bo jak pisałem wcześniej po optyku dźwięk jest wyraźnie cichszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi coś poradzi. Podczas nagrywania z kanału HD (polaryzacja V) na innych kanałach HD (pol. H) pojawia się komunikat, że jest słaby sygnał, kanały SD wszystkie działają. Przy nagrywaniu HD pol. H, też wszystko jest OK. Na pasku kontrolnym sygnału jest ok. 4.5 czyli całkiem w porządku. Czy może to być wina konwertera (KONWERTER MONOBLOCK+TWIN INVERTO) wiadomo że nie można właściwie skręcić i tym samym idealnie ustawić. Dzięki za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi coś poradzi. Podczas nagrywania z kanału HD (polaryzacja V) na innych kanałach HD (pol. H) pojawia się komunikat, że jest słaby sygnał, kanały SD wszystkie działają. Przy nagrywaniu HD pol. H, też wszystko jest OK. Na pasku kontrolnym sygnału jest ok. 4.5 czyli całkiem w porządku. Czy może to być wina konwertera (KONWERTER MONOBLOCK+TWIN INVERTO) wiadomo że nie można właściwie skręcić i tym samym idealnie ustawić. Dzięki za wszelkie rady.

 

pasek sygnału 4.5 to pokazuje ci tylko dla jednej częstotliwości C+ 10.892 H. tam są tylko kanały SD. musisz zmienić parametry w PACE i wstukać co najmniej kilka innych częstotliwości, szczególnie transpondery DVB-S2 gdzie są kanały HD. na tej stronie masz wszystkie potrzebne częstotliwości: http://pl.kingofsat.net/pack-cyfra.php

 

musisz pamiętać o zmianie FEC, i o sygnale 22 khz (TAK dla częstotliwości powyżej 11.800 Mhz). u mnie różnice na pasku mają dużą rozpiętość od 4.1 dla Rebel TV poprzez 4.3 - 4.4 dla kanałów HD aż do 4.8 dla 10.892 H. pozamieniaj kable i sprawdź czy sygnał jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder 1,5 tygodnia i w tym czasie zawiesił mi się 3 razy, a najgorsze że ten trzeci raz przypadł na dziś rano, bo nie nagrawł mi 2 rzeczy które miał nastawione do południa no i niestety meczu z Anglikami. Przychodzę do domu po 19, a tu twardy reset, a z meczu nici.

Czy takie zwiechy co kilka dni to norma w naszym sprzęcie i nie ma co fatygować się po wymianę, czy jednak kwalifikuje się to do wymiany?

A może jest na to jakiś sposób, choć raczej wątpię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nagrywam z timera codziennie i na razie odpukać 3 miesiące jest ok. Zawiesił się może kilka razy ale na SERW-isach internetowych ICA czy TUBAFM. Na samej TV jeszcze nie. Najbardziej irytujące jest EPG, na jednym kanale jest na drugim nie ma, totalna porażka. Jak na 1 było tvp1 sd, to miałem wrażenie że stamtąd się wszystko pasowało i EPG było na wszystkich kanałach, ale teraz z tp. 10892 H na Packu programy sa powyżej 250 kanału, a kto tam przełącza. I te idiotyczne opisy kanałów typu Tvn24 Jeden na jeden Dla przedszkolaków, albo TV Disco Niech żyje bal Lekkoatletyka... Żenada!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten dekoder 1,5 tygodnia i w tym czasie zawiesił mi się 3 razy, a najgorsze że ten trzeci raz przypadł na dziś rano, bo nie nagrawł mi 2 rzeczy które miał nastawione do południa no i niestety meczu z Anglikami. Przychodzę do domu po 19, a tu twardy reset, a z meczu nici.

Czy takie zwiechy co kilka dni to norma w naszym sprzęcie i nie ma co fatygować się po wymianę, czy jednak kwalifikuje się to do wymiany?

A może jest na to jakiś sposób, choć raczej wątpię?

Meczu ci nie nagrał bo go nie było w programie na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...