Skocz do zawartości
  • 1

Rozbudowa o zeza lub zezy


piotr7
 Udostępnij

Pytanie

Witam,

 

Jastem posiadaczem CP + Echostar616 + antena 70 cm (chyba Corab) ustawiona siłą rzeczy na Hotbirda.

Planuję dolożenie zeza na astrę i tu moje pytania:

- jak już kupuję przełącznik Diseq to może na 4 konwertery?

- na które satelity warto jeszcze zezować w moim przypadku?

- jak w taki wypadku wygląda "uchwytologia" do większej liczby konwerterów i różnych kątów zezowania?

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Achaaa..., to takie buty..! :mrgreen: To montuj na 23,5E i poogladaj sobie troche ten DanceTrippinTV. Bedziesz zadowolony... Na 9E juz w sumie nic nie ma, wszystko pokodowali. Jezeli jednak na szynie zmiesci Ci sie 1W, to jest tu z 5 kanalow muzycznych - Mooz Dance HD, 1Music Channel (obydwa rumunskie), Musiq1 (slowacki), Muz TV i Ru TV Moldova sa jeszcze (moldawskie). Fajnym kanalem jest tez The Player Channel tutaj, to jest dawny The Poker Channel. The Poker Channel jest w polskich kablowkach np UPC a tutaj fta. :>

 

Mooz Dance HD jest extra! Same najnowsze wideoklipy i o dziwo europejskie a nie rumunskie. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zalezy, jak dluga jest szyna? A jaka to wogole antena jest, chodzi o marke i zeza? 1W, to silny satelita ale moze byc trudno. 4,8E Ci zlapie. 80cm, to troche mala antena na multifeeda w Polsce, co innego w Niemczech. Ja lubie anteny z rezerwa antypogodowa. Optymalnie pasuja 28E, 23, 19 i 13E. Mozna sprobowac... W calej tej zabawie przeciez senk! :):wink: Do 1W polecalbym raczej antene 90cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie za bardzo da radę ustawić 0.8W na 80 cm przy centralnym 19.2 E. Ale przy tym ustawieniu najbardziej skrajne pozycje wschodnie, które da się jeszcze ustawić to 4.8 E lub 3 E. Jedynie przesunięcie centralnego konwertera na 13 E zdało by egzamin poprawnego odbioru z Thora 0.8 W oraz Intelsata 1 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tzn napisze tak, tutaj znalazlem antene Maximum Multifocus t85 (potocznie zwana Jonsa), na ktorej 1W na bank bedzie chodzil ale ona jest owalna:

 

img0586am.jpg

 

Ta antenka jest poprostu za....bista a najwazniejsze jest najlepsza i najtansza, bo kosztuje tylko 50euro a gabarytowo zmiesci sie na kazdym balkonie. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ma to tamto - ta antena od Maximuma jest fajna ponieważ pozwala na odbiór wielu satelit na raz - nie musisz bawić się w uchwyty do konwerterów, cena tej anteny nie jest taka wysoka - 200 PLN.

Co jak co też jestem w trakcie robieia zeza na 3 pozycje satelitarne na antenie 80cm - 13E, 19.2E, 28.5E - za pierwszym razem nie mogłem złapać w 100% sateliz z pozycji 28.5E - w konfiguracji gdzie antena jest ustawiona centralnie na 13E - teraz przestawiłem antenę centralnie na 19.2E - na pierwszym tp siła 90%, jakość 85%, 13E na tp 11508 mhz V 27500 moc 90% jakość 70% - nie wiem czy to jest max - mieszkam na podlasiu więc wiecie sygnał jest słabszy - dziś powinienem już dostać drugi uchwyt na konwerter i zobaczę jak to będzie ze złapaniem sygnału z satelit na pozycji 28.5E.

Jak myślicie - warty uwagi jest konwerter Maximum SF-100 - podobno prawie nie ustępuje konwerterowi inverto black ultra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ostatnią satelitę na wschód jaką udało mi się złapać na zezie jest Amos 2/3/ (4.0°W) na antenie 80cm i centralny to oczywiście hotbird 13E.

Czy przy takim ustawieniu Amosa działa poprawnie większość transponderów? Pytam, bo mam ustawioną antenę 80cm na 13E (centralny), 19.2E i 4.8E/7E i przymierzam się do dołożenia 4 konwertera właśnie na Amosa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Czy przy takim ustawieniu Amosa działa poprawnie większość transponderów? Pytam, bo mam ustawioną antenę 80cm na 13E (centralny), 19.2E i 4.8E/7E i przymierzam się do dołożenia 4 konwertera właśnie na Amosa ;)

Testowałem takie rozwiązanie na antenie 115 cm. Większość transponderów z Amosa działała ale był to odbiór na styk.

 

Czy jest mozliwa taka konfiguracja przy antenie 85 :

eutelsat 16E - astra 4,8E - amos 4 W gdzie centralny bedzie na astre 4,8E. ?

jesli tak to czy da sie to jeszcze o cos rozbudowac z zachowaniem powyzszej konfiguracji ?

Nie powinno być problemów z takim rozwiązaniem. Jeśli będą to konwertery z wąskim promiennikiem to mógłbyś pokombinować z 23,5E, 19,2 E, 13E, 9E i 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@klep55 Zależy gdzie mieszkasz,im dalej na wschód tym większa czasza będzie Ci potrzeba (Na wschodzie Polski około 100 cm). Aby odbierać kanały z Eutelsatu musiałbyś przestawić czasze centralnie na 19,2 E i dołożyć zeza na 13 E i 28,5 E i dzięki takiemu układowi będziesz mógł odbierać kanały z Eutelsatu 28.5 E. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witajcie Mistrzowie, mam pytanie dotyczące takiej konfiguracji:

 

Mam antenę 90 cm a na niej monoblock twin - Hot Bird 13E (Port A) + Astra 19E (Port B). Myślę jednak nad tymczasowym potestowaniem na innym TV przez zeza pozycji Eutelsat 28E (tak wiem, że o tych pozycjach ze spot beam nie mam co marzyć) z zachowaniem polskich kanałów. W związku z tym mam pytanie: czy jeśli wyjście monoblocka podłączę razem z konwerterem ustawionym na 28E do przełącznika DiSEqC 2/1 to na wyjściu przełącznika będę miał Hot Birda 13E i Eutelsat 28E? Domyślam się, że Astra 19E nie będzie działać? Bo w sytuacji gdy obecnie wyłączę w dekoderze DiSEqC to pozostaje mi Hot Bird, a znika Astra.

Lokalizacja to Górny Śląsk, także nie powinno być problemów z odbiorem 28E oprócz spot beamów?

 

Proszę tylko o wyjaśnienie czy to "zatrybi". Rozumiem, że dla Was taka prowizorka to świętokradztwo, ale jak będę zdecydowany to poradzę się Was o coś nieprymitywnego. Póki co niestety nie mam na to czasu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...