Skocz do zawartości

Akcja wymiany dekoderów SD na HD na platformie CANAL+


flatron
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Słuchajcie mam pytanie w sprawie wymiany dekoderów sd na hd. Otóż posiadam trzy dekodery w domu. 2 dekodery SD są mojej własności a ten trzeci jest HD i to nie jest moja własność tylko ich i po wygaśnięciu umowy muszę go im oddać. Jak się domyślacie przekładam sobie po prostu kartę z jednego do drugiego w zależności na którym telewizorze chcę oglądać. Poszedłem dzisiaj z tymi dekoderami SD na wymianę na HD ale facet powiedział że nie wymieni mi bo ja mam już dekoder HD a te SD są moją własnością. I teraz chciałbym was spytać co to oznacza dla mnie? Ja to rozumiem tak, że od października te dekodery SD mi już nie będą odbierać i będę musiał dokupić sobie dekodery HD. Czy jestem w błędzie? Mógłby ktoś pomóc i wyjaśnić mi to !?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam po prostu jedną kartę Cameleon i trzy dekodery do trzech telewizorów. Jeśli chcę oglądać na innym to po prostu przekładam kartę. Takie kombinowanie :) Tyle że ten jeden HD to jest od nich wypożyczony a pozostałe to sam sobie kupiłem i one są SD i nie wiem czy teraz mam kupować HD czy jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Słuchajcie mam pytanie w sprawie wymiany dekoderów sd na hd. Otóż posiadam trzy dekodery w domu. 2 dekodery SD są mojej własności a ten trzeci jest HD i to nie jest moja własność tylko ich i po wygaśnięciu umowy muszę go im oddać. Jak się domyślacie przekładam sobie po prostu kartę z jednego do drugiego w zależności na którym telewizorze chcę oglądać. Poszedłem dzisiaj z tymi dekoderami SD na wymianę na HD ale facet powiedział że nie wymieni mi bo ja mam już dekoder HD a te SD są moją własnością. I teraz chciałbym was spytać co to oznacza dla mnie? Ja to rozumiem tak, że od października te dekodery SD mi już nie będą odbierać i będę musiał dokupić sobie dekodery HD. Czy jestem w błędzie? Mógłby ktoś pomóc i wyjaśnić mi to !?

 

Z góry dzięki i pozdrawiam.

 

Dobrze Ci gostek z APSu powiedział. Masz jedną kartę i jeden dekoder HD od nich. I to jest komplet. A ile masz swoich SD to ich nie obchodzi. Że też wpadł Ci pomysł do głowy, aby próbować je wymienić :P Od października te SD oddasz do utylizacji, czyli będzie to elektrośmieć. Musisz sobie sprawić nowe HD. Przy okazji może warto zainwestować w splitter a nie wachlować kartą.

Edytowane przez Krzychooo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pace nie ma możliwości parowania było o tym.Docelowo pace wymienią na wifibox+ i kartę cyman+ sagemcom z nowym caymanem oba spinane lanem........

 

 

Tak? Niby dlaczego posiadacze Pejsa PVR mają dostać dekoder bez dysku? Chyba,że pisałeś o P.box. A co z tymi co mają 2 Pejsy? Ciekawy jestem jak to rozegrają.....

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio za bardzo nie śledziłem tematów związanych z tunerami, nc+, kartami itd...

Teraz usiłuję się czegoś dowiedzieć przed zmianami i mam mętlik w głowie ;)

Mam MR po cyfrze - dwie karty.

Jedna sobie siedzi w Pace PVR, a druga w Pace SD DSR 2221.

Tuner SD muszę zmienić to oczywiste. Mam kupionego kiedyś Sagemcom DSI83 albo DSI87.

 

Czy mogę bezpiecznie używać tego Sagemcoma, czy karta się z nim sparuje i nie będzie już chciała działać z innym tunerem?

Czy kupić po prostu jakiś inny tuner HD? Co tam teraz się najlepiej sprawuje - tak do 500zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadając dwa Sagemy od nc+ (stary DSI87 i ten nowszy biały) mam możliwość wymienić jeden z nich na jakiś lepszy dekoder?

(wiadomo licząc się z opłatą miesięczną za coś lepszego)

Jak się sprawuje tenWifi PremiumBox? Chodzi mi o to czy w miarę szybko chodzi i czy jest jakieś sensowne ustawianie listy ulubionych kanałów (bo to w Sagemach jest delikatnie mówiąc [beep]ne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rallyrychuKarty Ci nie sparują.

