Skocz do zawartości

Z której chmury korzystasz?


shocco
 Udostępnij

Z usług której chmury korzystasz?  

24 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Z usług której chmury korzystasz?

    • Dropbox
      4
    • OneDrive
      9
    • Google Drive
      5
    • Box
      0
    • SpiderOak
      0
    • Wuala
      0
    • Mega
      3
    • inna (jaka?)
      4


Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie dają aż 18 GB za darmo?

Dla mnie wystarczyło by 10 GB z dobrą aplikacja na androida.

Pytanie tylko jaka chmurę?

 

Chodziło tu o OneDrive od Microsoftu. Ale to już nieaktualne, bo od paru dni tą przestrzeń zwiększyli z tych 18GB do 30GB za darmo (jeśli używa się też apki na telefonie). A sama aplikacja na Androida jest ładna, schludna i czytelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Muszę zaktualizować swoje preferencje. W ankiecie oddałem głos na Dropbox, z którego korzystałem parę lat, ale muszę przyznać, że ponownie (bo już kiedyś próbowałem) wypróbowałem Dysk Google, czyli Google Drive i z czystym sumieniem polecam. Jak dla mnie najwygodniejsza i najczytelniejsza chmura. Migrowałem od razu na Googlową chmurę i do Dropa już nie wracam.

 

Mamy tu za darmo 15GB przestrzeni współdzielone z pocztą Gmail. Myślę, że to wsytarczająca ilość miejsca dla przeciętnego użytkownika. Do tego bardzo dobra aplikacja mobilna. A w wersji pc tworzenie i edycja plików i dokumentów przy użyciu aplikacji pakietu biurowego Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Od kilku miesięcy używam chińskiego Tencend. 10TB za free. Przetłumaczyłem sobie chińskie aplikacje na PC i Androida i trzymam u nich backup swoich zdjęć. Łącznie ok 80 GB i rośnie :)

 

Wadą jest słaby transfer do Chin bo ok 1Mb. Zawiesili też tymczasowo pliki wideo ale wystarczy je spakować i wchodzą. Mają kilka fajnych opcji np tworzenie notatek online itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku miesięcy używam chińskiego Tencend. 10TB za free. Przetłumaczyłem sobie chińskie aplikacje na PC i Androida i trzymam u nich backup swoich zdjęć. Łącznie ok 80 GB i rośnie :)

 

Wadą jest słaby transfer do Chin bo ok 1Mb. Zawiesili też tymczasowo pliki wideo ale wystarczy je spakować i wchodzą. Mają kilka fajnych opcji np tworzenie notatek online itp.

 

Bardzo ciekawe, chyba i ja spróbuję sobie założyć tam konto. Ciekawe jak bardzo działa tam cenzura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolę powierzyć dane Chinolom czy Rosjanom niż komuś z "zachodu". Przynajmniej mam dużo większą gwarancję, że kiedyś te dane nie obrócą się przeciwko mnie. A i tak będą prześwietlone z każdej strony i tak. Kwestia jest tylko tego, czy oni tam w Chinach za bardzo nie cenzurują tego co można trzymać w chmurze a czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 lat później...

Osobiście przychylam się do opinii poprzedników którzy mają ograniczone zaufanie do chmur, i to z innych powodów niż prywatność bo w tę akurat za bardzo nie wierzę. 

Jak serwis czy usługa padnie, to nie odzyskacie swoich danych. Mało to razy tak było że ludzie trafili swoją zawartość w dobie Internetu? Warto to mieć na uwadze. Podobnie jak VOD nigdy nie zastąpi płyt DVD i kaset VHS z przegranymi filmami i serialami, choć domyślam się że tą drogą jest wygodniej zgrać sobie materiał niż w przypadku rozwiązań bardziej tradycyjnych.

Podobnie jest z chmurami, chociaż nie będę ukrywać ale takie 10TB bardzo, bardzo kusi, i jest to świetna opcja dla tych którzy potrzebują masę miejsca na dane. 

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...