Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ – dyskusja ogólna


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Radamantys napisał(a):

Też macie wrażenie, że lepiej, kiedy LM była w Polsacie? Było taniej, 

Nie. Bo Polsat piłki wcale nie powinien mieć biorąc pod uwagę jak ją pokazuje. A to, że było taniej... w sklepach też wiele rzeczy było tańszych, a nie jest. 

 

6 godzin temu, Radamantys napisał(a):

 C+ wraca do tradycji z pierwszej dekady XXI wieku, kiedy przy małych dochodach w Polsce, wołali grubo ponad 100 złotych za pakiet sportowy i efektywnie zabili zainteresowanie Ekstraklasą w Polsce.

Tiaaaa.... uwielbiam te porównania z początku wieków. 

Już nie biorąc pod uwagę tej opcji za 19,90zł przy przedłużeniach. 

2000 rok: Multipakiet C+ 40zł - minimalna 500zł

2024 rok: CANAL+Online 54zł - minimalna 4300zł.

Zauważasz tę nieproporcjonalną różnicę na przestrzeni prawie ćwierćwiecza? 

8 minut temu, AG140650 napisał(a):

Zabrali mi Wimbledon to może oddadzą podwyżkę abo z 99,99 do 109,99 bo liga mistrzów zawsze mi "zwisała" a Polsat Sport premium wykorzystywałem tylko do oglądania tenisa.

Oglądać dwa tygodnie w roku i płacić przez cały rok - interes życia. 🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedłużając umowę w maju dostałem do umowy ta tabelkę z pakietami. I tam jest napisane mistrzowska piłka od 01.062024 do 31.05.2026 opłatą 0 zł . Czy nie sądzicie że to jest wprowadzanie klienta w błąd. Owszem na samym końcu umowy bodajże na 28 stronie jest małymi literkami odnośnik że programy Sa do 31.06.2024.  ale ta adnotacja powinna być przy tej tabelce tak mi się wydaje. Zamierzam to reklamowa zobaczymy jak się odniosą do tego .

 

Edytowane przez Tomo1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o mnie to okazało się ,że pakiet super sport dla mnie nie jest taki super, bo zostało mi 5 miesięcy do końca umowy i nie mogę go aktywować w zobowiązaniu do końca umowy za 20zł tylko bez zobowiązania za 30. Gdyby ofertę przedstawili 3 dni wcześniej mógłbym wziąć ten pakiet za 20zł, ale spokojnie aktywuje sobie ten pakiet 1 września (wrzesień będę miał za free)  i wyłączę 30 listopada a w grudniu może podpisze przedłużenie umowy...
W każdym razie jeśli chodzi o LM już wszystko wiadomo teraz czekam na tryb hybrydowy w ultrabox 4k serii ITCA.  :)

Edytowane przez Kiler
Poprawiono pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dr.STech napisał(a):

Te małe litery o dacie dostepnosci kanałów o ile są mniejsze niż tekst z datą obowiązywania opcji?

To śa ewidentne przykłady "cwanych" umów. Robiły tak banki, telekomy i robią tak właściciele platform telewizyjnych. Był czas kiedy UOKiK karał takich cwaniaków. Ostatnio im odpuścili i efekty znowu są widoczne. Niestety w polskim prawie zdaje się nie ma czegoś takiego jak pozew zbiorowy, a szkoda wtedy byłaby większa obawa "cwaniaków" przed dużymi karami zasądzanymi przez sądy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

To wygląda na opcję roczną przy płatności Blik. Widać w systemie nie mają zwrotu Blik. Pakiet Eleven + PSP za 240 zł na rok.

 

Swego czasu kupiłem coś w necie płacąc Blikiem, po anulowaniu zamówienia, otrzymałem zwrot normalnym przelewem na konto.

Odbiorca płatności Blik widzi numer konta, więc ma możliwość zwrotu płatności, niekoniecznie Blikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie , na maila na zatwierdzenie umowy dostałem duża tabletkę z pakietami i ceny za każdy pakiet.  Były tam też dart dostępności pakietów i tak jak pisałem było to do 31.05.2026 roku.Dlaczego tego odnośnika nie dali w tabelkach od razu . Ewidentnie to jest wprowadzanie klienta w błąd. I nie sądzę że małe literki na 28 stronie umowy to zmienia .

Edytowane przez Tomo1985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też, ale albo w C+ tego nie ma, albo bardziej opłacalne było dla nich wysłanie maila.

1 minutę temu, maks27 napisał(a):

Swego czasu kupiłem coś w necie płacąc Blikiem, po anulowaniu zamówienia, otrzymałem zwrot normalnym przelewem na konto.

