Skocz do zawartości
  • 0

zakup konwertera


miszcz707
 Udostępnij

Pytanie

Witam, obecnie mam sprzet ktory ma ok 10lat (antena rozmiar 60 lub 65cm i do tego konwerter). Posiadam nc+ : sila ok 85%, jakosc 10-40% skacze(a jak jest deszcz to wogole siwy dym)). Czy jak zmienie konwerter to cos da? Czy lepiej kupic antene + konwerter?

Budzet na antena +konwerte 100zl

Sam konwerter 30zl

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
  • 0

http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne/stalowe/198-antena-corab-cor-900-biala Ten jest lepszy model anteny bo wysięgnik jest stalowy, do tego polecany konwerter Televes i pewny odbiór zapewniony. Serii Inverto Black Ultra nie ma sensu dawać do tak dużej czaszy.

Edytowane przez Electrix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Corab lepszy bo i większy a im większa antena tym lepsza i trudno powiedzieć po tych zdjęciach na holleksie ale też Corab powinien mieć lepsze mocowanie czaszy.

Myślę, że niekoniecznie ma sens inwestowanie w black ultra do takich normalnych zastosowań, tańsze też dadzą radę, a że nie wyśrubują tak bardzo jakości jak black ultra to raczej da się przeżyć przy instalacji na 13E.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Właśnie na dużej antene Single Inverto Black Ultra da wyrażny zysk sygnału ze słabych transporderów a te niestety są na HB :wink:

Nie są na tyle słabe by stosować taki konwerter, Black Ultra czasami nie pomoże a wręcz zaszkodzi co można poczytać na forum, najważniejsze by antena i konwerter były precyzyjnie ustawione, bo od tego wszystko zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli antena ma 90cm to Single Televesspokojnei tutaj wystarczy,tylko trzeba będzie pobwić sie w ustawienie sygnału,ale to już osobna kwestia. Jestem zdania,że egzamin zdałaby też antena 80cm gdzie też masz spory zapas sygnału na wszelki wypadek. Daj znać czy wszystko się udało,czekamy na Twoją odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Swego czasu polecono mi tutaj na forum konwerter Televes. Potem rozmawiałem jeszcze w sklepie ze sprzedawcą i także gorąco polecał tą firmę Znajomy monter także poleca swoim klientom tą firmę. Wiec coś w tym musi być :) Sam zamówiłem owy sprzęt w wersji quad. Jeszcze do mnie nie dotarł ale jeśli wierzyć tym wszystkim pochwałą na jego temat to powinien zdać egzamin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Po wymianie Konwertera na Quad AX Robust nie mogę znaleźć satelity Turksat. Na starej instalacji konwerter Inverto Black Edition dobrze sobie radził z odbiorem tej satelity i stąd moje pytanie czy brak jakiegokolwiek sygnału z satelity Turksat może być spowodowany wymianą konwertera ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...