Skocz do zawartości

Pytania do konsultanta platformy CANAL+


konsulnc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

A ja zadam pytaniem do Was - jak myślicie ile zarabiają konsultanci NC+? Ciekawy jestem czy nasi abonenci myślą o naszych zarobkach realnie.

 

 

 

Zapewne stawka godzinowa zależy jaka umowa + Oczywiście System Motywacyjny pod który jest brane pod uwagę Skuteczność i sprzedaż na godzinę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pincet może nie dokładnie się wyraziłem to co teraz nc+ nazywa aneksem do umowy ze zmianą ceny i zawartością kanałów nie może być aneksem tylko nową umową taką wykładnię powinna zawierać nowa ustawa a aneks może być jeżeli cena i zawartość pozostaje bez zmian tylko zmiana się datę wygaśnięcia.

A co do odstąpienia to co ty piszesz o ograniczeniach nie może być wprowadzone bo zaraz się okaże że wszyscy ponoszą znaczące koszty nc+ na wyniesienie satelity na orbitę Plus na budowę masztów i tak dalej a finansowanie z funduszy unijnych nie ma się nijak do prawa konsumenta do odstąpienia bo to nie jego zmartwienie w jaki sposób przedsiębiorca finansuje swoją działalność i jak z tego się rozlicza jeżeli ktoś wprowadzi takie ograniczenia prawo do odstąpienia pozostanie martwym przepisem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz. Ty piszesz o tym, jaką wykładnię powinna zawierać nowa ustawa a ja piszę o tym, co faktycznie zawiera, w praktyce nic się nie zmieni. Co do wyniesienia satelity na orbitę to przecież nie jest tak, że z każdym klientem rosną tego koszty, wręcz odwrotnie :P A jeśli chodzi o montaż instalacji światłowodowych to znam przykład z jednej z większych kablówek w kraju działającej raczej w ograniczonym obszarze ;) i tam podwykonawcy, którzy wykonują takie instalacje kasują po kilkaset złotych od jednego montażu, dodatkowo ponoszą koszt wydania dekodera podobnie jak nc+, dochodzi do tego jeszcze dodatkowe urządzenie, jakim jest nietani modem światłowodowy itp. Oczywiście koszty montażu światłowodu u klienta zazwyczaj są zwracane z dofinansowania unijnego, ale jeśli klient odstąpiłby od umowy to takie dofinansowanie nie mogłoby mieć miejsca. U operatora, o którym mówię nie ma możliwości odstąpienia od umowy po montażu światłowodu i wcale mu się nie dziwię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich dwóch podejściach do kwestii przedłużania umów z nc+ jednego jestem pewny. Jeśli zechcę z nimi dalej mieć coś wspólnego zanim zaklepię warunki zażądam maila, którego zaakceptuję bądź nie. Jeśli konsul mi odmówi to albo ma coś do ukrycia, boi się pomyłki, albo mu się spieszy do kolejnego klienta. Z nc+ nie ma się co cackać albo się jakoś ogarną za rok-półtora , albo będzie bye..to tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to nc+ zwróciło się o taką wykładnię bo sami nie wiedzą a nie ma to tak dokładnie sprecyzowanego

Nie wszystko w prawie jest czarno białe czasami urząd musi stwierdzić jak będzie iterpretował przepisy

A ten operator jest rzecz biorąc nie uczciwy i marne szanse mu daje w sądzie jak by ktoś uparty się znalazł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest nieuczciwy, bo w ustawie Prawo Telekomunikacyjne jest wyraźnie napisane, że 10-dniowy okres odstąpienia od umowy nie obowiązuje jeśli usługi zostały uruchomione wcześniej, chyba że strony postanowiły inaczej. Jeżeli nc+ zwróciło się o wykładnię to podejście nc+ zmieni się od momentu uzyskania tejże wykładni a nie od momentu wejścia w życie nowej ustawy o prawie konsumenckim, która praktycznie nic w zakresie umów z nc+ nie zmienia. Sorry, że tak to powtarzam, ale nie mogę patrzeć, jak od kilku miesięcy ciągle ktoś uważa, że będzie inaczej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie lubię, jak mi się zaśmieca wątek. I mam z tym problem. Muszę sprzątać. A przecież tu jestem! Obserwuję! Będzie coś tu nie tak, to w odpowiednim czasie zareaguję.

