Skocz do zawartości

TV do 15 000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Ten telewizor z linku to LG i ma 1 gniazdo C+

 

Nie wiem jakie Samsungi miał na myśli @asiafan, ale jak celujesz w 4K to myślę że miał na myśli HU8500 lub HU7500 oba mają po jednym gnieździe CI+

 

Evolution KIT to specjalny moduł sprzedawany osobno do starszych telewizorów. Wkładasz taki moduł do specjalnego gniazda w telewizorze np, do telewizora z 2014 roku i telewizor staje się produktem z 2015 roku. Evolution Kit to taka skrzyneczka z nowym procesorem, więcej pamięci, lepsze oprogramowanie. Tylko nie wiem jak telewizor może mieć po zainstalowaniu Evolution Kit 2xCI+ skoro fizycznie jest zamontowane tylko jedno CI+ ?

 

https://www.youtube.com/watch?v=VB5XBXPs85Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san po co Tobie taki skomplikowany telewizor? Skoro sam producent już na etapie produkcji miał zadyszkę i teraz nadrabia cudnymi "skrzyneczkami"

Dobry telewizor to ten, który ma świetny obraz i jeszcze lepszy dźwięk. Kolejne "wodotryski" podnoszą jego cenę, które nijak mają się do rzeczywistości. A jeśli już tak, to taki kombajn i tak będzie kulał.

Sam wiesz, że jak krawiec sknoci garnitur, to żadne poprawki nie przywrócą jego świetność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast bajerow ( iptv ) i tym podobnych zbędnych rzeczy postaw na dobrą matrycę w telewizorze i jakosc wyswietlanego obrazu.

Dzwięk z tv i tak zawsze będzie gorszy niż z zewnętrznego wzmacniacza i kolumn.

Już nie pamiętam kiedy dzwięk mi leciał z tv - dotyczy się to rownież czasow kiedy miałem tv kineskopowy. Osobny zewnetrzny wzmacniacz i kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie biorę pod uwagę TV bez obsługi HEVC. Pojeździłem trochę po sklepach w Łodzi, w Warszawie i u siebie. Niestety nie znalazłem nic sensownego w tej cenie. Ale najbardziej podobały mi się nowe Philipsy z androidem. Chyba jednak zaczekam na więcej premier modeli z tym systemem na 2015r.

 

Problem HEVC został w Philipsie rozwiązany w następujący sposób: http://www.philips.pl/e/promo/promotion ... cale=pl_pl

 

Poczytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom czyli nie będzie HEVC w TV na to wygląda

 

Ja powiem tak osobiście nigdy nie biore pod uwage wszystkiego w 1 czyli Smart wbudowane tuner sat kabla i naziemnej. Bo nic nie będzie standardem. Przecież szykuje się kolejny standard DVB http://en.wikipedia.org/wiki/DVB-S2X zmienią modulacje i co wtedy zrobisz z takim TV za 12000-15000zł będzie bezużyteczny bo masz w nim tuner który nie obsłuży w przyszłości tego. Poza tym operator może przejść na fonie AAC-HE a nie wiele sprzętu ma obsługę . Gdzieś naziemnie ponoć TVS tak nadaje.

Pomijam prawidłową obsługę oraz restrykcje CI+ . Szkoda kasy w tej cenie można kupić 2 dobre TV niż 1 przesadzony wypas.

 

W 2006 TV Hitachi Plazma był za 12000zł 50hz z wbudowanym HDD.

W 2009 Samsung Plazma 58 był za 7140zł

 

Teraz będą same LEDY tylko że różne matryce i żadnej plazmy a za to będzie OLED który jest jeszcze daleki od tego co oczekują sami producenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co mnie przekonujecie. Mam swoje wymagania, i u mnie w domu telewizor nie służy tylko do oglądania TV.

 

Muszą być:

1. Duża przekątna ekranu, min. 65" - bo ma pasować wielkością do salonu. Obecny TV, mimo że spory, wydaje się w nim mały. Praktycznie każdy znajomy zwraca na to uwagę.

2. Obsługa Skype'a - ponieważ, oboje z partnerką korzystamy z niego w TV. Jest to znacznie wygodniejsze od męczenia się z laptopem czy tabletem - to są zabawki na zewnątrz.

