Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niebieska dioda będzie do póki Cyfra+ nie zwiększy pojemności dysku dla nagrań VOD. W tej chwili jest to 150GB. Na początku kiedy to dekoder wchodził na rynek spokojnie ta pojemność starczała, ale kiedy dołożyli serwis CANAL+ NA ŻYCZENIE powinni też odrazu zarezerwować więcej miejsca na dysku. Niestety tego nie zrobili czego efektem jest niebieska dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o czym ta niebieska dioda w takim razie informuję? bo z twojej teorii wynika, że o kończącym się miejscu na dysku. Gdyby tak było to zapalałaby się za każdym jednym razem po zakończeniu pobierania VOD, a jednak tak się nie dzieje (pali się często ale jednak nie za każdym razem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

To może ja opisze swoje przygody z nagrywaniem na tym cudzie - jestem swieżym użytkownikiem od ok 2 miesięcy.

Rozpoczynałem od softu 147 - ale mulił, długo sie właczał no i niebieska dioda - żył własnym życiem. Podniosłem firmware do 150 - przestał nagrywać - reklamowałem - odjeli 10 PLN z rachunku i powiedzieli ze nie wiadomo kiedy wyjdzie nastepna wersja firmware. Nagle tydzien temu monit o aktualizacje oprogramowania do 151 - zrobilem - bez efektów. Wkurzyłem sie i zresetowałem eeprom i flasha oraz zaciagnałem ponownie 151. O dziwo nagrywał ! Dwa dni ! :-( Od momentu kiedy pojawil sie kolejny monit o wgranie oprogramowania (152) przestał nagrywać. Zaciagnałem 152 - nadal nie nagrywa. Wykonalem reset eepromu i flasha oraz ponowny zaciag softu - bez efektu. Chyba w....to cos przez okno!

 

Może macie jakieś pomysły bo mnie juz nic nie przychodzi do głowy oprócz dużego młotka....

 

Pozdro

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak masz taką jazdę to idź i wymień to w [beep]ę. Nie ma sensu walczyć z czymś co się nie nadaje do użytkowania. Mój Pace czasem "żyje własnym życiem" ale podstawowe funkcje ma ok. Nagrywa, odtwarza i zmienia kanały. Małe reseciki i zwiechy co jakiś czas (raz w miesiącu) mu wybaczam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do punktu, przedstaw co i jak i wymień na inny egzemplarz.

 

A najlepsza rada ode mnie to zakup jakiegoś niededykowanego tunera (nawet taniego) który będzie działał o wiele lepiej i oddanie Pace (zaoszczędzisz 10 zł/ miesiąc). W Cyfrze jest ten plus że nie parują kart więc można używać w swoich dekoderach

PS: Tylko nie kupuj Arivy 200 bo to totalna porażka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I o czym ta niebieska dioda w takim razie informuję? bo z twojej teorii wynika, że o kończącym się miejscu na dysku. Gdyby tak było to zapalałaby się za każdym jednym razem po zakończeniu pobierania VOD, a jednak tak się nie dzieje (pali się często ale jednak nie za każdym razem)

 

Wydaje mi się, że w tej teorii może być coś trafnego... Czy zostało udowodnione, że VOD i nagrania użytkownika to osobne partycje na dysku?

Jeśli tak, to niebieska dioda pojawiałaby się gdy dekoder pobrał już taką ilość danych VOD, iż brakuje miejsca na kolejne aktualnie emitowane z satelity pozycje. Nie ma gdzie zapisać kolejnych pozycji VOD i dekoder właśnie łapie zwiechę na niebieskiej diodzie. Gdy jakiś materiał straci ważność i w związku z tym zostanie usunięty z partycji to wgrywają się kolejne pozycje aż znów zabraknie miejsca. I w ten sposób w niektóre poranki mamy czerwoną diodę a w inne niebieską.

