Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

W Łodzi dzisiaj od rana znowu obraz jest zmniejszony do 16:9... Tym razem dla odmiany bez czarnych pasów. Ja nie wiem, czy nikt tego nie kontroluje? To już tyle godzin tak jest. Przecież tak nie da się oglądać...

 

690%2001_01%202011-03-24_112835.jpg

 

A teraz (12:45) już całkowicie obraz zmniejszony. Ręce opadają, chyba nikt nad tym nie panuje...

 

690%2001_01%202011-03-24_125044.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi dzisiaj od rana znowu obraz jest zmniejszony do 16:9... Tym razem dla odmiany bez czarnych pasów. Ja nie wiem, czy nikt tego nie kontroluje? To już tyle godzin tak jest. Przecież tak nie da się oglądać...

Nie dramatyzuj. Jest tak jak powinno być czyli 16:9 :brawo:

A teraz (12:45) już całkowicie obraz zmniejszony. Ręce opadają, chyba nikt nad tym nie panuje...

Właśnie że nad tym panują i specjalnie zmienili format na 16:9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Kruchta się skończyła, a obraz cały czas jest zmniejszony do 16:9. Czyli wniosek z tego, że albo mają jakieś mega problemy techniczne, albo lobby producentów telewizorów dopięło swego i wymusiło na TVP przywrócenie zmniejszania obrazu... Próbowali zrobić coś dla ludzi, ale biznes jest biznes i nie ma żadnych sentymentów. W 4:3 tak fajnie się oglądało, ale przecież to nikogo nie zmusi do wymiany telewizora, a o to przecież w tym wszystkim chodzi. No to nie nacieszyliśmy się długo powiększonym obrazem...

 

Dzisiaj także TVP Info jest cały czas zmniejszone do 16:9, jedynie rano było powiększone... I tym razem to już nie jest przypadek, bo tylko programy są zmniejszane, a reklamy - nie (na Astrze jest zmniejszone wszystko). Czyli ostatecznie TVP została jednak zmuszona do zmniejszenia całości programu...

 

690%2001_01%202011-03-27_164555.jpg

 

Tak, jak na tym zapie powyżej - patrzyłem dzisiaj w telewizorze, że nazwisko tego pana jestem jeszcze w stanie przeczytać (z bliska, ale się da). Natomiast tego, co poniżej - nie ma szansy, nawet z bliska...

Szkoda się tu już nawet denerwować, bo i tak nic na to nie poradzimy... Tak sobie tylko myślę, że przecież za miesiąc rusza już telewizja cyfrowa, wtedy wszystko już będzie zmniejszone do 16:9 i nic już nie poradzimy. Ale chociaż ten ostatni miesiąc daliby już ludziom normalnie obejrzeć telewizję, bez tych czarnych pasów i bez tego przyklejania nosa do ekranu w nadziei na odczytanie mikroskopijnych liter... Ale nie. Bo trzeba sprzedać jak najwięcej telewizorów i tylko to się liczy... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie. Bo trzeba sprzedać jak najwięcej telewizorów i tylko to się liczy... :cry:

 

Po co ktoś ma kupować nowy telewizor, jak na starym widzi cały obraz? To właśnie wtedy, jak przycinają do 4:3 więcej ludzi jest skłonnych do zakupu nowego tv, bo na nowym zobaczą wszystko, a nie jedynie drobny wycinek obrazu na środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

TVP wyłączyła TVP Info z Eutelsata, więc znów wrócił dosył do nadajników naziemnych z Astry, a wraz z nim stare problemy ze zmniejszaniem obrazu...

Dzisiaj od rana TVP Info w Łodzi jest zmniejszone do 16:9, choć idą wiadomości parafialne z Watykanu. Co ciekawe w Warszawie obraz naziemny nie jest zmniejszony...

Oczywiście nie oglądam tej farsy... Ale zastanawia mnie dlaczego po raz kolejny widzowie w Łodzi dostają produkt gorszej jakości? Przecież wszyscy płacimy taki sam abonament (i to mimo, że zarabiamy wielokrotnie mniej od tych z Warszawy...)

To samo jest w czasie programu lokalnego. Pewnie widzom z innych województw trudno jest w to uwierzyć, ale łódzki oddział w dalszym ciągu nie poradził sobie z tym, żeby powiększyć obraz do 4:3 z nadajnika analogowego... W dodatku niby jest safe area, ale logo się im przesunęło jakoś w prawo, więc nawet jakby ktoś próbował sobie powiększyć obraz, to by logo było obcięte, pewnie w połowie. Zresztą nie ma to większego znaczenia, bo w telewizji analogowej nie da się nic powiększyć, trzeba się męczyć ze zmniejszonym obrazem... Zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie, którzy pracują w oddziałach lokalnych nie za bardzo wiedzą, co robią. Ale czy naprawdę Warszawa nie może im przesłać jakiejś instrukcji i jakoś wymusić, żeby nie zmniejszali obrazu w telewizji analogowej? Tym bardziej, że już od półtora tygodnia działa cyfrowa, więc jak ktoś chce mieć zmniejszony obraz do 16:9, to ma go w cyfrowej...

Nie rozumiem, dlaczego w Łodzi zawsze musimy być gorsi od Warszawy, nawet pod względem telewizji... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Lublin-Piaski dziś postanowił dać TVP Info rozciągnięte (16:9 w 4:3 bez letterboxu). Mi to pasuje. Ja sobie rozciągnę na tv panoramicznym, a inni będą zadowoleni, bo będą mieli na pełny ekran. Powinni tak zrobić wszędzie - kolega @polko by nie narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...