Odbiorca płatności Blik widzi numer konta, więc ma możliwość zwrotu płatności, niekoniecznie Blikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Tomo1985 napisał(a):

Dokładnie , na maila na zatwierdzenie umowy dostałem duża tabletkę z pakietami i ceny za każdy pakiet.  Były tam też dart dostępności pakietów i tak jak pisałem było to do 31.05.2026 roku.Dlaczego tego odnośnika nie dali w tabelkach od razu . Ewidentnie to jest wprowadzanie klienta w błąd. I nie sądzę że małe literki na 28 stronie umowy to zmienia .

To nauczka żeby czytać aż do 28 strony a nie tylko 1, regulamin szczegółowy świadczenia opcji MP.

Każdemu odejmą od rachunku kwotę jaka była w zobowiązaniu.

3 minuty temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Możliwe, bo te oferty roczne i tak się niedługo kończą, więc pewnie nie opłaca im się zwracać kasy.

Nieważne nie świadczą umówionej usługi (zapłaconej z góry ) muszą pomniejszyć subskrypcje o to z czego się nie wywiązują.

Grunt jak zawsze co napisali w ofercie :-) i kwoty co za co.

Pisać reklamacje i oddadzą kasę, potem od nowa się dogadywać na starcie kolejnego sezonu.

Jeśli to było 0 zł pech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czytam forum z 20 lat ale dziś aż się zarejestrowałem

z 2 mies temu przedłużałem C+, powiedziałem że nie chce już tyle płacić , chce najmniejszy pakiecik , Pan powiedział że nie moge jako 15 letni klient.

- mówię że straciliście LM

- pan mówi że nie, będzie nadal tylko w C+ zamiast PSP

Sobie myślę LM i wimbledon mam mój ulubiony zaraz, to machnąłem ręką i za 94 zł podpisałem.

Teraz się dowiaduję że nie będzie LM i tym bardziej wimbledonu..

114 zł za LM to dobra cena???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LorDx napisał(a):

Nieważne nie świadczą umówionej usługi (zapłaconej z góry ) muszą pomniejszyć subskrypcje o to z czego się nie wywiązują.

Grunt jak zawsze co napisali w ofercie :-) i kwoty co za co.

Pisać reklamacje i oddadzą kasę, potem od nowa się dogadywać na starcie kolejnego sezonu.

Jeśli to było 0 zł pech.

Przecież wysyłają maile, że podstawiają C+ Extra z LM do końca rocznej oferty, a jak ktoś się nie zgadza to wysyła do nich maila i wtedy zwracają pieniądze. Wszystko jest prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mariush19 napisał(a):

Witam, czytam forum z 20 lat ale dziś aż się zarejestrowałem

z 2 mies temu przedłużałem C+, powiedziałem że nie chce już tyle płacić , chce najmniejszy pakiecik , Pan powiedział że nie moge jako 15 letni klient.

- mówię że straciliście LM

- pan mówi że nie, będzie nadal tylko w C+ zamiast PSP

Sobie myślę LM i wimbledon mam mój ulubiony zaraz, to machnąłem ręką i za 94 zł podpisałem.

Teraz się dowiaduję że nie będzie LM i tym bardziej wimbledonu..

114 zł za LM to dobra cena???

 

Zadaj to pytanie w wątku z ofertami dla abonentów. 

 

19 minut temu, Claudio napisał(a):

jeśli tak, to pewnie jako oddzielny pakiet

 

I kto wie czy nie trafi do kanałów C+ Extra, a 1-2 mecze do zwykłych C+ Sport żeby jeszcze bardziej napędzić sprzedaż. Zaraz się okaże, że wszystko bardziej premium ze sportu będzie tam trafiało, a na zwykłych będą ochłapy. 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LorDx napisał(a):

Najlepsze jest oferują nowe a też tej usługi jeszcze nie świadczą :D a termin subskrypcji biegnie.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to o kasę chodzi. Wiadomo, że to początek tej oferty i mnóstwo "spragnionych" LM w Canal+ chce już ją sobie zapewnić. Jak się będzie dobrze sprzedawać to nie będzie żadnych ciekawych promocyjnych ofert. Niestety znając mentalność klienta będzie ruch w interesie tzn. ludzie będą dokupywać opcję Super Sport, wobec tego operator będzie zacierał ręce i patrzył na stan konta po podpisywanych przez klientów umowach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak

7 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

LM startuje w C+ 20 sierpnia, więc teraz ci jej nie wyczarują.

To dostęp do kanałów a nie do rozgrywek nazwanych w umowie.

