Skocz do zawartości

TV do 15 000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Nie   ale już  wiem że Sharpa  można odłożyć i to na zawsze.   Właśnie  kolejna marka  ginie. Chińczycy ją przejmują w rejonie  Ameryki północnej i południowej i to by było na tyle jeśli chodzi o moje zainteresowanie Sharpem i ogólne.

Liczba marek w takim razie się ogranicza do zadłużonego  i "zaskandalowanego"   SONY         z Andkiem        Panasonic z FF  no i Philips.No i teraz tak gdzieś czytałem   o pomiarach  HDR na OLEDZIe   i wychodzi na to że lipton. HDR tam nie spełnia warunków takich jak powinno być. Także na obecną chwile OLEDA  i HDR nie uświadczymy i to na długo.Wychodzi na to że na czele na razie  wyłacznie LEDziki         i to Philips który ma czerń rodem z Plazm. Wszystko fajnie jednak najpierw chce sie dowiedzieć  jak klient jest traktowany po zakupie takiego TV  oraz jak funkcjonuje TV w ogóle. Bo to już jest android to kompletnie inna bajka niż TV z serii tego słynnego klipu na youtubie  gdzie gość komentował to i tamto.

 

Jeśli chodzi o tego Phila to na czarnym forum podali date wejścia do sklepów Listopad czy Grudzień. To ma być topowy  TV  ~15000 ale cena to można powiedzieć  " prototypowa"     Ambi mnie nie interesuje    ale  Philek jest znany z tego że ma na prawe co pokazać jeśli chodzi o ostrość i kolory. HDR to już w ogóle Mega. Chwalili także czerń.  Eh  taka szkoda czemu Panas poszedł na FF   a nie na Androida . A jeszcze rok temu można było  pogadać  czy to o Sharpie Toshibie  Panasonic   Sony a teraz co      :(              Toshiba też miała kolosalne kłopoty  ale dali rade produkować TV nie na swoich panelach. 

 

Za to pojawił się jakiś  TCL   Chiński  LOL       nie krytykuje ale tu chodzi o wsparcie  i o klienta  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sharpa szkoda, to fakt. Najlepsze matryce to właśnie od nich szły. Philips mimo tego całego zamieszania z przejęciami ma cały czas projekt europejski, więc ja bym nie przywiązywał takiej wagi do faktu, że teraz to wszystko Chińczycy przejmują. Przynajmniej z perspektywy konsumenta. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomek   kupił Sharpa  bo się zepsuł  inny . Niestety  była to wymiana na gorsze  wszystko było gorsze i jakość obrazu i ostrośc i kolory. JAk się okazało po +- 2 latach i ten mu się zepsuł. 

Nie przebił się bo większość kowalskich jest już  odmóżdżona   że nie ma SMART to on nie chce takiego Tv   nawet kosztem obrazu.Takie jest teraz podejście.    Jednak obecny Android w TV  nie jest to identyczny Androit taki jak w Phonach. Nie wszedzie to działa  do końca prawidłowo.    Inni twierdzą że wola tv bez smart i podłaczaja sobie Dongla   bo tutaj jest opcja  aktualizacji Androida a w Tv  niekoniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka że za konsole i gre płacisz a w tamtej usłudze nic      jedynie podłączasz pada i grasz.   Dodam iż są gry chyba nawet w 4k  a to już jest  mega. Niestety  grami nie jestem zainteresowany  przeszło mi od lat.  Ewentualnie moge popatrzyć i posłuchać bo efekty dzwiękowe po podłaczeniu do amplitunera i kolumn  robią różnicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

OnLive to świetny wynalazek, mam nadzieję, ze wreszcie wejdzie do Polski tak jak Netflix, Hulu itp. Na razie trzeba było robić jakieś uniki z rejestracją na platformie w Stanach Zjednoczonych. Gry na konsole są bardzo drogie i usługa abonamentowa byłaby fajnym rowiązaniem, chociaż takie Steam na abonament nie jest, a szkoda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

HDR  i OLED owszem na razie nie  ale HDR i zwykły ledzik  tylko jeszcze nie wiadomo który typ matrycy jak najbardziej a jak ktoś nie widzi różnicy   no to wystarczy mu każdy kanał z Cyfrowego Polsatu :)

Pobawić się można nawet już aparatami  fotograficznymi z opcja HDR    smarphony to obsługują też .     Jeszcze zależy co będziesz chciał  bo jeśli masz zamiar oglądać  2160p60  to nie tym SONY nie widze wsparcia 60fps  no chyba że nie wymienili tego w specyfikacjach . Spojrzałem i ten TV jest już na wyprzedaży.

 

Tutaj   opis  http://www.trustedreviews.com/sony-kd-65x9305c-review

 

Ogolnie obecnie LG ma lepsze panele i Panasonic je kupuje i "wyciska" z nich jeszcze więcej.

 

Niedawno ktoś kupił ten sam SONY za 19   po 2 miesiącach cena spadła do 14 nieźle go pokrzywiło :)

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan

Czy ja mówiłem, że nie widzę? Mówię, że to mi na razie nie jest potrzebne. ;) Gdzieś czytałem, że sprzęt ma taką możliwość i że to zostanie aktywowane późnie w aktualizacji sterowników.

 

LG i Panasonic nie miały nic lepszego, w podobnej cenie i spełniającego moich wymagań. Ty też nie potrafisz nic konkretnego polecić, tylko sobie gdybasz. :P

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Poprzednie modele się nie umywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@asiafan

Ty też nie potrafisz nic konkretnego polecić, tylko sobie gdybasz. :P

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Poprzednie modele się nie umywają.

Trafione w sedno ... .Napisz coś więcej o tym telewizorze z pozycji użytkownika, nie miałem go okazji widzieć na żywo. Jak wyglądają programy FHD przeskalowane do UHD, Czy Android chodzi płynnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twórca tematu kupi już telewizor, a temat będzie istnieć i rozwijać się w bezsensowną nieskończoność.

Jest jeszcze jeden ktróry miał parcie na 2 x CI+ ale za to nie ma innych funkcji które on chce :)  i nie wiem czy kupił :)

@asiafan

Czy ja mówiłem, że nie widzę? Mówię, że to mi na razie nie jest potrzebne. ;) Gdzieś czytałem, że sprzęt ma taką możliwość i że to zostanie aktywowane późnie w aktualizacji sterowników.

 

LG i Panasonic nie miały nic lepszego, w podobnej cenie i spełniającego moich wymagań. Ty też nie potrafisz nic konkretnego polecić, tylko sobie gdybasz. :P

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. Poprzednie modele się nie umywają.

 

Kupować  TV za 16000 zł bez  HDR   to tak jak kupować  TV 4k  za 10000zł bez  panelu 120hz     .  Panasonic ma OLEDa na już .Cena zbliżona do tego SONY.Panel od LG   też  65'      wole Panasia niż  SONY

Model który masz już jest na wyprzedarzy  i pojawi się kolejny więc jak coś ci się uwali   możesz sobie obudzić z reką w nocniku   typu a to jakiejś części zabraknie lub zabiora TV na miesiąc.  Ja miałem zestaw  5.1 z Blu Rayem SONY  i sprzedałem po 18 miesiącach    zakup jak dla mnie totalna pomyłka a był 2 razy w serwisie.

 

Poza tym ja tutaj nic nie polecam ani gdybam. Lubisz sponsorować SONY.

Edytowane przez asiafan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...