Skocz do zawartości

PVR BOX+ (PACE HDS7241/91)


taiszo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego epg "pilot" coraz czesciej nie dziala wcale na najwazniejszych kanalach? ..... od czego to jest uwarunkowane ? raz dziala poprawnie na wszystkich kanalach, a raz wybiorczo ... denerwujace strasznie ... u was wszystkich tak jest ? moze antena musi byc na 100% sygnalu zeby wylapywalo wszystko ? ma to w ogole jakiekolwiek znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie. To nie jest spam, trolling itd. Wiem też,że to nie ten wątek. Ale mam pytanie - nie złośliwe,tylko chciałbym abyście byli zadowoleni i oglądali C+ bez problemów. I może tym postem podsunę wam alternatywne rozwiązanie ? Dlaczego się większość z tym sprzętem tak się męczy płacąc dodatkowo za jego dzierżawę.

Ja po-jak mi się wydaje-dość dokładnym przejrzeniu róznych Forum odpuściłem sobie używanie tego dekodera. Wśród mojego wyboru znalazła się Ariva 100/200 lub Technisat HD8-SX. Różnica cenowa między nimi jest bardzo ( jak dla mnie ) duża. I znów czytanie Forum i..... ciężka finansowo decyzja.

TECHNISAT. Mam go od ponad 3 tygodni i twierdzę,że jest wart każdej wydanej złotówki - fantastyczny obraz, proste intuicyjne Menu, żadnych zwiech ( no, jedna),podpiety pod USB WD 500 GB 3,5" nagrywa wszystko bez problemu, dokładnie tak,jak ustawię. Wyraźny i czytelny wyświetlacz pokazujący wiele informacji. I,co bardzo ważne- pomoc ze strony Technisata na telefon ! Nie wiem, może warto wziąć takie rozwiązanie pod uwagę ? Jesli macie jakieś pytania-piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się większość z tym sprzętem tak się męczy płacąc dodatkowo za jego dzierżawę.

 

Daj mi analogiczny sprzęt (HD+dysk w zestawie) za 130zł to pogadamy. Też kontemplowałem takie rozwiązanie, ale stwierdziłem że nie warto wyrzucać kasy, zwłaszcza że nie wiem, czy potem nie pójdę do konkurencji - kupując osobny odbiornik musiałbym jeszcze w takim razie dorzucić CI. Polecisz coś za 130zł? Byłbym wdzięczny!

 

(aha - u mnie tuner działa sprawnie, jedynie funkcja 'program' zajmuje duzo czasu, a nie uzywam nazbyt czesto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak: było do d... ale teraz jest prawie dobrze ja miałem problemy z nagrywaniem ale ostatnio wszystko działa w miarę ok. funkcja program działa jak działa - to że nie jest zbyt "szybka" idzie się przyzwyczaić. do pozostałych mankamentów też. Popieram zdanie lwiczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego epg "pilot" coraz czesciej nie dziala wcale na najwazniejszych kanalach? ..... od czego to jest uwarunkowane ? raz dziala poprawnie na wszystkich kanalach, a raz wybiorczo ... denerwujace strasznie ... u was wszystkich tak jest ? moze antena musi byc na 100% sygnalu zeby wylapywalo wszystko ? ma to w ogole jakiekolwiek znaczenie ?

 

Nie grzeb nic przy antenie. Masz wszystko dobrze ustawione.

EPG, funkcja PILOT są dobrze nadawane przez operatora. Na Philipsie miałem zawsze dobrze wszystko, na Pioneerze Mediasat też mam cały czas dobrze.

To ten "sprzęt" sobie z tym nie radzi mimo że nowszy i to jeden z powodów gdzie nie mam zamiaru sie do tego przyzwyczajać poza tym jest to dość potrzebne.

To skandal żebym musiał teraz sprawdzać w internecie co jest w telewizji bo z tych funkcji w tym Pejsie nie da sie bez nerwów korzystać.

 

Dlaczego się większość z tym sprzętem tak się męczy płacąc dodatkowo za jego dzierżawę.

 

Ja jeszcze przymykam na to oko w tej chwili przynajmniej ponieważ PVRa mam bez opłat a pakiet pełen obecnie za jeszcze mniej niż połowa jego ceny.

Gdyby nie to, już dawno bym na nich...

Sprzętu we własnym zakresie nie warto by było kupować nawet gdybym płacił za ten dekoder jaki mam ponieważ i tak się to nie opłaca.

