Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ten dekoder od stycznia jednak dopiero dzisiaj chcialem sobie skonfigurowac pilot od dekodera do telewizora Samsung LE40C750. Probowalem recznie wszystkich kodow z instrukcji i zaden nie dziala w 100% poprawie z moim telewizorem. Sa jeszcze jakies kody do pilota nie ujete w instrukcji? W sumie jest 19 kodow, dwoch lub trzech nie moge w ogole zaprogramowac. Dzialaja trzy: 0618, 0644 i 1235. W kodzie 1235 nie dziala tylko p+ i p- po wejsciu w menu. v+ i v- dziala, klawisz ok rowniez dziala (zatwierdza). W kodzie 0618 po wejsciu w menu i nacisnieciu obojetnie ktorej strzalki odpowiednio podglasnia/przycisza lub przelacza kanal. W kodzie 0644 po wejsciu w menu nie dziala zadna ze strzalek. Cala reszta jest ok. Najblizszy jest kod 1235, bo w nim nie dziala tylko strzalka w gore i w dol. Ma ktos podobny problem? Jest moze jakis inny kod, ktory bedzie dzialal w 100%? Moze ma ktos identyczna konfiguracje i sobie poradzil?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jolan123 Teoretycznie działa ze wszystkimi, ja mam splitter SmartWi i działa bez problemu.

 

@fr86 Nie sądzę aby była możliwość zaprogramowania pilota tak, aby wszystko działało (Z pilotami uniwersalnymi jest tak samo (mówię o tych do 50PLN a nie o cudach po kilkaset)) U mnie działa Power, V+, V- i wybór źródła sygnału, nic poza tym, w zupełności mi to wystarcza. Myślę że powinieneś skupić się na najważniejszych funkcjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te kanały masz w okolicy pozycji 250.

A dokladnie 268 :) Dzieki. A tak przy okazji, to da sie jakos pozamieniac je miejscami z tymi HD na tym dekoderze ?

Możesz pobrać listę pod dekodery SD. Trzeba wejść do menu, zmienić satelitę na "inny" i przepisać wszystko z zakładki "Hot Bird", zmieniając tylko "pid". Chyba na 228, ale nie jestem pewny, a nie sprawdzę, bo nie mam tego tunera. Z tymi parametrami wyszukać kanały. Ktoś tu pisał o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam pewien problem z tym dekoderem otoz gdy zaprogramuje planowane nagrywania i wylacze dekoder w stan czuwania nie nagrywa mi wogole programow..czytalem gdzies ze to jest wadliwy egzemplarz czy jak pojde do serwisu to wymienia mi na nowy?? czy ma kts jakis pomysl jak zrobic zeby nagrywal w stanie czuwania...:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Mam pewien problem z tym dekoderem otoz gdy zaprogramuje planowane nagrywania i wylacze dekoder w stan czuwania nie nagrywa mi wogole programow..czytalem gdzies ze to jest wadliwy egzemplarz czy jak pojde do serwisu to wymienia mi na nowy?? czy ma kts jakis pomysl jak zrobic zeby nagrywal w stanie czuwania...:)

 

Pozdrawiam

 

Powinni wymienić bez gadania, ale lepiej wcześniej zadzwonić do serwisu i się upewnić.

 

Zastanawia mnie, że ostatnio co raz więcej osób zgłasza problem z nagrywaniem jak powyżej - sam mam podobny. Konsultant twierdzi, że sprzęt uszkodzony, ale może to wina najnowszej aktualizacji..? Szkoda tracić nagrane filmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku to pozwolę sobie, zapytać Ciebie (jak i resztę użytkowników ;) ) czy nadal na ostatnim sofcie masz problemy czasem z działaniem EPG? Tzn mając długo jeden kanał włączony, przestaje z czytywać z niego i niektórych innych itp.?

 

Bo jeśli tylko ja to w tej chwili mam to lecę wymienić :twisted:

 

PS.

Czy przed wymianą trzeba dzwonić do Cyfry, czy można od razu udać się do przedstawiciela/punktu?

Pytam, ponieważ w każdej firmie inaczej jest:

- TP (teraz orange) wymiana indywidualna w salonie po wystawieniu zlecenia na infolinii...

- w UPC np. jeszcze inaczej bo tam z wymianą przyjeżdża do klienta serwisanty :lol:

itp...

 

EDIT:

Mam takie pytanie bo postanowiłem sprawdzić nagrywanie w standby?!

Puki co do dekodera nie mam dwóch przewodów sygnałowych a tylko jeden (tymczasowo).

Więc teoretycznie mogę nagrywać tylko to co oglądam na żywo lub coś gdy dekoder jest w standby?

A więc:

-godz. 0:30 - postanowiłem zaprogramować coś i wyłączyć dekoder w celu sprawdzenia tego nagrywania. Padło na audycje na tvn24 która zaczynała się o 0:35 do 1:20.

 

-godz. 0:35 - sprawdzam stan diody - sygnalizuje nagrywanie w standby (tzn czerwona migająca co chwilę na fiolet)

-godz. 0:38 - włączam dekoder (w celu sprawdzenia czy przerwie nagrywanie jak zmienię kanał i czy w ogóle coś nagrał)

 

I co ? Włączam zwykły TVN ale dekoder dalej sygnalizuje nagrywanie tzn świeci dioda stałym na fioletowo. Zmieniłem kanał na Canal+ itp. po przełączałem.

Teraz sprawdzałem i... cała audycja na tvn24 się nagrała tzn miała trwać 45min a nagrało się coś koło 44min.

 

------

No i czy to normalne? tzn mnie się wydało dziwne bo dwie anteny myślałem że są konieczne w takim przypadku? Tzn możliwe, że czegoś nie wiem (dlatego pytam) bo to mój pierwszy dekoder pvr :)

Aha, no i jak włączę nagrywanie na np. w czasie oglądania na TVN i zmieniam kanał to nie idzie zmienić bez zatrzymania nagrywania (ale to normalne wiem - jednak powyższy przypadek dotyczył zaplanowania do przodu, wyłączenia i ponownego włączenia).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...