3. Dobrze sprawować się z konsolami - nie wiem jak inni, ale ja gram głównie przed TV. PC służy u mnie do pracy. Bardzo często też gram i jednocześnie w okienku mam załączoną transmisję sportową.

4. 2x CI - dlatego, że chcę się pozbyć dekodera kablówki. A obecnie nie mogę, bo mam już złączę zajęte modułem HD+.

5. Android - dlatego przypadł mi do gustu, szczególnie obsługa kursorem. Mam konto w Google Play i korzystam z aplikacji. Obsługa ruchami ręki to wygoda - wchodzę w to.

6. Serwisy smart - również korzystam. Np. Youtube bardzo często. Moja matka nawet ich używa dla seriali TVP i TVN, więc nie wiem czemu tak kręcicie nosem. Np. kablówka mi ostatnio zabrała kanał FOX'a, więc na ipli.tv zamierzam obejrzeć najnowszy sezon The Walking Dead.

7. Kąty widzenia - i tyle moich wymagań, co do jakości obrazu. To co widziałem w salonie (IPS), w zupełności mi wystarcza.

8. Obsługa 4K HEVC za pomocą tunera - nie tylko aplikacji czy zewnętrznych plików. Oczywiście zamierzam zainwestować w ten format, bo skok jakości obrazu wywołuje podobny efekt, jak wcześniej z SD do HD. To, że jeszcze nie ma playerów, a kanały na sat. tylko demo, to nie problem dla mnie. Będą za góra 2 lata, a TV i tak pewnie zdecyduję się kupić pod koniec obecnego roku. Na pewno nie przed premierą Soniaków z Androidem

9. 3D aktywne - może nie ma kanałów TV. Ale mam sporą kolekcję filmów 3D i dlatego to musi być. Pasywne 3D w ogóle odpada.

10. Obsługa plików z nośników zewnętrznych, przez WIFI itp.

 

Do tej pory w TV to wszystko grało. Nie wiem dlaczego uważacie, że teraz nie będzie. Właściwie dojdzie tylko android i obsługa 4K. To jest temat o pomocy w kupnie spełniającego moje wymagania TV, a nie o przekonywaniu mnie żebym je zmienił. :P Na to nie macie szans, bez konkretnych argumentów.

 

@tweed77:

Sugerujesz, że telewizory z "bajerami" nie mają dobrych matryc? Pragnę się nie zgodzić. Wspomniany wcześniej Philips 65PUS9809 prezentuje się bardzo dobrze, jak dla mnie:

,
.

 

Pisałem, że na dźwięku mi nie zależy. Mam własne, mocno zaawansowane i rozbudowane zestawy dźwiękowe: 7.1 w salonie (kolumny podłogowe, głośniki, wzmacniacz itp.) i 5.1 w sypialni (podobny, ale starszy zestaw).

 

@asiafan:

Zanim wprowadzą na dobre DVB-S2X, to zdążę wymienić sobie TV na jeszcze nowszy model. Albo zwyczajnie wrócę do dekodera przez HDMI. Dla mnie to nie jest aż taki problem. Z tym AAC-HE to już przesadziłeś, bo nie sądzę aby tak się stało. A nawet jeśli, to coś się wymyśli. ;) OLED odpada. Nie znam, nie widziałem, nie widzę jego przyszłości na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie to czytam i czytam. Dracosan jesteś zaawansowanym użytkownikiem jak Ty to nazwałeś to czego Ty chcesz od Nas? Jeśli ja miałbym siebie ustawiać na piedestale wyżej w jakiejś dziedzinie to po co mi porady skoro sam wiem czego chce. Dziwne to wszystko dla mnie. W ramach które określiłeś to jakbyś pytał ślepego czy lepsza ciemniejsza zieleń czy jaśniejsza?. Nie pomożemy Ci skoro Ty i tak wiesz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zrozumiałem, @draco_san ma określoną kwotę do wydania i określone wymagania i chciałby kupić jak najlepszy telewizor za tą kwotę do swoich wymagań. Tylko jest problem że do tej kwoty nie kupi się telewizora, pod te wymagania. Obecnie w tych wymaganiach jest Panasonic AX900, kwota 20000. Ale rozumiem że chce Androida, więc tegoroczne odpadają, a nowe modele w tych wymaganiach nie kupi za 20000.

