Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobili 7 kanałów pod mecze LM, Canal+Extra 1-7, z czego tylko 1-4 są na satelicie a pozostałe trzy będą online. No tu raczej sprawa jest oczywista, nie będą przecież pozostałych puszczać na C+ Family skoro specjalnie pod to zrobili te kanały dodatkowe. 

Dla mnie to jest żenujące akurat, skoro sprzedają telewizję satelitarną to wszystkie siedem kanałów powinno normalnie z satelity iść do odbiorcy, a nie żeby obejrzeć trzy, w teorii najmniej ciekawe potrzeba jednak dostępu do internetu.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Zrobili 7 kanałów pod mecze LM, Canal+Extra 1-7, z czego tylko 1-4 są na satelicie a pozostałe trzy będą online. No tu raczej sprawa jest oczywista, nie będą przecież pozostałych puszczać na C+ Family skoro specjalnie pod to zrobili te kanały dodatkowe. 

Dla mnie to jest żenujące akurat, skoro sprzedają telewizję satelitarną to wszystkie siedem kanałów powinno normalnie z satelity iść do odbiorcy, a nie żeby obejrzeć trzy, w teorii najmniej ciekawe potrzeba jednak dostępu do internetu.

Ale była informacja, że część meczów myć w już istniejących kanałach a kilka ich mają - C+FAMILY,C+PREMIUM, C+SPORT, C+SPORT 2, C+NOW.

Moim zdaniem na tych kanałach tez będą mecze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, _Artek_ napisał(a):

Nie te czasy......Kiedyś online był dodatkiem do sat, teraz umowa sat jest tak naprawdę agregatorem rabatów na usługi online. :)

Czy w tych słynnych na forum umowach jest o tym zapis wprost do jakich usług online dostaje abonent  linearny C+ dostęp ?

Edytowane przez waldi123
stylistyka językowa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, domin107 napisał(a):

Ale była informacja, że część meczów myć w już istniejących kanałach a kilka ich mają - C+FAMILY,C+PREMIUM, C+SPORT, C+SPORT 2, C+NOW.

Moim zdaniem na tych kanałach tez będą mecze

A to chyba mi umknęła ta informacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, _Artek_ napisał(a):

Mówiłem raczej o pewnej "tendencji" ale tak ja takie zapisy mam. 

A możesz napisać dokładnie co zapisano w umowie ? Czy tylko hasło o dostępie do ofert C+ online ? Jak wiadomo w umowie liczy się dokładny formalny zapis co i do czego, na jakich warunkach i na jak długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, domin107 napisał(a):

Ja nie rozumiem ich komunikatów. Interesuje mnie czy np. wszystkie mecze LM będą na żywo w TV czy niektóre będą dostepne tylko w c+online.

Konsultanci też nie wiedzą.

 

Polacy ogólnie nie tylko nie czytają umów, ale też nie potrafią czytać ze zrozumieniem prostego przekazu. I co ten biedny konsultant miał ci odpowiedzieć, jak nie siedzi w technikaliach? Więc oficjalny komunikat:

 

"W skład pakietu Super Sport wejdzie:     

  • Kanał CANAL+ EXTRA 1 nadawany 24/7 przez satelitę i przez internet w serwisie CANAL+ online 
  • Kanały eventowe CANAL+ EXTRA 2, CANAL+ EXTRA 3, CANAL+ EXTRA 4 uruchamiane na czas rozgrywanych meczów i nadawane przez satelitę oraz przez internet w serwisie CANAL+ online  
  • Dodatkowe kanały eventowe CANAL+ EXTRA 5, CANAL+ EXTRA 6, CANAL+ EXTRA 7 uruchamiane na czas rozgrywanych meczów. Kanały będą dostępne wyłącznie na dekoderach podłączonych do internetu oraz w serwisie streamingowym CANAL+ online"
  •  

 Tłumacząc na prosty język. Jeśli mecze "na żywo" będą na kanałach Canal+ Extra 1-4 to zobaczysz je w tradycyjnej tv oraz online. Jeśli w Canal+ Extra 5-7 to zobaczysz je już tylko online (a powtórki pewnie później też ka kanale Canal+ Extra 1). Żeby później nie było, że konsultant powiedział Ci coś innego :D

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, muza_tv napisał(a):

Kanały będą dostępne wyłącznie na dekoderach podłączonych do internetu oraz w serwisie streamingowym CANAL+ online"

  •  

 Tłumacząc na prosty język. Jeśli mecze "na żywo" będą na kanałach Canal+ Extra 1-4 to zobaczysz je w tradycyjnej tv oraz online. Jeśli w Canal+ Extra 5-7 to już tylko online. Żeby później nie było, że konsultant powiedział Ci coś innego :D

Jest powiedziane, że kanały będą wyłącznie dostępne przez neta czyli te kanały C+E 5-7, ale nie jest dopowiedziane, że niektóre mecze na żywo będą wyłącznie online.

