Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja odbieram bez problemów dwa muxy z nadajnika ze Śremu w odległości ok. 70 km. Może masz kiepską instalację antenową (kable, zasilacz), może trzeba zaktualizować oprogramowanie albo listę kanałów. Nie napisałeś w zasięgu jakiego nadajnika mieszkasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

konsultant domino, no właśnie powiedz za pośrednictwem jakiej anteny próbowałeś skanować częstotliwość DVB-T w swoim regionie, bo jeśli masz podpiętą zbiorczą to nic z tego.

 

Nawet na kawałku drutu powinieneś coś złapać, więc podłącz, choć na próbę, jakąś "siatkę" i wtedy zobacz, czy też lista wyszukiwanych będzie pusta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po roku użytkowania Pace PVR 500GB:

Wady: duża cena za wynajem, bardzo długo się uruchamia, wolne odpowiedź na polecenie pilota, brak wielu programów w podglądzie EPG, zawieszanie się dekodera, czasami niekontrolowane przeskakiwanie podczas odtwarzania z dysku, głośna praca dysku.

Zalety: małe gabaryty, zasilacz umieszczony na zewnątrz dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł

Bzdury kolego to jednak Ty tutaj opowiadasz. Redakcja Satkuriera przyglądnęła się sprawie i zapytała n-kę jakie ma stanowisko w tej sprawie. Ci potwierdzili, że faktycznie jest problem z dźwiękiem AC3 5.1. Problem leży po stronie TVP.

 

Artykuł Satkuriera dot. AC3 w TVP HD

 

TVP musi to poprawić. Teraz ten kanał traci na jakości w ten sposób.

Swoją drogą z czego się cieszysz, że n-ka ma dwie ścieżki dźwiękowe na tym kanale? Wystarczy jakby była ta jedna z AC3 5.1 i to porządnie nadawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to są dwie ścieżki żeby na jednej był np. oryginalny dźwięk a na drugiej lektor wiec uszanuj tych którzy chcą usłyszeć oryginalną ścieżkę i tych którzy wola lektora.To po pierwsze.

Po drugie to nie wiem o jakich problemach z 5.1 piszesz i o co chodziło satkurierowi.Od niemal początku od włączenia przez Cyfrę miałem dostęp do TVP HD i od początku identyfikator w amplitunerze pokazywał na tym kanale ilość kanałów 5.1 mimo że tylko sporadycznie we wszystkich był dźwięk.

Teraz jest podobnie gdy transmisja idzie przez transponder N.Jak już to TVP powinna zdjąć identyfikator 5.1 gdy nadaje w stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ok zgodzę się że dobrą rzeczą jest jak są dwie ścieżki. Ale nie mogę się z Tobą zgodzić że transmisja z tp. n jest podobna do tej z tp. cyfry. Mam kilka nagrań w moim PVR z czasów kiedy TVP HD było z tp. cyfry i programy były wtedy z dźwiękiem 5.1, różne seriale TVP, programy rozrywkowe itd. Dzisiaj te same programy (kolejne odcinki) kiedy mamy już emisje z tp. n mają dzwięk 2.1 w ścieżce AC3 5.1. Już mówiłem że faktyczne 5.1 w ścieżce AC3 jest obecnie (chyba jedynie) w czołówce między audycjami. Jeżeli "nie wiesz o jakich problemach z 5.1 piszę" to powiem Ci to łopatologicznie - Dźwięku 5.1 w ścieżce AC3 nie ma.

Nawet sama N-ka przyznała że faktycznie istnieje problem, bo źle skonfigurowany dostają przysyłany sygnał TVP HD z Woronicza i to tamci muszą poprawić coś w emisji a Ty dalej się przy swoim upierasz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kroczek12 - przeczytaj dokładnie co napisał Satkurier:

 

Problem z dźwiękiem 5.1 w kanale TVP HD jest znany pracownikom n, a jego powodem jest niedopasowanie parametrów podawanego dźwięku do standardów platformy. Chodzi o znacznie różniący się poziom głośności.

 

Aleksej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Jeżeli "nie wiesz o jakich problemach z 5.1 piszę" to powiem Ci to łopatologicznie - Dźwięku 5.1 w ścieżce AC3 nie ma.

...

 

No to masz coś skopane u siebie.Nie dalej jak wczoraj oglądałem kolejny odcinek serialu "1920.Wojna i miłość" z przestrzennym dźwiękiem 5.1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
witam , jak dostać ten tuner na własność , mam go wypożyczony od cyfry czy można go jakoś od nich wykupić czy jest jakiś sposób z góry dzięki .

 

Mógłbyś z nieostrożności go utracić i zapłacić stosowną sumę, jakiej żąda w tym wypadku CYFRA+.

 

http://www.cyfraplus.pl/abonent/pytania ... l#42223870

 

Tylko powiedz, po jaką ... Ci to pudło na własność, skoro i tak nad nim nie zapanujesz?

 

Prywatnie jest to tylko kupa szmelcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zgadza się, ten serial ma 5.1 jako jeden z niewielu, chyba jeszcze ma Chichot Losu. Na reszcie nie ma 5.1. Podczas emisji z tp. Cyfry+ to wszystkie seriale miały 5.1 i większość filmów. Programy rozrywkowe, (np Bitwa na Głosy) też nie mają 5.1, a wcześniej miały dźwięk przestrzenny. Dzisiaj do AC3 5.1 w większości programów wrzucona jest ścieżka stereo (przez n-kę) tam gdzie mogłaby być 5.1 a to dlatego że złe są poziomy głośności na różnych kanałach dźwiękowych. W TVP jak to poprawią to powinno wrócić do normalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób, które na tym dekoderze odbierają także sygnał z Astry. Otóż u mnie nie działa kilka kanałów z tego satelity, np: Anixe HD, TV5 Monde czy TVE Int. Dodam, że na ferdku na tej samej instalacji nie ma najmniejszych problemów. Czy to wina Pace'a (mało czuła głowica), czy może kanały na liście mają niewłasciwe parametry? Korygowałem dzisiaj ustwienie anteny i konwertera ale bez rezultatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja własnie napisałem do Cyfry. Spodziewam się takiej samej odpowiedzi jak na pytanie o niedziałającą zakładkę "Oferta" w ICA - mamy Pana w d... ma Pan złą przeglądarkę :-)

I przy okazji, działa Canal+ Na życzenie? U mnie przy każdej pozycji "Usługa niedostępna" mimo zapewnień z CTA, że usługa ruszy 1 kwietnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ Na Życzenie został uruchomiony 18.03. I działa faktycznie :) Pace PVR daje sobie radę bez problemu. Inna sprawa to oferta programowa...

http://cyfraplus.pl/oferta/canal__na_zyczenie.html

https://satkurier.pl/news/64471/canal-na ... yfrze.html

Warunkiem jest posiadanie dekodera PVR i abonamentu zawierającego Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...