Niektórzy by poszli do konkurencji ale... Konkurencja nie ma w ofercie tego co mnie interesuje i czego chce.

Mimo to patrząc na to wszystko, już mi aż tak nie zależy bo przecież za to wszystko sie płaci. A klient musi być zadowolony tym bardziej że nie chodzi tu o jakieś wygurowane wymagania w kierunku platformy i jak panowie "technicy" nie zaczną w końcu myśleć to kolejnej umowy najprawdopodobniej nie będe przedłużać. W końcu mam jeszcze kablówkę i z tym da się żyć jak inni potrafią bo tylko pieniędzy szkoda i nic więcej.

Musze tylko jeszcze sprawdzić na tym nowym oprogramowaniu, czy możliwe jest nagrywanie dwóch kanałów jednocześnie i w tym samym czasie oglądać swoje nagrania lub VOD czy HBO DIGITAL. Na 126/RC1 sie nie dało. Dodam jeszcze że starszy Philips nie miał z tym NAJMNIEJSZYCH problemów.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywac dwa kanaly naraz ? hmmm... mi zawsze pokazuje obojetnie na ktorym sofcie - anuluj obecne nagrywanie i zaplanuj nowe ... ktos wspominal ze mozna dwa kanaly naraz nagrywac ale nie mozna juz wchodzic do biblioteki .. jak to zrobic zeby dwa jednoczesnie nagrywac ? moze o czyms nie wiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak na tym tunerze ale na philipsie programuję jeden program a następnie w czasie oglądania innego programu cofam przynajmniej o 5 sekund...wtedy wciskam nagrywanie ręcznie i idzie bez problemu...może tu jest tak samo?

Przed chwilką rozmawiałem z pomocą techniczną c+ i chłopak stwierdził, że po kablu hdmi nie można odbierać teletekstu. Czy to jest prawda i czy odnosi się do wszystkich tunerów hd?

tak zgadza się po HDMI nie odbierzesz teletekstu na żadnym tunerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nagrywac dwa kanaly naraz ? hmmm... mi zawsze pokazuje obojetnie na ktorym sofcie - anuluj obecne nagrywanie i zaplanuj nowe ... ktos wspominal ze mozna dwa kanaly naraz nagrywac ale nie mozna juz wchodzic do biblioteki .. jak to zrobic zeby dwa jednoczesnie nagrywac ? moze o czyms nie wiem ....

Jeżeli masz konwerter Twin to powinieneś nagrywać jeden program i oglądać drugi,a czy da się nagrywać dwa programy jednocześnie tego to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się nagrywać dwa kanały jednocześnie z tym, że jedno nagranie ustawia się z EPG, a drugie z timeshiftingu. UWAGA - nie można wtedy oglądać jeszcze innego kanału (tzn można oglądać kanał nagrywany z timeshiftingu lub wyłączyć dekoder pilotem). Przetestowałem przy poprzedniej wersji softu (126) i działało bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego się większość z tym sprzętem tak się męczy płacąc dodatkowo za jego dzierżawę.

 

Daj mi analogiczny sprzęt (HD+dysk w zestawie) za 130zł to pogadamy. Też kontemplowałem takie rozwiązanie, ale stwierdziłem że nie warto wyrzucać kasy, zwłaszcza że nie wiem, czy potem nie pójdę do konkurencji - kupując osobny odbiornik musiałbym jeszcze w takim razie dorzucić CI. Polecisz coś za 130zł? Byłbym wdzięczny!

 

(aha - u mnie tuner działa sprawnie, jedynie funkcja 'program' zajmuje duzo czasu, a nie uzywam nazbyt czesto)

 

Przecież znasz odpowiedź. Moim zdaniem to kwestia priorytetów: wolę zapłacić więcej i mieć komfort oglądania i bezproblemowej obsługi niż zapłacić mniej i tego nie mieć. Skoro Tobie PACE działa dobrze, to się cieszę i ..... gratuluję ( w kontekście tych niezadowolonych osób ).

Trzymam kciuki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy opcji darmowej dzierżawy to jest sporo więcej.Jak by nie patrzeć PVR-y Cyfry posiadają również możliwość odbioru DVB-T czy VOD.

