Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Użytkuję ten dekoder od ok 2 tygodni i również mam problemy. Przy ustawianiu nagrywania (nie ma znaczenia czy "wklepuję" ręcznie czy też wybieram z EPG) nie zawsze nagrywa. Wgrany jest nowy soft 129. Dodatkowo dzisiaj rano tuner wczoraj wyłaczony pilotem "mrugał' do mnie czerwonym oczkiem. Cyklicznie mrugała czerwona dioda tzn. świeci się i po chwili mrugeła i tak cały czas (nie mierzyłem czasu miedzy mrugnięciami). Co to może być? Ktoś juz miał takie efekty?

Dobrze jest sobie sprawdzić po zaprogramowanym nagraniu na liście zaplanowane nagrania czy dane nagranie jest na tej liście/moje nagrania i b/no i sakramentalne pytanie czy konwerter podwójny czy pojedynczy i czy odpowiednio ustawiony w menu to po pierwsze.Delond@ kto pyta nie błądzi ale przed pytaniem wpierw dobrze jest przestudiować instrukcję ale zauważyłem,że między tą co otrzymałem z dekiem a tą zamieszczoną na str.Cyfry są małe różnicę i tak na str.30 jest taka uwaga o diodach 1Świeci niebieska to znaczy trwa nagranie /podczas normalnej pracy lub w trybie standby/.2Świeci czerwona Tryb standby.3Miga na czerwono co 5 sekund Trwa pobieranie VOD lub HBO on D.4 Nie świeci Tryb normalnej pracy. Dlatego polecam ściągnięcie sobie instrukcji Pace'a ze str http://www.cyfraplus.pl/cyfra_dekoder-p ... kacja.html dobrze i uważnie przeczytać a pytań i rozczarowań będzie dużo mniej.Pozdrowienia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już dobrze....macie rację...zazwyczaj wszystkiego szukam po necie. Może dlatego, że to "cudeńko" z fabrycznym softem 123RC1 dało mi w kość łącznie z obsługą Cyfry to jakoś się "zaciąłem". Czytam sobie w jakim terminie są aktualizacje..dzwonię itp i okazuje się w sobotę że mam czekać do następnego czwartku...dlaczego ano podobno akurat wtedy jak chciałem aby dekoder działał jak należy nie puszczali aktualizacji.

 

Dekoder podłączony do konwertera Twin - tak są 2 kable...uprzedzam bo już na infolinii konsultant się pytał :) w dekoderze też ustawione na Twin. Ten dekoder żyje sobie własnym zyciem?? Nawet jak nic nie zamawiam to sam sobie VOD pobiera? Dzisiaj rozmawiałem z Cyfrą bo chciałem zobaczyć te VOD i nawet darmowego nie mogłem. Dopiero po jakiś tam ustawieniach i nadaniu uprawnień przez konsultanta poszło. W temacie nowego oprogramowania niestety usłyszałem, że nic w planach nie ma. Pytałem bo interesowała mnie kwestia wyjścia z dekodera na TV 1080p (a jest tylko 720p i 1080i).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten dekoder żyje sobie własnym zyciem?? Nawet jak nic nie zamawiam to sam sobie VOD pobiera? Dzisiaj rozmawiałem z Cyfrą bo chciałem zobaczyć te VOD i nawet darmowego nie mogłem. Dopiero po jakiś tam ustawieniach i nadaniu uprawnień przez konsultanta poszło.

 

Delong- jak widzę, masz dekoder od niedawna. Uaktywnienie możliwości zamawiania programów z VOD po otrzymaniu nowego dekodera PVR trwa bardzo długo. U mnie minęło ok. 3 tygodni zanim mogłem cokolwiek zamówić bo "usługa nieaktywna". Z kolei ściągnięcie całej oferty VOD na dysk trwało w nowym "dziewiczym" dekoderze ponad 2 tygodnie. Programy VOD ściągane są zawsze w całości na dysk i dopiero taki ściągnięty film daje się zamówić. To jedyna metoda na to, żeby po zamówieniu filmu móc go natychmiast obejrzeć a nie czekać wiele dni aż się łaskawie ściągnie... Uprawnienia do oglądania danej pozycji obowiązują przecież tylko przez 48 godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież musiałbym mieć niezłą pamięć żeby przez dwa miechy wieczór w wieczór wyłączać listwę. Wiadomo że czasem się zapomni. Chyba że listwa automatyczna :)

