Skocz do zawartości

TOYA


Rekomendowane odpowiedzi

@kalat - o właśnie coś takiego mniej więcej by mi odpowiadało. Jak rozumiem dysk masz podłączony pod usb w routerze, dzięki czemu jest on widoczny jako serwer plików?

 

A zatem: mnie interesowałby jakiś niedrogi (do 250zł) router z wifi b/g/n. Chciałbym, aby posiadał on podstawowe możliwości m.in. filtracja MAC, czy coś w stylu nadawanie priorytetów pakietom/portom jakichś usług (np. określonych gier sieciowych). Nie wiem, czy nie ma z tym wpsólnego coś technologia QoS. W sumie dobrze by było, aby można było podłączyć do routera drukarkę wifi. Jak ktoś może coś ciekawego polecić to śmiało :).

 

Co do samych usług w Toya, to dodatkowo mam jeszcze telefon stacjonarny u nich (mi tam jest niepotrzebny, ale domownikom tak i musi zostać ;p). Więc pewnie połączenia będą wyglądały następująco: Modem od Toyi (bez wifi) -> do niego telefon + router -> dalej do routera odpowiednio kopmuterki.

 

Chce podłączyć 1 komputer przez kabel oraz 2 lapki za pomocą wifi. I zakładając, że publiczne IP będzie przypisane routerowi, to każdy komputer połączony z routerem będzie "na zewnątrz" widziany jako to IP publiczne ? Jak masz to u siebie rozwiązane @kalat? (ogólnie adresowanie IP)

 

btw @donbosco dzięki za info dotyczące możliwości zmiany adresu karty sieciowej dla publicznego ip ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A zatem: mnie interesowałby jakiś niedrogi (do 250zł) router z wifi b/g/n. Chciałbym, aby posiadał on podstawowe możliwości m.in. filtracja MAC, czy coś w stylu nadawanie priorytetów pakietom/portom jakichś usług (np. określonych gier sieciowych). Nie wiem, czy nie ma z tym wpsólnego coś technologia QoS. W sumie dobrze by było, aby można było podłączyć do routera drukarkę wifi. Jak ktoś może coś ciekawego polecić to śmiało :).

 

.

Zainteresuj się http://openlinksys.info/forum/index.php tam są prawdziwi fachowcy od routerów i połączeń. Ja szybko zmieniłem oprogramowanie na routerze Asusu RT-N16 z firmowego na Tomato, który daje ogromne możliwości np. serwer plików poprzez Samba, DLNA, ftp, podpięcie drukarki po usb na routerze, torrenty i pliki ściągane bezpośrednio przez router bez włączonego kompa, ustawianie priorytetów i wiele innych:)

Co do IP - jeśli przekierujesz odpowiednio porty na routerze to wszystkie Twoje kompy mogą być widziane z zewnątrz - ale ni jest to zbyt bezpieczne rozwiązanie.

 

O tym i o innych rzeczach dowiesz się na forum - patrz wyżej:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak z zasięgiem routera Asus RT-N16? Powiedzmy, jak masz takie możliwości, w odległości ok 15-20 m z "przeszkodą" 2 ścian?

 

Nie umiem Ci odpowiedzieć. Router mam w przedpokoju, w szafie. We wszystkich pomieszczeniach mam łączność, z tym, że im dalej od routera to spada ona do 72 Mbps, a więc i tak lepiej niż przy pasmie G :)

 

Nie wiem w jakich warunkach mieszkasz. Ja mieszkam w bloku i mam mnóstwo sieci wifi (w tym kilka na routerach Toya). Gdybym kupował router w tej chwili, wybierałbym na pasmo 5GHz bo tam jest mniej zakłóceń niż na 2,4GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich pomieszczeniach mam łączność, z tym, że im dalej od routera to spada ona do 72 Mbps, a więc i tak lepiej niż przy pasmie G :)

 