 

Jednak bardziej prawdopodobna wydaje mi się wersja, iż przestrzeń na VOD i na własne nagrania jest wspólna. Dlatego, zauważyłem dziwny acz ciekawy zbieg okoliczności - jeśli zawsze mam własnych nagrań mniej niż 80-85%, nigdy rano nie mam niebieskiej diody i tym samym żadnych problemów z pobieraniem VOD. Ponadto jeśli ilość własnych nagrań osiągnie poziom ok. 95% to nigdy nie mogę wejść w menu "B" - plansza z wyborem VOD/Moje nagrania pojawia się dosłownie na sekundę i dekoder zawsze powraca do wyświetlania kanału tv. Jedynym sposobem na wejście w menu nagrań jest wtedy tylko odłączenie dekodera od prądu i po ponownym uruchomieniu szybkie wejście w menu nagrań i szybkie skasowanie kilku pozycji. Jeśli dekoder pozostawimy na dłuższy czas bez kasowania nagrań, do wspomnianego menu znów się już nie dostaniemy :shock:

 

Swoją drogą dziwne wydaje mi się, iż CYFRA+ mogła by wysyłać więcej materiałów VOD niż wiedzą, iż ich dekoder może zmieścić. Bo czy nie prościej wtedy by po prostu było wysyłać mniej materiałów? Przecież na pewno mogą wyliczyć ile aktualnie na dyskach powinno być danych z VOD. Poza tym jeśli partycja na nagrania użytkownika i VOD jest wspólna, to przecież wystarczyło by tak zmodyfikować oprogramowanie, żeby obecne 80% zajętego obszaru nagraniami użytkownika stało się 100% i wtedy zawsze VOD by się pomieściło. Bo właśnie jednej rzeczy w której nie rozumiem w Pace PVR to, to iż własnymi nagraniami nie da się zapełnić 100%, bo zawsze przed osiągnięciem tego pułapu dekoder przestaje prawidłowo funkcjonować :shock: (co nie ma miejsca np. w n-boxie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@iksiak, co chcesz powiedzieć przez określenie "CYFRA ... wie"?

 

Jakaś teoria spiskowa?

 

Dane idą tylko w jedną stronę, czyli od nadawcy do odbiorcy i nie istnieje żaden kanał zwrotny, chyba że teraz kiedy zostały uruchomione usługi sieciowe, a dekoder jest fizycznie podłączony na stałe do włączonego routera.

 

Niestety wszystkie "porządki" na zastrzeżonej powierzchni HDD (150GB), odbywają się jak w hazardowych grach karcianych, czyli w ciemno, dlatego między innymi, ten sposób korzystania z usługi VoD, jest taki głupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam rano czasami niebieską diodę, a czasami czerwoną. Dysk zapełniony w 20%. Zawsze brakuje kilku pozycji VOD (tzn. nigdy nie mam tak, abym miał wszystko ściągnięte). Mam jeden kabel antenowy.

 

Ale ja nie o tym. Też sądzę, jak większość Kolegów na forum, że niebieska dioda ma coś wspólnego ze ściąganiem VOD. Ale, prawdę powiedziawszy, to możemy wymyślać na ten temat różne bardziej lub mniej prawdopodobne teorie. Nie znając jednak szczegółów technicznych realizacji usługi VOD, nasze domysły nie będą mogły zostać zweryfikowane. Czy ktoś np. wie, skąd dekoder (będący w trybie standby, czyli wyłączony) wie, że należy zacząć coś nagrywać. Czy sprawdza to o określonej godzinie, czy co jakiś czas, czy jeszcze jakoś inaczej. Materiały VOD nadawane są przecież cyklicznie w jakiejś tam kolejności i to na kilku kanałach (VOD, C+ na życzenie, HBO Seriale).

 

Moim zdaniem, niebieska dioda pojawia się wówczas, gdy dekoder wykonuje właśnie jakieś "tajemne" operacje związane z zarządzaniem pobieraniem VOD, ale czasami, w jakiejś sytuacji nie przełącza się z powrotem na czerwoną - prawdopodobnie na skutek błędu w oprogramowaniu. Tyle tylko, że pewnie CYFRA uważa ten błąd za "małą usterkę", która ma najniższy priorytet. Albo też miejsce błędu w kodzie programu jest trudne do wykrycia, co w połączeniu z "małą usterką" powoduje, że w ogóle nikt się tym nie zajmuje.

 

No chyba, że niebieska dioda ma coś oznaczać dla jakichś wtajemniczonych osób....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dekoder nic nie wie, bo to nie jest myślące bydlę. :)

 

Aktualizacje VoD są przesyłane w ciągach i każdy przesył ma swój początek i koniec, dlatego właśnie dekoder nie ściąga danych od razu po przejściu w stand by, tylko nieraz ze sporym opóźnieniem po wyłączeniu.

