Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może, ale dziwne jest dla mnie to, że pomiędzy momentem przerwania transmisji w "TVN24", a dalszą częścią na "TVP Info" nie było śladu żadnego montażu, a z "TVN24" na "Info" przełączyłem kilka sekund po przerwaniu transmisji w "TVN24"...

 

Mówię nie chcę robić sensacji, ale to ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co w tym dziwnego? Skoro nie było śladu żadnego montażu, to chyba sprawa wyjaśniona - musieli wyemitować reklamy, więc transmisję rozpoczęli z poślizgiem 2-minutowym. Ale mi sensacja! Dla mnie to dobre rozwiązanie. Nie obchodzi mnie, czy ktoś wypowiada te słowa W TYM MOMENCIE czy 2 minuty temu. Wolę mieć poślizg niż urwany początek konferencji. Konferencja w TVP Info to nie Olimpiada w Pekinie, żeby bali się czegoś niespodziewanego i przerwali transmisję zanim sygnał doleci do TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie było śladu montażu to chyba dobrze. Spekulacje można by snuć jeśli ślady montażu byłyby widoczne. Zaczęli z opóźnieniem i tyle, na dodatek wyemitowali obszerniejszy fragment tej konferencji a to się chwali. Nie lubię jak konferencję są urywane a zdarza się to bardzo często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Szał... normalnie szalone lata 90. Ale coś ostatnio taka moda w TVP chyba zapanowała(patrz TVP 1).

 

Dokładnie. Oprawa TVP1 też jakby 20 lat temu montowana. I teraz w TVP Info tak samo. Ten jingiel w ogóle nie pasuje do tej oprawy TVP Info.

 

Sama jakość tego identu też pozostawia wiele do życzenia, krzaczory same. Tak samo jak ogólna jakość wszystkich kanałów TVP (chodzi mi o rozmyte litery, makrobloki w materiałach...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szał... normalnie szalone lata 90. Ale coś ostatnio taka moda w TVP chyba zapanowała(patrz TVP 1).

 

Dokładnie. Oprawa TVP1 też jakby 20 lat temu montowana. I teraz w TVP Info tak samo. Ten jingiel w ogóle nie pasuje do tej oprawy TVP Info.

 

Sama jakość tego identu też pozostawia wiele do życzenia, krzaczory same. Tak samo jak ogólna jakość wszystkich kanałów TVP (chodzi mi o rozmyte litery, makrobloki w materiałach...).

 

Akurat oprawa TVP1 nie jest najgorsza. Jak kiedyś oglądałem stare oprawy, to właśnie takie podobne najbardziej mi się podobały. Chyba teraz jingle są krótsze, pewnie TVP chce więcej czasu przeznaczyć na reklamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowym szefem TVP Info został Łukasz Kardas. W TVP zaczynał jako reporter w Warszawskim Ośrodku Telewizyjnym. Był też lektorem i dziennikarzem Teleexpressu oraz producentem Panoramy. W TVP Info był od początku istnienia stacji. Był głównym producentem kanału. Szkoda, że Jacek Snopkiewicz odszedł. Miałem okazję poznać go osobiście i tak kompetentnych ludzi jak on nie ma wielu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro na TVN24 może być biały napis reklama na czarnym tle to i w TVP Info postanowili zrobić coś podobnego. Zresztą także Universal Channel ma taki prosty "jingiel". I bardzo dobrze. Osobiście uważam że jingle reklamowe są całkowicie zbędne. W USA np. ich nie emitują. U nas tego wymagają przepisy. Ja osobiście jestem właśnie zwolennikiem krótkich, prostych jingli, takich jak na TVN24, TVP Info czy Universal Channel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście uważam że jingle reklamowe są całkowicie zbędne. W USA np. ich nie emitują. U nas tego wymagają przepisy. Ja osobiście jestem właśnie zwolennikiem krótkich, prostych jingli, takich jak na TVN24, TVP Info czy Universal Channel.

I oglądając program nie wiesz, czy to dalej film, czy już reklama! W Wielkiej Brytanii stosuje się dodatkowo sekundową przerwę między każdą z reklam, np. biały ekran. Dzięki temu wiadomo, która reklama ile tak naprawdę trwa i czego dotyczy. Jeśli chodzi o same jingle, to najbardziej podoba mi się ten na TVN24. Na TVN Turbo nie jest zły, gdyby nie to, że wyrywa z fotela swoim dźwiękiem, zapowiadając reklamy. Tego powinno się unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oglądając program nie wiesz, czy to dalej film, czy już reklama!

W polskich warunkach nie byłoby z tym najmniejszego problemu. Jeśli nagle głos staje się 4x silniejszy to znak że jest już nadawana reklama :lol2: .

 

A na serio w USA jingli reklamowych przed i po nie ma, ale jak przerywają serial czy film to dają takie krótkie ściemnienie obrazu wiec od razu to znak że czeka nas reklama. Czasem też zanim zapodadzą reklamę to najpierw emitują jakiś zwiastun.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem jingiel TVN24 jest naprawdę chyba najlepszym jinglem, ponieważ jest krótki i nie ma w nim żadnego dźwięku. Pewnie to samo chcieli uzyskać w TVP, no ale im nie wyszło, mówiąc delikatnie.

Tak, wcześniej mówiłem, że jingiel INFO jest za krótki, ale teraz myślę, że długość jest w porządku, ale jego wykonanie naprawdę jest kiepskie. Napis jest nieczytelny. Kiedy powiększa się do maksymalnego rozmiaru włączają się reklamy, więc widz nie zdążą przeczytać nawet tego napisu. Kolory też niedopasowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie ma w tym nic dziwnego. Np. wiele stacji w USA jakiś czas temu zrezygnowała z długich intro w serialach na rzecz kilkusekundowego wyswietlenia się tytułu. Zaoszczędzony czas poszedł oczywiście na poczet reklam :D.

 

Poczekajcie niech tylko wejdą nowe unijne przepisy do Polski to też powinny być niezłe jazdy, zwłaszcza w stacjach komercyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...