Dowcipni, choć ja też lubię podow[beep]ować, niech sobie darują te marne komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MassonX to atrapa konsultanta. To tak dla jasności. Tym też się zajmę w odpowiednim czasie.

 

Na pewno będą promocje uzupełniające. Chyba najlepsze w ostatnim tygodniu przed świętami, które zwykle trwają do i jeszcze po Nowym Roku.

Ale czy napewno? Może konsulnc+ to jakiś dowcipniś a massonx prawdziwy? Tak samo prawdopodobne jest że obaj siedzą na kuroniuwce i mają nadmiar wolnego czasu?

Jeżeli twierdzisz że jeden jest prawdziwy i który może z nami podzielisz się tą wiedzą tylko nie pisz że jako administrator nie musisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zadam pytanie i może któryś z konsuli odp.? Po tym co ostatnio się dzieję w macierzy czyli we Francji odnośnie oferowania usługi CanalSat z samą kartą bez dekodera jak to się będzie miało do polskiego rynku i do abonentów z własnym sprzętem typu Ferguson Ariva z uniwersalnym czytnikiem kart w którym używam karty Cameleon z czasów jeszcze dawnej Cyfry Plus? Czy ruchy C+ we Francji z zakończeniem oferowania pay TV z samą kartą i przejście na oferowanie już tylko z dekoderami dedykowanymi oznacza że i w Polsce wkrótce tak będzie i abonenci z własnym sprzętem zostaną zmuszeni do korzystania z dekoderów od NC+ np. poprzez sparowanie kart Cameleon z dekoderami dedykowanymi bo chyba po to są rozdawane dekodery HD Sagemcom dla tych co mają jeszcze sprzęt po Cyfrze Plus w SD? Sagemcom-y już umożliwiają sparowanie dekodera z kartą Cameleon. No i przy okazji co z testami licznika ograniczającego możliwości splitterów? Czy są nadal prowadzone i czy licznik zostanie wprowadzony na stałe czy też pomysł przepadł bo testy okazały się nie udane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o Sagemcomy.Karty nie są parowane z dekoderem. Akcja "przejście na Hd" ma na celu pozbycie się zalegajacych DSI83 w związku z wprowadzeniem do oferty WiFiboxa do mroom standard.

Kolejne pytanie odnośnie przyszłości wydawania do umów dekoderów ADB parowanych ciśnijcie w punktach sprzedaży na oferte bez dekodera z sama karta Cameleon. (Konsultanci nie proponują takiego rozwiązania bo nie ma z tego zobowiazania które liczy im się do prowizji).

 

Sprawa splitteròw jest niestety dalej mielona przez dział IT i teraz Clone działać będzie tylko na Dreamboxach a to też tylko do chwili aż znowu czegoś "sztab ludzi od marketingu" nie wymyśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy WifiBox Premium jest wydawany z kartami Cameleon? Karta jest sparowana z tym dekoderem czy nie parowana? Wszak jest to produkcja ADB! :-(

A wiadomo na ile zostanie ostatecznie ustawiony liczniki ECM dla kart Cameleon? Na początku były test ECM=2 a ostatnio było ECM=3. We Francji jest wprowadzony licznik równy 3 a w Holandii równy 4 a na ile w Polsce zostanie ustawiony? Czy nadal nie ma na to odp. póki trwaja testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten Cameleon w WiFiBoxie Premium jest sparowany czy nie?

No i jeszcze nie było odp. czy NC+ planuje w niedługim czasie zabawić się w parowanie kart z dedykowanymi dekoderami czy też nadal pozwoli korzystać z dekoderów własnych zakupionych typu Ferguson czy Opticum i tylko wprowadzi licznik ECM by ukrócić zabawę na splitterach i podgonić sprzedaż własnego MuliRoom-u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...