 

@DamPrz

O liście ulubionych zapomnij w tym deku. Oczywiście możesz sobie ją ustawić, ale jak wybierzesz np. TVP 1 i bedziesz chciał aby był na 1 to nic z tego. Pozostane i tak na 11.. Więcej  https://forum.satkurier.pl/topic/11513-wifi-premiumbox/

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem krótko i na temat pierwsi do odstrzalu na Caymany ida Ci którzy maja od NC+ dekodery HD Sagem.com i Wi-Fi i Premium Box-y do wymiany z Camleonów na Cayman. Do końca wrzesnia 2015 NC+ zrobi zestawienie tych abonenetów u których widnieje wynajety nie koniecznie uzywany dekoder z tych co napisałem wcześniej i do tych abonentów w pierwszej kolejnosci bedą nakałaniac do przejścia z Camelona na Caymana

 

Róbcie co chcecie i to wasza sprawa ale radze wam dekodery od NC+ które macie a nie musicie je miec oddac jak najprędzej do APS-u tak azeby na kontrakcie w systemie nie widniał zeden z w/w dekoderów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na logikę, dużo ludzi ma same karty Cameleon i własny sprzęt, jakoś nie wierzę że wszystkim powymieniają te karty i zmuszą do przesiadki na dedykowane dekodery, wątek mocno SF, wypadało by realnie spojrzeć na to bo wątpię że tak z marszu NC+ zainwestuje w takie wymiany kart i wciskanie własnych dekoderów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darmowe dekodery to nagra z Bugiem ,zacznie zacinać nowa karta a to juz będzie karta i dekoder para:D przyjemne z pożytecznym skutecznie zmniejsza liczbę kart 0100.Teraz to juz nawet masowo do mnie dzwonią że będę mial problem by przyjąć dekoder ze przecież darmowy,nawet nie dadzą dojść do słowa że mam własny dekoder HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że   karty Kudelskiego wszedzie są sprzedawane z dekoderami /camami czy to freesat Tivu  czy każda inna platforma duża poza POlsatem     typu  MEO   Movistar+  itd to wszystko jest parowane

 

@irek6311    jak się z Tobą skontaktować    mam pyt w sprawie tego drugiego boxa co masz na dole po lewej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakimś celu rozdają te darmowe dekodery... i nie wierzę, że chodzi tylko o dobro klienta, aby mu umożliwić odbiór sygnału po zmianach, zawsze jest jakieś drugie dno.

 

Rozdają chyba dlatego że 1.10.2015 jest przejście na MPEG-4 i jak ktoś ma Multiroom a w systemie widnieje tylko ich jeden dekoder HD to oni domyślnie biorą klienta za posiadacza dodatkowego własnego dekodera SD, który był od Cyfry a stał się własnością klienta. Naprodukowali więc szrotu Sagem i rozdają, żeby nikt im nie zarzucił, że 1.10.2015 nie będą chodziły kanały.

 

Swoją drogą to ja jestem w kropce bo nie wiem co robić.

Zainwestowałbym w drugi własny dekoder HD typu Ariva i dalej oglądał jednego Cameleona na splitterze a dodatkowo w jednym tunerku Cyfrowy Polsat na module.

A tak to każdy straszy że włączą jakieś liczniki i Cameleon do muzeum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie nikt nie opisał jak dokładnie działa "licznik" na kartach seca/nagra NC- !

 

Doskonale wiadomo jak działa jak zaimplementowano jego obsługę w sofcamach.

 

W oscamie - parametry ratelimittime i ratelimitecm. OIDK to nawet stary dobry poczciwy [beep] ma wsparcie dla licznika ECM. Już ileś lat minęło od wprowadzenia tego zabezpieczenia.

Tak? Niby dlaczego posiadacze Pejsa PVR mają dostać dekoder bez dysku? Chyba,że pisałeś o P.box. A co z tymi co mają 2 Pejsy? Ciekawy jestem jak to rozegrają.....

 Ileś partii tunerów jeszcze zaprojektowanych przez Philipsa niema procesorów przygotowanych do parowanie sprzętowego. Rówież serii produkcyjny tych tunerów już z logo Pace też miały stare procesory. Ponadto to zdaje się że wtedy jeszcze był w nich wbudowywany system Mediaguard. Ten system jest "martwy" nie będzie jego rozszerzania funkcjonalności. Stąd wdrażany jest licznik ECM'ów.

Temat do zamknięcia.Od kilku lat straszą że zablokują odbiór na własnym sprzęcie a dalej Seca trwa.

 

1. Bo karty mają upgrade'owalny firmware. nowa funkcjonalność nie wymaga wymiany kart tylko wysłania EMM'ów z upgrade'm firmware kart. 

2. Do firmware'u kart Nagravision Kudelski dołączył (jako opcję na życzenie klienta) tunelowanie pozwalające na korzystanie z kart w sprzęcie kompatybilnym z innym systemem kodowania - np. dla Cyfry+ systemem Mediaguard.

