Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktos moze spotkal sie z nastepujacym problemem: mam dekoder pvr pace + dwu zylowa instalacja do czaszy 80. Wszystko bylo dobrze do stycznia. Od stycznia mam nastepujace problemy: czesc kanalow hd kiepsko odbira tzn pojawiaja sie piksele czasem robi sie czarny ekran, pozostala czesc kanalow hd + sd odbiera bardzo dobrze. Oczywiscie na infolini cyfry powiedzieli ze to zle ustawienie antemy jest powodem takich problemow, dlatego tez zamowilem fachowca z miernikiem ktory ustawil antene na cacy. Niestety problem sie nie rozwiazal, nadal sa problemy z kanalami hd. Czy moze ktos pomoc bo juz mnie [beep]a bierze, a jak dzwonie do autoryzowanych serwisow to kazdy chce od razu cos wymieniac a to antene a to instalacje. Pozdrawiam i dziekuje za sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Mateo400, nie będziesz zachwycony tym co powiem, ale według mnie to wina instalacji antenowej i wcale niekoniecznie ustawienia samej czaszy, ale np. zwarć na kablu, złączkach, czy w końcu przełącznikach DiSEqC.

 

Oczywiście, żeby mieć zupełną pewność, że to nie wina instalacji, możesz wymienić sam odbiornik Pace w punkcie dystrybucyjnym, bo to jego może być wina, ale coś mi się nie wydaje żeby tak być miało.

 

Zawsze jednak warto sprawdzić, bo to akurat nic nie kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może problem z cięciem filmów nagranych na dysk? U mnie po nagraniu filmu gdy chce go oglądnąć to wybór biblioteki strasznie zaczął przymulać,( zaktualizowałem soft) i myślałem, że to tym, ale filmy zaczęły mi ciąć? Pada dysk twardy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby przywrócić ustawienia fabryczne w trybie standby wciskasz na tunerze i trzymasz V+ i V- naciskasz power i czekasz aż dioda zacznie mrugać a na wyświetlaczu pojawi się ------Autodiag----- z listy wybierasz factory settings, wpisujesz hasło 555 potem erease all i czekasz aż pojawi się przy dwóch pozycjach done, wychodzisz z serwisowego menu, dek uruchamia się od nowa, wyszukujesz listę kanałów i to wszystko. Po tym zabiegu znikają ulubione i chyba zaplanowane nagrania, natomiast audycje już zapisane na dysku zostają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam TV philips HD full model 37PFL - i pytanie, czy współpraca z PACE pvr poprzez złącze HDMI nigdy nikomu nie sprawiała kłopotów. Pytam bo ja od ok. roku walcze z tym sprzętem i cierpliwosć jest na granicy. Wymienialem juz 3x dekoder i konwerter pojedynczy na twin i odwrotnie, instalacje wielokrotnie, sygnal juz jest prawie na 5 a mimo to problemy jak były tak są. Soft obojetnie jaka wersja zawsze problemy, czyli pełne spektrum tu przerabianych na forum od zawieszania sie chwilowego tak na 30sek po zupełny zwiech na który czasem nie pomaga jednokrotny reset i całkowite odlączenie zasilania. Jedna rzecz ostatnio pojawia sie w miare regularnie tzn zanik obrazu i komunikat FORMAT VIDEO NIEPRAWIDŁOWY i co ciekawe dekoder sobie pracuje jak gdyby nigdy nic i teraz najlepsze- jak wroci obraz czyli "format video juz jest ok" hhehe to moge sobie timeshiftem doobejrzec co mi uciekło. Ale to nie jest reguła. Chce zaznaczyc że wszystkie sztuczki podawane tu wczesniej stosowalem z niewielkim skutkiem. Mam umowe promocyjna na 1,5 roku wiec zmiana platformy nie wchodzi w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... podczas podpisywania umowy cyfra powinna dolaczac chyba aneks do umowy o uzytkowanie złomPVRHD ,

" uprasza sie uzytkownika by regularnie odlaczal z zasilania dekozłom cyfry + w celu usprawnienia jego funkcji czyt. mulenia , skoro placicie nam haracz to podpowiadamy by wlasnie tak postepowac z dekozłomemPVRhd

 

najgorsze jest to ze to faktycznie dziala i dekozłom przyspiesza czyt DZIALA bez muła , a jeszcze gorsze jest to ze my tu sobie gawedzimy i wiemy ze to dekozłom i jestesmy PROCENTEM uzytkownikow ktorzy znaja sie widza z czym to sie je i jakos z tym walczymy

a taki potencjalny pan x czy pani y wezma dekozłom i uzytkuja a ze dziala jak muł to nic z tym nie robia i dalej uzytkuja w blogiej nieswiadomosci o skali i jakosci sprzetu za ktory platforma dla bogaczy kaze sobie bulic :

http://www.jambox.pl/video/prezentacja to jest dekoder :) , jednak mozna nawet dla kablowki zrobic cos porzadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna "nowość" w tym cudzie techniki - odkąd używam od 2 lat, dzisiaj po raz pierwszy, po nagraniu okazało się, że materiał jest podzielony na dwa osobne pliki - jeden trwa 21 minut, po czym reszta filmu 82 minuty jest pod tą sama nazwą, ale jako drugi plik. Nagrywałem z TVP HD. Poza tym wywołanie listy kanałów "E" trwa trzy sekundy. Bez komentarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... kolejne przygody z PVR PACE

 

nagrania odtwarzane z dekodera sprawiaja ze 2godzinny film obejrzysz conajmniej w godzine

kilkusekundowe przeskakiwanie nagrania co kilka minut po prostu wkuXXX :)

identycznie dzieje ze z cofnietym programem , nie da sie obejrzec bo tez bedzie dekoder sam przesuwac w przod o kilka sekund

 

brawo cyfra , dziekujemy CI za ten złom ktory nam oferujesz !! jedyna taka telewizja ze złom sprzetem :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...