 

@strashak jest takie przysłowie ,,Kto bogatemu zabroni'' :mrgreen: niestety możemy się zżymać, ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam propozycji, bo tutaj widzę lepiej zorientowanych. :P Tak naprawdę o androidzie w TV dowiedziałem się niedawno. O 4K i HEVC głównie z SatKuriera.

 

20K i więcej? Hmm... rzecz warta rozwagi. Zobaczymy po premierze nowych serii z Androidem - może wtedy zweryfikuje swoje wymagania. To nie jest tak, że nie mogę zwiększyć budżetu - po prostu mam opory natury psychiczno-zdroworozsądkowej. Mój pierwszy samochód tyle nie kosztował. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panasonic AX900 – wart swojej ceny?

 

Jeśli telewizor kosztuje ponad 20 000 zł (cena z dnia 04.11.2014) - to sprawa jest bardzo prosta – albo Cię na niego stać i nie myślisz o takiej sumie w kategorii “JEZU CHRYSTE!”, albo jest to dla ciebie ciekawostka. Osoby należące do pierwszego grona, którym zależy na rewelacyjnej jakości obrazu, dużej przekątnej i znakomitych funkcjach multimedialnych będą zachwycone. Panasonic TX-65AX900 robi oszałamiające wrażenie.

 

Telewizor nie jest idealny, ale większość wad jest mniej istotnych niż zalety. Pod względem jakości obrazu, multimediów i ciekawych funkcji Smart TV jest to perełka na rynku LCD.

 

Cena powala, to prawda. Ale jakość też.

JA WOLĘ PHILIPSA Z AMBILIGHTEM

original.jpg?w=600&h

 

Niedosłownie ja, ale tak to, niektórzy skomentują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan, co to za bydle z czerwonymi oczami :lol2: Nowa seria 6000 będzie z AmbIlightem potrójnym i Androidem. Tylko nie wiadomo jakie matryce będą w nim montowane, Android ma być 5.0. To informacja nie dla autora wątku, bo to będzie seria Full HD, ale zapowiada się ciekawie dla osób z mniej zasobnym portfelem. Seria 7000 będzie już 4K, a seria 8000 będzie z zakrzywionym ekranem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jest ten Panas

 

http://www.saturn.pl/wroclaw-pasaz-grun ... ecyfikacja

 

Zalety główne to Local Dimming 3 głośniczki jest HEVC i jest 2x CI+ cena delikatnie wyższa niż 15000zł śmiem twierdzić że spadnie 1-2 tyś w ciągu kilku miesięcy.

 

Procek 4 rdzeniowy.

 

 

Jaka to jest matryce bo podali że aktywne 3d a IPS robi pasywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem draco_san w takim razie po co piszesz na forum, ale tak jak wskazałem wcześniej do wspomnianego wcześniej Philipsa otrzymasz za darmo kodek HEVC. Nie pomogę Ci w wyborze telewizora by wszyscy znajomi zwracali na niego uwagę.

 

Jeśli tak się upierasz na spełnienie wszystkich wymagań potrzebujesz telewizora na zamówienie, bo jeżeli np. chcesz TV z Androidem i IPSem to nie przypominam sobie takiego modelu telewizora. Musiałbyś brać LG, ale gdzieś tam z hakerami wgrywać innego softa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan, AX900 jest na matrycy IPS, ale ma strefowe podświetlanie, ma dodatkowe aż 128 strew. Dzięki temu rozwiązaniu i specjalnej elektroniki, kontrast w tym telewizorze jest porównywalny z matrycami VA. Zresztą pisałem to już na pierwszej stronie tego wątku ... . Oto cytat z mojego postu (z pierwszej strony) :

