Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

(....) opiniotwórcze (...)

Tu jest całe sedno sprawy. Rób jak ja, słuchaj informacji, wyciągaj własne wnioski na podstawie doświadczeń i wiedzy zaciągniętej nie tylko w jednej stacji/portalu :) Strawę chrzamam tą którą sobie wybiorę. Jak TV każe mi poszatkować ogórka i zrobić mizerię ze śmietanką i cebulką, to ja kroję go na kanapkę jeśli mi tak pasuje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaczylibodzio, wiesz, mnie nie tak łatwo zwieść, bo mam już wyrobiony sąd o większości ze spraw i zjawisk, ale martwię się o miliony innych, którzy łykają te informacyjne kluski z tvn24, zupełnie bez gryzienia, bo w efekcie tak czy owak muszą dostać niestrawności.

 

Gorzej, że i tak zwykle nie wiedzą, skąd im się owa niestrawność wzięła :) , ale to zupełnie inna para kaloszy i temat na inną dyskusję. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dziś TVP Info z częstotliwości Cyfry + ma jakieś dziwne pojawiające się co jakiś czas pojedyncze piksele. Z transpondera Cyfrowego Polsatu, DVB-T oraz analogu z Raszyna i z Astry jest wszystko w porządku.

 

W innym wątku trwała dyskusja na temat, który przekaz TVP Info jest lepszy: Cyfry czy Polsatu. Nie przekonują mnie liczby, wartości bitrate i inne cuda. Naocznie bez problemu można stwierdzić, że przekaz Cyfrowego Polsatu jest gorszy i na dodatek pozbawiony telegazety. Szkoda, że to Polsat stanie się niedługo dostarczycielem sygnału dla wszystkich platform.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chyba jest jakaś mała awaria, bo na ekranie widać potrójny obraz... A może to testy 3D :D

Problem występuje na transponderze, z którego korzysta TP-sa, czyli chyba 15, a w analogu z Piask jest wszystko jest OK...

 

87d718ac822b3931m.jpg 96463d88926c57e4m.jpg 9b60b75db4440051m.jpg b6dc7d70e38c8675m.jpg

 

EDIT

Kilka minut temu "strzeliło", "charknęło" i po wszystkim :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeniesieniu telewizji z Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie do Raszyna w Warszawie wybuchła panika, zamieszanie itp itd. Po chyba dwóch miesiącach uruchomiono nadajniki na PKiN ponownie z dużo mniejszą mocą jako doświetlenie. Wszystko jest ok ale od kilku już lat TVP Info jest z PKiN przekolorowane i nadawane za ciemno. Nikt od tamtego czasu tego nie poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W soboty o 20:00 na TVP INFO, można będzie oglądać nowy program, którego prowadzącym będzie Krzysztof Ziemiec. Z tego co zrozumiałem będzie to swego rodzaju talk-show w którym gośćmi będą ludzie kiedyś znani, cenieni i lubiani, a dziś nieco zapomniani. W zapowiedziach, które często pojawiają się na antenie widać m.in Hermaszewskiego. Ale jaki tytuł będzie nosił nowy program to chyba jeszcze sami nie wiedzą, bo w zapowiedzi nie ma o tym ani słowa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Tak, chodzi o "Prawdę mówiąc". Przed chwilą szła kilkuminutowa zajawka pt. "Informator", w której była mowa o programie, którego prowadzącym jest Krzysztof Ziemiec. I nie jest to program o "zapomnianych gwiazdach", a po prostu rozmowa o ich życiu z nieznanej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to coś w tym stylu. Szkoda, że tak mało tego typu programy promują, bo ja lubię je oglądać, ale a to dowiaduję się dopiero po jakimś czasie, że w ogóle taki program emitują, a to zapomnę, z nadmiaru innych zajęć, że o tej porze program jest, a rzadko są jego reklamy. No cóż, całe szczęście można sobie na tvp.pl obejrzeć po czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nikt jeszcze o tym nie wspomniał chyba, a ja wczoraj zauważyłem, że Kamila Biedrzycka-Osica stała się reporterką "TVP Info".

 

Najśmieszniejsze było jak chyba na wczorajszej konferencji "SLD" "TVN24" przerwał jej transmisję, jak tylko Pani Kamila zaczęła zadawać pytania (typowe postępowanie "TVN" - jak była u nas, to koleżanka, a jak już nie jest to nieistnieje, ta hipokryzja w polskich mediach mnie czasem naprawdę dobija...) :D .

