Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w poniedziałek wchodzi nowy soft / dekoder będzie się włączał w 5 sekund / epg będzie się wyswietlało od razu / szybciej bedzie przełączał kanały / bedzie się sam aktualizował i pobierał nową liste kanałów / będzie wyświetlał info o złym podłączeniu tj. twin/pojedynczy / bedzie pokazywał osobne info o wygaśnięciu uprawnień a braku kanału w ofercie programowej.. ma być kozak. Pewne info

Czyli to co podawał JurnyM się sprawdziło w 100 % to następni sobie pojechali....

 

Panowie a kto powiedział że ta grafika zostanie? ta nowa jest mega fajna, z tym że kolory nie każdemu mogą pasować. Powrót do czerwieni panowie.

Czy będzie mógł konkurować z turbo? Hmm, będą na podobnym poziomie ale aplikacje lepsze w pace, np tuba, mood. Nie wiem czy YT bedzie w HD, dziaś zadzownie może mi coś powiedzą. Nie bedzie można nagrywać przez USB ale będzie można odtwarzać wiekszość plików z tym że w poniedziałek jeszcze nie będzie MKV, uaktualnienia bedą co tydzień. W zasadzie zmierzają do ergonomii le cube tylko barwy nasze. Grafika ma śmigać płynnie a nie wyskakiwać jak teraz. Zakładka zaawansowane pozwoli na podgląd formatu obrazu, dźwięku i bedzie posiadać wskaźnik bitrate dla obrazu i dźwięku. Nie ma żadnych info na temat "fejsbuka" czy NK, tylko TVN player, YT i ponoć jakiś biznesowy portal/aplikacja. To wszystko co udało mi się zebrac na chwile obecną, ale jak mówię wieczorem jeszcze zadzwonie, po pracy.

Pozdr,

A dla tego powinien być ban od razu za ściemę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w poniedziałek wchodzi nowy soft / dekoder będzie się włączał w 5 sekund / epg będzie się wyswietlało od razu / szybciej bedzie przełączał kanały / bedzie się sam aktualizował i pobierał nową liste kanałów / będzie wyświetlał info o złym podłączeniu tj. twin/pojedynczy / bedzie pokazywał osobne info o wygaśnięciu uprawnień a braku kanału w ofercie programowej.. ma być kozak. Pewne info

 

Czyli to co podawał JurnyM się sprawdziło w 100 % to następni sobie pojechali....

Mój boże, po prostu fenomen.

Uaktualnienie ukazuje się po 3 latach od premiery dekodera i na liscie "nowości" nie widzę niczego czego ny nie było na starcie w pierwszym Nbox z 2006

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragedia!

 

Problemem Cyfry jest to, że nie rozumie, że klient nie chce potwierdzać komunikatów tylko w spokoju oglądać TV.

Po co mi na ekranie informacja, że dekoder jest tak świetny, że sam zaktualizował oprogramowanie gdy właśnie jest kluczowa scena filmu?

Po co mi informacja, że jest problem z internetem, podczas gdy właśnie oglądam jak wpada bramka w meczu?

Po co jest informacja o sieci skoro nie można ustawić jej ręcznie?

Po co informacja o słabym sygnale, jak przecież to widzę, bo nic na ekranie nie widzę?

 

A gdzie pożądane zmiany? Tj. zapowiadany PIP, działające EPG, prawidłowo reagujący pilot/dekoder, poprawne nagrywanie bez przerw, brak restartów, etc.?

 

Litości! Dla przeciętnego widza dekoder ma być urządzeniem transparentnym, nie wymagającym jakiejkolwiek interakcji. Chcę go włączyć, zmienić program, ściszyć/podgłośnić, nagrać i sprawdzić program. Nic więcej.

 

Nie chcę mu potwierdzać, że nie ma obrazu czy internetu, skoro mi nie pomoże w eliminacji usterki. Nie chcę płacić za komunikaty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Pace PVR HD dobrze działa to co mają poprawiać ?

