Skocz do zawartości

Platforma CANAL+ a Power LTE Cyfrowy Polsat


glazek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam NC+ z dekoderem BOX+ oraz internet Power LTE Cyfrowego Polsatu z routerem HUAWEI B593S.

Kiedy włączę router pojawiają się zakłócenia na niektórych kanałach (TVP1 HD, TVP Polonia, TVP Info, TVN HD, NSport+ HD). Kiedy wyłączam router problemy znikają. Czy jest możliwe, że zakłócenia mają związek z internetem?

(siła i jakość sygnału na poziomie ok. 70-80%)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, te kanały nadają na częstotliwościach blisko siebie (TVP1 HD i nSport+ HD z 11,449H, TVP Info z 11,488H i TVN HD z 11,508V). Ten router nadaje na podobnej częstotliwości, mogą więc pojawiać się zakłócenia ;)

Spróbuj zastosować się do rady @bogdana425 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dawniej to samo, pomogło lepsze ustawienie anteny i wymiana konwertera. Mocniejszy sygnał z satelity sprawił, że zakłócenia od LTE juz się nie pojawiły. Oczywiście znajdź tez inne miejsce dla routera, postaw go dalej od dekodera.

 

@PowerTV:Bo zarówno LTE jak i GSM działają na 1800MHz czyli częstotliwości wykorzystywanej przy przesyle sygnału sat z konwertera do dekodera. Zakłóceń coraz więcej, więc podobnie jak w kablówkach trzeba dbać o połączenia. Dobry konwerter o niskich szumach i dobrym wzmocnieniu, dobrze ustawiona antena, potrójnie ekranowany kabel i złącza F kompresyjne albo conajmniej zaciskane. Jak sieć będzie szczelna to zakłócenia nam nie groźne....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie obydwa urządzenia (BOX+ i router) za blisko siebie stoją. Spróbuj, to zmienić.

 

Przeniosłem router na korytarz, ale problem nadal występuje. Czy jest jakiś sposób, np przez zwiększenie jakości sygnału?

Obecnie mam jakiś zwykły kabel antenowy, który miał ze sobą monter przy instalacji oraz taką oto końcóweczkę. http://obrazki.elektroda.pl/7456674600_ ... _thumb.jpg

 

Jestem kompletnym laikiem, więc proszę o rozsądne porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Miałem z tym routerem już dwa takie przypadki. Pomogło przeniesienie routera dosyć daleko od instalacji. Jeżeli jest możliwość wymienić kabel na taki z dobrym ekranowaniem, np. taki . Samo poprawienie parametrów sygnału (siła/jakość) może przy kiepskim kablu nie wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...