Skocz do zawartości

Uszkodzony dekoder


sirrabin1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem abonentem nc+( wcześniej cyfty+) od paru lat. Około 1,5 tygodnia temu podczas uderzenia pioruna( o dziwo w zimie) uszkodzone zostały urządzenia w moim domu, w tym 2 dekodery cyfry +(multiroom), które używałem do teraz ( jeden otrzymałem 2 lata temu, drugi rok temu.) Jeden jest całkowicie spalony, drugi ma zbyt niskie napięcia-jest niesprawny. Pan z serwisu potwierdził spalenie dekoderów i wystawił ekspertyzę, że zostały uszkodzone przez uderzenie pioruna( nie z mojej winy).

Za niedługo kończy mi się umowa, więc zaczęły się telefony od NC+ do mnie w sprawie przedłużenia umowy. Gdy przedstawiłem pani konsultantce zaistniałą sytuację( ,że 2 dekodery zostały uszkodzone z mojej winy, i że potrzebuję 2 nowych aby odbierać telewizję), oznajmiła mi, iż będę musiał kupić 2 nowe dekodery, a za uszkodzone bedę musiał zapłacić karę 500 zł za zniszczenie sprzętu MIMO IŻ NIE ZOSTAŁ ZNISZCZONY Z MOJEJ WINY, co potwierdza ekspertyza.

Pani z nc+ nie wydawała się być obeznaną w tych tematach, co 2 min musiała konsultować się z przełożonym/kolegą.

 

Co mam zrobić w tej sytuacji, czy ta kara jest słuszna skoro ja nie uszkodziłem tych dekoderów, co mam zrobić?

 

Z góry dzięki,

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jest słuszna, jak otrzymasz notę obciążeniową z nc+ przekazujesz je do firmy ubezpieczeniowej, która ubezpiecza Twój dom/mieszkanie i dostaniesz zwrot, jeśli nie masz ubiezpieczonego domu to jest Twój koszt :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po sprawdzeniu dekodera przez NC+ i stwierdzeniu, ze jest spalony to klient jest obarczony kosztem naprawy/wymiany.

Gdyby miał listwę antprzepięciową to by problem nie zaistniał, a tak jak nie ma ubezpieczenia to będzie bulił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co jest spalone. Klient nie ma prawa znać się na prądzie itp. Powiesz po prostu, że działał a nagle przestał. Czasami Zakład Energetyczny jak robi konserwy to po włączeniu zasilania idzie pik, można powiedzieć w nc+ ze nie było prądu i po przywróceniu zasilania wszystko padło. Coś zawsze można wymyślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listwa to za mało, instalacja odgromowa i odgromniki jeszcze są potrzebne na przewodach, aby zwiększyć swoje szanse.

Poza tym w każdej instrukcji obsługi jest informacja, że podczas wyładowań atmosferycznych należy odłączyć urządzenie od instalacji elektrycznej/antenowej. uszkodzenia spowodowane przez "piorun" są z winy użytkownika i usuwane na jego koszt. Poza tym skoro nc+ chce naliczyć karę to znaczy, że sprzęt jest ich i złamałeś drugą zasadę - ingerowałeś/otwierałeś obudowę w celu diagnostyki, która tylko potwierdziła uszkodzenia spowodowane przez burzę.

Jeśli wymiana przejdzie w punkcie to i tak wyjdzie Twoja wina w serwisie nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nc+ nie interesuje jak doszło do spalenia/przepięcia... nie miałeś listwy to niestety jesteś w plecy...

 

Przy uderzeniu pioruna listwa nic nie pomoże.

Potrzebne są solidniejsze zabezpieczenia na podejściu do budynku (specjalne ochronniki klasy BC i D).

Listwa jest dobra tylko na drobne przepięcia wywołane wyłączaniem większych odbiorników (pompy, grzałki) w intalacji elektrycznej.

No, chyba, że piorun trafi bezpośrednio w antenę - wtedy nic nie pomoże... (tylko polisa ubezpieczeniowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat nabiera niepotrzebnego rozpędu. Jest konkretny problem! I innego wyjścia nie ma. Prędzej, czy później dekodery będzie musiał zdać, co jest oczywiste. O czym wcześniej napisałem. Zbędne będą moje dalsze [beep]ny o skutecznym rad sposobie, skoro sam po drodze popełnił same błędy. Łut szczęścia - tego Ci życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku też klient ponosi koszty, tak jak @bogdan245 napisał, dalsze wymyślanie nic nie da, Koolega może liczyć na szczęście, że ktoś w serwisie nie zauważy i to wszystko :smile:

 

Zależy co jest spalone. Klient nie ma prawa znać się na prądzie itp. Powiesz po prostu, że działał a nagle przestał. Czasami Zakład Energetyczny jak robi konserwy to po włączeniu zasilania idzie pik, można powiedzieć w nc+ ze nie było prądu i po przywróceniu zasilania wszystko padło. Coś zawsze można wymyślić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kara jest słuszna, jak otrzymasz notę obciążeniową z nc+ przekazujesz je do firmy ubezpieczeniowej, która ubezpiecza Twój dom/mieszkanie i dostaniesz zwrot, jeśli nie masz ubiezpieczonego domu to jest Twój koszt :?

 

Nie do końca. Ubezpieczenie od przepięcia, działa tylko na przedmioty które są własnością ubezpieczającego. W tym wypadku, dekoder jest własnością operatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mój klient odzyskał od ubezpieczyciela pełną sumę za spalone dekodery podczas burzy na podstawie noty księgowej z nc+ :smile: Więc zależy to od umowy z ubezpieczycielem :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami Zakład Energetyczny jak robi konserwy to po włączeniu zasilania idzie pik, można powiedzieć w nc+ ze nie było prądu i po przywróceniu zasilania wszystko padło.

Innymi słowy przepięcie lub przepięcia. Świat poszedł do przodu. Zakład Energetyczny nie uchyla się od takich dolegliwości i ponosi w związku z tym, wszelkie koszty naprawy lub zwrot środków finansowych za zakup nowego sprzętu. Przerabiałem, to osobiście.

Ale wina rzeczywiście była po stronie stronie dostawcy zasilania prądu. O tym wszyscy już wiedzą i ubezpieczyciele również.

Czyli nie jest to sprawa prosta, aby powoływać się ot tak sobie na to, co nie miało w ogóle miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wystawieniu ekspertyzy rozwiązania już nie ma, trzeba było iść powiedzieć, że dekoder nie działa i wymienić, potem to samo z drugim, dla niepoznaki w innym punkcie :) Mogłoby pomóc, ja na przykład miałem zalany dekoder, wymieniłem go w ten sposób chyba 1,5 roku temu i jakoś mi żadnej noty nie przysłali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Dwa, lub trzy lata temu uderzenie pioruna niedaleko mojego domu spaliło mi dekoder Sagemcom DSI87. Było to za czasów Cyfry+ i pomimo silnego swądu spalonej elektroniki dekoder został wymieniony i żadnej noty obciążeniowej nie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...