Może nie tyle co prąd oszczędzam ale wkurza mnie to że wyłączam dekoder a on dalej hula pobierając VOD. Fajnie by było jakby można było to wyłączyć ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antosław nikt nie da ci pisemnej gwarancji że obraz na tym czy na tamtym tunerze jest lepszy - tak jak napisałeś są tacy którzy twierdzą że na pace500 jest obraz gorszy niż philipsie (do tej grupy i ja się zaliczam -miałem wcześniej philipsa a teraz pace) ale jest wielu twierdzących że nie ma żadnej różnicy w obrazie. Najlepiej jakbyś sam przetestował - umówił się w punkcie gdzie chcesz wymienić dekoder że jeśli obraz nie będzie spełniał twoich oczekiwań to zwrócą ci dekoder który dotychczas użytkowałes; myślę że pare godzin i będziesz miał odpowiedź najlepszą czy wymiana dekodera to dobry wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałem czy aby wyszukać kanały z testowego nadajnika w Szczecinie Cyfra musi przesłać parametry MUX do tunera i oto co mi odpowiedzieli

"Szanowny Panie,

odpowiadając na e-mail, uprzejmie informuję, że nie posiadam informacji

o dodaniu nowych programów do listy naziemnej telewizji cyfrowej w

dekoderach CYFRY+.

Pragnę poinformować, iż lista programów naziemnych edytowana jest przez

CYFRĘ+ i wgrywana przez satelitę w przypadku wykrycia nadajnika naziemnej

telewizji cyfrowej.

Wyjaśniam, iż w przypadku oficjalnego uruchomienia MUX 3 lista zostanie

dodana.

W przypadku pojawienia się pytań, chętnie udzielę informacji.

Z poważaniem,

Dział Relacji z Abonentami"

 

Więc nie pooglądam sobie niestety tych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antosław nikt nie da ci pisemnej gwarancji że obraz na tym czy na tamtym tunerze jest lepszy - tak jak napisałeś są tacy którzy twierdzą że na pace500 jest obraz gorszy niż philipsie (do tej grupy i ja się zaliczam -miałem wcześniej philipsa a teraz pace) ale jest wielu twierdzących że nie ma żadnej różnicy w obrazie. Najlepiej jakbyś sam przetestował - umówił się w punkcie gdzie chcesz wymienić dekoder że jeśli obraz nie będzie spełniał twoich oczekiwań to zwrócą ci dekoder który dotychczas użytkowałes; myślę że pare godzin i będziesz miał odpowiedź najlepszą czy wymiana dekodera to dobry wybór

 

 

 

To ja tutaj po raz ostatni wytłumaczę co i jak jest z obrazem: różnica w obrazie polega na zastosowanej głowicy tunera. Wszystkie tunery Pace (Pace 2221, Pace PVR 250 i 500GB) maja podobna charakterystykę barw. Trochę mniej żywą, biały jest trochę szary, obraz jest bardzo stonowany. Ci co twierdza ze obraz w 250 i 500 jest ten sam po prostu porównywali tunery od tego samego producenta. Rożnica z Philipsem, produkowanym przez Philipsa jest zauważalna, tylko decydując sie na Philipsa musisz wiedzieć ze bedziesz mial bardzo ostry obraz ale tez dosyć głośny tuner, dlatego ja np. wybrałem Pace PVR 250GB.

 

PS. Gdzie aktualnie produkowane sa 500-tki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 32 calowy telwizor LED, Full HD i zalezy mi na utrzymaniu bardzo dobrej jakosci obrazu.

 

Kup dekoder inny niż dają w cyfrze - np bez dysku HUMAXA - będziesz miał nieporównywalną różnicę w jakości... A jeśli chodzi o te z cyfry to z każdym jest coś nie teges... Ja ci powiem np że znam ludzi którzy patrzą w telewizorach FULL HD na sygnał analogowy a później HD i mówią że nie ma różnicy (może nie chcą widzieć) - także nie pytaj - działaj i decyduj - każdy co innego ci na ten temat powie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...