 

EPG super działa, pilot dobrze reaguje, nagrywanie idealnie działa (nie to co w fergusonach), jeżeli chodzi o restarty - nie ma w Pace czegoś takiego :-)

 

Sprzęt działa tak jak powinien, dużo lepiej niż te wasze własne tunery ( fergusony to zło :-) ).

 

Nie wiem naprawdę co wam nie odpowiada ? :-D :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wow!!!!ale zmiany cóż za nowatorskie rozwiązania - bedę teraz widział że nie ma obrazu (bo niby wcześniej jak miałem czarny ekran to tego nie wiedziałem) - gratulacje technicy powinni dostać specjalne premie i nagrody za te cuda!!!! a możeby tak poprawnie działały funkcje pilota a nie jak wciskam zmiane kanału to załacza się nagrywanie, jak wciskam np 1 to dekoder się wyłącza...itp...itd....istny dramat!!!!! przez dore pół roku nie byli w stanie uporać się z niebieską diodą - i oni jeszcze się tym chwalą :crazy::lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj koledzy marudzicie jak "stare baby" nie obrażając nikogo. Dziwne bo mnie po aktualizacji zdecydowanie lepiej działa PILOT (może nie idealnie ale..). Z wyłączonym trybem EKO załacza się w parę sekund, z załaczonym normalnie ok 30. Zobaczymy czy poradzili sobie z niebieską diodą. Przełącza programy też całkiem znośnie (nie będę pisał, że szybciej, bo nie zwracam na to większej uwagi). Dla mnie wrażenia początkowe pozytywne. Zobaczymy później. Po pracy w domu zaktualizuję drugi i potestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przyłączam się do wniosku o "odznaczenie" dla kolegi/ów, którzy wprowadzili takie zamieszanie.

 

Dezinformacja jest o wiele gorsza od trollowania i wymaga specjalnego potraktowania.

 

Co do nowości, to w sofcie 154i, dodano jedynie funkcję szybkiego startu dekodera, a nie "EKO", jak to ktoś napisał.

Funkcja "EKO" jest w tym dekoderze od jego początku.

 

Co dość ciekawe, dekoder przechodzi w stan szybkiego startu dopiero po kilkunastu sekundach od wyłączenia, co sygnalizowane jest zapaleniem diody niebieskiej i ponownie czerwonej i wówczas Pace pobiera 18-20W EE.

 

Natomiast przy załączeniu "EKO", również przechodzi w stan opisany powyżej, żeby dopiero po ok. dwóch minutach przejść w rzeczywisty stand by.

 

Trochę to dziwne, ale tak to wygląda.

 

Piszę "EKO" w cudzysłowie, bo i tak przecież Pace będzie włączał się w celu aktualizacji VoD, kiedy tylko to przyjdzie do głowy Panom technikom ze spółki CANAL+ Cyfrowy, tak więc cóż to za eko? :)

 

Co prawda można i to obejść, zmieniając domyślny TP na dowolny inny, ale zawszeć to jednak nie tak eleganckie rozwiązanie, jak danie użytkownikowi świadomej decyzji w MENU dekodera, czy ma ochotę na ściąganie VoD, czy też nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Stasio i Jasio, Pace PVR używa do komunikacji TP 10,892H i na pewno zmiana tego TP na inny, powoduje niemożność pobrania przez dekoder listy kanałów i oprogramowania, podejrzewam więc, że także niechcianych komunikatów w postaci rachunków itp.

 

Nie wiem na pewno, jak byłoby wówczas z aktualizacją VoD, bo mój Pace większość czasu spędza w ... szafie i wyciągany jest jedynie w takich chwilach jak ta, kiedy wszyscy spodziewaliśmy się rewolucji, a wyszło tak ... jak zawsze.

 

Trzeba by to po prostu empirycznie sprawdzić.

 

Za to nie uniknie się komunikatów, które są elementem oprogramowania, takich jak powiadamianie o słabym sygnale, braku uprawnień, braku karty w czytniku, czy innych genialnych wymysłów.

 

ps.