 

Kiedy ma nastąpić kolejny przekaz jest wysyłany rozkaz włączenia do wszystkich dekoderów obsługujących VoD i zostaje rozpoczęta, albo nie (zależnie, czy mamy podłączone do anteny obydwa tunery, czy tylko jeden), akcja zapisu na HDD przesyłanego materiału.

 

Dlatego warto mieć instalację z konwerterem twin, bo wówczas materiały szybciej się aktualizują, jako ze dzieje się to niezależnie, czy odbiornik jest włączony, czy jest w stand by.

 

Nie ma tu żadnych czarów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak tylko wzialem ten sud techniki jeszcze ani razu nie mialem problemu z NIEBIESKA DIODA z rana czy w nocy czy jak to tam wolicie ,

dekoder czasami w nocy o pelnych godzinach uruchamia dysk i slychac prace , czerwona dioda mruga sobie czasem i cala noc ale tym sposobem mam sciagniete wszystkie pliki w C+NŻ i HBOseriale , i rano czy to o 6 czy o 9 czy 11 dioda swieci na czerwono , szok ze az tyle osob ma problemy kolorystyczne z dekoderem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie ma żadnych czarów. Ale szczegółów realizacji technicznej nie znamy (przynajmniej ja nie znam, i chyba większość z nas). A z oprogramowaniem tak jest, że diabeł lubi tkwić w szczegółach.

 

Tak czy inaczej, na temat niebieskiej diody możemy pisać dużo, ale i tak pewnie żadnej z przedstawionych teorii nie będziemy w stanie zweryfikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam takie 3pytania?

 

1, Byłem dzisiaj wymienic dekoder na ten z tunerem DVB-t mam w nim soft 147 i pokazuje mi godzine (choc tylko na włączonym) i moje pytanie jest takie czy jak jutro zaktualizuje do wersji 151 czy tam 152 to godzina nadal bedzie?

 

2, Czy jest mozliwosc złapanie czeskich kanałów na tym deku? ct1 ct2 nova ct4 i inne... poniewaz znalazł mi tylko polskie.

 

3, I po trzecie czy dobrze zrobiłem wymieniając mój tuner bez dvb-t na ten z dvb-t ,czy jest w nich jaks roznica? (jedna jaką ja widze to godzina i ładniejsze podświetlenie)

 

Dzieki za odp. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jak tylko wzialem ten sud techniki jeszcze ani razu nie mialem problemu z NIEBIESKA DIODA z rana czy w nocy czy jak to tam wolicie ,

dekoder czasami w nocy o pelnych godzinach uruchamia dysk i slychac prace , czerwona dioda mruga sobie czasem i cala noc ale tym sposobem mam sciagniete wszystkie pliki w C+NŻ i HBOseriale , i rano czy to o 6 czy o 9 czy 11 dioda swieci na czerwono , szok ze az tyle osob ma problemy kolorystyczne z dekoderem ...

Jak pisałem już kilka dni wcześniej od aktualizacji na 151 nie miałem jeszcze niebieskiej diody,też pobiera VOD,później się wyłącza i jest czerwona lampeczka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Banan79:

 

1.będzie, to jest żelazny punkt programu w menu dekodera

 

2.kanały są tylko te, które zapoda na listę cyfra+, nie ma możliwości żadnych zmian

 

3.z tunerem dvb-t, czy bez niego, to w sumie ten sam dekoder, różni się nieraz tylko wytwórcą i raz Ukraina, a raz Węgry.

 

Koniec przekazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możemy sobie tu pisać i narzekać , ale fakt jest taki , że dopóki softy będą pisały te same osoby co teraz to przybędzie następne 622 stron.

Widać tej firmie nie zależy na zatrudnieniu kumatych programistów , bo ci co są to mogą czyścić buty tym co piszą alternatywne softy do różnych dekoderów.

A szkoda bo sam Pace wnętrze ma całkiem przyzwoite.

Tylko te softy , ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@iksiak, szczerze powiem, że nie wiem jak to jest z egzemplarzami bez tunera dvb-t, bo ten, którym dysponuję, takowy posiada.

 

Posiada również w menu opcję wyświetlania zegara, wymiennie za wyświetlanie nazwy kanału.

 

Jeśli więc u kogoś jest inaczej i poczuł się wprowadzony w błąd, to przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...