3. Upgrade;y idą cały czas jako global ECM do wszystkich kart Camelon - tj kart serii Cy01 i Cy02 z przypisanym CAID 0100 i 1813. . Błąd konstrukcyjny kilku zamówionych tunerów wymusza użycie innego CAID i innej serii kart by nie słać do nich ECM'ów z żądaniem sprawdzania liczby dekodowanych jednocześnie kanałów.

 

Informacje z wiarygodne czy tak sobie tylko piszesz?

Jeśli nie dasz potwierdzenia na swoje teorie to SF to jest tylko.

 

A co ma być niewiarygodnego w tym co napisał kaspian007?  Upgrade'owalne firmware karty to Kudelski ma od wielu, wielu lat. Zanim ktokolwiek nawet próbował przypuszczać że kupi on Mediaguard, Conax, że będzie się szarpał z Betacryptem. Jedyny powód wymiany kart serii Cy01 i Cy02 to zapchanie ich pamięci oraz błąd w OS karty otwierający backdoory, które można puścić public. Nic takiego nie ma miejsca. Jedynie fehlerne tunery.

 

 

 

To powiedzcie co może czekać takiego abonenta jak ja:

 

dwie karty Cameleon

nbox E2

Technisat Digyboxx hdc+

 

Po klikunastu telefonach wzięty wifibox+,który leży w szafie

 

w systemie

wifibox+ i sagem sd ( sprzedany kilka lat temu )

 

Technisat nie ma systemu Mediaguard. Karta pracuje jako karta Nagravision. Pytanie czy cięło Tobie podczas testów licznika. Jak nie to Cameleon zostaje u Ciebie. Jeśli cieło  to zapropnują Tobie Caymana. Karta sparuje się wtedy z tunerem.

Druga kart Cameleon jest formalnie na tuner SD. Będą wciskać dedykowany tuner HD. Nie bierz choć jak sam napisałeś już za poźno..... bo masz WfiBOX'a+ - jak dostałeś go w "prezencie" to niestety jest ryzyko że "zaproszą" Ciebie po nową kartę Cayman w zamian za zwrot Camelona. Po prostu stara karta zniknie wraz ze sprzętem SD bo przecież masz nowy od nich tuner HD.

 

 

W jakimś celu rozdają te darmowe dekodery... i nie wierzę, że chodzi tylko o dobro klienta, aby mu umożliwić odbiór sygnału po zmianach, zawsze jest jakieś drugie dno.

​Dali ciała z zamówieniem ich to będą chcieli się ich pozbyć. Jak najszybciej - z najwyższym piorytetem wciskania. Zaś ADB doczekają nowych kart już od Kudelskiego z tunelem Conax'u.

 

 

 

Tak na logikę, dużo ludzi ma same karty Cameleon i własny sprzęt, jakoś nie wierzę że wszystkim powymieniają te karty i zmuszą do przesiadki na dedykowane dekodery, wątek mocno SF, wypadało by realnie spojrzeć na to bo wątpię że tak z marszu NC+ zainwestuje w takie wymiany kart i wciskanie własnych dekoderów.

 

​Karty Camelon zostaną. Nie ma potrzeby ich wymieniać. Co innego problem konieczności pozbycia się wadliwego dedykowanego szrotu. Tu nie będzie sentymentów. Po to jest m.in. akcja przejścia z MEPG2 na MPEG4.

 

To czy zmusza do używania tylko sprzętu dedykowanego to inna kwestia. Formalnie Vivendi ma takie plany. Pytanie nie czy tylko kiedy. Owszem może być to w wersji łagodnej - masz swój sprzęt OK, ale nowy abo - tylko dedyk lub ich moduł CAM - jendostrumieniowy. .

Edytowane przez activa42
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to ma związek z tematem ten post #1111 activa42? Operator zmienia dekodery i nic ponad to, cała ta rozpiska o kodowaniu kart i możliwości ich zmiany jakoś mało realna, moim zdanie niepotrzebnie co niektórzy sieją panikę, coś tam przeczytali w necie i cytują jako 100% pewniak, jak Operator cokolwiek zmieni można pisać a nie z wyprzedzeniem.

Edytowane przez irek6311
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

activa42 to typ sięjący zamęt na tym forum. Wymyśla jakieś teorie, nie poparte faktami. Nie tylko w tym temacie, najbardziej aktywny jest z w temacie kart parowanych, a jego ulubiony temat to tunelowanie kart conax nc+. Szkoda słów, nie odpisywać i ignorować ...

Zresztą popatrzcie na jego datę rejestracji, listopad 2014, co taki gość może wiedzieć o TV sat?

Edytowane przez feszt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...