Ciekawe też, jak to byłoby wtedy z uprawnieniami, ale one są przesyłane i poprzez inne TP, więc wszystko powinno działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie czuć lekką poprawę szybkości,ale rewolucji oczywiście nie ma.Panowie narzekający na wyskakujące komunikaty - nie wszyscy są w tej dziedzinie ekspertami tak jak wy.Jakbyście wiedzieli jakie ludzie potrafią pytania zadawać i jakie mają pomysły jak im na chwilę zniknie obraz itp.Cytując Andrzeja Twarowskiego "to jest w ogóle niepojęte" :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Lista nowych funkcjonalności:

- Tryb automatycznej aktualizacji oprogramowania i listy programów.

- Tryb EKO: możliwość wyboru trybu uśpienia mający wpływ na czas włączania dekodera.

- Automatyczne wyłączanie dekodera przy braku aktywności trwającej ponad 4h.

- Pobieranie danych dla aplikacji PROGRAM w trybie standby.

- Zmiana komunikatów informujących o stanie karty (karta nieaktywna/brak uprawnień).

- Automatyczne wykrywanie złej konfiguracji anteny (twin/pojedynczy).

- Komunikat informujący o słabym sygnale satelitarnym.

- Przyśpieszenie pracy dekodera (nawigacja w Bibliotece, przełączanie kanałów).

- Dostęp do Biblioteki w czasie nagrywania z timeshiftingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@cyfra.tv, tryb "EKO" był w tym dekoderze od zawsze, wprowadzono jedynie funkcję szybkiego startu, a właściwie wybór między tymi trybami.

Innymi słowy jest to wybór między udawanym i pełnym stand by.

 

Co do wyłączania Pace po czterech godzinach bez interakcji ze trony użytkownika, to jak to rozumieć, ma się to odbywać tak bez przepraszam? ;)

A gdzie wybór zadanego czasu, który jest umieszczany standardowo w menu, nawet w najśmieszniejszych dekoderach?

Jest li to poważne, tak traktować użytkownika tego sprzętu?

 

Zmianę komunikatów pomijam, bo to zmiana kompletnie nieistotna, natomiast wykrywanie podłączonego konwertera uważam również za gadget kompletnie pomijalny dla użytkowników używających rozumu i wrodzonej inteligencji, że nie wspomnę już komunikacie o słabym sygnale, bo to już zakrawa na żart jakiś.

 

Przyspieszenia pracy dekodera nie zauważyłem, a EPG nadal wczytuje się horrendalnie długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło, dla Ciebie śmieszne, a dla mnie z racji tego że pracuje w cyfrze jest to ZBAWIENNE! Uwierz mi że ludzie przychodzą z "zepsutymi dekoderami", które w 90% przypadków okazują się sprawne, a powodem niedziałającej tv jest słaby sygnał antenowy/ brak uprawnień na karcie - to dopiero zakrawa na żart... Dziękuje cyfrze że w końcu Ci ludzie będą mogli SAMI przeczytać na ekranie w czym jest problem a nie dymać do punktu po wymiane dekodera :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@duda007, doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, zastanawia mnie tylko sposób myślenia włodarzy spółki CANAL+ Cyfrowy, którzy zamiast wydrukować erratę do fatalnie napisanej instrukcji obsługi dekodera, wolą płacić za poprawki oprogramowania do tego sprzętu.

 

Zresztą, tak na dobrą sprawę danie wyboru udawanego stand by w tym dekoderze, może być nawet niezgodne z wytycznymi UE w sprawie oszczędzania EE w sprzęcie nią zasilanym. ;)

 

Gdy ktoś niechcący skieruje e-maila do stosownego komisarza, to może być komuś łyso. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauważyłem. Po aktualizacji mam "Brak uprawnień" na wszystkich kanałach. Jak zwykle dno. Te [beep]i z cyfry wszystko potrafią zepsuć. Na infolinii nie mogą mi przesłać uprawnień bo mają aktualizację systemu. Przez ICA też nie mogę się zalogować. Kogo oni tam zatrudniają. Aktualizację systemu to się w nocy robi !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...