 

Widać w "TVN" nie pracuje się aż tak miło, jak to się próbuje ludziom wmówić, tymi wszystkimi pseudo nagrodami ("najlepsza marka", "najlepszy pracodawca" itp.), skoro w ostatnim czasie aż dwie rozpoznawalne osoby odeszły od nich do "TVP Info" (Agnieszka Górniakowska i właśnie Kamila Biedrzycka-Osica) :D ...

 

Sam pisałem po odejściu Pani Kamili z "TVN24", że ona raczej musiała odejść po powrocie Brygidy Grysiak, bo była "na zastępstwo" za nią, ale mogła przecież wrócić do "RMF" (stamtąd chyba przyszła do "TVN24"???), a jednak wybrała "TVP Info" :D .

 

Teraz czekam kiedy zobaczę w "TVP Info" Jarosława Kuźniara, Jacka Pałasińskiego, czy Jakuba Poradę (jego chyba najprędzej jest szansa, bo ostatnio w macierzystej stacji go nie widać...), a może nawet Grzegorza Miecugowa (po tych jego "przygodach" o których czytałem przed chwilą w wątku o "TVN24 :D ... ) :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro w ostatnim czasie aż dwie rozpoznawalne osoby odeszły od nich do "TVP Info" (Agnieszka Górniakowska i właśnie Kamila Biedrzycka-Osica) :D
Oj Frazes, nie znasz się. Z Kamilą nie przedłużono kontraktu, a Górniakowskiej po likwidacji TVN Warszawa podziękowali.
Teraz czekam kiedy zobaczę w "TVP Info" Jarosława Kuźniara
A proszę Cię bardzo. TVN24 zyskałoby, gdyby nie było tam tego pseudo dziennikarza.
Teraz czekam kiedy zobaczę w "TVP Info" [...] Jakuba Poradę (jego chyba najprędzej jest szansa, bo ostatnio w macierzystej stacji go nie widać...)
Jakub Porada pracuje w nowej stacji TVN - TTV - prowadzi Express Popołudniowy. Obok Ryszarda Cebuli jest gwiazdą tej stacji.
Teraz czekam kiedy zobaczę w "TVP Info" [...] Grzegorza Miecugowa (po tych jego "przygodach" o których czytałem przed chwilą w wątku o "TVN24 :D ... ) :D .
Sprawa rozeszła się po kościach. Zresztą, po co jeden z dyrektorów TVN24 miałby rezygnować z posady dla pracy w TVP INFO? :crazy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa rozeszła się po kościach. Zresztą, po co jeden z dyrektorów TVN24 miałby rezygnować z posady dla pracy w TVP INFO? :crazy:

Choćby dlatego, że właśnie z "TVP" po wielu latach pracy przeszedł do "TVN"/"TVN24", więc gdyby musiał/chciał stamtąd odejść, to według mnie naturalnym wyborem byłoby "TVP Info" (w "Wiadomościach" jakoś go nie widzę, mimo, że kiedyś je nawet prowadził, ale teraz to ewentualnie mógłby zostać "tylko" ich szefem, co jest mało prawdopodobne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj w wydarzeniach Polsatu Artura Koziołka. Duże było dla mnie zdziwienie,że pracuje teraz w ministerstwie Cyfryzacji. To pokazuje tą bezstronność dziennikarzy w relacjonowaniu wydarzeń politycznych,bo Artur Koziołek był jednym z dziennikarzy obsługujących wiejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio oglądałem "Było, nie mineło" i przyznam, że bardzo ciekawe. 25 min to mało jak na taki świetny program. Czy po wyłączeniu analogu dokumenty w TVP Info znikną na rzecz TVP Historia?

 

Ja uważam, że filmy i programy dokumentalne są emitowane w "TVP Info" ZDECYDOWANIE zbyt późno i normalnie żyjący człowiek nie jest w stanie ich oglądać, choćby były najciekawsze...

 

Powinny być jakieś powtórki w soboty, albo niedziele w ciągu dnia, chociaż wtedy byłby problem z kodowaniem sygnału z "Astry" w czasie ich emisji, ale jakoś możnaby to myślę rozwiązać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP INFO jest przede wszystkim programem informacyjnym, a ja wolałbym, żeby raczej zwiększali ilość programów informacyjnych, czy publicystycznych, niż zmniejszali na rzecz dokumentów, czy pasma regionalnego. Dokumenty powinni dać do TVP Historia i do powstającego TVP Dokument, a pasma regionalne oddzielić i dać jako oddzielne stacje regionalne w NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...