Jeśli tych kanałów online są 3 to te mecze na tych kanałach mogą być na żywo puszczone w C+P, C+SPORT i C+SPORT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, domin107 napisał(a):

Jest powiedziane, że kanały będą wyłącznie dostępne przez neta czyli te kanały C+E 5-7, ale nie jest dopowiedziane, że niektóre mecze na żywo będą wyłącznie online.

 

Chłopie. Nie ma ramówki transmisji meczów, a ty chcesz od konsultanta informacji czy wszystko będzie w TV. No przecież czy to nie jest śmieszne? A później się dziwicie, że wmawiają Wam wszystko, co chcecie usłyszeć. A później będziesz pisać reklamacje...

 

Nie ma zapewnienia, że każdy mecz LM będzie emitowany "na żywo" na kanale TV. Część spotkań będzie dostępne tylko online, w przypadku, gdy będzie za dużo transmisji równoległych. To normalna praktyka, chociażby przy "Multilidze" Ekstraklasy.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrozio11 napisał(a):

No dobra tylko jaki jest sens robić trzy dodatkowe kanały, żeby potem te same mecze puszczać w tym samym momencie na kanałach, które już się ma. 

 

Nie bez powodu Canal+ Extra 4-7 są tylko online, bo pewnie będą wykorzystane sporadycznie. Pewnie głównie na początku rozgrywek, gdy spotkań równoległych będzie więcej.

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już wcześniej. Kanały Canal+Extra5-7 będą dostępne Tak jak kanały Viaplay w okresie promocyjnym po wejściu tego serwisu do oferty. Wtedy bodajże do końca września utworzono kanały internetowe z meczami Bundesligi i Premier League. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, k05 napisał(a):

Tak jak pisałem już wcześniej. Kanały Canal+Extra5-7 będą dostępne Tak jak kanały Viaplay w okresie promocyjnym po wejściu tego serwisu do oferty. 

Jeden z forumowiczów podał info, że ma w umowie zapisy o dostępie do oferty C+ internetowej. Czy orientujesz się jak te zapisy są sformułowane ? Ogólnie dostęp do oferty C+ online ,  czy zawierają kruczki prawne w postaci formalnych zapisów na co może liczyć abonent ? Np. wymienione z nazwy kanały, aplikacje, biblioteka VOD itp. Potem znowu powstają problemy o braku jednoznacznych formalnych zapisów.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, LorDx said:

Jeśli dobrze uargumentujesz to ci dadzą, jeśli pójdziesz na wojnę to prawnicy będą walczyć na papierki a argument nieczytania umowy na piśmie jest twoją przegraną.

W trybie reklamacyjnym mogą wszystko uznać tak napisał @czerstwy nawet absurdy.

Chodź w normalnym trybie nie powinno to przejść.

Nie wypowiadaj się za operatora, no chyba, że poczuwasz się, bo tam pracujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgłosiłem reklamację przez stronę internetową

Cytat

Reklamacja
> Chciałbym zgłosić reklamację z powodu braku od sezonu 2024/25 Ligi Mistrzów w moim obecnym pakiecie. Aby oglądać Ligę Mistrzów muszę dokupić pakiet za 20 zł.  Uważam, że podwyższenie ceny pakietu o 20 zł za dokładnie tę samą ofertę programową jest nieuczciwą praktyką rynkową. Dodatkowo w czasie podpisywania kolejnej umowy z Canal Plus moim warunkiem przyjęcia oferty był pakiet Ligi Mistrzów za cały okres umowy. Konsultant potwierdził wtedy, że taką ofertę dostanę. W czasie rozmowy nie było mowy o tym, że Liga Mistrzów będzie tylko do końca sezonu 2023/24.


i otrzymałem taką odpowiedź:
 

Cytat

Szanowny Panie,
 
zgodnie z informacjami zawartymi w warunkach promocji Pakiet Mistrzowska Piłka był pakietem gwarantowanym przez nas do końca czerwca 2024 r. Dodatkowe informacje znajdzie Pan w dokumentach:
 
Szczegółowe Warunki świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28.01.2019 r. Rozdział IV. Punkt 3. Niniejsze Szczegółowe Warunki wchodzą w życie z dniem 28 stycznia 2019 r. i obowiązują do 30 czerwca 2021 r.,
 
Szczegółowe Warunki przedłużenia świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka1. Dostawca usług niniejszym przedłuża obowiązywanie dokumentu ?Szczegółowe Warunki świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28.01.2019 r.? do dnia 30.06.2024 r.
 
Opcję Mistrzowska Piłka udostępnialiśmy Panu za 0 zł. Opłata za abonament nie ulegnie zmianie. 
 