Nie dają dostępu więc nie świadczą usługi, zwroty powinny być z automatu, niech nie wybierają komu oddać a komu nie bo UKOiK  za to kary wali równo, oszukują jawnie na kasie i nakażą dawać rekompensaty.

Edytowane przez LorDx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja mam wrażenie, że to niestety jest działanie stricte antykonsumenckie. Podpisywałem umowę kilka miesięcy temu z datą wejścia 01.05.2024 r., na dwa lata - do 30.04.2026. Na pakiet Superpremium 4k, Viaplay Medium i Netflix 4k i History za łącznie 197 PLN. W trakcie rozmowy telefonicznej bardzo miła konsultantka pytała o to czy interesuje mnie Liga Mistrzów bo przy takim abonamencie może mi ją dorzucić za darmo. Oczywiście słowa o tym, że to dorzucenie jest na dwa miesiące nie było ;) Tak wiem, jest wśród 70 stron regulaminów i załączników małym drukiem gdzieś na dole w przypisach. 

Oczywiście zaraz się zlecą specjaliści od wyceny bułki sprzed dwudziestu lat, którzy udowodnią że i tak jest za tanio w związku z drogą bułką dzisiaj, koniecznie i dobitnie podkreślając wagę swoich słów dwoma emotikonami z płaczącymi buźkami na każde cztery słowa napisanego tekstu. Ale....

Mam wrażenie, że jestem klientem który płaci Canal+ dużo. Płacę dużo, dlatego że nie mam zamiaru bawić się w pakiety, składaki, opcje dodatkowe. Chciałem mieć kompletną opcję piłkarską w pakiecie: LM, Ligę Europy i Konferencji i główne ligi piłkarskie (PL, Bundesliga, Ekstraklasa i to co jest w Eleven). Średnie ARPU w Polsce za usługi telewizyjne to 54 PLN/mc. Ode mnie ściągają ponad 3 razy tyle. Po wczorajszej zmianie mój pakiet został bez LM, Ligi Europy i Ligi Konferencji. Mogę sobie dokupić Ligę Mistrzów za kolejne 20 PLN, a Ligi Europy i Ligi Konferencji już nie mam i nie wiadomo czy w ogóle będzie możliwa do dokupienia mimo, że jest w tych kanałach, które stanowiły wcześniej "Mistrzowską Piłkę".

I nie nie chodzi o 20 PLN/mc, o wycenę bułki w czasie, o rozkład płacy minimalnej czy średniej na przestrzeni 20 lat. Chodzi o umowę, którą Canal+ zawarł ze mną kilka miesięcy temu i która weszła w życie dwa miesiące temu. Zawarłem ją na okres 24 miesięcy, obie strony zobowiązały się do okreslonych rzeczy: ja, że będę płacił niemal 200 PLN/mc a oni, że dostarczą mi kontent. I teraz tak - rozumiem sytuację, w której okazałoby się, że np. kontent jest niemożliwy do dostarczenia - strata praw w wyniku przegranego przetargu, jakieś bankructwa jak w przypadku Viaplay. Ale tu uważam, że mamy do czynienia z takim czystym cwaniactwem, którego nie znoszę na dwóch poziomach:
1) sprzedajemy komuś coś za 0 PLN w abonamencie za 200 PLN, udajemy że ten pakiet jest za darmo (choć mógłbym mieć go pewnie za 20 PLN mając tańsze części składowe abonamentu), potem wyłączamy i mówimy, sorki - było za darmo, promocyjnie
2) ten sam kontent oferujemy w ramach dodatkowego pakietu abonentowi, któremu dwa miesiące wcześniej zaoferowaliśmy go w dwuletniej umowie (tak wiem, był ten drobny druczek)

Są tacy, którzy będą to usprawiedliwiali, bo kontent i bułka drożeje, więc każde takie działanie ma uzasadnienie. Ja tak nie uważam - uczciwe zmiany cen pakietów (w górę) w ogóle mnie nie bolą, nieuczciwe - tak i tak traktuję tę sytuację. Uważam, że te kanały powinny wejść w skład mistrzowskiej piłki i osobom, którym wciśnięto abonamenty z "ligą mistrzów" nazywaną Mistrzowską Piłką powinny być oferowane jako substytut tego co zostało wyłączone. 

Mnie działania antykonsumenckie irytują, jeżeli Canal+ nie zmieni tej decyzji - nie wykupię tam tej opcji, zapłacę nawet więcej i kupię od jakiegoś zagranicznego dostawcy przez VPN. I tak jak przez 20 lat jak mam Canal+ nigdy nie składałem wypowiedzeń, nie targowałem się z konsultantami, tak tym razem na koniec okresu umowy leci wypowiedzenie. Właśnie za takie praktyki. 

  • Popieram 7
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...