Od "zawsze" posiadałem własny sprzęt do odbioru platformy Cyfry ale z zakupem tunera HD się wstrzymałem.Tuner ma swoje mankamenty bo który ich nie ma ale dla tych kilku kanałów HD narazie nie ma sensu inwestycji we własny sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dają trzeba brać - zakupiony sprzęt ma także swoje wady - brak vod - i cena - dobry sprzęt to ładnych pare setek z dyskiem wyjdzie a już po zakupie jest się w plecy. Pace ma swoje mankamenty niewątpliwie ale ja bym tego nie demonizował - jeśli ogląda się tv 1-3 godz dziennie. Jak ktoś przesiaduje przed tv pół dnia i zdąży skorzystać z wszelkich udogodnień to pewnie wybierze inny płatny sprzęt - ten dla Kowalskiego jest ok - szybko zmienia kanały - nagrywa z epg i na przycisk - jest cichy i nie rzuca się w oczy , ma dvb-t - można oglądać jeden kanał nagrywać inny - za darmo lub za kilka zł mięsiecznie wydaje się całkiem niezłym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jednak tak samo ja w philu

Nie, w Philipsie jest lepiej, przy nagrywaniu dwóch kanałów jednocześnie można było jeszcze swoje nagrania oglądać i pozostałe dwie opcje/usługi.

W tym "nowszym" pejsie już takiej możliwości nie ma.

Pod wieloma względami już, Philips w moich oczach zdecydowanie jest lepszy od tego "zaawansowanego technologicznie" pudła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ostaniej zmianie softu dekoer chodzi przyzwoicie,także śmiało go możesz brać, gwarantuje ci że z nagrawania prędzej czy później zaczniesz korzystać. Ja mam zastrzeżenia co do jakości kanałów SD mogło by być lepiej oraz do działanie EPG - chodzi za wolno ale liczę, że to też poprawią ogólnie dekoder nie jest demonem prędkości ale z dekoderami HD tak już jest,, reszta wad praktycznie została wyeliminowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go od grudnia 2009r. i mogę stwierdzić że nowy soft wnosi ważne zmiany na lepsze ale do normalnego działania dużo mu brakuje.

Programiści muszą się jeszcze trochę napracować aby dorównać dekoderowi konkurencji.Podejrzewam że czas mojej umowy dawno minie a ten dekoder jeszcze będzie miał braki.

Co do prędkości dekoderów HD: polecam sprawdzić w działaniu dekoder platformy n ( ten z dyskiem 250GB)aby zobaczyć jak normalnie powinien działać taki sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymizm klienta cyfry schodzi do zera gdy dostaje pilota od dekodera z nki do reki i włącza...ciekawe czy np na francuski rynek tez takie perełki wypuszczają...wypuscic dekoder 3 miechy później..ile mniej nerwów człowiek by miał..

 

ps nie wiem czy to tylko u mnie ale po pobraniu nowego softu audycje z kanału AXN nagrywa do 90 minut..potem sam przerywa nagrywanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pare zlotych nie znajdzie sie niestety tunera twin HD z dyskiem 500 GB .. duza zaleta to nagrywanie i ogladanie czego innego ... ciezko znalezc twin HD za mniej niz 1000-1400 pln ... a to juz duza kwota .... poki co jak u was z EPG ? u mnie EPG NIE dziala NA WSZYSTKICH tvn-ach ... do tego na tcm i universal ... u was jest inaczej ? lecialem wszystkie kanaly po kolei ... reszta kanalow EPG dzialalo szybko i sprawnie - a od tvn poprzez tvn7, tvn24, style, turbo, warszawa EPG nie dziala wlasciwie wcale .... jak myslicie, czemu tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to cudo od miesiąca i muszę powiedzieć, że nie taki diabeł straszny... Na razie chodzi mi na SD 29 cali i jest OK. Jakość obrazu na pewno nie gordza niż z PCCE SD. Wszystkie funkcje ok. Pilot świetnie obsługuje równieżś funkcje pilota. Mam jednak kilka pytań, może ktoś mi rozwieje wątpliwości.

1. Podczas oglądania RTL (Robercika oczywiście) nie znika panel info. Pojawia się info "nieobsługiwany system kodowania". Jest sposób żeby info zniknęło?

2. Czy jeśli oglądam np. film od godziny 20.00 i po godzinie umyśli mi się żeby nagrać film od początku to w jaki sposób to zrobić.

3. Na pilocie jest na dole po lewej SAT ANT. Jak go przełączam to na TV zmienia się obraz na bardziej żółty (sam nie wiem czy jest lepszy) a w info TV pojawia się info RGB lub CVBS, o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...