Ale jeśli musi być 4K z dobrymi kontami bocznymi to mistrza masz tylko jednego, mianowicie Panasonica AX900, matryca IPS ze strefowym podświetlaniem (wygaszaniem) ma 128 stref, obudowa wykonana z aluminium, jest moim zdaniem bogato wyposażony, ma 4 złącza HDMI w wersji 2.0, 3 złącza USB w tym jedno 3.0. Nie wspominam tu o złączu antenowym, Ethernet czy component, bo to jest standard teraz. Oczywiście ma złącza na moduł telewizji satelitarnej (2 sztuki) Ma złącze komputerowe Display Port w wersji 1.2, okulary 3D pasywne, piloty … wykonane w aluminium. In punt lag jest na poziomie … ponad 84 msec, więc bardzo wysoki, więc gry mogą lagować. Głośniki ma 3 w sumie 18 Wat. Telewizor ma wgrane platformy cyfrowe nc+, i Cyfrowy Polsat, wybierasz platformę, a telewizor automatycznie ci wyszukuje i zapisuje kanały tychże platform. Możesz mieć obydwa, bo masz przecież 2 kieszenie w telewizorze. Cena 55 cali około 16000, a 65 cali około 20000, ale piszesz że chcesz mieć najlepszy telewizor 4K na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja kasa, twój wybór. Kasa niemała, wiec jak byś miał kupić i zamiast cieszyć się nabytkiem, byś tylko patrzał czy czasami pasów ledwo widocznych tylko na planszach testowych nie ma, lub czy nie ma ciemnych rogów to lepiej nie kupuj, po co się stresować. Każdemu telewizorowi można coś zarzucić, ja jak bym się sugerował niektórymi wpisami o Philipsie, to do tej pory bym oglądał kineskopowca. Najlepiej iść do sklepu i samemu przetestować. Te nasze dywagacje na temat modeli z 2014 powinny ustać, bo niedługo będziemy mieć nowe serie z 2015, chyba warto poczekać. Tylko znów cena na najlepsze modele mogą być na razie zaporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez przerwy myślałbym o tym defekcie i po pewnym czasie żałował zakupu. Oglądałem już tego AX900 na Mokotowie i nie zauważyłem tej wady. Może rzeczywiście jest niewielka? Obejrzę go ponownie dopiero w weekend (nie będę specjalnie jechał do Wa-wy żeby zobaczyć paski :lol2:, a bliżej siebie nie widziałem tego Panasa).

 

Też tak myślę, że warto poczekać do premiery modeli z 2015r. Zweryfikuję trochę wymagania i pójdę na jakiś kompromis, albo pojawi się TV idealny i jakoś przeboleję cenę. Choć moja kobieta, jest na razie przeciwna zwiększaniu przeznaczonego na tv budżetu. :D Niemniej, bardzo liczę, że Sony się wykaże.

 

I jeszcze małe pytanie: Gdzie najlepiej czytać testy nowych modeli, chodzi mi głównie o wiarygodność (niekoniecznie w PL)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że Panasonic w tym IPS w tym modelu ma nie swoje Panale a to IPS to jest jednak nędza. Trzeba będzie obadac niższe modele . Takich wałków to nawet SONY nie robiło tyle że ich TV to jak odpowiednik cen samochodów BWM Land Rover czy Lexus i wszystko o dużych rozmiarach.

 

Ci co mają plazmy już kilku letnie to też wiedzą że następnych 10 lat chodzić nie będą . Wszystko to wygląda na wciśkanie na siłe paneli IPS a no bo jest taniej ciekawe jak im to się wszystko odbije jak nie będzie sprzedaży bo IPS :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej bez przerwy myślałbym o tym defekcie i po pewnym czasie żałował zakupu. Oglądałem już tego AX900 na Mokotowie i nie zauważyłem tej wady. Może rzeczywiście jest niewielka? Obejrzę go ponownie dopiero w weekend (nie będę specjalnie jechał do Wa-wy żeby zobaczyć paski :lol2:, a bliżej siebie nie widziałem tego Panasa).

 

Też tak myślę, że warto poczekać do premiery modeli z 2015r. Zweryfikuję trochę wymagania i pójdę na jakiś kompromis, albo pojawi się TV idealny i jakoś przeboleję cenę. Choć moja kobieta, jest na razie przeciwna zwiększaniu przeznaczonego na tv budżetu. :D Niemniej, bardzo liczę, że Sony się wykaże.

 

I jeszcze małe pytanie: Gdzie najlepiej czytać testy nowych modeli, chodzi mi głównie o wiarygodność (niekoniecznie w PL)?

 

Twoja kobieta wydaje się być racjonalną osobą, nie bierz tego osobiście. ;)

 

Co do oglądania telewizora, pamiętaj o tym, że warunki sklepu i wystawy bardzo różnią się od warunków gdy telewizor pracuje w domu. Inne jest światło, inne są ustawienia telewizora, przygotowane specjalnie by bić po oczach. W realnych warunkach dużo łatwiej dojrzeć wady danego modelu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...