Rozumiem, że ta podana przez Ciebie prędkość, to prędkość pomiędzy routerem, a komputerami wewnątrz mieszkania (przesyłanie danych pomiędzy 2 komputerami w domu) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cosik_ktosik - tak :). Gniazda abonenckie, które instaluje TOYA w mieszkaniu posiadają 2 wyjścia: 1-TV oraz 2-radio. Zamiat podłączać antenę do odbiornika radiowego, wystarczy połączyć go odpowiednim kablem do wyjścia w gniazdku. Dodatkowo radio można też odbierać za pomocą dekodera (lecz tam chyba jest mało stacji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i odp na radio w Toyi

 

Odbiorniki 3G ,stworzone zostały na specjalne zamówienie TOYA, zgodnie z wizjonerskim pomysłem oddania użytkownikowi pełnej swobody wyboru oglądanych treści oraz ich źródła. Jako jeden z nielicznych na rynku łączą na swoim pokładzie dwa światy: Broadcastu i Internetu. Telewizja cyfrowa HD, PVR, Time Shifting, VoD, strony www, radio internetowe kilkaset stacji radiowych, serwisy rozrywkowe i inne. Są nowoczesne, multimedialne, interaktywne. Charakteryzuje je nowoczesny interfejs i szybkość działania oraz bardzo dokładny zegar w dekoderze. Przełomową zaletą jest sygnał zwrotny, dzięki któremu można teraz komunikować się z telewizorem i liczyć na jego odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Ponad 600 godzin najnowszych hitów filmowych oraz kontrowersyjnych dokumentów i kultowych seriali produkcji HBO. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez reklam. Na komputerze, tablecie, smartfonie.

Gdzie chcesz. Kiedy chcesz.

 

 

Największe hity filmowe, kultowe seriale HBO oraz kontrowersyjne dokumenty. Dodatkowo, wybrane filmy i seriale przedpremierowe. 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Na Odbiornikach Telewizji 3G. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JMa od trzech tygodni dekoder 3G pvr i sprawuje sie znakomicie. Moze przesadzacie z tymi waszymi wypisami negatywnymi.
Otoz to! A wiekszosc wczesniejszych uzytkownikow musiala meczyc sie przez rok z niedorobkami i wadami tego sprzetu - mowiac w skrocie - bylismy zywymi testerami nowosci Toy'i, placac przy okazji za ten przywilej... W normalnych warunkach to testerom placi sie za ich prace (sic!). Miales to szczescie, ze jestes juz po kilku aktualizacjach softu, a i tak moj dekoder 3G (bez PVR) zawiesza sie czasami kilka razy w tygodniu.

ps. a zeby troche zamacic Twoje zauroczenie, to gdzie np. masz kanal KaraokeTV, ktory byl "sprezentowany" od Toy'i na Wigilie ?!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Jezeli masz wszystkie opcje to znaczy ze masz wszystko co jest wgrane.

 

Tradycją, jak do tej pory w Toya było, że wszystkie nowości są włączane wszystkim użytkownikom do testów przez 30 dni. Jak widać Toya od tego odstąpiła bo czegoś takiego jak Karaoke u siebie nie widziałem! A szkoda, bo może bym się tym zainteresował i zmienił pakiet, który aktualnie posiadam :? A tak - nie będę kupował kota w worku. Wszystkim zadowolonym i niezadowolonym z usług Toya składam wszystkiego dobrego w Nowym Roku, a firmie Toya życzę lepszego traktowania abonentów w latach następnych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile nie wykupiles opcji Bogatej to nie masz takich uprawnien - tak mi sie wydaje(nie znam sie na procedurach Toyi)
Jako "stary" abonent pakietow cyfrowych (Toya Cyfrowa Plus) podobno nie musze zmieniac pakietu np. na "bogaty" czy jakikolwiek inny. I podobno mam miec dostep do wszelkich uslug (poza Premium). Jak widac nie do konca...

Do Siego!

ps. i stad wlasnie bierze sie wszelka krytyka Toy'i i kolejne "negatywy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...