DODATKOWE INFORMACJE
 
Do końca poprzedniego sezonu, mecze Ligi Mistrzów transmitowane były na kanałach Polsat Sport Premium (w opcji Mistrzowska Piłka). Nowy sezon, dostępny będzie już na naszych kanałach ? w pakiecie Super Sport. Tym samym, żeby nie utracić dostępu do rozgrywek, musi Pan posiadać pakiet Super Sport.
 
Niebawem przekażemy informację odnośnie nowej oferty.


Czyli lipa macie jakiś pomysł jak to ugryźć ;/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Bułgar napisał(a):

Nie wypowiadaj się za operatora, no chyba, że poczuwasz się, bo tam pracujesz.

 

Szczególnie że merytorycznie nic masz argumentów, bierzesz na krzyki huki presję.

Tak jednemu odrzucają a innym uznają wbrew własnemu regulaminowi, takie prawo operatora.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na spokojnie. Twoja meteorytyka to zwykłe domysły niepoparte niczym i śpiewka, że operator wbrew własnym interesom uznaje, nie licząc się z tym, że fama się rozejdzie i nastąpi fala roszczeń i zły PR w necie, bo tak się zawsze dzieje.

7 minutes ago, wfreeman said:

macie jakiś pomysł jak to ugryźć

Nie pytaj na  forum, zwróć się do Rzecznika Praw Konsumenta, niech napisze za Ciebie i wyśle. Takie pisma mocniej mobilizują operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem żeby wszyscy pisali reklamację,ale jest tu grono znawców którzy się wyśmiewali ,że ktoś nie czyta umów itp.Relklamacja uznana.Podejrzewam że wystarczy ,że w tabelce MP jest do jakiegoś okresu.Ja miałem do końca umowy do 31.03.Wiec niezdecydowani pisać!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, wfreeman napisał(a):

Ja zgłosiłem reklamację przez stronę internetową

 

Cytat

Reklamacja
> Chciałbym zgłosić reklamację z powodu braku od sezonu 2024/25 Ligi Mistrzów w moim obecnym pakiecie. Aby oglądać Ligę Mistrzów muszę dokupić pakiet za 20 zł.  Uważam, że podwyższenie ceny pakietu o 20 zł za dokładnie tę samą ofertę programową jest nieuczciwą praktyką rynkową. Dodatkowo w czasie podpisywania kolejnej umowy z Canal Plus moim warunkiem przyjęcia oferty był pakiet Ligi Mistrzów za cały okres umowy. Konsultant potwierdził wtedy, że taką ofertę dostanę. W czasie rozmowy nie było mowy o tym, że Liga Mistrzów będzie tylko do końca sezonu 2023/24.

 

i otrzymałem taką odpowiedź:

 

Cytat

Szanowny Panie,
 
zgodnie z informacjami zawartymi w warunkach promocji Pakiet Mistrzowska Piłka był pakietem gwarantowanym przez nas do końca czerwca 2024 r. Dodatkowe informacje znajdzie Pan w dokumentach:
 
Szczegółowe Warunki świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28.01.2019 r. Rozdział IV. Punkt 3. Niniejsze Szczegółowe Warunki wchodzą w życie z dniem 28 stycznia 2019 r. i obowiązują do 30 czerwca 2021 r.,
 
Szczegółowe Warunki przedłużenia świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka1. Dostawca usług niniejszym przedłuża obowiązywanie dokumentu ?Szczegółowe Warunki świadczenia Opcji dodatkowej Mistrzowska Piłka z dnia 28.01.2019 r.? do dnia 30.06.2024 r.
 
Opcję Mistrzowska Piłka udostępnialiśmy Panu za 0 zł. Opłata za abonament nie ulegnie zmianie. 
 
DODATKOWE INFORMACJE
 
Do końca poprzedniego sezonu, mecze Ligi Mistrzów transmitowane były na kanałach Polsat Sport Premium (w opcji Mistrzowska Piłka). Nowy sezon, dostępny będzie już na naszych kanałach ? w pakiecie Super Sport. Tym samym, żeby nie utracić dostępu do rozgrywek, musi Pan posiadać pakiet Super Sport.
 
Niebawem przekażemy informację odnośnie nowej oferty.

 

Czyli lipa macie jakiś pomysł jak to ugryźć ;/ 

Podaj im datę rozmowy z konsultantem to szybko ją znajdą i sprawdzą czy konsultant rzeczywiście cię wykiwał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Podaj im datę rozmowy z konsultantem to szybko ją znajdą i sprawdzą czy konsultant rzeczywiście cię wykiwał.


@Wodnik Szuwarek wielkie dzięki 

Wydaje mi się, że jest o 17 stycznia około godziny 12 w południe. Wtedy dostałem maila z potwierdzeniem oferty.
Konsultant nie wspomniał, że Mistrzowska PIłka jest tylko do 30 czerwca.

A ta informacja jest w przypisie więc wg mnie to jest skurw.. i nielegalna praktyka 

https://ibb.co/bKSWGZd
 

Edytowane przez wfreeman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...