Skocz do zawartości

TVP Info


pakumy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

2 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

poddaje nadmiernej krytyce.

To jest już właśnie ocena, że krytyka jest nadmierna. Czy paski powinny zawierać oceny i komentarze. Śledząc twoją aktywność w zakresie pasków do dzisiaj uważałem twoje stanowisko za klarowne, że nie, ale dzisiejszy twój komentarz wyprowadził mnie z błędu, gdzie stwierdziłeś w kontekście rozmowy o paskach, że rolą pasków jest komentowanie i jeśli w twojej ocenie to prawda to jest ok. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opierasz się na swoim przekonaniu, gdyż bronisz tezy jaką przypisałeś temu paskowi. Nie zgadzam się z nią, ponieważ zrobiłem odsłuch tego spotkania i i poczytałem w sieci.

Zestawiam to z paskami jakie krytykowałem - tego się nie da porównywać. Koniec kropka.

Ja napisałem jedynie odpowiadając na konkretny cytat że nie jest rolą telewizji publicznej oceniać kongres. Otóż rolą dziennikarzy jest oceniać. A pasek nie ocenia a prezentuje fakt i tego się będę trzymał.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zgadzamy się - na pasku opisano rzeczywistość, a dziennikarz ma prawo w programie publicystycznym ją ocenić. Na pasku oceny nie ma.

 

A publicyści to dziś głównie dziennikarze występujący gościnnie w różnych redakcjach w programach publicystycznych. W TVP Info to program "Redakcja"
Są także formuły programów gdzie dziennikarze danej stacji w programach na antenach tych stacji komentują i oceniają wydarzenia, nie wiem czy jest taki program w TVP Info, wydaje mi się że nie mają tak sztywnej formuły, ale np. w TVN24 takich programem jest "W kuluarach".

Zatem te role dziś się mieszają, ważne jest żeby było to wyraźnie oddzielone, co jest publicystyką, a co informacją.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w związku z tym?

Pisząc zdanie

Cytat

Otóż rolą dziennikarzy jest oceniać

także nie wypowiadałem się w temacie tego paska, a ogólnie że dziennikarz dziś przyjmuje rolę podawania informacji i publicysty.

 

Mamy sytuację taką, przez 8 lat nie wkleiłeś ani jednego przykładu nagannych pasków, tu jeden na którym jest napisane że osoba X krytykuje UE jest wielkim problemem  który próbujesz rozdmuchać, gdzie zestawiając to z jawnymi paskami z tezą które podawałem na poprzedniej stronie nie umywa się się w żaden sposób do tamtych przykładów.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, 2PaC napisał(a):

lAle to nie jest rola tv publicznej oceniać dany kongres....powinni mieć takj dam pasek co tvn24 i tyle. I każdy oceni według siebie...

Dyskusja jak i wypowiedź użytkownika, którą wyrwałeś z kontekstu dotyczyła kwestii pasków i ty odpowiadając na nią także to potwierdziłeś bo napisałeś

Cytat

Wręcz przeciwnie, to obowiązek dziennikarzy. Gdyby pasek zawierał nieprawdziwą tezę sam bym krytylował

29 minut temu, dvbtowiec napisał(a):

co w związku z tym?

To, że pisząc

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Czyli zgadzamy się - na pasku opisano rzeczywistość

Dokonałeś manipulacji wypowiedzią @Kirk,  który stanowiska w sprawie tego konkretnego paska nie zajął i nie określił czy ten pasek  konkretny opisuje rzeczywistość czy jednak zawiera już formę komentarza czy oceny jego zdaniem. 

Dla mnie EOT. Twoje stanowisko znam, ty moje znasz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek @fanbonda to nie dziennikarze. Polemika z Tobą nie ma sensu. 

9 minut temu, fanbonda napisał(a):

Dokonałeś manipulacji wypowiedzią @Kirk,  który stanowiska w sprawie tego konkretnego paska nie zajął i nie określił czy ten pasek  konkretny opisuje rzeczywistość czy jednak zawiera już formę komentarza czy oceny jego zdaniem. 

A gdzie ja napisałem że zajął? :)  Po ukośniku jest moja swobodna myśl jak ja to widzę. Litości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wręcz przeciwnie, to obowiązek dziennikarzy. Gdyby pasek

Paska nie tworzą krasnoludki. O tym jest ta rozmowa czy pasek ma być wyrazicielem poglądów osób go tworzących, pierwszą formą komentarza czy po prostu suchym faktem np "trwa Kongres PiS"

Cytat

Mamy sytuację taką, przez 8 lat nie wkleiłeś ani jednego przykładu nagannych pasków, 

No to zweryfikujemy najpierw od kiedy @fanbonda ma konto w serwisie

 

chrome-screenshot-14-pa-2024-13-33-01-CE

Druga sprawa wstyd się przyznać, ale umiejętność wstawiania zdjęć zdobyłem 2,5 tygodnia temu umiejętność wiedzę jak wkleja się zdjęcia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja doskonale o tym wiem kiedy Ty się rejestrowałeś , co oznacza że miałeś wystarczająco dużo czasu na krytykę pasków poprzedniej TVP Info ;) Napisałem przyznaję te słynne 8 lat odruchowo, miałem to skorygować, ale machnąłem ręką.

9 minut temu, fanbonda napisał(a):

Paska nie tworzą krasnoludki.

Ale podejrzewam że nie są to zawodowi dziennikarze, a dyżurny pracownik w reżyserce. Nie znam tej procedury dokładnie więc tu się nie będę mądrzył.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza jak sugerujesz coś czego nie ma, bo w tym zdaniu padło także

Cytat

a dziennikarz ma prawo w programie publicystycznym ją ocenić

Co stoi także w kontrze do tej zgody poniekąd którą wyraziłem przez kreską. 
Cytujesz to co jest wygodne i budujesz tezę manipulacyjną. Niech Ci będzie jeśli to pomoże zakończyć ten pingpong. Czas na inne ważne tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał(a):

Otóż rolą dziennikarzy jest oceniać.

Jednak kiedy robią to dziennikarze Republiki, masz z tym problem. Pasek, o którym mowa, nie był w mojej ocenie obiektywny. Powinien brzmieć np. Kaczyński o UE. Suchy fakt, bez negatywnego ładunku emocjonalnego. A to, o czym on mówi, każdy niech sam oceni.

Edytowane przez Kirk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to wciąż jest indywidualna opinia, i nie ważne ile jest w tym prawdy. Dla mnie "KACZYŃSKI ATAKUJĘ UNIĘ" na pasku TVP Info jest tak samo nieprofesjonalne i nieobiektywne, jak wtedy, gdy pisali "TUSK OSZUKUJE POLAKÓW", a tak nie powinno być w przypadku nadawcy publicznego, chyba że cytuje innego polityka, czy eksperta, ale na to jest miejsce w programach publicystycznych.

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...